Glavni meni

poskupljuje registracija

Započeo darkbaron83, 23 Jun, 2014, 19:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

OKi

Nakon objavljivanja na sredstvima inf>> bla bla, moj drug iz Zemuna resio prvi put da plati kada je posao za Bor, lik na rampi u Paracinu mu trazio punu cenu i objasni da mora tako, jer nije jos odradjen softver :P

Darko

Znam i jednog suzukijevca....hahaha

Al sam ga emancipovao...

p0peye

+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Radanovic

jbt ja danas pitao koliko ko¹ta reg. na godinu dana za ovaj moj motor  .... 460 eura  [rofl]

Lazic


Radanovic

Ma meni sad u aprilu bila prva registracija , pa ima onih nekih 50% , ¹ta ti ja znam .... uglavnom gdje da dajem 460e za registraciju  [ludak]

Radje stavljam trkaæe oklope i na stazu.

idanijel


Radanovic

kamo sreæe da je maraka , nebi bio problem ... nego eura 460 (oko 900KM)

joka

Koliko li æu ja da krnem, na 1400 kubika i 215 konja? pa ima da mi izraèunavaju nedelju dana, i jo¹ da proveravaju tri, dok mi ne saop¹te novine, u prisustvu de¾urnoga lekara!  [panic]  [panic]  [panic]

idanijel


joka

Hvala! Toliko sam i ja "¹acovao"! Dobro ako ne bude iznad, sad se registruje treæi put.   [cheers]

UFF

A sta je sa ovom vesti starom par godina opet se prica nesto kao da ce da smanje reg za vozila do 2500 ili cak i do 3000 kubika
Bilo bi lepo ali ja sumnjam da je to tacno vec rekla kazala kao i sa ovog clanka
Ima neko proverenu informaciju?

http://i.imgur.com/Kl6QrmB.png

Che

Pasce ali za 2 godine,
kao i sve sto gospodar najavljuje ...

Slaninar

Da ja kojim sluèajem moram da vodim ovu dr¾avu(?), ne bih spu¹tao porez i registracije, pogotovo za velike kubika¾e i motore. Mora da bude za gladne i sirotinju. Spustio bih PDV, pola nameta, taksi, javno streljao svakog ko izvrdava zakone, ali porez na luksuz mora da bude visok dok ima gladnih po ulicama. Hoæe¹ limuzinu od 2000 kubika? Plati.

Jedino je pederski kod nas ¹to se takve stvari uvode preko noæi. Da su rekli, barem dve godine ranije, da æe podizati te takse, pa da se ljudi organizuju, planiraju koliko mogu, pripreme. Idealno bi bilo 5 godina, da zameni¹ auto ako si ga skoro kupio. Ovako su praktièno preko noæi ugrobarili dosta ljudi. To je svinjarija. Ali sad kad je veæ to podignuto, ne treba menjati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 31 Januar, 2015, 22:48
Da ja kojim sluèajem moram da vodim ovu dr¾avu(?), ne bih spu¹tao porez i registracije, pogotovo za velike kubika¾e i motore. Mora da bude za gladne i sirotinju. Spustio bih PDV, pola nameta, taksi, javno streljao svakog ko izvrdava zakone, ali porez na luksuz mora da bude visok dok ima gladnih po ulicama. Hoæe¹ limuzinu od 2000 kubika? Plati.

Jedino je pederski kod nas ¹to se takve stvari uvode preko noæi. Da su rekli, barem dve godine ranije, da æe podizati te takse, pa da se ljudi organizuju, planiraju koliko mogu, pripreme. Idealno bi bilo 5 godina, da zameni¹ auto ako si ga skoro kupio. Ovako su praktièno preko noæi ugrobarili dosta ljudi. To je svinjarija. Ali sad kad je veæ to podignuto, ne treba menjati.

Ako gledamo po gladnima onda se samo seti koliko milijardi je zavr¹ilo u Africi u poslednjih 30 godina, a narod i dalje gladan i ¾edan...
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

I mir u Svetu.

Prièam o ovoj na¹oj jadnoj i napaæenoj Srbiji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 31 Januar, 2015, 23:42
I mir u Svetu.

Prièam o ovoj na¹oj jadnoj i napaæenoj Srbiji.

Problem je ¹to vlasnik auta velike kubika¾e promenom zakona i poveæanjem da¾bina automatski dolazi u problem da mu pada vrednost auta. Èak i kada postoji neki rok do uvoðenja promene naplate realno istog momenta su svi svesni da æe samo retki hteti/moæi da kupe auto koji je skuplji za registraciju. Samim tim je sjeban stari vlasnik.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bigbad86

Najbolje bi bilo da se porez na luksuz placa na POREZ NA LUKSUZ. Mercedes 123 300D od 3000 kubika dizel nije nikakav luksuz. Dok neki Mittzubishi  2.0 turbobenzinac od 300 konja jeste. Luksuz da se odredjuje u odnosu na cenu vozila, zar je to toliko komplikovano?

Sto tamo neki vozac raspalog Harlija starog 30 godina  od 1400 kubika da placa vise nego 2014 R1? Ovaj ide 300 a harli jedva 160...

Luksuz da se gleda kroz cenu i konjazu( ako nije teretno) i porez za upotrebu puteva po kilazi vozila.

PECA BMW

Citat: bigbad86 poslato 01 Februar, 2015, 01:31
Najbolje bi bilo da se porez na luksuz placa na POREZ NA LUKSUZ. Mercedes 123 300D od 3000 kubika dizel nije nikakav luksuz. Dok neki Mittzubishi  2.0 turbobenzinac od 300 konja jeste. Luksuz da se odredjuje u odnosu na cenu vozila, zar je to toliko komplikovano?

Sto tamo neki vozac raspalog Harlija starog 30 godina  od 1400 kubika da placa vise nego 2014 R1? Ovaj ide 300 a harli jedva 160...

Luksuz da se gleda kroz cenu i konjazu( ako nije teretno) i porez za upotrebu puteva po kilazi vozila.

imas ludu srecu (brza ti tastatura od ) sto ovde na forumu ima malo vozaca harlija .... osim bokilica ( ali on se ne racuna, malo ga drmnuo klimaks ali opametice se on  )
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Slaninar

Citat: mareskin poslato 31 Januar, 2015, 23:59
Problem je ¹to vlasnik auta velike kubika¾e promenom zakona i poveæanjem da¾bina automatski dolazi u problem da mu pada vrednost auta. Èak i kada postoji neki rok do uvoðenja promene naplate realno istog momenta su svi svesni da æe samo retki hteti/moæi da kupe auto koji je skuplji za registraciju. Samim tim je sjeban stari vlasnik.


Naravno. Zato bi bilo po¹teno dati neki rok od 5 godina za drastièno poskupljenje registracije, i 10 do 20 godina za poskupljenje poreza na nepokretnosti. U normalnim dr¾avama gde mo¾e¹ ne¹to da planira¹.

Auto preko 2000 cc i motor preko 1000 cc je luksuz i i¾ivljavanje. Lepo je, ne ka¾em, ali realno ne spada pod osnovne potrebe. U dr¾avi u kojoj ima gadnih, luksuz bi trebalo da se debelo oporezuje.  Sad drugo je naèin na koji tro¹e te pare, ¹ta rade.... to samo da se èovek iznervira.  Ali èinjenica je da sad kod nas ni¹ta ¾ivo ne radi, ne proizvodi se, nema ni nekog prometa - mora se nekako puniti kasa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen