Glavni meni

Motobox Novi Sad

Započeo SSZGO, 21 Januar, 2011, 11:31

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Conti-Moto

#280
.
Novo !!!
Conti ROAD !!

pit

Citat: Conti-Moto poslato 25 April, 2012, 14:49
Citat: pit poslato 25 April, 2012, 14:21
Citat: petar357 poslato 25 April, 2012, 11:03



i
               Daj neki link koji ce da potkerpi ove tvoje tvrdnje.....svako moze da da uoblici i upakuje tekst i prezentira ga kao cinjenicu.Ovo je cista neistina jer u suprotnom ne bismo imali gume na rasprodaji stare 3-4 godine upola cene ....vec bi bile po punoj ceni.

Tebe cekamo da prvi stavis link koji ce da potkrepi tvoje trvdnje, jos uvek se ceka . . .
Vec ti je  receno da sve te gume koje su na rasprodaji imas po punoj ceni, zaboravio si ?

             Ja ti reko da mi se skines  a ti se i dalje penjes....zabole me bre za tvoje gume ..jednom sam zvao nisi imao nista i zavrsio sam sa tobom
              A sto se tice novih i starih guma evo mog iskustva.Od 2007 tj mog kambeka .Sa TDM -sam dobio nove Metzeler z6 i osecaj u voznji sa novim svezim gumama je kao da je motor zalepljnen za asfalt.....taj osecaj traje nekih 100-200 km.Sledece kroz par godina su mi bile Dunlop gualifier i isto se desilo ....motor zalepljen za asfalt ...utisak je da se otezano krece nikih 200 km.
              2011 sam kupio TDM 900 i naravno odmah nove Metzeler z-6 ....osecak isti kao prethodna dva puta....alli imao sam gumi defekt 3 dana pred odlazak na more i posto u nasoj zemlji Srbiji u julu nije imo niko novu zadnju gumu bio sam prinudjen da kupim NOVU ali dve godine staru Mishelin Pilot .
             E sad evo kljucnog momenta.....namontiram ja novu guma ali izostao je onaj efekat lepljivosti za asflat koji sam imao kao prethodna 3 puta.
             O tome je rec i ko je pmetan shvatice ...ko ne njegov problem ...neka kupi gumu staru 5 godina i neka je vozi jos 3-4 i tamo negde 9 godine imace pozadi otvrdnelu smesu prikladnu samo za klizanje i nista vise.
           

Conti-Moto

Citat: pit poslato 25 April, 2012, 14:21
Citat: petar357 poslato 25 April, 2012, 11:03

DOT nije oznaka za datum proizvodnje gume, nego je datum najcesce smesten samo  blizu DOT oznake. To ljudi mesaju. DOT je certifikat institucije za sigurnost  proizvoda i njihovu homologaciju nesto kao atest proizvoda.

DOT oznaka je uvedena na zahtev americkog DOT-a (Department Of Transportation), kao grupa brojeva i slova koji oznacavaju mesto proizvodnje, interne oznake proizvodjaca o smesi, dezenu i drugo, i nedelji proizvodnje. Zato se taj broj zove DOT, i prihvacen je od strane svih proizvodjaca kao nacin oznacavanja guma. Kod nekih guma malo elipsasto polje gde su brojevi o datumu proizvodnje mogu se nalaziti i na drugom mestu a ne pored DOT broja.
Slik gume za stazu najcesce nemaju DOT oznake jer nisu ni predvidjene za upotrebu u saobracaju i ne podlezu standardnim atestima.


Ma sta ko mislio o starosti gume i bio ubedjen da je u pravu, cinjenica je da se po EU standardima guma do pet godina smatra novom, a svaki prodavac, kad narucuje gume, duzan je da primi gumu staru do dve godine.

Na primer u Nemackoj a i drugim EU zemljama propisi u vezi sa sigurnoscu u saobracaju su izuzetno rigorozni, tako da se na tehnickom meri i tacka kljucanja kocione tecnosti koja mora biti iznad odredjene granice.
Imajuci to u vidu, apsolutno ne bi dozvolili da se gume stare 5 godina prodaju kao nove, ako to i najmanje smanjuje stabilnost vozila i sigurnost putnika. Pri tome, ne postoji ni zabrana prodaje guma starijih od 5 godina i one se legalno prodaju sa smanjenom cenom.
Predrasude koje mnogi imaju poticu iz ranijeg periodai kad su gume bile vecim delom od prirodnog kauèuka i brzo bi se degradirale (otvrdnule i popucale). Vec duze vremena tehnologija proizvodnje tj. sastav smese uz odredjene aditive je takav da omogucava da i najrigorozniji standardi u zapadnim zemljama propisuju 5 godina starosti nekoriscene gume kao prihvatljiv rok. Standardima je takodje propisan i nacin skladistenja guma koje ispunjavaju svi legalni prodavci.

Mnogo vaznije od starosti je nacin skladistenja, jer neki prodavci (kod nas) gume drze u nepovoljnim uslovima (visoke temperatute, izlozenost UV zracienju, mrazu i sl.).

Narocita zabluda mnogih (posebno forumskih) strucnjaka za gume je da insistiraju pri kupovini da guma bude stara sto je moguce manje, par nedelja, ako je moguce.
Neka ispitivanja (nezavisna od proizvodjaca guma) su pokazala da guma najbolja svojstva stice sest meseci nakon proizvodnje, u postupku tzv. dozrevanja, odnosno naknadne polimerizacije i zadrzava ih godinama.




i
              Daj neki link koji ce da potkerpi ove tvoje tvrdnje.....svako moze da da uoblici i upakuje tekst i prezentira ga kao cinjenicu.Ovo je cista neistina jer u suprotnom ne bismo imali gume na rasprodaji stare 3-4 godine upola cene ....vec bi bile po punoj ceni.

Tebe cekamo pit-o da prvi stavis link koji ce da potkrepi tvoje trvdnje kad je guma stara, jos uvek se ceka . . .
Sta se ti sada opet palis ? Za tebe je ova tema zavrsena.
Vec ti je  receno da sve te gume koje su na rasprodaji imas po punoj ceni, zaboravio si ?
Novo !!!
Conti ROAD !!

pit


      Pa jesi li ti nenormalan pa ne kapiras ...skini mi se bre dosadan si vise jebale te vise te gume.Ovo nije tvoj forum pa da mi ti kazes kad je tema zavrsena kad ne.

Simon69

Ja cesto srecem likove koji skidaju dobre gume,starije od 3 godine ,i stavljaju GANC nove,i to po mogucnosti nedelju-dve stare.. [zvizdi]
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

Gašpar

Citat: Simon69 poslato 25 April, 2012, 15:11
Ja cesto srecem likove koji skidaju dobre gume,starije od 3 godine ,i stavljaju GANC nove,i to po mogucnosti nedelju-dve stare.. [zvizdi]

Pa ¹ta ti je, takvi su svi na forumu. Neka digne ruku onaj ko ima gumu stariju od godinu dana, da ga linèujemo  ;D

AndreyRR

neko je spomenuo da se preko prodaju gume sa starijim datumima,iz mog licnog iskustva
svaki put kada sam kupovao gume u francuskoj,dobijao sam sa novim datumom,i to ne
na licni zahtev,a starije mi nisu cak ni bile nudjene po nizoj ceni.

Conti-Moto

Citat: pit poslato 25 April, 2012, 15:10

      Pa jesi li ti nenormalan pa ne kapiras ...skini mi se bre dosadan si vise jebale te vise te gume.Ovo nije tvoj forum pa da mi ti kazes kad je tema zavrsena kad ne.

Poslao sam ti PM.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Conti-Moto

Citat: AndreyRR poslato 25 April, 2012, 15:27
neko je spomenuo da se preko prodaju gume sa starijim datumima,iz mog licnog iskustva
svaki put kada sam kupovao gume u francuskoj,dobijao sam sa novim datumom,i to ne
na licni zahtev,a starije mi nisu cak ni bile nudjene po nizoj ceni.

U potrosackom drustvu (Francuska, Nemacka, Svajcarska . . .) ce retko kad ostati nesto na lageru.
Tamo se kupuje jer je kupovna moc naroda velika. Na kraju svake sezone (garderoba, gume itd) se prave
rasprodaje da bi na lagerima ostalo sto manje robe. Zato i nije cudno da ti niko ne nudi gume sa starijim datumom.
Ovo pisem iz licnog iskustva (ziveo sam dugo u Nemackoj).
Novo !!!
Conti ROAD !!

pit

#289
Citat: Conti-Moto poslato 25 April, 2012, 15:28
Citat: pit poslato 25 April, 2012, 15:10

     Pa jesi li ti nenormalan pa ne kapiras ...skini mi se bre dosadan si vise jebale te vise te gume.Ovo nije tvoj forum pa da mi ti kazes kad je tema zavrsena kad ne.

Poslao sam ti PM.


         

        Primio sam tvoju poruku...caak vise njih ...i mogu da kazem da su bs alli bas dramaticne....jedva sam uspeo da zavrsim rucak.



CBRR1

Citat: nano poslato 25 April, 2012, 11:22
Citat: GSXR1000 poslato 25 April, 2012, 11:19
Ne bih zeleo da palim vatru ali STA TI REKAO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Derane, znam da si mladji, jel si cuo nekad, "slika govori hiljadu reci"




[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] ma bitno je da se malom svidja traktor... sada me zvao lik i nudio mi traktor,nas mali se pozalio,kome nama  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

CBRR1

Conti nam je neki zajeban lik,moja bakuta vec dva dana ne sme da izadje iz gajbe,cula da Conti preti po forumu,daj bre Conti koji ti je sto mi traumiras babu,malo pre se cula sa Pitovom babom,zene bre istraumirane...nego reci ti meni Ti zaJEBANI covece da nemas mozda gume za invalidska kolica moje babe,moze i sa starijim dotom,nema veze sto je guma losijeg kvaliteta samo nek je jeftinija,i daj evo ti broj 06457584... moje bakute,izvini joj se jebote,istraumirao si je...koji ti je.?ti si bre prepametan nacitan coveculjak imaj malo postovanja prema starijim damama... [facepalm]

AndreyRR

Conti svaki put napravi pometnju

CBRR1

moja baba dva dana bre ne jede ne pije vodu,ALO BRE NE GLEDA TURSKE SERIJE zbog Contija... :( :( :( :(

pit



             
Citat: cbrr1 poslato 25 April, 2012, 17:58
moja baba dva dana bre ne jede ne pije vodu,ALO BRE NE GLEDA TURSKE SERIJE zbog Contija... :( :( :( :(


         Mojoj babi naglo prestala menstruacija...e bre Conti mafijo pa moracu da te tuzim zbog babe , u tim godinama da joj usahne zbog tebe..

Conti-Moto

Pit-e, stvarno si mangup preko tastature, ja sam ti u PM-u ostavio sve moje podatke,
i adresu gde zivim, ime, telefon, sve, daj mi ti svoje.
Novo !!!
Conti ROAD !!

pit

Citat: Conti-Moto poslato 25 April, 2012, 21:37
Pit-e, stvarno si mangup preko tastature, ja sam ti u PM-u ostavio sve moje podatke,
i adresu gde zivim, ime, telefon, sve, daj mi ti svoje.


          Gde smem pa ti si zajeban lik ...ko zna moz mi dodjes na gajbu pa sta cu onda da radim.E al stvarno sto ne dodjes na MM druzenje na Bagrdansko jezero ...sedimo tamo pijemo pivo zezamo se ....nista nervoza a sta kazes?

Conti-Moto

Novo !!!
Conti ROAD !!