Glavni meni

moji padovi - alkohol brigada

Započeo Kostić, 09 Maj, 2014, 06:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

da i ja dopunim ovu nepopularnu rubriku mojim padovima.

pre nekih dvaespe¹essedamosamdevet il tako ne¹to godina, kupim ja guletovog apena. apen lepo nasviran, ide bogomi oko sedamosam banki. krenem nem pojma gde i u vare¹koj kod auto baze navijem nekih ¹es banki prema toplani, a od toplane ide beli be¹e fiæa. imo sam neku drljavu kacigu, zbog sebe, ne zbog zakona, i idem ja, ide on, kad izneba èovek poène da skreæe njegovo levo. vidim da je poèeo da skreæe i krenem u iviènjak da ga obiðem u raskrsnici pa da se vratim u traku. al kurac moj, ovaj ne staje. u sred srede od raskrsnice na par metara pre kontakta, ukapiram da nema izbega, nego æe pljuska, dignem se i tom trenu ga pogodim drito u far, ugu¾vam i krilo i masku i haubu, apen se savio ko banana i preletim ga ko strela. leteo sam pravo na glavu, tresnuo kacigom o asfalt, napravio salto i na leðima sa nogama napred suljao do auto baze. imalo je dobrih petnes metara vruæe ringle. po sata le¾im u nesvesti, niko da zove hitnu, muriju, vatrogasce, pica servis, svi se okupili i plaèu nad mojom sudbinom. pa mamu vam jebem nenormalnu, gde je hitna bre? u glavi ko sijalica da mi je zasvetlela. ne oseæam ni¹ta samo prièam sam sa sobom u mraku (nema tuneli bog svetlo i ostale religiozne æakularije i tripovi)

alo bre bog, koj ti je kurac bre, de sad da bacam ka¹iku, nisam izljubio ¾enu decu, oti¹o sam a da se ne vratim. kad posle nekog vremena, to je onih po sata za koje nisam znao da su bila po sata nego mi rekli, poène ne¹to da trne. kapiram, gle imam noge, imam ruke, uuu do jaja, ¾iv sam. kad sam odtrnuo u kompletu, ustanem i pitam èoveka, jel ti vidi¹ far, moped, èoveka, kacigu? jok bre, on uèio da vozi, a vlasnik fiæe sedeo pored njega. pa dobro, da zovemo muriju pa da re¹imo problem.

kad ovaj zakuka ko narikaèa, daj nemoj daæu ti pare blabla. ja jok, ne jebem silu, murija i kraj prièe. umalo me ne ubi bre jebem te u volan. i tu svi poèeli ono, nemoj da si peder daj dogovori se. aj dobro, slupo si mi apena, slupo si mi mene celog, ¹ta nudi¹? on ponudio za boks cigara. eee, vamo plaèe¹ a tamo trguje¹. daj ne znam kolko be¹e al dao je tolko para da sam opravio apena i ostalo mi da se bahatim po prodavnici dva meseca i vi¹e.be¹e oko hiljadu maraka èini mi se.

posle ¹aranoviæ namestio apena tu u gara¾i na æo¹ku i ja odem kuæi.

al to nije kraj prièe. odem sutradan na posao i pozli mi, nabili me u ambulantu da saèekam da mi bude bolje i dok sam ja èekao, zavr¹ilo se radno vreme, zakljuèali ambulantu i zaboravili na mene. ma do jaja, ja se onormalim pa za vrata, oæe¹ kurac - neæe¹. pa jebote jel ima jo¹ ne¹to da me potrefi ovako razbucanog? onda ko za baksuz sjebe mi se i vid, na levo dobro, na desno dupla slika. kuul :D ovo ko elesde trip, ja nem pojma ¹ta je nisam doktor, posle mi rekli potres mozga i sedam dana æoravela diplikatus.

otvorim prozor proderem se kad druga smena na placu. alo ej, aj zovi portire bre zakljuèali me ovde. doðe portir nema kljuè, kljuè kod lekara. prozor visok, ja olupan nema trika da skoèim dole. aj daj vilju¹kar pa æu na vilju¹ke pa me spusti. tako i bi, ja oti¹o kuæama pa na bolovanje.


pad dva: u kampu, pijan ko letva pravim pajkanac u kampu i naravno razbijem se ko èa¹a :D noga naopako, izlazi kum trajko sa recepcije i vidi mene na sred parkinga. ¹ta bi kume? ma ni¹ta kume ja malo teo ono, rakija je dobar drug aj okreni jedan krug. sreæom, tu bio neki azilant ortoped pa mi nogu od naopako vratio u kako treba. sednem ja na apena i odem kuæi. sutradan noga ko bundeva aj na ortopediju, gips do kuka.

