Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Citat: Bojssa poslato 08 Septembar, 2013, 22:01
Citat: MILJAN poslato 08 Septembar, 2013, 19:35..Posle u kaficu par puta sam se presekao kada su mala deca udarila skejtom u moju stolicu a ovaj krenuo da ih ujede(drzao sam na ultra kratkom povodcu ali je cimnuo kao stoka)..Potom deca prilaze da ga maze..jedva ih odvratih...roditelji nista...smeju se...doslo brdo seljaka i setaju..
Hoce da kidise i na decu? :o Inace lep primerak, na donjoj fotki mi lici na legendarnog Sergent pepera.
I ti bi da lezis i u tebe se zakuca skejt...inace je nepoverljiv pas jer mu je namena da cuva dvoriste a ne da se mazi sa ljudima... Da sam to hteo, kupio bih pudlicu..
Vodim ga nakratkom povodcu a korpu mu ne stavljam da bi se odbranio od lutalica.. U sustini psa niko ne zanima osim mene , moje porodice i imovine...Takav je po prirodi i meni odgovara..
Cave ab homine unius libri

mareskin

Citat: Plazma Keks poslato 08 Septembar, 2013, 22:42
i onda da je pas ujeo decu, onda bi se digla hajka, besan pas, vlasnik je kriminalac...
imao sam prilike da vidim takve situacije...

Meni smeta ¹to deci ne mo¾e¹ da objasni¹ da æe pas da skaèe i da se igra sa njima i onda ona krenu da mu priðu, on se sav odu¹evi i poène da skaèe i onda klinci krenu da vri¹te, ma¹u rukama i be¾e?!? Zamislite ¹ta se de¹ava u glavi psa kad vidi takvu reakciju i pona¹anje.
Moj pas ima 5 meseci i vezan je lancem za sajlu. Nije nasilan i uop¹te nema poriv da ujeda. Samo bi se èe¹kao i igrao. Odu¹evi se kad ima drugih ljudi i skaèe na njih. Moram da ga odviknem od toga. Pogotovo kad smo u ¹etnji. Sve je jaèi.

Ako veæ ne ume¹ sa psom ili neæe¹ da poslu¹a¹ ono ¹to ti ka¾em, ¹ta onda hoæe¹!?!
Nemoj mu prilaziti, ni¹ta prostije od toga.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Ima dosta "ljubitelja pasa", koji prolaze psu kao debili - kao da je svaki pas retriver. Par puta sam morao da bukvalno dreknem na "ljubitelja pasa" koji ide odmah, rukom na psa, bez da mu da vremena da ga skonta, onju¹i - direkt. A pas nije agresivan, samo ne da na sebe.

Druga krajnost su ljudi sa paniènim strahom od psa. Pas koga boli kurac za druge ljude, kad vidi da neko vri¹ti i ma¹e rukama - privlaèi mu pa¾nju.

Suma sumarum - psa sa povodca pu¹tam samo kad sam u "divljini", jebiga.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin


Potpisujem.

Pravim boks za Maksa. Otvoriæu temu i okaèiti slike kad zavr¹im.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bojssa

Citat: MILJAN poslato 09 Septembar, 2013, 03:10
Citat: Bojssa poslato 08 Septembar, 2013, 22:01
Citat: MILJAN poslato 08 Septembar, 2013, 19:35
..Posle u kaficu par puta sam se presekao kada su mala deca udarila skejtom u moju stolicu a ovaj krenuo da ih ujede(drzao sam na ultra kratkom povodcu ali je cimnuo kao stoka)..Potom deca prilaze da ga maze..jedva ih odvratih...roditelji nista...smeju se...doslo brdo seljaka i setaju..
Hoce da kidise i na decu? :o Inace lep primerak, na donjoj fotki mi lici na legendarnog Sergent pepera.
I ti bi da lezis i u tebe se zakuca skejt...inace je nepoverljiv pas jer mu je namena da cuva dvoriste a ne da se mazi sa ljudima... Da sam to hteo, kupio bih pudlicu..
Vodim ga nakratkom povodcu a korpu mu ne stavljam da bi se odbranio od lutalica.. U sustini psa niko ne zanima osim mene , moje porodice i imovine...Takav je po prirodi i meni odgovara..
Onda je jedan od redjih primeraka jer Amstaf je skroz osrednji cuvar dvorista, on je generalno pas atleta i mnogo voli ljude, cuvanje mu i nije neka prava namena. Kada god me neko pita da kupi za cuvara, savetujem ga bolje uzmi Malinou, N.Ovcara, Kangala ili Sarplaninca.  Postoji i mala razlika u temperamentu kod show pasa i onih da kazem iz slobodnog uzgoja. Koga zanima standard i psoholoske odlike rase postavicu, da ne smaram ostale.

CBRR1

Citat: MILJAN poslato 09 Septembar, 2013, 03:10
Citat: Bojssa poslato 08 Septembar, 2013, 22:01
Citat: MILJAN poslato 08 Septembar, 2013, 19:35
..Posle u kaficu par puta sam se presekao kada su mala deca udarila skejtom u moju stolicu a ovaj krenuo da ih ujede(drzao sam na ultra kratkom povodcu ali je cimnuo kao stoka)..Potom deca prilaze da ga maze..jedva ih odvratih...roditelji nista...smeju se...doslo brdo seljaka i setaju..
Hoce da kidise i na decu? :o Inace lep primerak, na donjoj fotki mi lici na legendarnog Sergent pepera.
I ti bi da lezis i u tebe se zakuca skejt...inace je nepoverljiv pas jer mu je namena da cuva dvoriste a ne da se mazi sa ljudima... Da sam to hteo, kupio bih pudlicu..
Vodim ga nakratkom povodcu a korpu mu ne stavljam da bi se odbranio od lutalica.. U sustini psa niko ne zanima osim mene , moje porodice i imovine...Takav je po prirodi i meni odgovara..

sta, pas ti je porodicni ekonom...??? ??? ???   [facepalm] [facepalm] [facepalm]

Bori¹a

Citat: mareskin poslato 09 Septembar, 2013, 10:03
Potpisujem.
Pravim boks za Maksa. Otvoriæu temu i okaèiti slike kad zavr¹im.


Nemam sve slike kako je islo jbg nisam se setio sve da dokumentujem ali eto koliko toliko ima

Iskopao sam temelj od oko 30-40cm i to posle nasuo sljunak 10ak cm, pa preko toga beton, posto sam pola pola boksa radio jedan deo je ostao zemlja.. Na coskovima sam iskopao oko 60cm 40x40 stopu za stubove i stopu isto napunio sljunkom 10ak cm i posle beton..
Oko boksa sam uzeo armaturu i sluzi fino samo cu imati problem kad mu poraste glava jer sad provlaci glavu (siroke su rupe na armaturi) pa cu da uzmem neku zicu da dupliram dok ne poraste glavcina skroz da ne moze da provlaci vise..

http://www.dodaj.rs/f/2w/bn/3tiXpABN/img20121122160024.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1u/Li/1M8vP1Ee/img20121129083338.jpg

http://www.dodaj.rs/f/2e/wW/2PDQAyJm/img20121129083352.jpg

http://www.dodaj.rs/f/S/H0/dh9toBM/1/max-box.jpg

Kucica, pa imao sam nekad nemackog ovcara pa je kucica ogromna (1.5x1x5 ili 1.25x1.25 nisam siguran) pa me mrzelo da pravim drugu pa sam iskoristio konstrukciju... Spolja sam uzeo palete neke i raskovao i obradio lepo da bude belo ;D i usafio..
Posle ovog drveta ide stiropor 4cm sa svih 6 strana - bolja izolacija nego kod mene na kuci  ;D
I iznutra na kraju sam uzeo 15-20cm debeo medijapan i oblozio da ne bi ovaj strucnjak pojeo stiropor ;D
Inace kucica ima preko 200kg i ne mogu dvojica da je dignu nikako, jedva smo je preneli iz garaze u boks ;D
Posto je boks natkriven nisam se nesto mnogo cimao oko krova, al' sam stavio eto onako da izgleda na kucicu da ne bude kockasto ;D
U kucicu sam mu ubacio strugotinu finu i on ne izbacuje niti mu smeta..

http://www.dodaj.rs/f/w/ys/3YsZHi82/img20121130102700.jpg

http://www.dodaj.rs/f/3V/Ny/1wwl1dqq/img20121130102708.jpg

http://www.dodaj.rs/f/2W/wf/2xkxvb3O/img20121201134102.jpg

http://www.dodaj.rs/f/1Z/jh/2jF5tf7L/img20121201134116.jpg

http://www.dodaj.rs/f/2v/qj/4d6EF3KD/photo20130131134228.jpg

Evo mala pomoc kako izvesti tj kako sam ja izveo...

mareskin


Ja se trenutno premi¹ljam koje dimenzije boksa su korektne za nemaèkog ovèara.

Planiram da u njemu bude zatvoren samo u sluèajevima kad odlazim na du¾e od 3 dana. Jer u tom sluèaju onaj ko bi ga hranio samo bi otvarao posude za hranu i vodu na ¹arkama i sipao. Ne bi morao da se pla¹i psa.

Sve ostalo vreme bi iznad vrata boksa bila vezana sajla razvuèena nekih 20-30 metara da mo¾e da ¹eta na lancu. U boks bi ulazio da pojede hranu i da spava u kuæici ako ¾eli.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a

u ovoj kucici je ziveo moj pokojni nemacki ovcar, ja udjem u nju i sednem i ispruzim noge i ne viri nista nigde [rofl]
meni je problem kao se se vidi na slici jer mi dvoriste nije ogradjeno pa ne mogu da ga pustam, ali planiramo da ogradimo pa cemo ga pustiti u dvoriste, pa u boks nek udje kad hoce :)

Plazma Keks

+ za kucicu. mnogo mi se svidja ova metalna konstrukcija. da li si plafon i pod izolovao?

CBRR1

Citat: Plazma Keks poslato 09 Septembar, 2013, 12:47
+ za kucicu. mnogo mi se svidja ova metalna konstrukcija. da li si plafon i pod izolovao?
uradio mu je gipsane radove na plafonu....

Stevan

Imao sam NO, meni je DA mnogo bolji cuvar od njega. I uopste mi se vise svidja, sve ukupno...
Evo mog resenja, slike stare godinu dana, ali samo sam odradio estetiku na ogradi od tad, tako da je to to :)
Boks je prepravljen nekadasnji dedin svinjac i uradjen je behaton dole. Ovo je slika dvorista koji je boks za moje pse jer ih nikad ne zatvaram u boks, bukvalno. I kucica, imam dve iste. Brodski pod 2cm, stiropor 5cm pa opet brodski pod 2cm. Nas 4 je nosi :D Krov se otvara zbog ciscenja..






Plazma Keks

Citat: CBRR1 poslato 09 Septembar, 2013, 12:49
Citat: Plazma Keks poslato 09 Septembar, 2013, 12:47
+ za kucicu. mnogo mi se svidja ova metalna konstrukcija. da li si plafon i pod izolovao?
uradio mu je gipsane radove na plafonu....
ako je izlovao samo sa strane, nista mu ne znaci jer topli vazduh uvek ide na gore...

MILJAN

Citat: Slaninar poslato 09 Septembar, 2013, 09:42
Ima dosta "ljubitelja pasa", koji prolaze psu kao debili - kao da je svaki pas retriver. Par puta sam morao da bukvalno dreknem na "ljubitelja pasa" koji ide odmah, rukom na psa, bez da mu da vremena da ga skonta, onju¹i - direkt. A pas nije agresivan, samo ne da na sebe.

Druga krajnost su ljudi sa paniènim strahom od psa. Pas koga boli kurac za druge ljude, kad vidi da neko vri¹ti i ma¹e rukama - privlaèi mu pa¾nju.

Suma sumarum - psa sa povodca pu¹tam samo kad sam u "divljini", jebiga.
upravo tAKO...Ne mogu da objasnim tupavim ¹abanima da ne pu¹taju decu da maze Amerièkog Stafordskog Terijera... Prvo, seljak ne zna da nije kulturno bez pitanja prilaziti psu...Drugo, ako taj pas spada u borbene pse, to nije ni uputno..Ovaj moj nije totalni agresivac, ali ne respektuje nikoga pa ni decu kada je on ili moja porodica u pitanju.. Nisam ga nabavio da se mazim sa njim nego da mi èuva imovinu..Vodim ga na povodcu koji zapravo i nije povodac jer je rukohvat na 20 cm od okovratnika..Ide strogo uz mene..I kada sednemo u kafe, naiðe po neki ¹aban sa detetom, koje mu naglo pritrèi a on ra¹iri oèi i poène da tumaèi da li ga dete napada... Najradije bih mu stavio korpu, ali jednostavno imam lo¹ih iskustava sa korpom i psima lutalicama, i neæu mu uskratiti ¹ansu da se brani..
A ¹to se tièe retrivera: skoro svaki retriver na koga smo nai¹li, je napao mog psa..I to napao da ujede... I kada sam imao boksera napao ga je retriver, koji je preskoèio ogradu dvori¹ta i istrèao na put...PA mu je bokser otkinuo pola face....Ti psi nisu uop¹te cveæke kako ljudi misle.. Isto tako i ono malo govno Koker ©panijel je ujelo moju suprugu a drugi put je isto jedan krenuo mog oca da ujede...Tako da ne sudi se o knjizi po koricama, ¹to bi  narod rekao...
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: Bojssa poslato 09 Septembar, 2013, 12:17
Citat: MILJAN poslato 09 Septembar, 2013, 03:10
Citat: Bojssa poslato 08 Septembar, 2013, 22:01
Citat: MILJAN poslato 08 Septembar, 2013, 19:35
..Posle u kaficu par puta sam se presekao kada su mala deca udarila skejtom u moju stolicu a ovaj krenuo da ih ujede(drzao sam na ultra kratkom povodcu ali je cimnuo kao stoka)..Potom deca prilaze da ga maze..jedva ih odvratih...roditelji nista...smeju se...doslo brdo seljaka i setaju..
Hoce da kidise i na decu? :o Inace lep primerak, na donjoj fotki mi lici na legendarnog Sergent pepera.
I ti bi da lezis i u tebe se zakuca skejt...inace je nepoverljiv pas jer mu je namena da cuva dvoriste a ne da se mazi sa ljudima... Da sam to hteo, kupio bih pudlicu..
Vodim ga nakratkom povodcu a korpu mu ne stavljam da bi se odbranio od lutalica.. U sustini psa niko ne zanima osim mene , moje porodice i imovine...Takav je po prirodi i meni odgovara..
Onda je jedan od redjih primeraka jer Amstaf je skroz osrednji cuvar dvorista, on je generalno pas atleta i mnogo voli ljude, cuvanje mu i nije neka prava namena. Kada god me neko pita da kupi za cuvara, savetujem ga bolje uzmi Malinou, N.Ovcara, Kangala ili Sarplaninca.  Postoji i mala razlika u temperamentu kod show pasa i onih da kazem iz slobodnog uzgoja. Koga zanima standard i psoholoske odlike rase postavicu, da ne smaram ostale.
hmmm,.... Vidi ovako: preko 30 godina dr¾im borbene pse.. Dogo argentino, Boksere, Mastife, AST, Pit......
Imao sam 8 AST-a... Samo je jedan bio lo¹ èuvar---- Zadnja ¾enka je lajala i nije dala nikome u dvori¹te da uðe,,,,  Ovaj jedan AST, koji je bio lo¹, je rastao pored ograde i ljudi sa ulice su ga neprestano mazili i hranili...Video sam da je kitoni od èuvara i prodao sam ga .... Ovi drugi su rasli malo dalje od ulice i odlièni su èuvari..I kada ih umilno zove¹ re¾e i laju...Nema drkanja kod njih...Ovaj jedan me je napao kada sam noæu drugim autom do¹ao do kuæe..Sve dok me nije prepoznao. skakao je da me pokida..U dvori¹te nisam mogao da uðem...Tako da je to za mene borbeni pas i pas èuvar..
Cave ab homine unius libri

mali_zmaj

daj miljane boli te racku,ako je neka budala dovoljno glupa da prilazi psu bez dopu¹tenja gazde (pa makar to bila i pudla),naglim pokretima,sa galamom,a jo¹ vidi pita,staforda,ili bilo kog drugog terijera...,rota,ili èak i retrivera,koji nije ba¹ uvjek cvjeæka,pa nek ga ujede,nema¹ se ¹ta tu pravdat nikome! uzeo si "jebenog" psa zato ¹to si htjeo,tako si ga i odgojio,jebiga brnjica bi bila dobra stvar ali kao ¹to rekoh,ima¹ lo¹e iskustvo,jedino ti je naèin kad se neko zaleti da ga mazi da ladno ka¾e¹ da je opasan,da ne prilaze, pa da se olade na brzinu! a jebote,pa nikad u zivotu nisam prisao psu da nisam pitao vlasnika dali je opasan,a i kad mi gazda da "zeleno svjetlo" èuènem i pustim da me onju¹i i poli¾e,pa ga tek onda mazim!! klasika!
jin-jang

Bori¹a

Citat: Plazma Keks poslato 09 Septembar, 2013, 12:47
+ za kucicu. mnogo mi se svidja ova metalna konstrukcija. da li si plafon i pod izolovao?

sve redno, sa strana, patos i plafon ;D
stim sto se krov kucice podize, daske koje su na plafonu se podizu i tako se lakse cisti kucica :)

bigbad86

Moj dobio neki ekcem, jebiga. Za sad jod i neko sredstvo za saniranje rane a ako se prosiri, injekcije.... Najzalije mi sto mi na obrazu izaslo pa kad ga je osisao izgleda kao sugav... A i tu mu zgodno pa se stalno cese i sjebava kozu...

bucko

Evo kako se moja Beba igra,krajnje uravnotezena i socijalizovana.

http://youtu.be/eZiceC6EPxg

mareskin

Malopre izaðem ispred kuæe i vidim da sad imam dva psa. Maksa i jo¹ jednog malog ¹to lièi na njega. Ako se Maks nije porodio prostom deobom sumnjam da je ovo neèiji tuði pas. Kao informatièar re¹io sam da proverim da li æe se kad zatvorim prozor i otvorim ponovo re¹iti postojeæi problem. Nije uspelo. Onda sam zakljuèao vrata dvaputa okrenuo kljuè. Saèekao malo i otvorio. Opet su tu bila oba psa. Saèekaæu do sutra pa æu ponovo da pogledam. Mo¾da se problem re¹i sam od sebe.

U najgorem sluèaju moram kod Te¹ice da kupim jo¹ hrane za pse.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu