Glavni meni

windows 7 memorija

Započeo eclipse4, 05 Januar, 2014, 18:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

dobro bre ljudi da li je ovo normalno da windows vuce toliko memorije na njegove pozadinske programe ???



probao sam sve vrste mem optimajzera i nista ne deluje.

castor

Koliko uop¹te memorije ima¹ u ma¹ini? 2GB?

Nije to ni¹ta posebno...
It's the ride that matters, not the bike…

eclipse4

da u ovoj imam 2gb (mada je to uopste nebitno sa pitanjem)...nesto mi se cini da ne bi trebalo toliko da vuce.....

Taraba

Otarasi se NOD-a.
Instaliraj neki malo "laksi" AV.
Sa 2GB rama, trositi 100mb na AV je mnogo.
Plus, vecina ovih procesa nije Windows nego nekih tvojih aplikacija.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

castor

A vidi, sedmica vuèe sama po sebi oko 700-900 MB RAM-a. Sve preko toga su ti drajveri, antivirus i tvoji dodatni programi. Najlak¹e je instalirati i namjestiti da se sve pokreæe po podizanju Windows-a. To ¹to ti 90% tih stvari koje se automatski pokreæu ne koristi¹ stalno, nego po potrebi je ne¹to drugo…

Na¾alost, ¹to se antivirusa tièe, da valja a da "tro¹i" manje od 100 MB RAM-a - nema…

A danas ti je 1 ili 2 GB RAM-a jo¹ uvijek "ð¾abe"...
It's the ride that matters, not the bike…

eclipse4

a kako napraviti da windows pali smo ono po potrebi a sto ne treba automatcki gasi.....moze li tako nesto?....cisto sumnjam ;)

ja nemam pojma sta mogu i smem da gasim u msconfig (ono sto znam da mogu to sam vec iskljucio)

castor

E, to je veæ petljanija po registry-ju… Mo¾e¹ da pogleda¹ ¹ta ti je sve utrpano u Startup-u u start meniju...
It's the ride that matters, not the bike…

Mrva

Sve je u redu, sedmica tako barata sa memorijom

lord_oblivion

Da, kad vidi da mo¾e, ra¹iri se, kad zapne, skupi se...
Ne diraj NOD, veæ ubivaj HD Sentinel (HD-****) i Search Indexer (ako ti ba¹ treba srè funkcija, umesto njega instaliraj Everything, na http://www.voidtools.com/).
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

UFF

Citat: castor poslato 05 Januar, 2014, 18:51
A vidi, sedmica vuèe sama po sebi oko 700-900 MB RAM-a.

imam fabricku tj nesakacenu sedmicu u firmi instaliranu na masini sa 512ram-a  ;D
radi

Lazic

Citat: lord_oblivion poslato 05 Januar, 2014, 21:31
Da, kad vidi da mo¾e, ra¹iri se, kad zapne, skupi se...

Al' se buni danima... Meni kolega izvadio iz kompa 1 gb da testira neku ploèu, jadna sedmica samo ¹to peglu nije bacila...:o

ЯЭВОЛУТИОН

garant nije bila "kingston" cuo sam da su neki operativni sistemi gadljivi na neke memorije :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lord_oblivion

Danas sam sklopio i instalirao neki stari kr¹, 478 Keleraba 2.8GHz, 2*512MB DDR400, MX460 64MB Agp 8, 40GB IDE disk...
Stavio sam neki Tiny Win7 (700MB iso fajl) i instalirao kulturne osnovne programe.
Pla¹im se da otvorim Task Manager dok radi Opera sa otvorena 4 taba  [panic]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

eclipse4

windows je svez od pre par dana....sad sam deinstalirao bukvalno sve sto je visak i memorija i dalje puca na 1.67  katastrofa !

lord_oblivion

Strpi se dan-dva-tri dok NOD odradi svoje... Tada æe i svchost proces da se smiri.
Evo ti situacija kod mene, sa 3GB ram memorije, instalacija stara dve godine :




Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

eclipse4

koliko bije tvoj?
pogledaj u task menageru u performance

Lazic

Citat: lord_oblivion poslato 06 Januar, 2014, 01:20
Strpi se dan-dva-tri dok NOD odradi svoje... Tada æe i svchost proces da se smiri.
Evo ti situacija kod mene, sa 3GB ram memorije, instalacija stara dve godine :





3 godine, zapu¹ten win do 00, ne jebem ga 5 %, samo ga resetujem povremeno...:D 4gb ram-a...:D


Lazic

Slikaj task manager ispred ekrana sa task manager-om...  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

eclipse4

112 ???

windows.....dakle postojim.  [rofl]

lazicu i moj je isto instaliran nakon 3-4 god neznam ni ja koliko......od kad je izaso ;)

Lazic

:-[




edit:
sad videh sa slike da mi firefox jede masu megabajta, a nije uop¹te pokrenut...???  :wtf: Sa'æu ga utepam na mrtvo...:D



edit2:
sad imam 113 procesa...:o  :wtf: