Glavni meni

Ovo su nasi kucni ljubimci

Započeo Nadalina, 20 Oktobar, 2010, 01:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: nash poslato 21 Avgust, 2013, 15:21
ovo je Tor, star je 7 nedelja i kad se umori samo legne i zaspi  ;D








Te¾ak mu je ¾ivot :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

CBRR1

malo vise si ga podgojio...a to ne valja nikako...

mareskin

Citat: CBRR1 poslato 21 Avgust, 2013, 17:13
malo vise si ga podgojio...a to ne valja nikako...

Ja neæu da dozvolim da kom¹ije prièaju da sam propao i da nemam para da hranim psa. Maks jede minimum tri puta dnevno, a hranu mu nosim preko crvenog tepiha sa sve muzikom. Obavezno malo jogurta preko svega jer to najvi¹e voli :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

CBRR1

mozes ti da mu dajes i vola dnevno da jede,ali na osnovu gramaze kera dajes klopu,ma pisao bih ti do sutra,ovako kosti lose ma sve lose...kao i kod deteta koje je gojazno,ranije krene da strada posle,mislim na oboljenja...

mareskin

Citat: CBRR1 poslato 21 Avgust, 2013, 18:04
mozes ti da mu dajes i vola dnevno da jede,ali na osnovu gramaze kera dajes klopu,ma pisao bih ti do sutra,ovako kosti lose ma sve lose...kao i kod deteta koje je gojazno,ranije krene da strada posle,mislim na oboljenja...

A kako kom¹ijama to da objasnim?!? :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

CBRR1

ahahahahahahhaha koji si ti kralj..!

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Bojssa

Prelep mali rotic. :) Tri cetiri puta i treba da jede na dan s obzirom na uzrast jer njegov mali zeludac ne moze da svari u jednom ili dva obroka njegovu dnevnu potrebu ali naravno ti obroci se prema uzrastu i rasi psa razlikuju. Za stene je naj bitniji sam kvalitet hrane, bolje i manje da pojede ali da je hrana kvalitetna, tipa bareno meso, naj bolje piletina (govedinu izbegavati jer je jaka za male stence) sa nesto povrca, ribe itd. Za tvoje stene Rota koji spada u velike pse, u koliko dajes neke premijum granule tipa Rojal kanin, hills itd, mislim da je 350 grama sasvim dovoljno, podeljeno u vise obroka jer kao sto rekose pre mene, stene nikako ne bi trebalo da bude debelo zbog razvoja kostiju i misica. Ako mu dajes skuplje granule poput pomenutih, nikakvi suplementi nisu potrebni, a ako dajes u glavnom kucne ostatke ili osrednje granule tipa Jossera, Premil, Pedigree itd, onda neki kalcijum obavezno.

nash

hvala na savetima... nije bas tako ugojen kao na slici, fotoaparat je dodao par kg-a  ;D
jos uvek sisa, a od skoro sam poceo da mu dajem granule 200g u tri puta na dan. redovno se igram sa njim, izlozen je fizickim aktivnostima pa pretpostavljam da ne bi trebalo da bude problema sa kostima i gojaznoscu  :)

Joker

Mozes za pocetak da mu dodas dodatnog kalcijuma...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

damir1994



Ovog crnog vucjaka sam dobio prije 3 mjeseca, bio je skroz ruzan i nije licio na vucjaka i imao je totalno krive noge.

Ali uz dobru ishranu i vitamine pas je sad super cuvar i trci normalno, a prije nije mogao hodati sto je bilo zalosno.

mareskin

Citat: Joker poslato 21 Avgust, 2013, 21:12
Mozes za pocetak da mu dodas dodatnog kalcijuma...

Maksu dajem Farmina N&D i me¹am Josera Premium za ¹tence. Ovu Farmina hranu jede kao lud. I jedna i druga hrana imaju velièinu i punoæu. Ima ¹ta da ¾vaæe dok je jede. Druge granule su sitne i tvrde. Nekako mi ne izgledaju jestivo.

Dodajem tablete kalcijuma, multivitamina i sipam pomalo jogurta preko granula da mu bude ukusnije.
Raste kao lud, jede kao blesav, lep na gazdu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a

probaj mu davati malo kafortana, ja sam to davao mom maksu kad su mu bile krive noge..

Bojssa

Farmina je skroz dobra hrana i sam je kupujem mojim psima a uzimam i odgajivacku Farminu Teambreeder za odrasle pse, ako nekom treba kontakt od Joce koji je uvoznik distributer, covek dovozi na adresu. Stenci NO su `osetljivi` na ta dosaplja, treba im kvalitetna premium hrana ili vitaminski i mineralni dodatci u tom periodu i dosta slobodnog kretanja.

mareskin

Citat: Bojssa poslato 21 Avgust, 2013, 22:54
Farmina je skroz dobra hrana i sam je kupujem mojim psima. Stenci NO su `osetljivi` na ta dosaplja, treba im kvalitetna premium hrana ili vitaminski i mineralni dodatci u tom periodu i dosta slobodnog kretanja.

Kupio sam u startu Farminu jer je bila najskuplja. I onda posle nekoliko dana re¹im da bacim pogled na ostalu ponudu. Ima u lokalnom Pet Shopu solidan izbor za mali grad. Dodu¹e mnogo vi¹e ima hrane za maèke. I sve ostalo ¹to mu kupim nije se svidelo ni meni ni njemu. Onda naletim na tu Joseru Premium koja ima velièinu za razliku od onih suvih "taèkica". Sad mu kupujem i jednu i drugu i me¹am.

Farmina je duplo skuplja od Josere, ali laièki na izgled mislim da vredi.

Trebalo bi da mi vlasnik Pet shopa nabavi d¾ak neke ekstra kvalitetne hrane za pse po povoljnoj ceni. Tako neæu morati svaki èas da idem u kupovinu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 21 Avgust, 2013, 23:01
Citat: Bojssa poslato 21 Avgust, 2013, 22:54
Farmina je skroz dobra hrana i sam je kupujem mojim psima. Stenci NO su `osetljivi` na ta dosaplja, treba im kvalitetna premium hrana ili vitaminski i mineralni dodatci u tom periodu i dosta slobodnog kretanja.

Kupio sam u startu Farminu jer je bila najskuplja. I onda posle nekoliko dana re¹im da bacim pogled na ostalu ponudu. Ima u lokalnom Pet Shopu solidan izbor za mali grad. Dodu¹e mnogo vi¹e ima hrane za maèke. I sve ostalo ¹to mu kupim nije se svidelo ni meni ni njemu. Onda naletim na tu Joseru Premium koja ima velièinu za razliku od onih suvih "taèkica". Sad mu kupujem i jednu i drugu i me¹am.

Farmina je duplo skuplja od Josere, ali laièki na izgled mislim da vredi.

Trebalo bi da mi vlasnik Pet shopa nabavi d¾ak neke ekstra kvalitetne hrane za pse po povoljnoj ceni. Tako neæu morati svaki èas da idem u kupovinu.

I ti si jeo pa ti se nije svidelo.??? :o [rofl] [rofl] [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Bojssa

Pa ne znam koliko tebe deru ali Farmina junior se prodaje u dve varijante, jedna je skroz OK oko 3.200din dzak i jedna malo tamnija isto sitna granula premium ali 4 i nesto hiljada za 20kg. Odlicna je i Ceska Calibra, jos kvalitetnija je ali malo skuplja, negde u rangu blizu Rojala ali jeftinija, dzak 12kg od 2.500 Energy za odrasle pa navise za stence itd. Inace ortakinja mi je direktor firme za uvoz Calibre Srbija pa ako ima zainteresovanih, javite se, napravice nesto..

gmum44

NEKAD FEBRUAR 2013

I SAD JULI 2013




Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

gmum44

8 meseci!!!luda kao struja ali zlato!!!ta kolicina ljubavi !neprocenjivo!!!
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!