Glavni meni

Koji SUV kupiti?

Započeo UFF, 12 Mart, 2014, 03:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Joker

Znaci opet neki zeMski auto... :D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

stefanalcatraz

Citat: UFF poslato 16 Decembar, 2015, 00:51
Citat: stefanalcatraz poslato 15 Decembar, 2015, 21:55
pa neæe ba¹ 6500,,,svi spuste od 100 do 500...

spuste qrac
pogotovo kad je ovakvo stanje sa ovakvom km
inace ja sam bas danas kupio auto u nemackoj

tj nisam ja ali je bigheki za mene
cena koja je pisala na oglasu - toliko je i placen
kupac mu rekao preko telefona da ne treba ni da krece da vidi auto ako misli da ce i euro da mu spusti jer je auto odlican a pored toga i najjeftiniji na celom mobile.de tako da....

Lo¹e pregovaraèe ima¹ :) ... meni uvek spuste prosek 300€,a uvozom se bavim vi¹e od 10 godina i niko mi nikad nije rekao to je fixna cena,èak i oni ¹to napi¹u minimum ili fixna cena u oglasu

UFF


Lazic

Milionèe kilometara... ;D

mrle

Citat: Laziæ poslato 16 Decembar, 2015, 10:00
©ta si kupio?

¹ta god da je kupio biæe to najbolji auto iz milion razloga.

UFF

najbolji ali samo za vlasnika ;)

Joker

Opet agonija na 54 strane... :D
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

UFF

priznaj da volis da citas agoniju :D

a i nikad nisam rekao da je neki moj auto najbolji, ta izjava bi bila netacna jer da bi tako nesto tvrdio morao bi prvo da probam sve ostale automobile

slave74

Po slikama se vidi da je auto malo presao. Video sam slike unutrasnjosti i onog freelandera iz nis. I njemu je volan izgleda tapaciran, a volan se tapacira u vecini slucaja  kad se pocepa, a to je preko 300000km i vise..
Ne bih da se mesam u odluku oko vrste pogonskog goriva za auto, ali tesko ces dizela tog godista da nadjes sa kilometrazom, kojom bi se mogao nositi u smislu popravke i zamene dotrajalih delova. Mislim na isplativost ulaganja.
Jedino da nadjes vlasnika, koji ima sve racune od zamene vitalnih delova i garantuje za iste.
Za svaki automobil od 200000 km, pa navise, ce morati uskoro da strada letva volana, kvacilo , plivajuci zamajac, u rashladnom sistemu razni delovi ce poceti da cure, nije retkost da glava prsne, u gorivnom sistemu razni egr i neki filtri, zupcasti, lezajevi kardana, curenje na difovima, auspuh ,poneki amortizer, diskovi. Neki naoko jeftin i sitan kvar zbog samog dela zna da kosta suludo mnogo.
Uzmi benzinca iz ch ,najmanje su presli, oko 130000km, pa guraj do 200000 km bez zamene vitalnih osim zupcastog. Razlika do cene istog modela u dizel varijanti pokrice ti gorivo narednih 50000km.
Ovo je moje misljenje iz iskustva, a da kazem i to, da bih  voleo dizel auto da imam vise nego benzinca.
Posle 200000km , kad osetis momenat, prodas auto, da se neko drugi zanima..

srbac

Pa zato su novi 25 000 e ili vise sto im ne crkava letva volana, itd. Ja sam kupio astru sa 135 pre godinu ipo a sada ima 175 000 , koliko para toliko muzike. Ta knjizica sa svim pecatima kosta 10 e da se napravi.... tako da ot toga nema leba. Gledaj sta kupujes i to je to !  Bolje ocuvan auto sa 250 000 pravih nego raskokan sa 120 000 pravih!!!

bigbad86

Citat: slave74 poslato 16 Decembar, 2015, 14:56
Po slikama se vidi da je auto malo presao. Video sam slike unutrasnjosti i onog freelandera iz nis. I njemu je volan izgleda tapaciran, a volan se tapacira u vecini slucaja  kad se pocepa, a to je preko 300000km i vise..
Ne bih da se mesam u odluku oko vrste pogonskog goriva za auto, ali tesko ces dizela tog godista da nadjes sa kilometrazom, kojom bi se mogao nositi u smislu popravke i zamene dotrajalih delova. Mislim na isplativost ulaganja.
Jedino da nadjes vlasnika, koji ima sve racune od zamene vitalnih delova i garantuje za iste.
Za svaki automobil od 200000 km, pa navise, ce morati uskoro da strada letva volana, kvacilo , plivajuci zamajac, u rashladnom sistemu razni delovi ce poceti da cure, nije retkost da glava prsne, u gorivnom sistemu razni egr i neki filtri, zupcasti, lezajevi kardana, curenje na difovima, auspuh ,poneki amortizer, diskovi. Neki naoko jeftin i sitan kvar zbog samog dela zna da kosta suludo mnogo.
Uzmi benzinca iz ch ,najmanje su presli, oko 130000km, pa guraj do 200000 km bez zamene vitalnih osim zupcastog. Razlika do cene istog modela u dizel varijanti pokrice ti gorivo narednih 50000km.
Ovo je moje misljenje iz iskustva, a da kazem i to, da bih  voleo dizel auto da imam vise nego benzinca.
Posle 200000km , kad osetis momenat, prodas auto, da se neko drugi zanima..

