Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Mom Maxu nesto nije dobro, bezvoljan je, po ceo dan lezi u kucici. Izgleda mi kao da mu zadnje noge otkazuju, a i nesto gubi ravnotezu, plasim se da nije nesto opasno... Sutra veterinar...

Bori¹a

ne bih da te obeshrabrim, ali mi smo imali nemackog ovcara, bio je maalo mladji od mene... ja sam imao 13-14 on 10ak godina, i otkazale su mu zadnje noge... totalno... nije bilo spasa... morali smo da ga uspavamo

Glava Dole

Citat: bigbad86 poslato 21 Februar, 2016, 17:34
Mom Maxu nesto nije dobro, bezvoljan je, po ceo dan lezi u kucici. Izgleda mi kao da mu zadnje noge otkazuju, a i nesto gubi ravnotezu, plasim se da nije nesto opasno... Sutra veterinar...

Vodi ga kod veterinara obavezno... da se ne kajes ako mu se, ne daj Boze, nesto desi... ja nisam mogao ni da pretpotstavim da je bolestan, samo sam ga nasao na spavanju u fotelji i opet mi bilo zao zato sto ga nisam nekad vodio na neke redovne kontrole il tako nesto, ipak je bio relativno star... da je jos i bilo nekih simptoma ne bih mogao sebi nikad da oprostim...

Glava Dole

#3803
Ako mogu i bivsi ljubimci evo jedan klip posvecen mom Boniju
! No longer available

Andreja

Dule, nasmeja me fotkom!  [rofl]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bigbad86

Citat: Bori¹a poslato 21 Februar, 2016, 17:41
ne bih da te obeshrabrim, ali mi smo imali nemackog ovcara, bio je maalo mladji od mene... ja sam imao 13-14 on 10ak godina, i otkazale su mu zadnje noge... totalno... nije bilo spasa... morali smo da ga uspavamo
On je tu bio negde blizu ocekivanog zivota za tu rasu. retriverima je oko 10-13 godina a moj ima samo 6. Trci on, al nekako bezvoljno. Izgleda kao da je mamuran pa mu se nista ne radi ili kao da ima upalu misica jer je radio noge u teretani :P
Svakako sutra kod veterinara na berbu novcanika :)

yzf750

dobar klip Milose.... [thumb_up] ,ko nije odrastao sa psom nece razumeti

furija


bigbad86

Ovo ti neko uvalio samojeda :P

furija


monsterbnt

Citat: bigbad86 poslato 21 Februar, 2016, 23:07
Ovo ti neko uvalio samojeda :P

Ne vredjaj mi samojeda da ne pustim psa na tebe!!!
Ima da te olize do smrti!!!
Smrt SVIMA!!!!

bigbad86

Bio kod veterinara, Maxu je sve 2 do 5 puta gore sto se tice krvne slike. Krv mu je ko voda kad su mu vadili, eritrociti, trombociti i jos sta sto mu je jako nisko. Ima nesto 1.2 a na 1.0 nastupa smrt. Pozvao sam drugara da dovede svog Ridzbeka da mu damo transfuziju, mozda  ga to malo povadi pa cemo odatle da vidimo sta i kako. Desni su mu bele, ko zaklanoj svinji, sere neku supicu i iz usta mu mnogo smrdi... Verovatno ga neko otrovao...

monsterbnt

Da li si ga proverio da nije popasao krpelja?
Slicnu situaciju sam imao sa prethodnim psom. Isti simptomi. Ispostavilo se da je popasao krpelja i ovaj mu je preneo neko sranje... Bio je nai nfuziji i jedva se izvukao.
Smrt SVIMA!!!!

bigbad86

Trebim ga ja skoro svaki dan, mada je moguce da mu se nakacio neki na par dana i otkacio da ja nisam video. Sad za 15 minuta idem da uzmem veliku listu za krv pa cem oda znamo. Ne bi trebalo da je krpelj, bilo je hladno vreme, tad ih nema.

monsterbnt

Ne jebe lep nego uporan.....

Smrt SVIMA!!!!

bigbad86

Preziveo doniranje krvi, maaalko povratio boju. Videcemo kako ce to sutra da se primi, dal ce da krene na bolje ili opet na gore... Krvna lista kaze da nije trovanje klasicno, nisu bubrezi ni jetra. Sad sto li mu je ovakva krvna slike ne znamo. Mozda je leukemija a mozda samo anemija, ko ce ga znati.

mkt


bigbad86

Maks nazalost nece preziveti, sad nam ostaje samo da cekamo da ugine. Najverovatnije boluje od IMHA ili AIHA, auto imuna hemoliticka anemija. Zapravo njegov imuni sistem vidi crvena krvna zrnca kao neprijatelja u ubija ih. Njegov imuni sistem ce mu doci glave. Bar nece da se muci ni malo, samo ce da zaspi i nece se vise buditi...

Glava Dole


UFF

sto pises to bre rasplaka nam opet milosa