Glavni meni

poskupljuje registracija

Započeo darkbaron83, 23 Jun, 2014, 19:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

...i? ko se pobunio?

iza¹lo par bajkera jEDNOM i blokirali A-put... novinari preneli da je zbog putarine, a ovi s kolima stali na stranu politièara...
ko nam jebe mater... i treba da nas jebu.

ps.
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQbJRV073J1zXo-nONz1P58qMdVRHb7EDm58QLAZ5OTGcj648Fg
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 01 Februar, 2015, 09:23
...i? ko se pobunio?

iza¹lo par bajkera jEDNOM i blokirali A-put... novinari preneli da je zbog putarine, a ovi s kolima stali na stranu politièara...
ko nam jebe mater... i treba da nas jebu.

ps.
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQbJRV073J1zXo-nONz1P58qMdVRHb7EDm58QLAZ5OTGcj648Fg


Radnička klasa ne glasa! (Tko sluša narod? Narod treba jebati.)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

ja motor vozim 365 dana u godini i jebe mi se za te borbe na mesec dva - sezonu. jedino me boli, ¹to za moj 'luksuzni' kr¹ na dva toèka koji tro¹i 5 - 6 l, moram da dam vi¹e no za trulog juga koji tro¹i 9 ako je dobar, a raspada se i kroz njega duva promaja gore nego na motoru. plus ima èetiri toèka i vi¹e tro¹i put.

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 01 Februar, 2015, 09:52
ja motor vozim 365 dana u godini i jebe mi se za te borbe na mesec dva - sezonu. jedino me boli, ¹to za moj 'luksuzni' kr¹ na dva toèka koji tro¹i 5 - 6 l, moram da dam vi¹e no za trulog juga koji tro¹i 9 ako je dobar, a raspada se i kroz njega duva promaja gore nego na motoru. plus ima èetiri toèka i vi¹e tro¹i put.

Zato ¹to se motorom ne vozi roba na pijacu i deca u obdani¹te. Auto je alat, a motor je uglavnom u¾ivanje (luksuz... kod nas je sad sve luksuz jer smo sirotinja).  Motori koji su prevozno sredstvo, do 125 cc bi bilo lepo da su jeftine registracije, do 500 bi bilo lepo da je neka normalna cena, a preko toga mislim da svakako treba uzeti pare. Mene to isto kaèi, ali to kapiram. Samo pizdim kad vidim kako tro¹e te pare, hiljadu im majki...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

jel? al ja vozim robu na pijac, vozim name¹taj, vozim decu u obdani¹te, na izlet, porodicu... kad je lepo vreme naravno (da me dare ne prozove) i ne smatram ga luksuzom. jeftinije mi je da vozim motor nego da se vozim busom,a auto nemam. nebitno, registracija me ne boli, smatram da je neophodna jer mi svakako koristimo puteve i tro¹imo ih.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 01 Februar, 2015, 09:58
Citat: kosta66 poslato 01 Februar, 2015, 09:52
ja motor vozim 365 dana u godini i jebe mi se za te borbe na mesec dva - sezonu. jedino me boli, ¹to za moj 'luksuzni' kr¹ na dva toèka koji tro¹i 5 - 6 l, moram da dam vi¹e no za trulog juga koji tro¹i 9 ako je dobar, a raspada se i kroz njega duva promaja gore nego na motoru. plus ima èetiri toèka i vi¹e tro¹i put.

Zato ¹to se motorom ne vozi roba na pijacu i deca u obdani¹te. Auto je alat, a motor je uglavnom u¾ivanje (luksuz... kod nas je sad sve luksuz jer smo sirotinja).  Motori koji su prevozno sredstvo, do 125 cc bi bilo lepo da su jeftine registracije, do 500 bi bilo lepo da je neka normalna cena, a preko toga mislim da svakako treba uzeti pare. Mene to isto kaèi, ali to kapiram. Samo pizdim kad vidim kako tro¹e te pare, hiljadu im majki...

ja neznam koliko ima godina, ali imas rezone sestogodisnjeg deckica koji cita svasta po internetu...

LUKSUZ-je ono sto je skupo i sluzi za kurcenje. Meckom 123 300 ne mozes da se kucis, ali sa fiatom 500 abart mozes.....dakle na drzavi je da proceni sta je luksuz....
Niko u ovoj drzavi nema potrebu da ima auto koji ide preko 120....toliko je ogranicenje, te po tvojoj logici , sva vozila koja idu preko 120 treba da tretiramo kao luksuzna.....mada mislim da ne postoji vozilo koje ne ide bar 120........

Luksuz je automobil preko 150 konja....jer sada skoro svaki ima 100.....ali auto koji  ima 3 tone ne da ide sa 100 konja...zapravo hoce ali mora da ima 7000 kubika....Luksuz je sportski motorcikl star 4 godine, jer sluzi za kurcenje....posle toga nece niko da ga pogleda jer je stari model......I phone 4 je fuj, Ipone 5 je fuj...ko nema Iphone 6 je beda i sirotinja.....i mora da ima i Ipad....

Nekada davno u Grckoj (pre erotske zadnjice dok je drahma isla uzlaznom putanjom) postojao je zakon koji je tretirao kao luksuz svaki motor preko 750 ccm, svaki auto preko 1300 ccm, i svaki televizor dijagonale preko 45.......pri tome si u slucaju da is hteo da kupis auto koji je skup, morao da doneses potvrde da si predhodnih godina ostvarivao prihod adekvatan tome.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Februar, 2015, 12:20

ja neznam koliko ima godina, ali imas rezone sestogodisnjeg deckica koji cita svasta po internetu...

Ono ¹to je zastra¹ujuæe je ¹to se moj glas na izborima vrednuje isto kao tvoj.

Sreæom, niti glasam, niti me iko i za ¹ta pita kako da se radi, tako da ne mora¹ da strahuje¹.  :)

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Februar, 2015, 12:20
LUKSUZ-je ono sto je skupo i sluzi za kurcenje. Meckom 123 300 ne mozes da se kucis, ali sa fiatom 500 abart mozes.....dakle na drzavi je da proceni sta je luksuz....
Niko u ovoj drzavi nema potrebu da ima auto koji ide preko 120....toliko je ogranicenje, te po tvojoj logici , sva vozila koja idu preko 120 treba da tretiramo kao luksuzna.....mada mislim da ne postoji vozilo koje ne ide bar 120........

Luksuz je automobil preko 150 konja....jer sada skoro svaki ima 100.....ali auto koji  ima 3 tone ne da ide sa 100 konja...zapravo hoce ali mora da ima 7000 kubika....Luksuz je sportski motorcikl star 4 godine, jer sluzi za kurcenje....posle toga nece niko da ga pogleda jer je stari model......I phone 4 je fuj, Ipone 5 je fuj...ko nema Iphone 6 je beda i sirotinja.....i mora da ima i Ipad....

Nekada davno u Grckoj (pre erotske zadnjice dok je drahma isla uzlaznom putanjom) postojao je zakon koji je tretirao kao luksuz svaki motor preko 750 ccm, svaki auto preko 1300 ccm, i svaki televizor dijagonale preko 45.......pri tome si u slucaju da is hteo da kupis auto koji je skup, morao da doneses potvrde da si predhodnih godina ostvarivao prihod adekvatan tome.


Apsolutno - to se u sitna crevca sve mo¾e definisati. ©to se mene tièe, jedan mali auto kao nacionalni standard i za sve ostalo ¹i¹anje. Æao, zdravo. Samo ko je profesionalac (prevoznik taksista i slièno) da mo¾e imati ne¹to veæe, za posao. I po jedan model patika, farmerica i u pièku materinu. I svi da rade za taèkice: dok se ne dignemo iz govana i dok ne bude svako dete u Srbiji dobilo tekuæu vodu, hranu, toplu sobu. Posle toga mo¾emo dalje da se kurèimo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

idanijel

Jbt 27100din za hebenog 1.6 16v 113ks   2004 sa tablama   :o

Kostić

pa moj motor ima godina ko biblija, ¹to je on luksuz kad je ko jugo. vrednost mu je ko kesa hrane u prodavnici.  najbolje da vozim apenca na so tablice :)

bigbad86

Slaninar. Evo na primer ja sam moler. Cesto se vozi nas 5 u kolima plus pun gepek alata i kurca palca. Auto ide na plin i kad je tako natovaren ide GORE nego bilo koji jugo a ima 2000 kubika i 115 konja. Star 31 godinu. Sto ja placam veci luksuz nego neko ko ima Fiat 500L 0.9 turbo? Meni je taj auto potreban jako, da nije 2000 kubika sjebo bi ga brzo.
Najlogicnije je da se luksuz meri kroz vrednost vozila.
Ekoloska taksa po nekoj deklarisanoj potrosnji vozila i vrsti goriva.
Porez na puteve po tezini vozila?
Slazem se ja da treba bogate oporezovati, bolje nego nas siromasne. I slazem se da je posedovanje motora cisto kurcenje, zato su u nacelu skuplje reg za mtoore nego automobile ali trrba da ima neka granica. Nije fer da skuplju registraciju ima Suzuku uljara 1150 kubika koji je mator i ruzan (diskutabilno) nego Yamaha R1.
Lepo kaze Rev sa Mercedesom 123 300D ne mozes da se kurcis i da oces a sa FIATom 500L turbakom mozes :)

Kostić

plaæa¹ zato ¹to budale donose zakone, nebili navatali kesu para vi¹e

bigbad86

Kao sto rekoh, gde prestaje logika-pocinje Srbija!

mkt


ЯЭВОЛУТИОН

Kako neko rece.....u ovoj drzavi su se nedavno naselili Apsurdi a Srbi izbegli....Apsurdistan Ortodoksni....samo je vera....nazivno ...ostala ista.....tamo gde popovi kradu, lazu i male decake jebu i vozaju dzipove, pravoslavlje je samo nazivno tu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

jebali nas romljani, jebali nas turci, jebali nas ugari, bugari, hungari, rusi, azijati, a sad ameri. odnas vi¹e nema, autohtone sorte, a nikad je nije ni bilo, jer su nas jebali i na¹i vladari, nepismeni seljaci, pismeni govnari, prodate du¹e i ostala gmazanija. ako smo mi kao narod nekada i postojali, to je bilo u vreme kad smo se naselili na ove prostore. a i to je diskutabilno pitanje.

ali svakako svo dva u jedan, naroda. narod koji jebe i haraèi i narod koji to vekovima trpi. kad trpi¹ druge pa i ajde, al kad trpi¹ svoje.

mene je jako nervirala kraljeva himna, koja peva : bo¾e hrani kralja, hrani srpski rod. prvo, jebo ih bog, al ajd razumem to vreme, bili su glupi i verovali u èuda. al i ova nova:

Боже правде, ти што спасе
од пропасти досад нас,
чуј и одсад наше гласе
и од сад нам буди спас.

Моћном руком води, брани
будућности српске брод,
Боже спаси, Боже храни,
српске земље, српски род!1

Сложи српску браћу драгу
на свак дичан славан рад,
слога биће пораз врагу
а најјачи српству град.

Нек на српској блиста грани
братске слоге златан плод,
Боже спаси, Боже храни
српске земље, српски род!1

Нек на српско ведро чело
твог не падне гнева гром
Благослови Србу село
поље, њиву, град и дом!

Кад наступе борбе дани
к' победи му води ход
Боже спаси, Боже храни,
српске земље, српски род!1

Из мрачнога сину гроба
српске славе нови сјај2
настало је ново доба
Нову срећу, Боже дај!

Отаџбину српску брани3
пет вековне борбе плод
Боже спаси, Боже брани4
моли ти се српски род![

21vi vek, himna glasi bo¾e pravde. koje bre pravde? busplus srbijade? amerièke politike? ubijanje siroma¹nih i ga¾enje, i¾ivljavanje?

pojebem ja i boga i ovakvu himnu. i sve na¹e robin hudove, pedere, haraèlije i ostali 'gornji' narod.

nestaæe nas. ostaæe go i bos, sva pamet ode, mladost ko kurac, sve glupo ko tocilo, upropa¹æeno.

zahvaljujuæi kome?

nama.

peratrap63

Ma i cipele preko 5000 din i broja 45 su luksuz po kolegi Slaninaru ,u ovoj zemlji je svaki normalan dostojanstven zivot luksuz !!!!!!!!

Slaninar

Citat: peratrap63 poslato 01 Februar, 2015, 18:17
Ma i cipele preko 5000 din i broja 45 su luksuz po kolegi Slaninaru ,u ovoj zemlji je svaki normalan dostojanstven zivot luksuz !!!!!!!!

Naravno. Zato ¹to smo sirotinja. Kad vi¹e od pola ljudi nema da plati raèune i hranu, sve preko toga je luksuz. I nepravedno je da ja vozim motor dok neko nema jaknu za zimu. Da se ja pitam, ne bi tako bilo. Ili ima minimum za sve, ili niko ne mo¾e da ima da se kurèi. Kad svi mogu da se obuku, jedu, imaju krov nad glavom, posao... onda brate, mo¾e¹ da vozi¹ i bentli, mene zabole.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: bigbad86 poslato 01 Februar, 2015, 01:31
Najbolje bi bilo da se porez na luksuz placa na POREZ NA LUKSUZ. Mercedes 123 300D od 3000 kubika dizel nije nikakav luksuz. Dok neki Mittzubishi  2.0 turbobenzinac od 300 konja jeste. Luksuz da se odredjuje u odnosu na cenu vozila, zar je to toliko komplikovano?

Sto tamo neki vozac raspalog Harlija starog 30 godina  od 1400 kubika da placa vise nego 2014 R1? Ovaj ide 300 a harli jedva 160...

Luksuz da se gleda kroz cenu i konjazu( ako nije teretno) i porez za upotrebu puteva po kilazi vozila.

tacno tako
ono sto slaninar pise nije realno

ako oporezujes luksuz oporezuj na vrednost vozila
kakav je luksuz bre stara mecka 300d sto je bigbad spomenuo? pa jugo ide bolje od nje

uostalom kad uvozim auto i placam carinu sto ne gledaju kubikazu vec katalosku vrednost?
pa ako se tad gleda kataloska sto se ne bi gledala i prilikom registracije?
koja je fora da neko placa jeftinije reg za god dana star auto od 50.000eur sa 2000ccm nego drugi koji ima 10god star auto od 2.000e sa 3000ccm?

Slaninar

Realno je da ¾ivimo na kreditima, tro¹imo vi¹e nego ¹to zaradimo i sve vi¹e se zadu¾ujemo iz godine u godinu? Deca æe nam gladovati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

idanijel

Ma strasno ,ista registracija za ERN 6  i za GSXR 750 2015 , DUCATI 749...