Glavni meni

Ducati 848

Započeo shmeki, 26 Avgust, 2013, 01:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Conti-Moto

Citat: Nixazzar poslato 15 Decembar, 2013, 16:04
E sad jedno za kraj, meni je fascinantno to, sto svi koji brane dukatija ovde, nikako ne brane njega time sto pokusavaju da ponizavaju druge marke, pa time da dizu dukatija, vec argumentovano govore u njegovo ime, a sa druge strane velika vecina onih koji ga ne vole, ga pljuju pa time pokusavaju da podignu neku drugu marku. Meni to govori veoma mnogo  ;D

Ovaj deo si srocio bas lepo i jednostavno, ko hoce (i moze) shvatice.  [thumb_up]
Razumem ljude koji su imali Ducati u svom vlasnistvu pa kazu da im se to i to ne svidja,
sasvim posteno, ni jedna marka pa ni jedan model motora nisu savrseni.
Ali, kad momci koji "su culi od drugovog poznanika da njegov æale ima kolegu ciji je komsija vozio Ducati . . ." pocnu da dele
"licna iskustva" onda to bas i nije mnogo realno.  [dunce]  
Novo !!!
Conti ROAD !!

TEEfqd

alal vera svima koji voze dukatija, dobar je za one koji to vole. kao sto je i suzuki dobar za mene jer to volim. ono sto meni ide na ganglije je u stvari ta zabluda da je dukati u stvari ferari medju motorima.
kako jebeno glupa fraza. pa cekaj, kad neko da 15 soma za novu hiljadarku iz japana a mogao je da kupi ferarija medju motorima onda je on glup? sto se tice dukati-egzotika teme...
pre mislim da je egzotika zato sto se ljudi opredeljuju za druge marke, cena jeste faktor ali ne toliki faktor.  ja sam se sam lomio pre par godina da li da uzmem bas ovog 848 kad sam kupovao motor
....ali brate ako nista onda bar necu da mi se tako cuje motor, niti da bleji u servisu vise nego sto se vozi (ovo drugo jeste predrasuda ali jbg, ne verujem zabarima)

Conti-Moto

#62
Citat: redshadow poslato 15 Decembar, 2013, 17:03
....ali brate ako nista onda bar necu da mi se tako cuje motor, niti da bleji u servisu vise nego sto se vozi (ovo drugo jeste predrasuda ali jbg, ne verujem zabarima)

Koliko Ferarija vidis na ulicama toliko vidjas i Ducati, vise se radi o tome nego o performansama.
Ducati je sinonim za tehniku, za "biti drugaciji", za "biti lep crvenoj boji", za imati smisla za dizajn,
za furati svoj fazon (ne menja svake godine svoje modele kao Japanci).
Pomisli sta bi bilo sa Japancima kada bi 5 godina proizvodili iste modele, propali bi za 4.
Japanci, konkretno Honda je proizvodila jedno vreme SP1 i SP2, agregat sa dva cilindra.
Koliko su kostale te Honde? Kao jedna solidno sredjena kucica ...
Ducati je oduvek pravio (i nastavio) da pravi V(L) masine koje su skupe i tehnicki zahtevne za proizvodnju.
Kad budes imao Herz [srce] za Dukca i viska para vozices ga . . .


Citat: redshadow poslato 15 Decembar, 2013, 17:03
....ali brate ako nista onda bar necu da mi se tako cuje motor, niti da bleji u servisu vise nego sto se vozi (ovo drugo jeste predrasuda ali jbg, ne verujem zabarima)

A ovo je opet ona prica "culi od drugovog poznanika da njegov æale ima kolegu ciji je komsija vozio Ducati . . ."
Novo !!!
Conti ROAD !!

