Glavni meni

Kawasaki ZX7R (1996-2003)

Započeo Andreja, 30 Septembar, 2013, 22:50

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andreja

Zanimaju me mi¹ljenja ljudi koji su posedovali/provozali ovaj motor. ©ta valja, ¹ta ne valja...
Na stranim forumima ka¾u da je motor prete¾ak i preslab za tu masu, da nije preterano brz na upravljanju ali i da ima savr¹en odziv, tj. taèno znate ¹ta se de¹ava ispod toèkova... Ima problema sa paljenjem posle boravka na vla¾nim mestima itd.  Pitao sam i par majstora, samo reèi hvale za sedmicu.

E sad, forumi k'o forumi  [blahblah]

©ta vi mislite o sedmici?


Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

ЯЭВОЛУТИОН

srad u kawinoj izvedbi.....ide po pravcu kad se zaleti...pokusaj sportske voznje je nemoguc....u krivinu ne da mora da ga nagovars, vec da ga molis da udje....bolje kupi cbr1000f...ide bolje....a ostatak skoro isto.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

ma nemoguce
kakav problem sa paljenjem na vlagi ili da je slab i lose se vozi kod kavasakia?
evo stilgar ce da ti objasni kako je to odlican motor

Andreja

Hvala, Revo.

UFFe, za¹to li sam mislio da æe ti promaæi da pohvali¹ Kawu? :D

Ajmo, mehanièari, superbajka¹i, da èujem mi¹ljenja? Nisam zahtevan vozaè, kod sedmice mi se sviða imid¾, izgled, AKO bih je ikada uzeo (daleko sam od toga svakako, samo se raspitujem), uzeo bih je iskljuèivo za peglu po putevima sliènim Kragujevaèkom (Avala-Ralja) i slièno, vo¾nju do posla i nazad, poneko vi¹ednevno putovanje (znam!) i tako dalje.

Molim "fanove" Kawe da zaobiðu ovu temu, znam na kakvom je glasu Kawa, trebaju mi konkretne informacije.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

perlx

Ako ti se svidja kupi ga i vozi, nema tu mnogo filozofije.

Lazic

A kad se smori¹, zaboravi da æe¹ da ga proda¹...:D :o

Havarisan


Andreja

Provozao sam sedmicu, stvarno je prete¹ka, ide lepo ali ne kao ¹to sam oèekivao.

Kontam da je Giksara SRAD 750 1997. bolji motor za jurnjavu, lak¹i je i ima vi¹e snage, mada znaæu definitivno kad ga budem probao, èisto radi poreðenja :)

Elem, fino je sve to sem ¹to su me bolela leða posle desetominutne vo¾nje, ¹to je radius okretanja kao kod automobila, spora vo¾nja me optereæuje, frka da ne ispadne u mestu (u toku okretanja, ¹ta znam), ¹to mora¹ da poskida¹ sve plastike da bi zamenio sveæice itd.

Ako budem uzimao ne¹to za asfalt, to æe verovatno biti FZS600 mada mi XT ba¹ odgovara, jedino ¹to umrem od dosade kad moram da idem autoputem negde i ¹to ne mo¾e da se obara koliko bih hteo :D To ¹to sam proklet pa bih vozio sve i sva¹ta je prièa za sebe  [neampojma]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mihajlo bg

Probaj thundercata posle srada pa donesi odluku..vidim ih u oglasima po ok ceni...

Ivan1979

Ma ne kupuje on nista , samo mu je dosadno    ;D

Andreja

Hvala Mihajlo, ok su mi T-catovi skroz, mada definitivno di¾em ruke od oklopnjaka, bar na neko vreme :)

Ivane, nigde nisam ni rekao da kupujem (a ni da mi nije dosadno) :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Ivan1979


Andreja

Seo sam danas na SRAD-a, oèekivao sam da bude prilièno lak¹i (papir ka¾e 20kg), meðutim... Ne da je ispunio nego i prepunio sva moja oèekivanja, DALEKO je lak¹i. Nisam ga probao na¾alost, drugom prilikom, pa æu da nastavim ovaj monolog :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

bigbad86

Pa kako znas da je laksi ako nisi vozio? Ja tezinu motora ne gledam uopste u mestu. Moja sadasnja Honda je na papiru i u mestu teza za 20 kila od prethodnog mi motora, Kawasakija. A cim krenem postane laksa od kawasakija za 20 kila.

Lazic

To je zbog polo¾aja sedenja, ¹to si ni¾e i zavaljenije, manje ima¹ kontrole i veæi je oseæaj te¾ine...:-*

Major

Citat: Andreja poslato 30 Septembar, 2013, 22:50
E sad, forumi k'o forumi  [blahblah]
©ta vi mislite o sedmici?

Pa i ovo je forum :P

Andreja

Otvorio si mi oèi   [thumb_up]
Mislio sam na to da dosta ljudi pi¹e po forumima o nekim stvarima napamet, ovde je isto s' tim ¹to znam ko zna ¹ta govori.

Citat: bigbad86 poslato 07 Novembar, 2013, 00:16
Pa kako znas da je laksi ako nisi vozio? Ja tezinu motora ne gledam uopste u mestu. Moja sadasnja Honda je na papiru i u mestu teza za 20 kila od prethodnog mi motora, Kawasakija. A cim krenem postane laksa od kawasakija za 20 kila.

Ti poredi¹ dve potpuno razlièite klase motora a ova dva (sedmica i SRAD) su ista klasa, raspored mase je jako slièan, sedi se na istoj visini itd. N'o probaæu ga kad bude bilo prilike, ba¹ me zanima kako bi mi leg'o, Kawom nisam odu¹evljen (ne ka¾em da ne valja al' jednostavno mi nije legla).
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Major

85% ljudi je negde procitalo ili culo od nekoga i onda napisu to kao svoje "iskustvo". 14% koji moguce i da znaju malte ne nikad ni ne odgovore, a samo 1% kaze tacnu informaciju :)
E sad treba to isfiltrirati :)


stilgar

Citat: UFF poslato 30 Septembar, 2013, 23:22
ma nemoguce
kakav problem sa paljenjem na vlagi ili da je slab i lose se vozi kod kavasakia?
evo stilgar ce da ti objasni kako je to odlican motor
nisam vozio i ne mogu da komentarisem, al i neverujem vam bas, ni rev ne voli kawe... :)

bigbad86

Citat: Andreja poslato 07 Novembar, 2013, 12:47
Otvorio si mi oèi   [thumb_up]
Mislio sam na to da dosta ljudi pi¹e po forumima o nekim stvarima napamet, ovde je isto s' tim ¹to znam ko zna ¹ta govori.

Citat: bigbad86 poslato 07 Novembar, 2013, 00:16
Pa kako znas da je laksi ako nisi vozio? Ja tezinu motora ne gledam uopste u mestu. Moja sadasnja Honda je na papiru i u mestu teza za 20 kila od prethodnog mi motora, Kawasakija. A cim krenem postane laksa od kawasakija za 20 kila.

Ti poredi¹ dve potpuno razlièite klase motora a ova dva (sedmica i SRAD) su ista klasa, raspored mase je jako slièan, sedi se na istoj visini itd. N'o probaæu ga kad bude bilo prilike, ba¹ me zanima kako bi mi leg'o, Kawom nisam odu¹evljen (ne ka¾em da ne valja al' jednostavno mi nije legla).
To jest, dve klase motora sam poredio sa totalno razlicitim ramom. Al opet stoji da dok ne provozas, makar i par stotina metara sa bar jednim polukruznim, tek tad znas dal ti lezi. Inace drugar mi je vozio i jedan i drugi motor i secam se da je vise hvalio SRAD-a. Inace Kawa mi lepsa :)
EDIT: Video sam kako SRADOVE besomucno turiraju po skupovima dok se izduvi ne zagreju i opet ujutru upale i rade najnormalnije...