Glavni meni

Obilazak dela Srbije od petka do ponedeljka 16-19.08.2013

Započeo mareskin, 20 Avgust, 2013, 00:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin


Veæ neko vreme poku¹avam da se dogovorim sa drugom da krenemo u vo¾nju na nekoliko dana. Nekako smo uspeli da dogovorimo termin od 16-og ujutru do 19-og uveèe. Planirana ruta je otprilike Ivanjica-Sjenica-Novi Pazar-Kopaonik. Kopaonik-Blace-Svrljig-Stara Planina. Stara Planina-Zajeèar-Bor-Golubac-Srebrno Jezero. Srebrno Jezero-Po¾arevac-Ub-Valjevo-Kosjeriæ. Ne¹to malo vi¹e od 1000km.
Ovo nije bila obavezna ruta, veæ neka vrsta smernice. Mislili smo da svratimo i do Ni¹a i Pirota, ali nismo stigli. Nismo pravili rezervacije niti smo se unapred informisali o bilo kakvom sme¹taju. Plan je bio da se vozimo, pa gde i kad nam odgovara pravimo pauzu, a prenoæi¹te tra¾imo predveèe kad re¹imo da je vreme :)

Od opreme smo imali ALBRECHT AE600S komunikatore, dva voki toki marke Brondi, navigaciju. Uz ovu opremu smo lako mogli da se dogovaramo usput ¹ta æemo i kako dalje, a i bilo nam je zanimljivo da se igramo :)

Vodili smo evidenciju o ukupnim tro¹kovima da bi videli koliko je isplativo praviti ovakve ture po Srbiji umesto da se npr. ide na more. Posle svakog tro¹ka koji je bilo ko od nas pravio zapisivali smo plaæene iznose. Hrana, piæe, sme¹taj, gorivo bukvalno sve smo upisivali u blok.

Krenuli smo u 10h u petak i re¹ili da prvu pauzu napravimo u Ku¹iæima. Vrlo malo saobraæaja usput. Nema policije, nema gu¾ve, nisam ni primetio kada smo pro¹li Ivanjicu. Stigli smo u Ku¹iæe i doruèkovali, osve¾ili se i krenuli dalje. Pro¹li Sjenicu i Novi Pazar. Opet vrlo malo gu¾ve na putu i opet nigde nema policije.

Sve u svemu put uop¹te nije lo¹. Nismo imali nikakvih problema, a ¹to je najbitnije prati nas lepo vreme. Nije ni hladno ni vruæe.

Usput pravimo pauze da se osve¾imo ili ruèamo. U su¹tini nismo ¹tedeli i naruèivali smo ¹ta nam se htelo (ovo nagla¹avam zbog ukupnih tro¹kova).

Sti¾emo na Kopaonik i u roku od 10 min. nalazimo sme¹taj u Jat Apartmanima. Sme¹taj nije skup, a hrana i piæe su jeftiniji nego kod nas u Kosjeriæu. Po¹to sam ja i¹ao solo, sav sme¹taj sam plaæao po vi¹oj ceni jer bez obzira ¹to sam sam u sobi plaæam sve skuplje :D Platio sam prenoæi¹te 2270 din.

Pili smo piæe na onom centru u Konacima i opet cene su sasvim umerene. Cene u prodavnici su kao kod nas. Pitao sam prodavaèicu da li su to letnje cene ili je uvek tako. Ka¾e da je uvek isto, pa mogu da zakljuèim da je Kopaonik prilièno jeftin. Ko je bio na Zlatiboru zna ¹ta su visoke cene ;)

Sutradan smo krenuli posle doruèka. Uhvatilo nas je par kapi ki¹e, ali smo uspeli da pobegnemo na drugu stranu na vreme. Sipali smo gorivo u Brzeæu. Zaboravih da napomenem da smo sve vreme vozili skoro do praznog rezervoara. Iz nekog razloga nemate ni jednu pumpu na Kopaoniku, kao ni na Staroj Planini.

Preko Brusa, Blaca, Svrljiga do Kalne. Ruèak i piæe. Vrlo jeftino. Pri kraju smo sa gorivom, ali nemamo mnogo izbora. Idemo na Staru Planinu i usput gledamo mesta za sme¹taj. Svratili smo u neku Vilu, ali ka¾u da nema mesta i onda dam predlog Branci suprugi od drugara da odemo da vidimo taj novi hotel Stara Planina Falkensteiner koji je sveèano otvarao Dinkiæ (ako se dobro seæam). Provozali smo se do hotela Babin Zub koji je bar spolja izgledao prilièno oronulo, a cena je bila oko 1800 din. po osobi ako se dobro seæam. Re¹imo da ipak odemo da se luksuziramo (s tim da prethodno proverimo kakve su cene :) ) i vratimo se do Stare Planine. Hotel nova gradnja, izgleda vrlo grandiozno, ali i vrlo nedovr¹eno. Pravi se deèije igrali¹te, dodatni parking, spoljni objekti, restoran-kafan pored ¾ièare itd. Sve u svemu kada doðete gore, nemate prodavnicu bli¾e od 30km. ¹to znaèi da nema novina, grickalica i svega drugog ¹to bi mo¾da po¾eleli da kupite. Po¹to smo bili knap sa gorivom da bi nekako stigli do Knja¾evca i pumpe nismo se vozili okolo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

CBRR1


mareskin

Re¹imo da uzmemo sobe i da ostanemo do 15h sledeæi dan jer nam je devojka na recepciji ponudila da uplatimo All inclusiv noæenje sa veèerom, doruèkom i ruèkom po ceni od 6500 din. za mene, a njih dvoje po 10620 din. U cenu je ukljuèeno kori¹æenje Spa centra tj. sve osim masa¾e. E sad, po¹to nisam poneo kupaæi, patike i jo¹ ¹to¹ta nisam se kupao niti radio ¹to¹ta :D Oni su se lepo izðakuzirali, iskupali u otvorenom i zatvorenom bazenu itd. Meni je bilo dovoljno ¹to mi je ¹armantna devojka sa recepcije dala veæu sobu nego njihovu i veliku terasu :D U svakom sluèaju hotel je dizajniram vrlo lepo i vidi se da je ulo¾eno puno novca, ali nedostatak spoljnih sadr¾aja je po meni minus. Klopa mi se nije naroèito svidela. Imam utisak po onome ¹to sam mogao da vidim da zapo¹ljavaju mlade kuvare i konobare koji se faktièki tu obuèavaju. Nepeèeno, prepeèeno, suvo i ostalo bi bili opisi raznih jela. No, nije ni bitno. Odavno sam nauèio da to ¹to je ime i izgled jak ne znaèi isto i za kvalitet.

Pred 15h smo krenuli dalje. Sti¾emo do Knja¾evca i sipamo gorivo. Put okrpljen, ali nama se svideo. Lepe krivine, nimalo saobraæaja i lepo vreme. U odnosu na put od Svrljiga do Kalne sve ostalo je dobro :D Produ¾avamo do Bora i pravimo pauzu u gradu. Pili smo piæe u nekom lepom lokalu, ali nisam zapamtio ime. Jedina patrola policije koju smo videli za sve dane je bila u Boru na onim duplim trakama u gradu. Nigde nismo videli policiju, èak ni policijski auto za sve te dane.

Posle Bora pièimo ka Golupcu i sti¾emo na Srebrno Jezero predveèe. Bukvalno vozimo do kraja gde je dozvoljeno pre ¹etali¹ta i tu se parkiramo ispred nekog restorana. Ispostavlja se da svi izdaju sobe tako da uzimamo upravo osloboðene sobe i sme¹tamo se. Hrana vrlo ukusna. Korektan sme¹taj, klimatizovan. Danas smo ¹etali, kupali se i oko 13h krenuli preko Po¾arevca, Ralje na Ub, a onda do Valjeva na ruèak. Znao sam da sam pri kraju sa gorivom i re¹im da imam dovoljno do Uba i da tu sipam, ali pukne mi film dok sam èekao pumpad¾iju koga bole tuki da radi svoj posao, pa re¹im da rizikujem i sipak u Valjevu ;) E, posle par kilometara je poèeo da se gasi motor. Sreæom nisam bio u preticanju ili nekoj drugoj nezgodnoj situaciji. Prebacim na rezervu i odvezem se do Divaca i tu naspem gorivo. U Valjevu se naðemo da nekim drugarima i odemo na ruèak. Posle toga pravac Kosjeriæ.

Sve u svemu pro¹li smo bez ikakvih problema u putu. Videli smo ¹ta bi valjalo oko komunikatora i prateæe opreme da korigujemo za sledeæe putovanje. Plan je da provuèemo kablove za sve funkcije na drugi naèin i da sve ostavimo na motoru tako da skratimo vreme sa otkaèinjanjem i kaèenjem konektora kod svakog stajanja. Takoðe da drugaèije re¹imo napajanje i tastere za voki toki.

Nije bilo policije, nije bilo gu¾ve. U stvari gu¾ve smo imali od Beograda do Obrenovca, ali i to se lako obiðe motorom.

Vreme nas je poslu¾ilo.

Sutra æu imati sve tro¹kove koje smo napravili na ovom putu i okaèiæu ih ovde da bi videli koliko takav jedan put ko¹ta. Naravno da se spavanjem u ¹atoru i kupovinom hrane i piæa u prodavnicama mo¾e primetno u¹tedeti, ali mi smo krenuli na odmor i nismo hteli da pravimo neke velike kompromise.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

 [watching]
Lepa tura.

ps.
6.5k din olinkluziv, a nisi poneo kupaæke gaæke i jede¹ lo¹u klopu... navukle te barabe  ;D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin



Pozdrav iz sobe, samo za manijake i posebno jednog èlana kome je ova poza naroèito draga ;)

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 20 Avgust, 2013, 01:28
[watching]
Lepa tura.

ps.
6.5k din olinkluziv, a nisi poneo kupaæke gaæke i jede¹ lo¹u klopu... navukle te barabe  ;D


Nisam poneo mnogo ¹ta jer nije stalo u kofer ili sam zaboravio :)

Dodu¹e imao sam one braon papuèe koje se mogu videti gore na slici, tako da sam ¹etao u njima svuda :D
Sreæom sam kupio odliènu duksericu na Kopaoniku inaèe ni to ne bi imao :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

YoYa


pit



     Lepo ,lepo al da prodjes kroz Nis a da se jawis i swratis makar na kafu .....mi iz prowinicije mora se druzimo.Inace ja kad wozim negde skoru u swakom gradu gde prawim pauzu pozowem nekog drugara da se popricamo popijemo kafu i tako....aj sledeci put waljda nece promasis.

Joker

Citat: YoYa poslato 20 Avgust, 2013, 03:10
Bravo Mare,,,supeR v..oznjica..svaka vam dala.. :)

Vidi ga sto je pijan...  [rofl] [rofl]

Super tura, svaka cast.
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

YoYa

 [zev] malko samo   ;D

nego ovaj sat na forumu nije u redu ja sam kucao poruku oko 02h

mareskin

Citat: pit poslato 20 Avgust, 2013, 09:29


     Lepo ,lepo al da prodjes kroz Nis a da se jawis i swratis makar na kafu .....mi iz prowinicije mora se druzimo.Inace ja kad wozim negde skoru u swakom gradu gde prawim pauzu pozowem nekog drugara da se popricamo popijemo kafu i tako....aj sledeci put waljda nece promasis.

Nismo znali kad i gde sti¾emo, nismo znali ni da li kreæemo u petak na put. Imali smo u planu da pravimo pauzu u Ni¹u, ali smo to pomerili za Pirot.
Posle nismo oti¹li ni u Pirot :)

Menjali smo rutu u toku vo¾nje.

Sledeæi put æu napraviti plan i dogovor unapred, tako da nam pauze za ruèak i piæe padnu u nekom gradu gde ima motomanijaka.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu