Glavni meni

ostrvo krk hrvatska

Započeo ljubisa, 06 Avgust, 2013, 13:09

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ljubisa

Planiramo od nedelje (13./14-08.) supruga i ja da odemo do ostrva pa ako neko planira na tu stranu u to vreme mozemo zajedno makar i deo puta. Naravno motorom, ako uspem da ga registrujem(jer vlasniku u sapcu nece da produze registraciju zbog neplacenih kazni, navodno, pa ako ima neko iz tog kraja da moze to da progura bio bih mu jako zahvalan, jer mi se ne daju pare za prevod. I za more sam jedva skrpio).
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

B@ne


Bugi

Svrati u Gorski kotar da mi obiðe¹ biv¹u kasarnu  [ludak_sa_puskom] . Bili mi pre par godina u Ba¹koj ali kolima

ljubisa

hvala. Prosao sam gorski kotar, nije za dvoje i gomilu prtljaga. Isao sam 09. I 10. god. Bio na krku i onda u pulu na moto skup twin horna na par dana. Taj skup treba obici.
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

Hohštapler

Jaoooo.... nema lep¹eg od Jadranske magistrale...
(koju sam ja naravno obi¹ao kolima  [glavazid])
I da, motor ni ne mo¾e¹ da prebaci¹ na sebe sad, neæe¹ dobiti saobraæajnu, ne mo¾e¹ ni da mrdne¹ van granice bez nje...

Lepo se provedite!  [hello]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ljubisa

koliko si siguran da ne mozes uz papir od supa i sa novom nalepnicom da predjes granicu? Prosle godine sam je prelazio i autom i motorom bez saobracajne.
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

Hohštapler

Pa tako mi rekla ova ¹alteru¹a sad pre mesec dana kad sam reg. motor...
Da mogu sa potvrdom po Srbiji al da ne mogu preko grane.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ljubisa

uh prepade me covek. Moglo je ali samo mesec dana po registraciji jer se podrazumeva da ce do tad da urade saobracajnu. Mislio sam da su zbog eu nesto zategli pa da imas nove informacije. Ja sam u pogranicnoj zoni pa su prema nama tolerantniji, bar bili. Tako da cu ako ne produzim reg.uraditi prevod pa pokusati, nadam se da cu se provuci kao i do  sad.
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

Vlajko

Ako mu je udarena fiktivna adresa, mo¾e¹ samo da uradi¹ kupoprodajni ugovor i registrovaæe¹ ga odmah..

Ako èeka¹ da on plati sve kazne i ukine fiktivnu adresu, onda æe¹ se voziti ko zna kog leta.. [doh]

Mora da je taj praktikovao Laziæeve ignor savete..

tako da  8)
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

ljubisa

mislis da cu moci na njegovo ime da produzim reg. sa ugovorom? Jer za prevod znam da mi je neophodan ali vec sam napomenuo da bi to da izbegnem.
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

Vlajko

Neæe¹ moæi dok ne bude na tvoje ime..

sa overenim ugovorom to radi¹.. i ba¹ te briga za njegove grehe.. pazi na svoje ;)
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

ljubisa

hvala vlajko.
Javio se drugi problem, ne moze vise da se predje granica bez saobracajne, a na nju se ceka predugo.
Tako da se ponovo vracamo na pricu oko produzetka reg na sabacke table..
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

Vlajko

Ja sam èuo da su ljudi opu¹teno  i¹li preko grane sa potvrdom..

Meni niko ni¹ta nije tra¾io od dokumenata za motor.. samo so¹ka i vozi..

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

ljubisa

I ja sam od tih koji su opusteno isli, ali prosle godine dok nisu bili u eu. E sad ne znam da li ako i udjem u zemlju (da mi na prelazu ne traze nista) ako me zaustave saobracajci 500 km od granice da li i onda papir pije vodu?
Zakomplikovala se tako prosta stvar.
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

ljubisa

Pokusacu da napravim ovlascenje (punomoc) i da registrujem bez njegovog prisustva u supu. To planiram za prekosutra (petak) pa vam javim kako je proslo, ako prodje.
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

ljubisa

posto od ovoga nema nista moracu autom
Osim ako neko od manijaka nema neki motor za iznajmljivanje na 10tak dana.
Da se tema ne bi ovako zavrsila, postavicu slike od prethodnog puta na krk MOTOROM!!!
Hvala svima na savetima i predlozima.
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima