Glavni meni

Kako omeksati gume za karburatore

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 26 Oktobar, 2013, 19:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Ko god je skidao karburatore na starijem motoru, zna kakve su muke vratiti ih nazad kako treba....ukrute se gume izmedju glave ikarburatora a jos gore gume izmedju karburatora i kucista filtera....koliko sam motora video sa KN filterima...pecurkama....zato sto nisu mogli da vrate gume izmedju filtera i karburatora.....evo resenja



samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mrva

Ja sam moje stavio nove ali svejedno korisno znati.
Pise wintergreen oil, to bi trebalo da bude ulje cetinara?
Ako jeste, balistol bi mogao da posluzi.

ðunta

Hvala Alja, odlièno. Ulje postoji pd nazivom "Zimzelen eterièno ulje",450 kinti

http://prirodnakozmetika.com/aromatica/?p=productsMore&iProduct=85&sName=zimzelen-eteri%E8no-ulje-10ml

Ja sve gume ma¾em koèionom ma¹æu, skoro sam pasovao usisne flan¹ne i na stolu sam lepo navlaèio karbone al na motoru nisam siguran da su legle kako sam ih nabud¾io, falilo im jo¹ malo gipkosti. Kad budem stavljao novu sajlu proæi æe ovaj tretman.

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Mrva

Skup ti ovaj zimzelen Djunta X)

Nego, sta je kociona mast?

ðunta

Citat: Mrva poslato 26 Oktobar, 2013, 21:06
Skup ti ovaj zimzelen Djunta X)

Nego, sta je kociona mast?

Treba æe ti uskoro, zim-zelen. :D

Koèiona mast, od uvek je koristim za pakovanje koèione hidraulike, mazanjem kompresionih gumica, nekad je bila crna a danas bela slièna vazelinu, takvu naðoh kod nas, dal je to sada¹nji proizvod ili jo¹ uvek ima ATE crne ne znam, al sa njom je koèaljka uvek bivala bolja i kod novog cilindra. Sve sad ¹to trpam gumeno, ma¾em njom, nekad pustim i da prenoæi.



Usisna flan¹na koju pomenuh, mast doprinosi i da stezna ¹elna kliza lepo obuhvati bez da dedformi¹e oblik.



Dobije¹ malo po¹to se trosi minorno.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ЯЭВОЛУТИОН

imas u lav autu ...700 kinti veeeelika tuba....ja imam dve....i imam jednu brembo....i jos par nekih malih...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ðunta

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Oktobar, 2013, 22:07
imas u lav autu ...700 kinti veeeelika tuba....ja imam dve....i imam jednu brembo....i jos par nekih malih...

Ja sam je tu i uzeo al mi ne¹to mnogo retka i skroz bela za razliku od davna¹nje crne koja je bila ne¹to gu¹æa i manje masna nekako. Ima u Lavu jo¹ nekoliko od drugih proizvoðaèa al me ATE nikad nije onda "prodao" tako da ostadoh privr¾en. Omekne malo gumu i  povr¹inski  povrati joj gornji sloj, ova kardan guma ba¹ bila krutkasta, posle noæenja je bila taman kako treba plus se mast upije u samu gumu ¹to je dobro za trajnost i gipkost, ali ne mo¾e dati mekoæu ko sa Aljinog posta.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ЯЭВОЛУТИОН

fora je poznata dosta dugo, ali nikako nisam uspevao da skontam koje je ulje u pitanju.....pre pet dana iskukam na katana forumu i oni mi ploslede link....gume su nove....nove....ko kondom nailazi na karb i sa jedne i sa druge strane....ali dismr za sve pare...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ðunta

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Oktobar, 2013, 22:39
fora je poznata dosta dugo, ali nikako nisam uspevao da skontam koje je ulje u pitanju.....pre pet dana iskukam na katana forumu i oni mi ploslede link....gume su nove....nove....ko kondom nailazi na karb i sa jedne i sa druge strane....ali dismr za sve pare...

"Gumirabika", jedno staro lepilo upotrebljavano za papir, koristi se kao dodatak u gumarstvu i verovatno ovo ulje ima èetinarsku smolu i terpentin koji u stvari miri¹e il smrdi. U svakom sluèaju odlièan ¹tos i bezopasan po gumu.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

clutch&brake

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Oktobar, 2013, 22:07
imas u lav autu ...700 kinti veeeelika tuba....ja imam dve....i imam jednu brembo....i jos par nekih malih...

i ko je posle gej??? da cujem???
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: njanja poslato 04 Mart, 2014, 00:36
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Oktobar, 2013, 22:07
imas u lav autu ...700 kinti veeeelika tuba....ja imam dve....i imam jednu brembo....i jos par nekih malih...

i ko je posle gej??? da cujem???
ja to zbog tebe...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

ovo revolucija se usukao sav od kad je postao
proevropski ... da ne kazem gejokoliki :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

to je otkad je vlajko krenuoda propagira zdravu hranu.....sve mi se zgadilo.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic


ðunta

Mrva kupio ulje, otkuvo on sebi pa i ja 2 usisne flan¹ne i 8 dihtung prstenova dekla ventila, oseæa se da se elastiènost i mekoæa povratila, koliko ne znam taèno jer su gume bile predhodno i u masti i glicerinu. Sat vremena u vodenom kupatilu.

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Kostić

valja i sapunica. na starim gramofonima kad oslabe gume, skine se i stavi sat-dva u sapunicu, da omek¹aju. mo¾e i da se kuva, al bolje na pari, doðe mu kao reinkarnacija, pa æe guma radi jo¹ neko vreme.

ðunta

Citat: kosta66 poslato 09 Septembar, 2014, 12:21
valja i sapunica. na starim gramofonima kad oslabe gume, skine se i stavi sat-dva u sapunicu, da omek¹aju. mo¾e i da se kuva, al bolje na pari, doðe mu kao reinkarnacija, pa æe guma radi jo¹ neko vreme.

Mo¾e ovako, alkohol, glicerin preko noæi i talk posle.






"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Kostić

jel to mièel il neko pravio na strugu? jebe¹ gramofon od dva soma kad treba da mu se o¾ivljava gumica ;D aj ti prodam 'symphony' fonograf kabinet, samo kabinet, bez mehanizma. lepo bi lego u njega ovaj miæa : )

ðunta

Citat: kosta66 poslato 10 Septembar, 2014, 07:28
jel to mièel il neko pravio na strugu? jebe¹ gramofon od dva soma kad treba da mu se o¾ivljava gumica ;D aj ti prodam 'symphony' fonograf kabinet, samo kabinet, bez mehanizma. lepo bi lego u njega ovaj miæa : )

Jeste, odr¾avanje remena je standardna procedura, traje  30 godina bez naznake da je za zamenu. Hvala na ponudi al me ne privlaèe hi-fi antikviteti, prijaviæu drugaru. A pravi¹a je za sada jo¹ uvek ne realizovana ¾elja, biæe jednom valjda al ne na strugu.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"