Glavni meni

Knjige

Započeo balcan girl, 29 Decembar, 2013, 03:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

prpa_zr

Citat: Jecko poslato 30 Decembar, 2013, 17:54
Balcan....

"Zudnja za zivotom" biografija Van Gogha, pisao Irving Stoun...jedan od omiljenih mi pisaca....

"Slepilo" jako poucna knjiga, o ljudima i o tome u sta ih slabosti\moc pretvara... Zoze Saramago...



pomenutu biografiju Van Gogha sam èitao u vojsci i prilièno me je deprimirala.. nisam siguran koliko je vojska tome doprinela..
ali je svakako knjiga koju bih najtoplije preporuèio..

elem, ima jedna knjiga koju sam èitao bez prestanka dok nisam stigao do kraja.. 2 dana i 2 noæi sam samo pio coca-colu, jeo cigare i èitao
knjiga se zove: " mo¾e i bez kavijara" a pisac je Johan Mario Simmel
navodno pisana prema istinitoj prièi.. ako uspe¹ da iskopa¹ negde OBAVEZNO proèitaj..  ja sam imao prilike da èitam hrvatsko izdanje iz '80.-tih.. kod nas je izdavaè bio Mondo & Manana

jedna od NAJBOLJIH knjiga koje sam èitao

grk zorba

Blago cara Radovana, Jovan Ducic. Jedna od rijetkih knjiga koja se moze poceti citati odmah nakon sto je procitas. Druga: O medjuvremenu, Matija Beckovic. Treca: Prodavnica tajni, Dino Bucati.

Jecko

Irving Stoun mi je omiljeni pisac....sve njegove knjige koje sam citala me apsolutno odusevljavaju....

"Zudnja za zivotom" jeste donekle depresivna ali takav je bio njegov zivot......mesavina kreativnosti, ludosti, ljubavi, strasti, depresije....

"Agonija i ekstaza"....biografija cuvenog Mikelandjela...."Ljubav je vecna" biografija Abrahama Linkolna..... Pisao je biografije ljudi koji su obelezili citave vekove, ali ne samo kroz istorijske cinjenice, vec kroz njihov privatni zivot koji se neizbezno mesao sa poslovnim\kreativnim....

Odusevljena skroz....vec godinama.

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

prpa_zr


a kad to sve proèita¹.. onda prelazimo na drugu godinu :)

balcan girl

cek da zavrsim ovu sto sam pocela :D za to sto ste naveli trebace mi aaaa cirka ako su zanimljive knjige nedelju dana :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

prpa_zr

pomoglo bi ako bi nam malo vi¹e otkrila o svom ukusu

ja npr obo¾avam epsku fantastiku.. od Tolkinovih remek-dela do savremenih pisaca stvarno sam sve gutao

valjda zato ¹to mi je "Beskrajna prièa" bila omiljena knjiga u detinjstvu ostao sam veran fantaziji kao osnovi.. volim da èitam ali nisam kadar za velikane knji¾evnosti.. ne podnosim Ruse tipa Tolstoj i ostali

Major

Citat: prpa_zr poslato 30 Decembar, 2013, 20:37
pomoglo bi ako bi nam malo vi¹e otkrila o svom ukusu

ja npr obo¾avam epsku fantastiku.. od Tolkinovih remek-dela do savremenih pisaca stvarno sam sve gutao

valjda zato ¹to mi je "Beskrajna prièa" bila omiljena knjiga u detinjstvu ostao sam veran fantaziji kao osnovi.. volim da èitam ali nisam kadar za velikane knji¾evnosti.. ne podnosim Ruse tipa Tolstoj i ostali

[thumb_up]

I ja sam tu negde :) Fantazija. Hobite i Gospodare sam citao vise puta :)
A sto se tice Rusa mogu ovu knjigu da ti preporucim ako nisi citao:
http://www.vulkani.rs/3d1476e3-0798-4019-a521-813e324baf2d/NOCNA-STRAZA.aspx#.UsHAQLTWuyk

Ima 5 delova, bar za sada :) Meni se bas svidela :)

mali_zmaj

e ako voli¹ dokumentarce "7000 dana u Sibiru",Karlo ©tajner mislim da je pisac,prièa o èovjeku koji pro¹ao sibirske gulage,i nikad nije htjeo potpisati priznanje! ili Nirnberg,suðenje  nacistima poslije drugog svjetskog rata,lijep opis svakog naciste ponaosob!
jin-jang

prpa_zr

UH, tih 7000 dana u Sibiru sam uzeo da èitam u srednjoj ¹koli.. nisam hteo da priznam da nisam dorastao knjizi.. jbt mislim da bi mi sizifov kamen lak¹e pao.. (inaèe uz marxov Kapital najte¾a knjiga u na¹oj kuæi.. peglao sam majice sa njima)

za ljubitelje tematike II svetskog rata - preporuèio bih knjigu Zaverenici.. takoðe dokumentarac.. o neuspe¹nom atentatu na Hitlera

@ major  - nisam èitao noænu stra¾u ali zato sam èitao Vukodav-a (autor Marija Semjonova) odlièan serijal

takoðe bih najtoplije preporuèio svima Terry-a Pracheta - koju god knjigu da uzmete neæete pogre¹iti.. ja sam se toliko navukao da ih kupujem, ne èitam tuðe.. kada sam prvu proèitao kupio sam je i svaku narednu takoðe :)

balcan girl

tolstoja ni ja ne podnosim pa smorio bre sa karenjinom na sto strana o njenim kratkim debelim belim prstima.
nocna straza je extra :D elem epsku fantastiku moze al sam skoro sve citala vec :D
volim lagano stivo za odmaranje mozga :D
ne volem self help knjige niti tome slicno to smara :D
znaci nesto tipa dejvid morel, dzejms paterson, sandra braun, sto kaze celavi freza majstor ljubavni romani tipa nora roberts :D
onda en mekafri ono zmajevi jahaci perna,  to sve citala :D eragon :D onda true blood serija je po knjigama sookie stakehouse citala ih sve, robert martin, dzordan, sve citala, erik van lustbader sve naravno, robert ladlam sve naravno :D eklektican ukus u sustini :D :D e sad nije problem citam ja knjige i na engleskom jer naravno da nasi ne prevode ni 5 deo od onoga sto ja zelim da citam :D onda klajv kasler volem i te avanturisticke :D inaceee karl maj je divaaan pisac skoro sam se nesto podsetila njegovim knjigama :D to sam gutala kao klinka, i ono tarzan, serlok holms i tome slicno :D :D :D
eto valjda sam dovoljno objasnila :D sad vam verovatno tek nije jasno sta bi ja to da citam :D
p. s. citala i vukodava i pracheta :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

a da i mrzim knjige u nastavcima kad nema nastavaka :D :D :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

prpa_zr

Citat: balcan girl poslato 30 Decembar, 2013, 21:08
a da i mrzim knjige u nastavcima kad nema nastavaka :D :D :P

prièaj mi o tome, Robert Jordan je umro i nije zavr¹io Toèak Vremena.. sada èekam poslednju knjigu koju prireðuje Brandon Sanderson da bismo konaèno stavili taèku na 13 delova agonije..

ako ti èitanje na engleskom nije problem a voli¹ epsku fantastiku obavezno proèitaj Ice Wind Dale trilogiju, autor je R.A Salvatore i  Elminster - Making of a Mage autor Ed Greedwood

mareskin

Lustbader i Ladlam èitao sve.

Evo gledam na polici Toni Parsons ("Ljudi i deèaci", "O ¾ivotu, smrti i doruèku"...), Nik Hornbi ("Sve o deèaku", " Dug put do dna"...), Haled Hoesini ("Lovac na zmajeve"...), Saramango ("Slepilo"). Bil Brajson (gomila knjiga, sme¹no, lako za èitanje), Vodiè kroz galaksiju za autostopere (knjiga zbog oje je moj æale mislio da sam poludeo. malo, malo pa se iz moje sobe èuje cerekanje).

Ove su okrenute da vidim nazive iz stolice, a toliko sam umoran da ne mogu da ustanem i proèitam ostale :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mali_zmaj

pangalaktièki grgolj blaster!! Mc kena bog ki¹a....   [rofl]
jin-jang

balcan girl

aes sedai :D :D :D prpo pricaj mi o tome :D :D autostoper kroz galaksiju :D ne znam da li ima neko da je nije procitao :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Major

Prpo ako nisi citao Nocnu strazu preporucujem :)

prpa_zr

Citat: Major poslato 30 Decembar, 2013, 21:34
Prpo ako nisi citao Nocnu strazu preporucujem :)


veæ ubele¾io :)

Jecko

High Fidelty.... Vrhunska knjiga....

balcan girl

a da procitala i  knjige tes geritsen po njenim knjigama je uradjena serija rizzoli and isles :D :D citala i keti rajks po njenim knjigama je radjena bones :D :D inace volim te knjige ono krimi zlocini mrtvi i te fore :D ionako mi kablovska sluzi da gledam ID discovery :D :D :D npr. knjiga noz od vuka draskovica mi je extra a film mislim kraj filma mi je bio daj ne seriii :D sto se tice martina i igre prestola, njega sad stize serija a on jos nije izdao knjige :D ja ih procitala jos pre par godina i cini mi se da nisam ne bi povatala seriju :D mada pogubili su se u seriji sa nekim likovima, dok npr gospodari prstenova filmovi me odusevili :D :D a hari poter filmovi samo prvi i cetvrti deo su mi ono bili dobri kao knjige :D a da volim ja i to decije isto :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!