I ja ovo kazem posto covek tvrdi da se 95% vremena vozi motorom, tako da cenim da malo prelazi godisnje.

Lazic

Citat: srbac poslato 16 Decembar, 2015, 15:05
Pa zato su novi 25 000 e ili vise sto im ne crkava letva volana, itd. Ja sam kupio astru sa 135 pre godinu ipo a sada ima 175 000 , koliko para toliko muzike. Ta knjizica sa svim pecatima kosta 10 e da se napravi.... tako da ot toga nema leba. Gledaj sta kupujes i to je to !  Bolje ocuvan auto sa 250 000 pravih nego raskokan sa 120 000 pravih!!!
Ali nema slaðe baèenih 10e, kad krene¹ da prelistava¹ knji¾icu pa se samoubedi¹ ¹ta je sve menjano skupim delovima sa zapada... ;D

doktor

Citat: slave74 poslato 16 Decembar, 2015, 14:56
Po slikama se vidi da je auto malo presao. Video sam slike unutrasnjosti i onog freelandera iz nis. I njemu je volan izgleda tapaciran, a volan se tapacira u vecini slucaja  kad se pocepa, a to je preko 300000km i vise..
Ne bih da se mesam u odluku oko vrste pogonskog goriva za auto, ali tesko ces dizela tog godista da nadjes sa kilometrazom, kojom bi se mogao nositi u smislu popravke i zamene dotrajalih delova. Mislim na isplativost ulaganja.
Jedino da nadjes vlasnika, koji ima sve racune od zamene vitalnih delova i garantuje za iste.
Za svaki automobil od 200000 km, pa navise, ce morati uskoro da strada letva volana, kvacilo , plivajuci zamajac, u rashladnom sistemu razni delovi ce poceti da cure, nije retkost da glava prsne, u gorivnom sistemu razni egr i neki filtri, zupcasti, lezajevi kardana, curenje na difovima, auspuh ,poneki amortizer, diskovi. Neki naoko jeftin i sitan kvar zbog samog dela zna da kosta suludo mnogo.
Uzmi benzinca iz ch ,najmanje su presli, oko 130000km, pa guraj do 200000 km bez zamene vitalnih osim zupcastog. Razlika do cene istog modela u dizel varijanti pokrice ti gorivo narednih 50000km.
Ovo je moje misljenje iz iskustva, a da kazem i to, da bih  voleo dizel auto da imam vise nego benzinca.
Posle 200000km , kad osetis momenat, prodas auto, da se neko drugi zanima..

Kupio sam RAV sa 138000 i prodao sa 261000.  I pored redovnog servisiranja sto je, pored redovnih malih servisa (na kojima se povremeno menjalo jos po nesto), ukljucivalo veliki servis i zamenu seta kvacila (sa plivajucim zamajcem) pred prodaju je dosta stvari koje si naveo stigle za zamenu...da ne kazem osetio momenat.
Bikers work is never done!

stefanalcatraz

znaci seki pojma nema a uvozi covek i prodaje vozila non stop, evo sad dok pricamo su otisli momci iz ns da kupe kamion od njega :D



Ma zajebavam se...ali ka¾em ti koliko meni spu¹taju proseèno...rav-a i frilendera sam ti slao jer su stvarno bili dobri,za te pare kupi¹ u srb neki ¹to je pre¹ao brdo km i ostavi¹ prodavcu 500€ u d¾epu,ko ima priliku bolje nek uveze sam,i bolje platiti auto u startu(preko) vi¹e

Lazic

I od SUV-a ispade polo gti tdi... ;D

srbac

Dobro je da nije Lupo...

sremac

¹ta fali lupu, milina 3l na 100km 
budala na leru, mudonja u kontra smeru

UFF

jbg nije bas 3 ali nije ni ko ovi tromi suvovi, ide duplo brze a trosi duplo manje i vala kad malo razmislim jes bio mrle u pravu da je to najbolji auto, evo im dokaz i napuse mi se bas hejteri  [srednjiprst] [rofl]

juga

Sigurno ima veliki klirens ili to vi¹e nije bitno, koji qrac si smarao ljude sa suvovima ko SSZGO sa Ferrarijima i ostalim Aston Martnima!

juga

Citat: UFF poslato 17 Decembar, 2015, 01:48
jbg nije bas 3 ali nije ni ko ovi tromi suvovi, ide duplo brze a trosi duplo manje i vala kad malo razmislim jes bio mrle u pravu da je to najbolji auto, evo im dokaz i napuse mi se bas hejteri  [srednjiprst] [rofl]
Di ti je dokaz?