Glavni meni

Put oko sveta

Započeo Panco.KV, 23 Oktobar, 2013, 23:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panco.KV

Prijatelj iz Francuske 2 puta obisao Svet mozda bude inspiracija nekom
A ima i mene tu negde na sredini

http://tdm.a3w.fr/Main.aspx?numStructure=79266&numRubrique=519333

Citat Didijea .
About to leave, a biker on a Serbian Yamaha TDM 850 without a helmet , shorts and t -shirt, stickers intrigued by the " CT " of Africadid stops to see the bike up close. His name is Vladimir and he is passionate about the bike.Michel then improvise translator Franco / Serbian and explains Vladimir travel around the world and the preparation of the Africa Twin . It is awe " the AfricaDid " and asks us to follow him home where he has a small business to a large washing the motorcycle and continue the discussion.While Vladimir cleans motorcycle, Claudie and I do know the family of Vladimir sipping the local brandy (for me and Michael who abuse it a bit! ) And a very sweet fresh orangeade ( for Claudie ) . We share our web address with Vladimir and memorize these moments with a beautiful family photo.I hope we have the opportunity to receive Vladimir and his family in France when they come to see her sister who lives in Paris . We leave enjoying discovering real life in Serbia by telling us once again that we do not know our happiness to live in France . To be continued ... Tomorrow we will be in Romania   Sunday, August 22 step Krajevo Serbia

Panco.KV


Major


Panco.KV

Hahaha u Sibiru mu 7-8-9 puta pucala guma kaze plakao je od muke

Lazic

A mi tavorimo u ovoj zemlji u nekim kancelarijama za neke sme¹ne pare...:o [facepalm]

Major

Citat: Panco.KV poslato 24 Oktobar, 2013, 10:18
Hahaha u Sibiru mu 7-8-9 puta pucala guma kaze plakao je od muke

Naravno da uvek ima delova koje verujem da nikad ne bi ponovio ali sve je to neka slatka muka ;D

Panta Zemunac

A jedini deo koji se nikada ne menja je AFRIKA TWIN!

pit

  Da, ram je ostao isti.... [rofl] [rofl] [rofl]

Panco.KV

Lik se drka boleee gahahah ali kakvu je pripremu imao motora i opreme jbg

Panta Zemunac

Preveo sam preko googl/t.... Podrazumeva se da nema u¾ivancije bez malo muka koje se na kraju zaborave a ostanu samo lepe uspomene!

Zato je RD 03 na ceni...vi¹i klirens, manja te¾ina (20tak kg) i tanji zadnji pneumatik (130 a kod 4 i 7 je 140mm)...da, i ako ima 650ccm a ne 750 kao RD 04 i 07, sva moguca snaga mu je na raspolaganju jer nije zbog raznih, evropskih, zakona spregnuta! Kasnije  su ne¹to dodavali, ne¹to oduzimali ali, zaista je ram ostao isti.  Stara je to ciklistika i nije za uporeðivanje sa ovim novijim dualima ali putuje se i dalje sa njom.

Koliko sam shvatio, lik je ba¹ hteo da mu ga da, malo po sporednim putevima a malo je i zalutao zbog æirilice, a malo i zbog na¹ih du¹ebri¾nih, obja¹njivaca kojim putem se najbolje sti¾e...ali, sve u svemu, dobro je jer je naleteo na zemljaka a i na Vladu...tako je to u na¹em svetu, ko ce kome....

Lepo putovanje!!

Panco.KV

Citat: Panta Zemunac poslato 14 Novembar, 2013, 20:21
Preveo sam preko googl/t.... Podrazumeva se da nema u¾ivancije bez malo muka koje se na kraju zaborave a ostanu samo lepe uspomene!

Zato je RD 03 na ceni...vi¹i klirens, manja te¾ina (20tak kg) i tanji zadnji pneumatik (130 a kod 4 i 7 je 140mm)...da, i ako ima 650ccm a ne 750 kao RD 04 i 07, sva moguca snaga mu je na raspolaganju jer nije zbog raznih, evropskih, zakona spregnuta! Kasnije  su ne¹to dodavali, ne¹to oduzimali ali, zaista je ram ostao isti.  Stara je to ciklistika i nije za uporeðivanje sa ovim novijim dualima ali putuje se i dalje sa njom.

Koliko sam shvatio, lik je ba¹ hteo da mu ga da, malo po sporednim putevima a malo je i zalutao zbog æirilice, a malo i zbog na¹ih du¹ebri¾nih, obja¹njivaca kojim putem se najbolje sti¾e...ali, sve u svemu, dobro je jer je naleteo na zemljaka a i na Vladu...tako je to u na¹em svetu, ko ce kome....

Lepo putovanje!!
Taj Vlada sam ja nadam se da si procitao sve ali je lik profi i ne jebe zivu silu samo voznja i drkanje

Panta Zemunac

Da, skapirao sam jer sam bacio pogled na tvoj profil, da ti ime vidim a  i ne lici¹ mi na nekoga ko je roðen u, tamo, nekoj, Francuskoj (¹ala)!!

Gotivim takve likove, koji mnogo ne teoreti¹u, ne forumi¹u, vec sednu na bajk i okrenu ðir oko planete. Mnogo je njih na Afrikama ali ne zato ¹to je to neprevaziðeni bajk vec se vremenom pokazao i dokazao sve svoje mane i vrline. Ima Afrika dosta mana ali upravo za takve puteve, izdr¾ljivost, nekvarljivost, manjak manje potrebnih delova, laka popravka osim promena svecica (a one se ne menjaju ba¹ svaki cas)...sve to daje neku sigurnost, kao kada bi mnogi pre seli u vojni dzip iz II sv.rata nego mecu ML ili GL, i krenuli bespucem u avanturu!!
Da ti R1200 GS prevali u mestu a da je bez bara, ko¹talo bi te vi¹e no Afriku da kupi¹...tako i ovi novi dzipovi! Zamisli izgrebanog, jednog, Rovera lendaru, auuuu!!!