TEEfqd

pa evo r6 se ista proizvodi vec 7 godina i uzima sve sampionate i dan danas.
viska para imam, i herca imam (ali ne prema dukcu)
po meni tako ne treba da se cuje motor. nikako. cangrlja, zveci, reze ali nekako ruzno.
dok redna 4 imaju zdrav, sportski zvuk koji lozi i nezamenjljiv je. nije ni cudo sto po filmovima kad voze dukatije menjaju
zvuk u redna 4 u 99% slucajeva. alal vera dukatiju za VL masine itd, al brate ja nisam mehanicar.
sto se tice dizajna to varira od coveka do coveka sta se kome svidja.
sto se mene tice, devojka moze da bude sa sela ali motor....

sibin






[rofl] kad si vec spomenuo devojke  [rofl]

Plazma Keks

kao sto je revolucija rekao jednom Ducati ima CANGRLJAV zvuk zbog SUVOG KVACILA KOJE IMAJU SVI TRKACKI MOTORI, I TO JE DUCATIJEVO NASLEDJE SA TRKACKIH MOTORA. ne znam sta ti tu nije jasno?? sto znaci da skoro svaki japanski trkacki motor ima suvo kvacilo i cangrlja na leru...
r6 je menjala dizajn, ali je imala sitni fejslift.
ducati je monstera dizajnirao 94' i dalje pojam  je dizajna za japance. cak je i honda uzela slican dizajn za norneta...

clutch&brake

Dukac je fabrika koji proizvodi samo motore i opet nisu nista bolji nego japanci nemci... ja ga licno ne volim ali mi njihova filozofija nije jasna
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

TEEfqd

Citat: Plazma Keks poslato 15 Decembar, 2013, 18:16
kao sto je revolucija rekao jednom Ducati ima CANGRLJAV zvuk zbog SUVOG KVACILA KOJE IMAJU SVI TRKACKI MOTORI, I TO JE DUCATIJEVO NASLEDJE SA TRKACKIH MOTORA. ne znam sta ti tu nije jasno?? sto znaci da skoro svaki japanski trkacki motor ima suvo kvacilo i cangrlja na leru...
r6 je menjala dizajn, ali je imala sitni fejslift.
ducati je monstera dizajnirao 94' i dalje pojam  je dizajna za japance. cak je i honda uzela slican dizajn za norneta...
nije mi jasno to sto pominjes suvo kvacilo a 848 ga nema. a da cangrlja, cangrlja.

Aleks Cross


nije mi jasno to sto pominjes suvo kvacilo a 848 ga nema. a da cangrlja, cangrlja.

Mozda zbog toga sto za 848 ima suvo kvacilo ?

Nemoj da se ljutis ali sve sto pises je rekla kazala, provozaj (bilo kojeg duca) pa onda pricaj.

Nixazzar

Evo, ja cu ovo jos ovako uporediti.

Ja studiram medicinu,  sutra ce biti lekar i imati titulu doktora. Neki to cene i postuju moj trud, razumeju da meni znaci nesto sto cu biti to. Sa druge strane ima ljudi koji ne razumeju zasto ja ucim fakultet 6 godina, pa onda se mucim da nadjem u srbiji posao, pa posle svega toga imas platu oko 50.000. Ti neki drugi ljudi odu u politiku lizu dupe drugima, kupe diplomu neke vise skole postanu direktori neke firme, imaju platu 150.000din i onda pocinju da pljuju i gaze po tebi, ponasaju se kao da vrede mnogo vise i da su pametnije postupili u zivotu, za razliku od tebe. E to je upravo ta razlika u filozofiji zivota. Uvek ce biti podeljenih, neki ce reci da cene to sto ja i slicni meni rade, drugi to opet nikada nece razumeti i uvek ce misliti drugacije.

Tako ja gledam i ovo neko razume filozofiju dukatija, razume zasto oni nece da promene svoj stav i tradiciju koju postuju od pocetka pravljena motocikala, jednostavno, ta filozofija im nije strana. Drugima veoma jeste i veoma im je tesko da shvate to i onda pocinju i krecu te razne price sa merenjem konjskih snaga, top brzine na autoputu, prosto receno, ciji je duzi.

Eto, necu vise da sirim. Ovo je moje vidjenje. Opet za nekog razumno, a nekoga ne.

Plazma Keks


Aleks Cross

Citat: Nixazzar poslato 15 Decembar, 2013, 20:20
Evo, ja cu ovo jos ovako uporediti.

Ja studiram medicinu,  sutra ce biti lekar i imati titulu doktora. Neki to cene i postuju moj trud, razumeju da meni znaci nesto sto cu biti to. Sa druge strane ima ljudi koji ne razumeju zasto ja ucim fakultet 6 godina, pa onda se mucim da nadjem u srbiji posao, pa posle svega toga imas platu oko 50.000. Ti neki drugi ljudi odu u politiku lizu dupe drugima, kupe diplomu neke vise skole postanu direktori neke firme, imaju platu 150.000din i onda pocinju da pljuju i gaze po tebi, ponasaju se kao da vrede mnogo vise i da su pametnije postupili u zivotu, za razliku od tebe. E to je upravo ta razlika u filozofiji zivota. Uvek ce biti podeljenih, neki ce reci da cene to sto ja i slicni meni rade, drugi to opet nikada nece razumeti i uvek ce misliti drugacije.

Tako ja gledam i ovo neko razume filozofiju dukatija, razume zasto oni nece da promene svoj stav i tradiciju koju postuju od pocetka pravljena motocikala, jednostavno, ta filozofija im nije strana. Drugima veoma jeste i veoma im je tesko da shvate to i onda pocinju i krecu te razne price sa merenjem konjskih snaga, top brzine na autoputu, prosto receno, ciji je duzi.

Eto, necu vise da sirim. Ovo je moje vidjenje. Opet za nekog razumno, a nekoga ne.


100% se sa tobom slazem, pogotovo sa krajem tvog komentara (prosto receno, ciji je duzi ). Mozes da parkiras koji hoces motor, ali  kad tu stoji Duc svi ga gledaju i komentarisu. Ja ga volim zbog tog kurtonskog zvuka ali sve prijatelje koji ga voze zajebavam zbog toga ;-) Duc je Duc a sve ostalo je sve ostalo.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Plazma Keks poslato 15 Decembar, 2013, 16:17
ja hteo pre neki dan da kupim, ali zaista da kupim monstera 900 jer je konacno prosla orocena i puf. odlucio da batalim i kupio bajs ;D
ne seri bambi da si kupio nadrkan  bajs umesto motora.....nije za tebe nista bolje od bicikle....eventualno IZ
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mkt

pa imas bajs jebo ga  [doh]

clutch&brake

Bolje sto je kupio bajs
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Andreja

Citat: Plazma Keks poslato 15 Decembar, 2013, 16:17
ja hteo pre neki dan da kupim, ali zaista da kupim monstera 900 jer je konacno prosla orocena i puf. odlucio da batalim i kupio bajs ;D

Plazmeni, gotivim te, takoðe mnogo gotivim i beciklove ali ti si budala...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Plazma Keks

ali kakav bajs... eee
Citat: njanja poslato 15 Decembar, 2013, 21:58
Bolje sto je kupio bajs
tako i ja mislim... gotivim ja sve to, ali nisam bazdaren, nemam mnogo vestine i lak sam na davanju gasa... neka, lepo mi je i ovako :(

CBRR1

lepo reci nije ti dao tata i mama da kupis motor,ne palamudi plazmice...

Plazma Keks

njih to odavno ne zanima vise. palo mi je na pamet da mi je auto isplatljiviji jer ce mi sluziti za pravljenje para

CBRR1

od 100 ljudi kupe japanca i nemca njih 99 a 1 dukca...ma da oni su bre neznalice i bezukusci...ahahahshahahahahahaha...kad bih imao para za ferari kupio bih rs8 sa lambovim motorom....dukac je ferari medju skodama ahahahahahahahahahahahahahaha dukac je samo ferari medju majbasima...