Glavni meni

Sta znate o motorciklu Honda NTV ili Honda Revere.

Započeo bigbad86, 26 Avgust, 2013, 19:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Svideo mi se onako za oko, V masina od 650 kubika, 60-ak konja, i kardan. Onako sasvim lepa klasika od motora. Jel to nesto slicno kao masina na Transalpu? Kakav je za odrzavanje? Vidim da ima da se kupe za 1000-1600e. Kakva im je potrosnja, kakva im je upravljivost?


Chris_SM

Ima isti motor kao honda Deauville :) Uglavnom to su jako dobre masine ;)

bigbad86

To znam i sa Wikipedije :) Deauville je zapravo revere sa full oklopima, nema razlike.

Chris_SM


ЯЭВОЛУТИОН

honda ko honda.....traje i retko se kvari....za delove je malo tanano....ali motor je toliko dosadan da to svet nije video.....posedovao sam verovatno jedinog bross-a u Jugoslaviji, i sad mi je maloi zao sto sam ga prodao....to mu dodje sportska varijanta istog motora....a opet je bio dosadan.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Mozes li malo da obrazlozis tu dosadu? Lenj? Spor? Ili nesto drugo? Ajd iskomentarisi majstorski. Jel ima problema sa diferencijalom, agregatom, kolko trosi?

ЯЭВОЛУТИОН

jok sve ko honda....upalis, ne cuje se....das gas nista, druga brzina , gas, i dalje isto.....ti kocnicu ono kao nesto.....sterilan ko spric iz pakovanja....bez ikakvog karaktera....inace dobar i trajan motor....kome se svidjaju transalp i afrika, e ovo je isto to ali kao urban commuter....prevoz i nista vise....beverly 300 ie i ma vise karaktera
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

I nijedan koji se prodaje kod nas nema 60 konja.Na to zaboravi
Друштво за заштиту од животиња

Hohštapler

Ja sam se nosio mi¹lju da ga menjam za CBa, al neæu naked...
Ima ga neki lik u ZR, porazgovarao sam sa njim koju o motoru, on je prezadovoljan, ka¾e da je progledao od kad je uzeo kardan, ka¾e da mu bilo dopizdelo bilo da èisti lanac..
On nije neki Rossi vozaè i ¹to se tièe snage on je zadovoljan, i ka¾e da je vozio i CBa i da NTV daleko bolje povlaèi, ¹to verujem.
Ako se dobro seæam ima 5 brzina.

Kad èovek dobro razmisli, stvarno je sjajan pazar, V2, kardan, proarm, nema ¹ta... ja jedino ¹to vi¹e neæu N.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Jbg ja BAS BAS ne volim plastiku. Tako da samo neki N motor dolazi u obzir, obavezno sa okruglim farom. Imam nekih 2 soma u steku i sad se razmisljam dal da kupim auto i neko prdavce od 125 da preguram sezonu pa sledece godine nesto ozbiljno ili odmah da kupim nesto ozbiljno a auto da zafrknem. Inace imam 2 auta al oba su stara. Moj cale kaze da mu ne smeta sto su stari a i registracija im je DZABE. Ziv nisam al pare moram u naredna dva meseca da skrcam na neko vozilo ili cu zimus kad nemam posla sve da skrcam u kafani :P

bigbad86

Citat: El Jefe poslato 26 Avgust, 2013, 19:57
I nijedan koji se prodaje kod nas nema 60 konja.Na to zaboravi
Kako to, Revere ima 60 konja a obican NTV 50. Mislim bar tako kaze Wikipedia za evropske modele.
http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_NT650

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

da ali vecina je uvezena iz nemacke i svice, a tamo su ih obicno kupovali kao prvi motorcikl ili kao motor sa minimalnim osiguranjem...ne ide to kao 60  a boga mi ni kao 50 konja...kako god....
menjali smo usisne gume, trpali vece dizne, pomerali magnet za pola kajle....ne vredi.....vuce se ko afrika....jednostavno fali karaktera.....kao da vozis mercedesa 123 200 d.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

bigbad86

Uf, sad si me skenjo totalno. Ispade da ide losije od mog EN 500? (bivseg)

Raja

Kao da pricate o tomosu automatiku.Odlican motor imam jednog u garazi moj se sin slatko navoza sa njim.Proveren agregat moze da predje koliko hoces,divota.Promenjene su usisne gume i ide odlicno.Prednja kocnica hvata ko za oci.Ako ste vozili R-a pa presli na revere onda mogu da razumem vase razoracaranje.

ЯЭВОЛУТИОН

recimo da sv650 sa karburatorima ide duplo bolje i pokazuje karakter.....ovo je lenjo do zla boga...ne kazem da ne ide nego mu treba vremena da ide :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Evo ovako. Kao poznavalac motorcikala uporedi mi ga sa ER5, njega sam vozio. ubrzanje, ciklistika i potrosnja.

Alekre

Mislim da ste previse grubi u kritici.

Ta Honda je jedna od najboljih motocikala ikada napravljenih. Necu ponavljati o mehanici, ali znam da im kilometraza ne predstavlja nikakav problem.

Porediti ga sa ER5 nije bas na mestu, NTV je bolji motocikl u smislu oslanjanja i kocnica. Konjaza je priblizno ista, verujem da je ER5 zivahnija sprava ali NTV ima vise obrtnog momenta sto meni vise znaci od konjaze (samo se deca pale na konje). Moj ER5 trosi od 3,8 do 6L,  ne bi ni NTV trebalo da se krece iznad tog opsega.

Moj stav u celoj prici:

Smatram da ljudi nisu objektivni i da veruju kako bez R1200GS, Z1000SX i TDM900 itd. Ne mogu da putuju, rade svasta nesto, nbt... Ako si skroman, ne patis da imas naj, da si u trendu, da budes vidjen, NTV je idealan motocikl sa kojim mozes da odes mnogo daleko i godinama bezbrizno da se vozis. Jeste da se nece okupljati oko njega kao oko Monstera ali to je vec druga prica. Meni je licno prelep motocikl, volim klasiku.

Moj glas: Apsolutno DA za NTV.

PS:
Honda Deauville je proizasla od NTV, motor koji se dokazao i pokazao.