Glavni meni

zatezanje lanca

Započeo eclipse4, 02 Jul, 2014, 00:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Che

Ja i dalje ne razumem zasto bi merio sublerom?
Samo prebroj crtice i ako je isto sa obe strane nema sanse da ne stoji pravo.


Citat: UFF poslato 04 Jul, 2014, 02:51
kupite motor sa mono viljuskom i nema da se jebavate sa crticama i razmisljate da li vam je tocak u osi :)

Kupite motor sa kardanom, mnogo je bolji sprej za karadan nego sprej za lanac ;)

tokio

Citat: Che poslato 04 Jul, 2014, 14:18
Ja i dalje ne razumem zasto bi merio sublerom?
Samo prebroj crtice i ako je isto sa obe strane nema sanse da ne stoji pravo.
zato sto ako je motor i jednom negde pao ili sl. niko vise ne garantuje da viljuske stoje na istim meram a time i te crtice...

Ivicat

Ako je dotle doslo, ni merenje laserom mu ne pomaze :D

Hurricane

Citat: tokio poslato 04 Jul, 2014, 14:25
Citat: Che poslato 04 Jul, 2014, 14:18
Ja i dalje ne razumem zasto bi merio sublerom?
Samo prebroj crtice i ako je isto sa obe strane nema sanse da ne stoji pravo.
zato sto ako je motor i jednom negde pao ili sl. niko vise ne garantuje da viljuske stoje na istim meram a time i te crtice...

onda se meri od centra ¹rafa u ramu gde je povezana zadnja vilju¹ka do centra ose zadnjeg toèka, sa obe strane..
ako se sla¾e u mm a motor ostavlja 2 traga, onda je pokrivljen na prednjoj vilju¹ci...


UFF

Citat: Che poslato 04 Jul, 2014, 14:18
Citat: UFF poslato 04 Jul, 2014, 02:51
kupite motor sa mono viljuskom i nema da se jebavate sa crticama i razmisljate da li vam je tocak u osi :)

Kupite motor sa kardanom, mnogo je bolji sprej za karadan nego sprej za lanac ;)

sprej za kardan  [facepalm]

i kardan jeste keva jedini problem je sto je tezak

ja bi mono viljusku sa kradanom na hiljadarci od 100 i kusur konja ali da ceo motor sa tecnostima ne prelazi 200kg

eclipse4

Citat: Che poslato 04 Jul, 2014, 14:18
Ja i dalje ne razumem zasto bi merio sublerom?
Samo prebroj crtice i ako je isto sa obe strane nema sanse da ne stoji pravo.


Citat: UFF poslato 04 Jul, 2014, 02:51
kupite motor sa mono viljuskom i nema da se jebavate sa crticama i razmisljate da li vam je tocak u osi :)

Kupite motor sa kardanom, mnogo je bolji sprej za karadan nego sprej za lanac ;)

zato sto ako stavim obe strane primer na petu crtu lanac je pretegnut ako stavim obe strane na sestu crtu lanac je labav....trebalo bi negde izmedju da bude za onu pravu katalosku meru 2.5-3.5cm.....(a i ja sam zapeo da bude tacno 2.5cm)

da ne citiram i druge ;) motorom nije padano nikad.

eclipse4

napravih stender danas na brzaka...pola sata posla ;)

dotegao lanac,ostavio sam mu 30mm slobodnog hoda (kataloski tj fabricki pise od 25mm do 35mm),namesto rastojanje od kraja viljuske do matice (tacka A obelezena na slici) jednako 16,2mm,dotego i valjda ce mu biti to to :)

bigbad86

Ja mislim da nisi trebalo na stenderu nego na copavoj. Pogledaj sta pise na engleskom na viljusci, obicno ima ona nalepnica gde pise.

Che

Citat: bigbad86 poslato 05 Jul, 2014, 13:21
Ja mislim da nisi trebalo na stenderu nego na copavoj. Pogledaj sta pise na engleskom na viljusci, obicno ima ona nalepnica gde pise.

[nono]



bigbad86

Nista ne sporim! Meni je drugacije pisalo za moj model ;) Covek se uci dok je ziv. Ja lepo procitam i radim kako fabrika kaze, ne pravim se pametan.

Andreja

Kul snimak na temu pona¹anja lanca, dodu¹e, u ekstremnim uslovima.
Dragracing Motorcycle Chain Close up, awesome!
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

eclipse4

sta mu ovo platno od cirkulara pozadi ??? ;)

eclipse4

evo sad pridvece iskoristio priliku za krug....ne cuje se vise uopste....kazem ja bio labav :)

Lazic

Citat: tokio poslato 04 Jul, 2014, 14:25
Citat: Che poslato 04 Jul, 2014, 14:18
Ja i dalje ne razumem zasto bi merio sublerom?
Samo prebroj crtice i ako je isto sa obe strane nema sanse da ne stoji pravo.
zato sto ako je motor i jednom negde pao ili sl. niko vise ne garantuje da viljuske stoje na istim meram a time i te crtice...
Ma jook, samo treba isti broj puta da padne¹ na levu i desnu stranu...;D

Laki-zr

Citat: Lazić poslato 03 Jul, 2014, 09:47
I reperi moraju da se gađaju, inače točak nije u osi... A ni u pčeli ni stršljenu takođe...;D
Al si i kazo rodjo...