krenem na premotavanje i ¹aki me oplete u iviènjak i gips se raspadne. doðemo na ortopediju, kako ste do¹li? pa motorom nismo valjda pe¹ke! stave mi gips, mi krenemo nazad a ovaj opet uz iviènjak i nov gips se raspadne, do¹o ukuæu, legi i nisam ustajao dok se nisam digo na nogu. aukurac bre i budale i alkohol.

u meðuvremenu ¹aranoviæ padne sa tifane i sjebe lakat, a krenuli da se vozimo, ja sa gipsom i pak tregerom ;D sneg pada, ulice zakrèene a nas dve budale idemo na nbgd u neku de¾urnu bolnicu da mu nameste ruku.

epilog: dve apsolutno pijane budale, jedan sa zamotanom rukom na apenu, drugi sa nogom do kuka u gipsu, okaèenom sa pak tregerom za volan automatika idu kuæi preko gazele i srtene ih milicija. ljudi su se krstili, smejali i oti¹li, a mi nastavili kuæi. to je bila prava tragikomedija.alan ford ! ;D

pad tri: ni¹ta opasno, vraæam se sa broda iz smedereva sa smene, strojar i ja, moj stari ETZ 250. lep ko lutka, glanco sam ga, ljubio ga, rasturio u bukvalno poslednji ¹raf, sredio agregat, sve novo. vozim ¹es banki, laganica u¾ivancija, kad u krivini neèije sve¾e ulje iz motora razvuèeno gumama. u sred krivine. veæ sam oborio nema nazad. samo je lego na moju nogu i otklizao umalo u dunav. strojar je pro¹o super, klizao se na dupetu i stao a ja guro mza nebili ga zguro snoge, vruæa ringla u pm!

ni¹ta, stado¹e par auta priskoèi¹e ljudi u pomoæ. digli mza njemu ni¹ta, jel moja noga bila ispod, seli na njega, kresnuo ga, sve ok radi teraj kuæi. od njega mi je ostala uspomena, rupa u nozi.

divljane sa  R 25/3 po ko¹utnjaku sa makijem neæu da spominjem. lepo maki ka¾e nemoj budalo gle kolka je uvala, a ja oæu, pa salto bemveale naglavaèke i puèe ram. posle ga maki vario u gara¾i.

posle sam malo odrastao, manuo se alkohola za volanom i re¹io da vi¹e ne padam.

eto jo¹ jedne lovaèke za uz pivce i ekran od mene u prilog ovoj temi. [cheers]

OKi

 [clapp] [clapp] Podseti me ovaj stil pisanja na Bukovskog.  [dobarpost]

goranvojska


BOKYBOY


Dukags

 [kralj] E nasmeja me covece, pa aj da dodam i ja jedan od priloga iz tih vremena...

Krecem od Novog Sada za Beograd, nova Jawa samo brekce, a par kapi kisice pa nece mi biti nista, na glavi kaciga Nolan, crvena (to je u ono vreme radnickih slemova umesto bilo jako kul), na meni jakna skaj original, jurim 100 na sat,  kad negde pre Indjije na Banstolu opali takav pljusak ma kakvi pljusak potop, lije kao iz kabla, a nigde drveta da se sklonis, vidim ni najboloja volja nemoze se dalje, blato i bare vode na putu sve vise, shvatim morace negde da se stane ali prvi zaklon tek ona mala pumpa. Dodam gas da obidjem jednog ficu i jednog stojadina samo da pre pobegnem od kise. Sredinom puta od onih betonskih ploca potok pun vode, skrecem na pumpu onako u trku, na pumpi krajem oka vidim stoji pumpadzija podbocen gleda potop od pljuska. Skrecem, akvaplaning, prednji tocak proklizava, masa motora veca od moje pa na pumpu prvo u niskom letu uklizava Jawa, a na metar dva za njom takodje u niskom strartu i ja, pumpadzija se krsti. Ustajem sav mokar i sav od blata, na brzaka podignem motor i trk pod nadstresnicu pumpe po principu nije mi nista. Dobar dan - ala pada, kazem ja, pumpadzija bez teksta gleda u mene kao da mu na pumpu sleteo vanzemljak licno...

nemke