Glavni meni

Kladionica 2014.

Započeo Radanovic, 17 Mart, 2014, 16:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Radanovic

Jo¹ par dana do poèetka GP-a , ima li ko kakav predlog za novu sezonu .
©to se mene tièe , mo¾emo pogaðati prvih 10 vozaèa , da bude zanimljivije , a i veæi broj bodova je u igri .

Pro¹le godine nisam , ove godine 15 minuta pre poèetka trke zakljuèavam temu .

ЯЭВОЛУТИОН

meni je bodovanje malo glupo....neko ko pogodi ko ce biti prvi uzme4 vise bodova nego neko ko pogodi svu trojcu na podijumu ali omasi redosled....i onda Stilgar gadja Marquezsa i pogodi svih negovih sest ili sedam pobeda....ajde da preuzmempo kvote sa nekog sajta pa da malo i rizikujemo za vecu kvotu, ili da se gadja kare, triling, podium, prva cetri.....prva dva.....kako god samo da se ne boduje kao do sad...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Radanovic

Jo¹ neko nekakav predlog ???

3006

Pogaðati 8-10 je ok, za motogp. Ako bude moto2 i moto3, za njih je dovoljno 5.
Mo¾da dodati 2-5 bodova za pol poziciju, ¹to bi znaèilo zakljuèavati temu posle fp3 ili 4.
U svakom sluèaju zakljuèavati temu posle fp4, a ne pred trku.
Ili kako god...

3006

A mo¾da ne bi bilo lo¹e da svaki pogoðen donosi isti broj bodova, nebitno ne kom je mestu. Recimo 10, ili koliko veæ... To bi znaèilo da vi¹e bodova dobija onaj koji pogodi vi¹e vozaèa u redosledu. Pa makar i sedmog-osmog...

Radanovic

E to bi moglo

Samo onda bi se lako moglo desiti , zato ¹to su okrugli brojevi u pitanju ,  da na kraju sezone 2-3 èovjeka imaju isti broj bodova , pa bi onda od prve do zadnje trke morao iæi gledati ko je pogodio vi¹e pobjednika , pa onda drugih mjesta , pa treæih ...... ali valjda neæe  :D


Znaèi da pogaðamo prvih 10 vozaèa i svaki pogoðeni nosi 10 bodova ( nebitno da li ste pogodili prvoh ili èetvrtog ili sedmog .... )
I jo¹ bi mo¾da mogli pogaðati ko æe voziti najbr¾i krug trke i to da nosi dodatnih 5 bodova



Kad ovi iz Dorne stalno mjenjaju pravila mo¾emo i mi u kladionici  ;D

Hurricane

...jo¹ kad bi bila i neka nagrada za pobednika...

makar i simbolièna...

npr majica sa logom MM i natpisom :

"pobednik MM kladionice" sezona 2014   [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

opet ako neko pogodi prva tri...dakle sve koji idu na podijum stavi kao prvu trojicu...a omasi redosled...sto je lako moguce pred ciljem....onda sta....
A nekako mi mnogo da gadjam osam vozaca....kad redovno cetvorica padnu od realnih osam.....mislim da bi prva petorica u plasmanu ..pogodjeni donosili po jedan poen, a ako pogodi i pravo mesto onda dodatnih 5, a pogodak pobednik jos 5....malo koplikovano za bodovanje, ali reano je da prvi budu lorenco, rossi, marques i pedrosa....peti moze bilo ko....neko od njih otpadne i vec gubis bodove....ulete cal i dovi...i vise nista nije normalno....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Radanovic

Ako te dobro razumjem onda bi to moglo biti ovako nekako ... ???



pogaða se prvih 5 vozaèa , ( za svakog pogoðenog dobija se 1 bod , nebitno koji je redosled )

Primjer
Rossi,Marquez,Lorenzo,Pedrosa,Bradl
trka zavr¹i ovako
Rossi,Lorenzo,Marquez,Pedrosa,Bradl ( znaèi tu ste veæ dobili 5 bodova zato ¹to ste pogodili ko æe biti u prvih 5 )

Jo¹ tome da dodamo dodatne bodove  za pogoðeno :
1. mjesto - 5 bod
2. mjesto - 4 bod
3. mjesto - 3 bod
4. mjesto - 2 bod
5. mjesto - 1 bod

I na tih 5 bodova dodajemo jo¹ 8 ( 5+2+1 )

ЯЭВОЛУТИОН

#9
recimo....jednostavno je bitno da se isplati gadjati iznenadjenje..

mada je podjednako teko pogoditi ko ce biti treci kao i ko ce pobediti....mozda samo bonus za gadjanje pobednika...

po 1 bod za svakoga ko je u prvih 5
po 5 bodova za svakog ko je na poziciji
i bonus 5 bodova ko pogodi pobednika.....
teoretski
pobednik nosi 5 5 1.....11 poena
drugi   i ostali    5 1  ..... 6 poena
ako pogodis poziciju
a donose po    1  poen za pogodak  prvih 5

tako da neko ko pogodi prvu petoricu a omasi redosled uzima 5 poena ( po predhodnom sistemu nista) jer ako je neko tipovao

markes
lorenzo
rossi
bradl
crutchlow

a crutchlow pobedi....po starom ne bi dobio ni jedan poen, .... a po ovome bi dobio 5.. plus  4.....a onaj ko je gadjao marquesa bi dobio 5, sto je postenije nego po starom gde bi dobio nista.....a obojica su u oba slucaj pogodili svih 5 prvoplasiranih....stonije lako...mozda uvesti jos i bonus za svih 5 pogodjenih :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Radanovic

Da li bi ti zbrajao bodove ove sezone ?

3006

Da tipujemo ipak posle trke...

ЯЭВОЛУТИОН

ja cu da zbrajam bodove za ICE speedway....kad je leto obicno ne znam gde udaram....sezova ubi
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Radanovic

komplikovano je meni da raèunam to tvoje  ;D

nek bude kao do sad ( 25,20,16,13,11) ili da se za svakog pogoðenog u prvih 5 dobija po 10 bodova ( nebitno koje mjesto ste pogodili )

TEEfqd

otvaraj topic pobogu