Glavni meni

Stara planina avgust 2013

Započeo pit, 27 Avgust, 2013, 22:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Kad æe Golija...? To be¹e lepo...:D

misa-pei

Kad se udru¾imo Jager i ja, vikend poèinje utorkom. :D :D

Ovaj put nam se pridru¾io i Vlada SD, pa smo u sredu krenuli na Staru planinu, malo okolnim putem, Dunavskom magistralom.





Odatle smo, posle odliènog ruèka u Golupcu, krenuli za Negotin, grad poznat po tome ¹to tamo ¾ivi na¹ drugar Zoki, aka Ribolovac i Darko, aka Debeljan. Smestili su nas, pripremili ro¹tiljèinu, najeli, napili i vratili na spavanje. Ujutru nas je Zoki opet vozio kod sebe, jer su nam motori bili tamo, na sigurnom.



Odatle smo krenuli na dalek put od 150km, prema Ni¹(u), gde nas je èekao najpoznatiji motorista/pekar istoènog dela na¹e domovine, Pit. Putovasmo vasceli dan, taènije, sedesmo po kafanama vasceli dan.



Kad se sve sabere, vi¹e vremena smo proveli po kafanama, nego u sedlu. ©to volim takva putovanja :D :D

U Ni¹ smo stigli predveèe, u najromantiènije doba dana. Svetiljke se pale, ni¹lijke pokazuju svoju lepotu, mi pijuckamo kaficu na glavnom ¹etali¹tu sa pogledom na velièanstvenu tvrðavu.



Posle toga smo produ¾ili kod Pita, gde nas je èekao prebogat ro¹tilj i kreveti za spavanjac. Pit injegova gospoða su se prebacili u sobu koja se renovira i spavali na du¹ecima na naduvavanje, samo da bi gostima pru¾ili ¹to udobniji sme¹taj. Svaka èast, domaæine.

Ujutru smo saèekali Acu PN da stigne i Pitovog kom¹iju Vanju da nam se pridru¾e.



Vreme smo ubili Pitovim burecima, pitama, pituljicama...
Stali smo u Belu palanku (lokalno kori¹æenje pade¾a), na sladoled (20din kugla) i bozu (30 din èa¹a). Mini Jager je pojeo jedno 7, 8 kugli.
Kupanje i pauza na Zavojskom jezeru. Bilo mi je sve¾e sve do Pirota. Tu smo krenuli u Dojkince, udaljene 40km. Sme¹taj je bio sjajan, èista posteljina, kreveti na sprat, ali domaæini su bili kakvi se samo po¾eleti mo¾e. Niko nije ni pomislio da ka¾e da ne¹to ne mo¾e, nego samo da naðe naèin kako da nam udovolji. Profo, svaka ti èast i hvala.

Malo smo se sutradan vozili. Vi¹e asfaltom nego ofom, ali, bo¾e moj. Stigli smo do Babinog zuba kroz ¹umu, na Mid¾or smo se Mi¹ko i ja popeli sa u¾ivanjem.





U Dojkince smo se opet vratili asfaltom, po¹to nismo znali preèicu kroz neku ¹umicu.

Povratak je bio opet divan. Obi¹li smo brata Vlajka u njegovoj nirvani, podno Rtnja. I on nas je doèekao kao da smo mu u kuæu u¹li. Pasulj, salate, èak nam je saèuvao i papriku punjenu neèim da je probamo. Vrlo ukusno, bezmesno, ali ne mari. Ukus je va¾an.

Sa Acom smo i¹li do Paraæina i tu nas je uhvatila jaka ki¹a i mrak, tako da smo do Jagodine bili mokri k'o mi¹evi. Nisam se osu¹io do kuæe! Zato sam jo¹ uvek nazebao.

Sve u svemu, predivano putovanje sa savr¹enom ekipom kod bo¾anstvenih domaæina. Momci, da vas nema, trebalo bi vas izmisliti.

Ja sam vrlo malo slikao, a ne bih da kaèim tuðe slike. Tako da, to vam je, ¹to vam je od slika.
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Drkad¾ijo bradati, kaèi tuðe slike ili æu da te izvatam kad te vidim...:P Svratiæu ti u sredu popodne... [srednjiprst]

MILJAN

Cave ab homine unius libri

misa-pei

Citat: Laziæ poslato 31 Avgust, 2013, 01:05
Drkad¾ijo bradati, kaèi tuðe slike ili æu da te izvatam kad te vidim...:P Svratiæu ti u sredu popodne... [srednjiprst]

Ne bi valjda udario muvu s naoèarima? :P :P :P
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

pit


     A imao sam jos 2 para carapa negde po torbama ali me mrzelo da trazim.

VladaSD

Nadam se da nije kasno , da se nadovezem i zahvalim Pitu i njegovoj lepsoj polovini , na carskom doceku i goscenju...svaka cast, jedva cekam priliku da se oduzim.  [klanjam_se]

Kod Ribolovca ..nista manje... a sto se tice komfora za spavanje ..... 4 noci sa Misom Pei (Heavy metal u pokusaju, kada se pomesa sa Stihl motorkom i nekim samrtnim ropcem loseg glumca u niskobudzetnom filmu  [glavazid]).... kupio sam cepice za usi..za sledecu voznju  [rofl]
Kad bih ¹orao BMB95, bilo bi mi lak¹e u ¾ivotu :-)

Lazic

Èoveèe, Ljilja mora da spava kao zaklana, nisam spavao sa Mi¹om ali godinama slu¹am horor prièe...:o [rofl]

pit

Citat: VladaSD poslato 09 Septembar, 2013, 15:37
Nadam se da nije kasno , da se nadovezem i zahvalim Pitu i njegovoj lepsoj polovini , na carskom doceku i goscenju...svaka cast, jedva cekam priliku da se oduzim.  [klanjam_se]

Kod Ribolovca ..nista manje... a sto se tice komfora za spavanje ..... 4 noci sa Misom Pei (Heavy metal u pokusaju, kada se pomesa sa Stihl motorkom i nekim samrtnim ropcem loseg glumca u niskobudzetnom filmu  [glavazid]).... kupio sam cepice za usi..za sledecu voznju  [rofl]

         Zahvaljujem na pohwalama...bilo mi je zadowoljstwo ugostiti takwe goste....sto se Mise tice ja sam se bezbedno sklono iza dwoja wrata tako da sam mirno spawao....sto narawno nisam uspeo na Dojkincima prwe noci...druge sam iskopao iz kreweta neki pucwal i stawio u usi te sam malo trenuo.
         P.S.  Ne mogu da zaborawim scenu kod mene ujutru ti odwojio lezaj od Mise i sedis a matori rowe swe u 16-nes.... :o [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Lazic

@Mi¹a pei:
Da poène¹ da nosi¹ vi¹e komada èepiæa za u¹i, za tebe da ne mora¹ da slu¹a¹ zamerke, i za ostale u tvoj blizini da mogu malo da odspavaju...[rofl]

Mik

@pit

Hvala za slike!  [cheers]

(Potsetilo me, kad god prelazim Zlatibor gledam neka brda sa leve strane, pa mi tako zao sto nemam neki krosic do 250ccm i kombi da ga odvucem tamo . E tako bi slatko to preor'o ...  :) Ma to mi je prvo, cim se obogatim  :).)

pit

 [thumb_up]Mik ne treba tu puno para...samo jaka wolja.

Lazic


mareskin

Citat: Laziæ poslato 10 Septembar, 2013, 00:04
i/ili luda glava...:D

Proziva¹ me? A?

E, ima da kupim kros. Prikolicu imam. Dodu¹e kuku na autu nemam, ali prikolicu imam.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

pit

Postalo je skroz out woziti se po asfaltu....planina je prawa stwar.Mislim tako je u swetu.

Lazic

@debeli:
Da ne gre¹im du¹u, rekao bih da si malo oslabio...:P

Mik

Citat: pit poslato 10 Septembar, 2013, 00:01
[thumb_up]Mik ne treba tu puno para...samo jaka wolja.

Polovna "wolja" koja mi se svidela je oko 3000 (Yamahica 250).

pit


        Moze moze ...aj uzimaj pa idemo da forsiramo Suwu Planinu.