Glavni meni

Novi zakon o porezima na motorna vozila (motocikli) va¾i od 1. 1. 2011

Započeo dejankiss, 26 Januar, 2011, 19:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dejankiss

Drugovi i drugarice, situacija je sledeæa:

На основу члана 112. став 1. тачка 2. Устава Републике Србије, доносим

УКАЗ

о проглашењу Закона о изменама и допунама Закона о порезима на употребу, држање и ношење добара

Проглашава се Закон о изменама и допунама Закона о порезима на употребу, држање и ношење добара, који је донела Народна скупштина Републике Србије на Осмој седници Другог редовног заседања у 2010. години, 29. децембра 2010. године.

ПР број 261

У Београду, 29. децембра 2010. године

Председник Републике,

Борис Тадић, с.р.



Zakonom o izmenama i dopunama Zakona o porezima na upotrebu, dr¾anje i no¹enje dobara
(„Sl. glasnik RS”, br. 101/2010), koji stupa na snagu 1.1.2011. godine,

precizirana su pojedina zakonska re¹enja, pro¹iren je krug lica koja imaju pravo na poresko osloboðenje, ukinut je porez na upotrebu mobilnog telefona, smanjeni su neki iznosi poreza i izvr¹ene neke izmene Zakona o porezima na upotrebu, dr¾anje i no¹enje dobara („Sl. glasnik RS”, br. 26/2001, 80/2002, 43/2004 i 31/2009, 101/2010 - dalje: Zakon).
Najva¾nije izmene i dopune Zakona sastoje se u sledeæem:................................................................

Od 1. januara 2011. godine propisani iznosi poreza na upotrebu motornih vozila su, za:


Tabela

Propisani iznos poreza na upotrebu motornih vozila umanjuje se za motorna vozila preko navr¹enih pet godina starosti, i to za:

1) 15% - kod motornih vozila preko pet do osam navr¹enih godina starosti;
2) 25% - kod motornih vozila preko osam do 10 navr¹enih godina starosti;
3) 40% - kod motornih vozila preko 10 navr¹enih godina starosti.
4) za sva motorna vozila (a ne samo za putnièke automobilekao do 31.12.2010. godine) starosti 20 i vi¹e godina, porez na upotrebu motornih vozila iznosi 20% od propisanog iznosa poreza.

-----------------------------------------------------
Problem je, ispravite ako se ne¹to u meðuvremenu promenilo:
http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/registracija-produzenje.h

- ¹to dr¾ava koja je odobrila, usvojila bez amandmana i stavila na snagu taj zakon kasni sa njegovim sprovoðenjem, pod raznim izgovorima.
----------------------------------------------------
- Na¹a bajkerska sreæa u nesreæi je ¹to sezona nije jo¹ poèela pa i strpljenju nije do¹ao kraj.
- MUP i ostali u lancu koji sprovode taj zakon sada ne rade po tom istom va¾eæem zakonu. Nalaze se u apsurdnoj situaciji.
- Ako se nastavi sa tim otezanjem, kao ¹to neko reèe, eto nama upoznavanja sa naèelnicima policijskih stanica. (Dobar dan. Tra¾im naèelnika. Vi ste naèelnik? Potpi¹ite mi ovu izjavu, ili napi¹ite, u kojoj stoji da vi ne ¾elite da po¹tujete i sprovodite va¾eæi zakon koji je va¹e Ministarstvo donelo.)

To treba i sad da se uradi kome je zapala ta sreæa da se mlati po ¹alterima i zato predla¾em sa spremnom kopijom slu¾benog glasnika da ih zaskoèi.
Tu mo¾e i ona fora da se desi - uplatite vi a posle tra¾ite povraæaj itd, itd...

Black Adder

Da, juèe sam razgovarao sa jednim likom iz agencije oko rege Aprilili i reèe mi da se oèekuje neka cifra oko 12-13k din umesto 18k koliko je bila do sada. Jo¹ samo da za¾ivi (tj da stigne do MUP-a). izes sneg, dosta ga je bilo

SSZGO

na tu cifru dodas 4000 za tablice i ostalo i eto te opet na 18
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Black Adder

Proveriæu pa æu javiti, mada mi on reèe da su cene u proseku ni¾e za 3-4k. Jbga, imamo li izbora? A skoro sam bio u Ljermontovoj i cini mi se da je osnovica za porez bila za klasu od 500-700ccm 8k din. Eto odakle razlika

Gavrolini

jeste snizena porez za 2500din za tu klasu ali kad dodas poskupeo tehnicki,poskupelo osiguranje,nove tablice i saobracajne...izace te oko 4000 do 5000din skuplje nego sto je bilo.

WOLVERINE


dzimika

Citat: Gavrolini poslato 26 Januar, 2011, 19:56
jeste snizena porez za 2500din za tu klasu ali kad dodas poskupeo tehnicki,poskupelo osiguranje,nove tablice i saobracajne...izace te oko 4000 do 5000din skuplje nego sto je bilo.
tehnicki i osiguranje jos nije poskupelo, tako da su cene iste i ceka se novi zakon koji ce krenuti da se primenjuje (ne znam od kad) i koji ce diktirati cenu tehnickog, za sada povecale su se komunalne takse i mislim da je porez malo povecan za klase do 750ccm ali ne nesto puno
osiguranje poskupljuje ali za sada ostaje pitanje za koliko, najava je 30% videcemo tacno koliko 1. marta kada se to desava obicno

sa novim tablicama i nalepnicom i saobracajnom registracija je skuplja 3600din

SSZGO

Citat: Black Adder poslato 26 Januar, 2011, 19:48
Proveriæu pa æu javiti, mada mi on reèe da su cene u proseku ni¾e za 3-4k. Jbga, imamo li izbora? A skoro sam bio u Ljermontovoj i cini mi se da je osnovica za porez bila za klasu od 500-700ccm 8k din. Eto odakle razlika

izbora uvek ima, da li treba nesposobnjakovicima u ovoj drzavi dati $$$ samo zato sto ga traze?

ja sam izabrao sta cu, dodje mi oko 30000 jeftinije :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gavrolini

i ja sam to da sad praktikovao ali ove godine sam mislio da posetim rumuniju a  pomenuo drug i moskvu pa cu morati ....

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gavrolini

brate moje naselje se zove zivinarnik...a skracenica ekipe iz kraja je zWb....tako da bi mi odgovaralo

dzimika

za klasu do 750ccm racunar ovako
osiguranje                                                             8400
porez (umanjuje se za godine starosti)                   5600
komunalne i ostale takse                                        2100
ekoloska taksa                                                     100-200
tablice                                                                   2000
saobracajna                                                          1200
nalepnica                                                                400
                                                                ---------------------------

pa dodjes do cifre na koju dodas jos i tehnicki i proviziju banke ili poste i eventualno usluge popunjavanja svega ovoga

DebeliZmaj

e sad uz rizik da me neki ljudi pogreshno shvate ali ...
visoka registracija znachi i da ce manje biti uchesnika u saobracaju
und da ce cene motora, pogotovo vece kubikaze otici dole :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

RoaD GunneR

Citat: DebeliZmaj poslato 26 Januar, 2011, 22:05
e sad uz rizik da me neki ljudi pogreshno shvate ali ...
visoka registracija znachi i da ce manje biti uchesnika u saobracaju
und da ce cene motora, pogotovo vece kubikaze otici dole :)

Nece znas li koliko je nekad kostala registracija preko 1100ccm

Edit
Po starom za nov motor preko 1100ccm je bilo 44000din +tehnicki+tablice+saobracajna

SSZGO

Visoka registracija ne znaci manje ucesnika u saobracaju
nego manje registrovanih ucesnika u saobracaju
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

despic

ma sta vam je...
za registraciju se uvek nadje...
isto ko i za pauka, svia kao kukaju da nemaju a onda se pojavi pauk i oni vade iz dzepa odma 100e!
ja sam terao caleta da ne registruje kola i iako ih ne vozi, ipak ih je registrovao!
onaj ko nece da registruje, nece registrovati ni kad je 15 ni kad je 50 hiljada...
onaj ko je do sad davao 17...dace i 22!ko je davao 22 davace i 26 itd!
jednostavno znam!!!
klasican divljak

SSZGO

ja sam dao 27 prosle god a ove necu dati ni 20 a kamoli 31 koliko je...

jedino cu dati ako odlucim da idem van zemlje motorom...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF