Glavni meni

ZX 11 (ZZR 1100 '93)

Započeo BOKYBOY, 03 Jul, 2013, 19:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

gle ovog snoba... ni ne zna za rezervu... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

...u ¹to volim da vidim kao na ovom klipu, kad kazaljka stane na 60 pa kad spusti toèak odma skoèi na 120 u deliæu sekunde..

dojajno vrlo

BOKYBOY

#22
''Posle voznje ZZR1100 dosta motora ce ti izgledati smeshno....'' ;D

Ja vozio do skoro TunderAce...ima li ista vece i teze?...heheheh...  [neampojma] ZX11 je sasvim logican izbor za nastavak,zar ne?Dok ne dodje GSXR 1300R,naravno...ili daj Boze ZX14  [dancing]
Odem skoro kod lika da pazarim SRAD-a 600... :D...motor 98-mo god,presao 20 000 km,kao lutka,nov.Sednem,probam malo...ma neeeeeeee....nema sanse.... [nono] Sta cu kad volem mrcine od motora,ovo mi kao biciklica...heheh...

BOKYBOY

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 05 Jul, 2013, 22:26
...ne znam kolko veze imaju 600ka i 1100ka, ¹to se tièe vo¾nje i ciklike... zanemarimo snagu...
Jel ram isti?  [neampojma]

Jako malo slicnosti imaju,vozio oba...nije ni ram isti, 11-ka nema ovu cevku preko masine sa strane i mislim da je kraca 600-ka malo...

BOKYBOY

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 06 Jul, 2013, 02:14
gle ovog snoba... ni ne zna za rezervu... ;)


Mozda vozi covek na plin...hihihiih... ;D

Darko

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 06 Jul, 2013, 02:14
gle ovog snoba... ni ne zna za rezervu... ;)

a bre iste nam instrument table , a kod mene nit ima lampica nit nesto svetli....a on rece svetli ko rotacija... sta se smejete , nemoguce da ima dve table sa razlikom samo sto jedna ima lampicu za rezervu a druga nema ?!?!

Slaninar

Darko, ti si sirotinja, tebi je lampica rezerve pregorela, sirota, samo sija... :P
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

udjem ja u "R" , u crveno , onako , podosta ,al se bre nista ne pali...sad me kopka ... vozicu do kraja , ugasi li mi se motor jebacu vas u dupence bolesno  [rofl]  [rofl]
evo je tabla , ista kao u zzr 1100 , gore ulje,dugo svetlo i neutral , levo ,desno zmigavci ...u pokazivac goriva nema nikakve lampice jbg



Slaninar

Citat: Darko poslato 06 Jul, 2013, 10:30
vozicu do kraja , ugasi li mi se motor  [rofl]

Onda æemo te zvati "Kantica".   :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gvozden

ZZr 1100 se pravio u vise verzija. Ali generalno postoji C i D model. C se najlakse prepozna sa jednim usisom ispod maske i kockastim zadnjim svetlom. D ima dupli usis, modifikovan ram, ogibljenje i drugaciji rep. Ostalo je skoro isto.
C model ima kao i Afrika rezervu sa lampicama. Nema klasican sat za gorivo. Znaci prvo se pali jedna sijalica posle i druga, naravno to se pali i gasi... Otprilike sijash kao kombajn iz njive...vecina vozaca reshava taj problem prelepljivanjem neke trake preko lampica .... Ja sam uvek sipao pun,  pa nisam imao mnogo tih igranki. Inace npr 180 km=10,5l prosek 120km/h na momente 200 zbog obilazenja...malo trosi kako ide, ali ako ga cepas non stop, sijacesh kao diskoteka. D model ima satove za gorivo.(  Darko i tvoj 600 ima sat, nemas taj sistem sa lampicama.......)
Sve su to stari motori, izvozani, mogu josh da predju, ali ako je neki od vlasnika bio nemaran, to se placa iz momenta.... Cista lutrija je kupovina. Znam bar 6-7 komada koji su zavezali, a bili su "perfektni".. Isto tako imam par drugara koji za 5 godina samo servis rade i cepaju pun gas....
Ulje preko "prozora" i gas!

