Glavni meni

LCD ili Plazma koji tv kupiti?

Započeo PECA BMW, 10 Novembar, 2013, 21:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ranko

aj da pitam...

ako se lap top poveze sa TV-om preko HDMI, da li :

moze lap top stalno da bude zatvoren a u isto vreme upaljen i da se vidi slika na TV-u?

se bezicna tastatura kaci na TV ili na lap top ?


UFF

a sto ne bi mogao?

control panel>power options>when i close lid of laptop.. > "DO NOTHING"

SSZGO

uzeo i rotirajuci nosac. odlicna stvar

moze da okrece ekran levo desno napred nazad i gore dole

lag jos uvek nisam resio !!!??

instaliran tv
http://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/10560410_10203031578645676_2848173906651883754_o.jpg
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

stilgar

Citat: SSZGO poslato 11 Septembar, 2014, 22:33
uzeo i rotirajuci nosac. odlicna stvar

moze da okrece ekran levo desno napred nazad i gore dole

lag jos uvek nisam resio !!!??

instaliran tv
http://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/10560410_10203031578645676_2848173906651883754_o.jpg
sledeci put pri odabiru mesta i prostorije za TV molim proucite tablicu, ne gledati sta ima komsija :)
http://hdtelevizija.com/2008/01/28/savjet-za-kupovinu-tablica-idealnih-udaljenosti-gledanja-tv-a/

UFF

tablica je bullshit
ako nije dovoljno veliki ili ne sedis dovoljno blizu da ti okupora bar 80% vidnog polja ukljucujuci i periferni vid onda kurcu ne vredi

if ju esk mi

SSZGO

Pa mogao si da pogledas I ovaj tekst iz 2014 umesto taj iz 2008 od pre hrista ili muhameda :)
http://hdtelevizija.com/2014/07/17/video-doba-velikih-televizora-koju-dijagonalu-odabrati/
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

p0peye

Јел си ово за Мухамеда морао да додаш јер филтрирају нет или си почео да се навикаваш...? :-)
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Joker

#267
Da ne bih citao sve iz pocetka, treba mi savet...

TV, 50" ili 55". Da je SMART, 3D, WiFi i da je crni... I da je negde oko 800e gore dole..

Dajte neke preporuke...

EDIT: Gledam ovaj.. http://www.kupujemprodajem.com/Samsung-UE55H6400-Full-Hd-Led-Smart-3D-8877272-oglas.htm?filter_id=9086

Jel imao neko iskustva sa ovim likom, vidim da su cene dosta manje od onih u prodanicama...
I koja je razlika ovo u Hz? Ovaj ima 400... Vidim neki imaju vise...

Nisam u fazonu SSZGO nego se stvarno ne razumem a vidim da ako ne ides preko prodavnice da mozes da prodjes dosta jeftinije...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

stilgar


Kanarinac

Pogledaj Sharp. Jeftiniji su,a prave se u japanu. Slika je odlicna, kvalitet je super.

Joker

Kolika je razlika izmedju 400 i 800 Hz?
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

perlx


ranko

Citat: UFF poslato 10 Septembar, 2014, 14:44
a sto ne bi mogao?

control panel>power options>when i close lid of laptop.. > "DO NOTHING"

poprckuje me komp verovatno... 2 problema :

1. malo mi je veca slika na tv kad ukljucim HDMI ... recimo da vidim koliko je sati ali ne vidim koliko je minuta ( reklo bi se par procenata zoom ) ... problem je sto na TV nema da se koriguje horizontala/vertikala... da li je to do TVa ili to kompa ? Win 7 vs LG660s

2. U podesavanjima na kompu u CPanelu, ima 4 opcije... duplicate image, nesto bem ga... 1 monitor, 2 monitor... e iz nekog razloga mogu samo da prebacim sliku na tv ako mi je slika i na laptopu... ne mogu da prebacim na TV a da se izgubi na lap topu... TV kaze da je izgubio signal kad to uradim...

neko resenje ?

Joker

Citat: perlx poslato 10 Novembar, 2014, 15:03
Dvostruka.

;D Utera mi...

@Ranko

Ja mislim da ti je resenje za oba problema rezolucija... Probaj da menjas rezoluciju rezoluciju dok ne dobijes najcistiju i najbolju sliku... Verovatno ce ti to i resiti drugi problem.. Ako ti Tv nije Full HD, probaj da ides sa rezolucijom 1366x768...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

con3

Citat: Joker poslato 10 Novembar, 2014, 10:47
Da ne bih citao sve iz pocetka, treba mi savet...

TV, 50" ili 55". Da je SMART, 3D, WiFi i da je crni... I da je negde oko 800e gore dole..

Dajte neke preporuke...

EDIT: Gledam ovaj.. http://www.kupujemprodajem.com/Samsung-UE55H6400-Full-Hd-Led-Smart-3D-8877272-oglas.htm?filter_id=9086

Jel imao neko iskustva sa ovim likom, vidim da su cene dosta manje od onih u prodanicama...
I koja je razlika ovo u Hz? Ovaj ima 400... Vidim neki imaju vise...

Nisam u fazonu SSZGO nego se stvarno ne razumem a vidim da ako ne ides preko prodavnice da mozes da prodjes dosta jeftinije...
Vrijeme odziva

Slièno vrijedi i za vrijeme odziva, no po¹tedjet æemo vas tehnikalija i obja¹njavanja. Spomenimo samo da vrijeme u milisekundama prosjeènom korisniku ne znaèi ba¹ ni¹ta, osim da je manje, bolje – tj. da je ekran tada br¾i, pa manje zamuæuje sliku u brzim kadrovima. Stoga se i ovdje mnogo bolje osloniti na rezultate priznatih testova, poput recimo HQV benchmarka, i motion resolution testa.
http://www.preporucamo.com/wp-content/uploads/2011/01/100-Hz-200-Hz.jpg
Ideja je jednostavna, i svima razumljiva: FullHD televizori, bez obzira na tehnologiju, mogu bez problema prikazivati statiènu sliku s 1080 linija. No, kod kretanja dolazi do zamuæenja zbog tromosti matrice, pa tako kod LCD-a bez 100 Hz u tom sluèaju vidimo samo 300-ak linija, uz 100 Hz oko 600 – 700 linija, 200 Hz do 900.
To ti je broj prikaza slike u sekundi .

ranko

Citat: Joker poslato 10 Novembar, 2014, 15:29
Citat: perlx poslato 10 Novembar, 2014, 15:03
Dvostruka.

;D Utera mi...

@Ranko

Ja mislim da ti je resenje za oba problema rezolucija... Probaj da menjas rezoluciju rezoluciju dok ne dobijes najcistiju i najbolju sliku... Verovatno ce ti to i resiti drugi problem.. Ako ti Tv nije Full HD, probaj da ides sa rezolucijom 1366x768...

pa tv je Full HD... a na lap topu mi stoji rezolucija 1600x900 ... i ne mogu da ga poteram preko toga... cudno mi je da mi laptop ni ne daje opciju za 1920x1080 ... verovatno sam nesto pojebo prilikom instalacije sistema... ne znam... nesam skolovala :)

mada i dalje me zeza to sto bi trebalo da pusti sliku samo na tv-u a da je ugasi na lap topu...

Joker

Lap top ti mozda podrzava rezoluciju 1600x900 ali tv ne.. Zato kada ti kada zadas komandu da on ugaci monitor na lap topu a upali na tv-u, on ugasi na lap topu a ne moze da startuje na tv-u i onda je sve crno i nakon toga automatski posle 15 sek vrati sve nazad kako je bilo..
Ajde probaj da prebacis rezoluciju na lap topu na 1024x768 i onda probaj da uradis istu stvar..

Ili idi na Duplicate pa steluj rezoluciju koja ti je najbolja i onda sacuvaj pa pokusaj da ugasis monitor na lap topu....
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

ranko

Muchos Muchos :)

ce probam pa javim !

UFF

Citat: ranko poslato 10 Novembar, 2014, 15:09
Citat: UFF poslato 10 Septembar, 2014, 14:44
a sto ne bi mogao?

control panel>power options>when i close lid of laptop.. > "DO NOTHING"

poprckuje me komp verovatno... 2 problema :

1. malo mi je veca slika na tv kad ukljucim HDMI ... recimo da vidim koliko je sati ali ne vidim koliko je minuta ( reklo bi se par procenata zoom ) ... problem je sto na TV nema da se koriguje horizontala/vertikala... da li je to do TVa ili to kompa ? Win 7 vs LG660s

2. U podesavanjima na kompu u CPanelu, ima 4 opcije... duplicate image, nesto bem ga... 1 monitor, 2 monitor... e iz nekog razloga mogu samo da prebacim sliku na tv ako mi je slika i na laptopu... ne mogu da prebacim na TV a da se izgubi na lap topu... TV kaze da je izgubio signal kad to uradim...

neko resenje ?

1. do tv-a moras da nadjes scaling slike ili kako se vec zove kod tebe
2. ili smanjis rezoluciju pa ostavis stalno na clone ili prebacis sliku samo na tv pa onda povecas na 1080p

Joker

@ranko, i sta bi na kraju? Jel si resio problem..

Hvala na savetima, nasao sam sta mi treba..
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...