Glavni meni

Nikola ninja

Započeo sale1977v, 22 Maj, 2014, 20:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sale1977v

Danas oko 14 casova je nas clan NIIKOLA NINJA imao saobracajnu nesrecu ali je na svi srecu dobro prosao oprema i kaciga su odradili svoje a on  je sa ogrebotinama i laksom povredom ramerna zbog preventive prevezen u bolnicu na snimanje ,njemu je na starom putu Nis-Leskovac kod Novog Sela, na magistralnom putu vozac kombija koji je bio parkiran iznenadnim manevrom polukruznog okretanja  presekao  put a pritom nije imao ukljucene zmigavce , izazvao nesrecu, sve je dobro proslo jer Nikola nije iso brzo paje samim tim oborio motor i sleteo pored puta.Na motoru je pricinjena znattna materijalna steta,ali bitno daje on dobro, jer zbog takvih bahatih vozaca moglo je da dodje nedaj boze do najgoreg.

con3

Brz oporavak i da popravis brzo motor Nikola :)

con3

Greska ,nisam hteo ovo u ovu temu ,pa sam prepravio .Jebeni mis mi vrati 2 puta nazad kad zadrzim duze .

nikola ninja

na svu srecu ,da vam javim malopre sam stigao kuoci,bez preloma sam i nekih tezih povredama,cuvao me sveti Nikola ,koliko god da pazis uvek se nadje da te isece neka budala ali sreca u nesreci dobro sam prosao,motor je ipak izvukao deblji kraj...ovo kucam levom rukom,nmg i desnu da koristim tako da cu detaljnije nsknadno...ali nas drug Sale je ukratko lepo opisao dogadjaj,hvala bogu nisam teze povredjen...Drugari pozdrav i uvek kacige na glavi.

mali_zmaj

ne daj se nikola,sredit ces motor nek je ziva glava!!
jin-jang

banevuk

Izlomatah se i ja pre mesec dana pa te potpuno razumem. Brz oporavak

Major

Citat: nikola ninja poslato 22 Maj, 2014, 21:22
na svu srecu ,da vam javim malopre sam stigao kuoci,bez preloma sam i nekih tezih povredama,cuvao me sveti Nikola ,koliko god da pazis uvek se nadje da te isece neka budala ali sreca u nesreci dobro sam prosao,motor je ipak izvukao deblji kraj...ovo kucam levom rukom,nmg i desnu da koristim tako da cu detaljnije nsknadno...ali nas drug Sale je ukratko lepo opisao dogadjaj,hvala bogu nisam teze povredjen...Drugari pozdrav i uvek kacige na glavi.

Drzi se druze [cheers]

Ivan1979

Nek si ti preteko  [cheers]

Joker

Sve se to opravi... Bitno da si ti ok..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

nikola ninja

jedva sam ustao jutros drugovi,kao voz me zgazio ...upalio sam motor malopre ,pali ko mina ali kad mu dam malo gas i to onako lagano naravno kad se zagreje kao da se obrtaji dignu i zadrze gore kao da ga nesto zablokira ...inace plastike su polomljene neke samo ogrebane farovi su mi ispali ali nisu polomljeni ,zadnja felna se iskrivila i leva rucica je pukla,menjac jos nisam probao ali je izbacio iz brzine...ulje nije nigde isteklo,suzilo i to,rashladna tecnost i creva su ok...videcemo sta i kako jedno po jedno....zanima me kako mogu od osiguranja da naplatim stetu,da li postoji neka sana i to...posto danas me je zvala neka agencija iz novog sada koja se bavi vansudskom naplatom stete,a za uzvrat naravno uzima procenat...ako je neko imao slucaj te vrste dobro dosao bi mi savet drugari  :D

Joker

Da si u Bg-u, to bi resili brzo..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

nikola ninja

pa nisam upucen u te stvari,nisam imao slucaj te vrste do sada,ali sigurno da se taj proces sporije odvija u Nisu kod vas Joker :D

Joker

Ako si imao neke prelome, pa makar i prst, to se karakterise kao teska telesna povreda i u tom slucaju se zapisnik radi odmah i odmah mozes da podneses zahtev za stetu. Ako nema ozbiljnijih povreda (u ovom slucaju nema) zapisnik se ceka destak dana.. Zahtev za naknadu stete se podnosi u osiguranju osiguravaca koji je kriv po zapisniku policije. Znaci u osiguranju ovog indijanca sa kombijem. Podnosis dva zahteva, jedan za materijalnu (motor) a drugi za nematerijalnu (sebe) stetu. Neko ce iz osiguranja doci da slika motor, ti prilazes svu dokumentaciju od doktora (ako si bio) i to bi ti bilo to sto se tice procedure. Tu se ceka jedno dve nedelje, manje vise i dobijas cifru. Uvek, ali UVEK ces dobiti manju cifru i odmah se zalis da bi dobio vise.. To ti je procedure kada bi isao sam. E sada, uvek je bolje kada imas advokat koji se bavi tim stvarima.

Mogu da pitam kolegu koji radi samo te stvari, ali je vrhunski u tome, stvarno izvlaci dobre pare za stete da li je zainteresovan posto je Nis u pitanju.. Uzima 20% od naplacene stete ali veruj mi da se isplati..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

nikola ninja

,,Joker,, hvala unapred pomogao si mi dosta,inace neka agencija koja se bavi naplatom nematerijalne stete me zvala bili kod mene juce,uzimaju 15posto%  ,iz Novog Sada ali su bili po terenu pa dosli i kod mene,skenirali su lekarsku dokumentaciju i to bave se samo time tako da sam neupucen u te stvari pristao da saradjujem sa njima,inace nemam prelome,tako da su lakse telesne povrede...a za ovaj zapisnik videcemo koliko cu da cekam jer kazu da ovde u Nisu se ceka nedelju dana samo za nalaz krvi ovog sto je izazvao saobracajnu nesrecu,pa tek onda zapisnik policije...
Znaci cekam zapisnik policije,motor ne diram,onda idem u njegovo osiguranje,inace ja  imam br.njegove polise osiguranja,osiguran je u AMS. 

Joker

Ma nema na cemu, tu smo.. Samo ih proveri prvo, i idi na to da ti podizes novac pa im dajes procenat... Imalo je slucajeva, retko ali je imalo.. Ako treba jos neki info, pisi..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

nikola ninja

uzeli mi broj racuna,kazu kada se naplati a to treba u roku od 90 dana  da mi uplate na racun,a uglavnom ide posle mesec najvise mesec  i po dana uplata legne na racun...sad ona ekonomistkinja mi rekla meni osiguranje uplacuje pare na racun pojma nemam ni ja kako oni uzimaju tih 15%   :D

penzos

e jebi ga dru¾e. Opravi se ¹to pre, a agenciju u Ni¹u ima¹ u Du¹anovom bazaru, mada svi uzimaju toliko. Bez dobrog advokata ili agencije sva¹ta je moguæe.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

nikola ninja

pa nisam imao pojma tada drugar,ovi me kontaktirali ,tek ovih dana sam saznao za neke agencije u Nisu i kako to ide,inace svi uzimaju od 15 do 20%,sutra treba ovi iz ove agencije iz Novog Sada da mi posalju dopunu ovog ugovora i punomocje treba da overim i da im vratim,nadam se da ce sve to brzo i uspesno da se resi..Da smo mi zivi i zdravi,motori i sve ce da se popravi,pare dodju i prodju :D