Darko

Citat: Gvozden poslato 06 Jul, 2013, 12:07
(  Darko i tvoj 600 ima sat, nemas taj sistem sa lampicama.......)


oket...na onom klipu videh tablu ko moju pa sam mislio da pricas o njemu , zato sam pitao...postoji i E model zzr-a  . inace moj je E model , to su zadnje serije , sa digitalnim satom ( za vreme ) , a ne znam koja je razlika u ramu ili agregatu

krsta63

1990: Kawasaki ZZ-R600 first launched and marketed in the “supersports” category (which was very apt at the time).
1993: Kawasaki ZZ-R600 got a major overhaul. New chassis and fairing, some engine modifications, a redesigned dash and new silencers.
1995: Kawasaki ZZ-R600's suspension was uprated with rebound and preload adjustment.
1996: Kawasaki ZZ-R600 got a digital clock.
1998: An alarm and immobiliser were fitted to the Kawasaki ZZ-R600 as standard. No changes since.

Osnovna razlika je 1993, godine, ostalo je sminka. Sam sam se opeko sredinom 90 tih, kad sam postavio jedan pored drugog......ram,oklopi,tockovi sve drugacije. A trebao sam da koristim drugog kao donatora organa. Pfffff. Masina je ista, razlikuju se karbovi, novi ima sa vodenim grejanjem i setovanje dizni za ozbiljan air ram.
Imao sam dva 600 i jedan 500. Svi su bicikle u odnosu na 1100. Svaki put kada bih izasao na otvoreno....putujem 120 na 8000....motor vristi a ti smrdis po putu....doslo mi je da ga bacim u jarak.

Panta Zemunac

Sve zavisi od potrebe..
Pitaj Beograðanina (iz centra), ¹ta bi vi¹e voleo: 600 ili 1100!!
Da ne karikiram, sa prvom si vec na sledecem semaforu....normalno, ako ¾eli da ga koristi za put onda litrace dolaze do izra¾aja!

Darko


Slaninar

Ma ljudi svaki motor preko 500 cc je dovoljno jak, samo je stvar u glavi. Ko voli da ne menja brzine, da do 200 stigne za 10 sekundi, taj tra¾i jaèe. Al' objektivno, do 150 æe svaki doæi dovoljno brzo i za vo¾nju na autoputu i za preticanje.  Moæ hiljadarke se ne da ni na svakoj stazi iskoristiti, a kamoli na putu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

krsta63

Ispade da pljujem malog. Pa imao sam ih tri komada. Za ono vreme tata u klasi. Lak ko pero, agilan, dosta brz. Cak je i lezao dobro.
ALI, posle tri dana voznje po gradu... moras da izadjes na otvoreno i da ga pridrzis u crveno da izbaci sve sto je nakupio prilikom lagane voznje.
A ovo za 500 kuba ste u pravu, moze. Ipak uvek ima ono.......Kao mlad sam se palio na obrtaje, sada me pali  [klanjam_se] obrtni moment

Panta Zemunac

Jeste Slaninar, ali, sam osecaj je diskutabilan!
Jedno je krajnja brzina, drugo, krstareca a startnost ne¹to trece!

Aprilia RSV 1000...u prvoj 110km/h (ne raspravljam...probao, vozio)....normalno, bespotrebno i mereno km satom a ne GPSom....
ali mi je u BGDu zadavao problem...imao sam osecaj da treba da vucem kofu vode, ne bi li ga hladio kad uletim u kreni-stani ¹picerajku!

Sve ¹to sam stariji, vuku me ''normalni'' putni, jer, putujuci uvek sam, sam na bajku,  a nisam te¾ak...
Ne bih putovao sa 600R...a nisu ni pravljeni za to (osim ako nisi neki japanski Divac)...osim ako nisu kratke relacije!

BOKYBOY

...e pa,da castim,postao sam ponosni vlasnik Kawasakija zzr 1100...tj,pazario sam isti iz teme... [yahoo] Sad stigao iz Novog Sada,brzi od oluje...hehehe...
...kraj 93-ce,zadnja serija C,covek drugi vlasnik,uvezao ga iz Italije pre 5 god,58 000 km na satu,utegnut,vuce kao nenormalan,lepo koci,teflonska creva,gume odlicne,Dyno jet dizne,Yosimura 2 kom.
...izasao me oko 1600 e,registrovan do aprila 2014...Slike sutra po danu,sad imam samo jednu,los blic...Mislim da sam dobro prosao,u ponedeljak ipak kod majstora na detaljan pregled...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Darko

Nek je sa srecom i dugo da se navozis...e,a das krug ;-)

Cale

Sa srecom i puno ti km zelim.