Glavni meni

vracanje kilometraze

Započeo SSZGO, 04 Jun, 2013, 17:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

nov ne bih vise kupio,ali bih ipak pogleda neki pod 4.) ako nadjem ;)

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Sta god rekli obicno bi ste se odlucili za C motor.....jebo kilometrazu ako je stanje kako treba.....vecina motora oze da predje vise nego sto prosecan motorciklista predje za zivota....pod uslovom da je odzavan kako treba....video sam kawu gpz600r sa 150000 , yamahu r1 sa 120000, vf750 sa 150000.....dakle moze motor ako se odrzava ....nazalost to u srbiji nije slucaj.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin


Ni¹ta nisam prodao, a da sam prikrio pravo stanje. Nisam bogat da se razbacujem novcem, ali ne ¾elim da se optereæujem sa bilo èim ¹to mi nije nu¾da. To mi je moto ¹ta god da radim.

Svestan sam toga ¹ta se radi i svedok sam vraæanja kilometra¾e, peglanja slupanih auta, osve¾avanja enterijera itd.
Pe¾o 406 sam kupio bez vraæene kilometra¾e, dovezen iz Francuske. Po¹to je kupovina i¹la na jaku preporuku dobio sam auto za 15 dana, a nisu mi prodali sa placa iako je bilo nekoliko istih modela. Proveren u ovla¹æenom Pe¾o servisu i u bazi su imali evidenciju kada su raðeni servisi i kilometra¾e.

Kada sam kupio motor bilo mi je bitno da kupim motor koji mogu lagano da vozim i da je ispravan. Poveo sam majstora koji mi je rekao da je sa motora padano, da je plastika krpljena i da je lo¹e ofarban. Prednost je da nije sastavljan od delova jer su mu iste oznake na felnama, ramu i gde je jo¹ pisalo. Majstor je rekao da je po njegovom mi¹ljenju  motor pre¹ao vi¹e nego ¹to pi¹e. Video sam da je plastika ispod sedi¹ta polomljena i krpljena.

Sve to mi nije bio razlog da odustanem jer mi je majstor rekao da me motor neæe ostaviti na putu i da je izdr¾ljiva ma¹ina u pitanju. Izvadio pare i kupio motor.

Naravno, mogao je i majstor da bude u dilu sa prodavcem ili da napravi lo¹u procenu.

Kad ga budem prodavao, reæi æu sve ¹to znam o motoru bez ikakvog preæutkivanja. Odrediæu cenu po kojoj ga prodajem i ko hoæe hoæe.
Navikao sam da ne dugujem i da nikoga svesno ne zajebem.

Kad budem imao vremena da tra¾im novi motor nadam se da æu naiæi na takvog prodavca.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

Mare  [clapp]
Na to se sve svodi.
Svako od nas ko kupuje polovan motor, treba da bude svestan da je to staro 5-6-10-15 godina... i da ga jeeeebe¹ za to vreme je sa njim i padano i sigurno nije kupljen da bude u gara¾i.
Ako ti se ne sviða viðeno, ili ne ume¹ da prepozna¹ ne¹to ¹to se tebi èini problematiènim, ili povede¹ majstora ili ko te jebe...

Meni je prodavac mog motora do¹ao i rekao: "ja pao u Bosni, polomio to to to i to, evo vidi, to je sve krpljeno,ovo je vareno, vo¾en je motor, al na njemu sve radi, ni¹ta nije krivo, sedi i vozi, gledaj vidi. Cena je ta."
Da ne prièam druge CB500 koje sam i¹ao da gledam... kakvih je d¾ibera i muljatora bilo, a ma¹ina bljuje dim... a svi "brate, motor je savr¹en".  [doh]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dusankobgd

Pa to, ja odavno ne pitam koliko je vozilo preslo posto znam da je to kupljeno da se vozi a ne da stoji u garazi. Bitno je da kad se upali da radi OK, da nema sta da se cuje da lupka, melje i udara... Ako se kupuje sto kazes motor 5 - 10 - 15 godina naravno da je ogreban - padano - farban samo je bitno da je bar to farbanje i krpljenje uradjeno kako treba.

Major

Sve je to jedna velika kocka ;D

ЯЭВОЛУТИОН

ja jos nisam v ido motor u oglasima sa predjenih 80000 i skuter sa predjenih 50000.....a znam da su svi presli.....neki moj drugar prodavao VFR750...Zrne..mozda ga i znate....36000 presao....te godine :)...i naredne i one tamo...a na satu i dalje 36000
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a

izgleda da je to zaboravan cajger pa meri samo godisnju kilometrazu ;D

al evo moj slucaj, skuter je 2005o godiste, i presao je oko 13000, ali stvarno je tako ;D [rofl]

Che


metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Jun, 2013, 09:57
Citat: CBRR1 poslato 10 Jun, 2013, 00:03
kako ces bre szzgo mirno da spavas ako skines kilometrazu...cccc...kada budes prodavao motor ti kenjaj ko pojedini u ovoj temi kako sve posteno i daj mu za gorivo za godinu dana...kad se kurva kune u postenje to je najgore,koliko postenih ima u ovoj srbiji pa to je strasno...
P.s. Nijedan deo posta se ne odnosi na metarexa
Metarex je zatrovan u svici....tamo je policijska drzava i sve je zabraneno i kaznjivo...on se u svici ponasa ko svajcarac a u Srbiji verovatno nije sve kako bi slovo zakona reklo...ali to mu ne smeta da moralise.....postena trgovina ne postoji....da li bi neko trepnuo kada bi sszgo upao u finansijski problem i nudio motor za 2000 evra.....verovatno bi kupac dosao i rekao....nije u redu da mi prodas motor za te pare, njegova minimalna realna cena je toliko i toliko, ne bih da te zajebem...

moguce je reve da sam malo zatrovan ali gresis ako mislis da se ovde ne mulja. mulja se i te kako. u medjuvremenu su svajcarci pokupili sve fore od nas stranaca tako da je lutrija kupiti neki motor. zato vise volim da kupim grob pa da ga sam uradim i onda znam sta imam.
i nije u pitanju moralisanje nego zivotni moto: ne cini ono sto nebi voleo da ti drugi ucine. mozda sam zato budala al takav sam. sta bi vi bez nas budala [yahoo]
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

metarex

Citat: Slaninar poslato 16 Jun, 2013, 10:04
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Jun, 2013, 09:57
Metarex je zatrovan u svici....tamo je policijska drzava i sve je zabraneno i kaznjivo...on se u svici ponasa ko svajcarac a u Srbiji verovatno nije sve kako bi slovo zakona reklo...ali to mu ne smeta da moralise.....postena trgovina ne postoji....da li bi neko trepnuo kada bi sszgo upao u finansijski problem i nudio motor za 2000 evra.....verovatno bi kupac dosao i rekao....nije u redu da mi prodas motor za te pare, njegova minimalna realna cena je toliko i toliko, ne bih da te zajebem...

Ima ona izreka "po¹tenog èoveka ne mo¾e¹ prevariti". Onaj ko je stvarno po¹ten bi se dobro zamislio za¹to je motor sumnjivo jeftin. Onaj ko ne ¾eli da zaradi na tuðoj muci. Ima dosta kola po oglasima u fazonu "hitno", "æerka se udaje" i sl, pa ni¾a cena - a u stvari uvaljuju limune.

svakoga mozes prevariti jedanput.
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

CBRR1

Citat: metarex poslato 18 Jun, 2013, 21:37
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Jun, 2013, 09:57
Citat: CBRR1 poslato 10 Jun, 2013, 00:03
kako ces bre szzgo mirno da spavas ako skines kilometrazu...cccc...kada budes prodavao motor ti kenjaj ko pojedini u ovoj temi kako sve posteno i daj mu za gorivo za godinu dana...kad se kurva kune u postenje to je najgore,koliko postenih ima u ovoj srbiji pa to je strasno...
P.s. Nijedan deo posta se ne odnosi na metarexa
Metarex je zatrovan u svici....tamo je policijska drzava i sve je zabraneno i kaznjivo...on se u svici ponasa ko svajcarac a u Srbiji verovatno nije sve kako bi slovo zakona reklo...ali to mu ne smeta da moralise.....postena trgovina ne postoji....da li bi neko trepnuo kada bi sszgo upao u finansijski problem i nudio motor za 2000 evra.....verovatno bi kupac dosao i rekao....nije u redu da mi prodas motor za te pare, njegova minimalna realna cena je toliko i toliko, ne bih da te zajebem...

moguce je reve da sam malo zatrovan ali gresis ako mislis da se ovde ne mulja. mulja se i te kako. u medjuvremenu su svajcarci pokupili sve fore od nas stranaca tako da je lutrija kupiti neki motor. zato vise volim da kupim grob pa da ga sam uradim i onda znam sta imam.
i nije u pitanju moralisanje nego zivotni moto: ne cini ono sto nebi voleo da ti drugi ucine. mozda sam zato budala al takav sam. sta bi vi bez nas budala [yahoo]


fora je u tome sto ja nisam ni mislio da moralises,cak sto vise u potpunosti se slazem sa tobom..mislio sam na nekog drugog koji daje i gorivo za god dana kad proda motor,tj koliko se proserava...

Mad Max

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 18 Jun, 2013, 12:54

Svako od nas ko kupuje polovan motor, treba da bude svestan da je to staro 5-6-10-15 godina... i da ga jeeeebe¹ za to vreme je sa njim i padano i sigurno nije kupljen da bude u gara¾i.
Niko nista ne kupuje da stoji u garazi, ali znajte da ima vozila (motocikala-automobila) koja nisu presla puno km. Krecem sam od sebe, ako godisnje napravim 3000km u proseku bice previse, tako da posle 3-4 god ima 10-15000 km ne treba da se ljudi iznenade.
Brzi od smrti, Jaci od bola

CBRR1

Citat: Mad Max poslato 19 Jun, 2013, 00:13
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 18 Jun, 2013, 12:54

Svako od nas ko kupuje polovan motor, treba da bude svestan da je to staro 5-6-10-15 godina... i da ga jeeeebe¹ za to vreme je sa njim i padano i sigurno nije kupljen da bude u gara¾i.
Niko nista ne kupuje da stoji u garazi, ali znajte da ima vozila (motocikala-automobila) koja nisu presla puno km. Krecem sam od sebe, ako godisnje napravim 3000km u proseku bice previse, tako da posle 3-4 god ima 10-15000 km ne treba da se ljudi iznenade.
ali mu zato jebes kevu za tih 15000km... ;D ;D ;D ;D ;D

Slaninar

Citat: Mad Max poslato 19 Jun, 2013, 00:13
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 18 Jun, 2013, 12:54

Svako od nas ko kupuje polovan motor, treba da bude svestan da je to staro 5-6-10-15 godina... i da ga jeeeebe¹ za to vreme je sa njim i padano i sigurno nije kupljen da bude u gara¾i.
Niko nista ne kupuje da stoji u garazi, ali znajte da ima vozila (motocikala-automobila) koja nisu presla puno km. Krecem sam od sebe, ako godisnje napravim 3000km u proseku bice previse, tako da posle 3-4 god ima 10-15000 km ne treba da se ljudi iznenade.

Auto: ispod 2000 godi¹nje.

Motor: od 1000 do 10.000

Bicikl: od 4.000 do 10.000.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Mad Max

Citat: CBRR1 poslato 19 Jun, 2013, 00:15
Citat: Mad Max poslato 19 Jun, 2013, 00:13
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 18 Jun, 2013, 12:54

Svako od nas ko kupuje polovan motor, treba da bude svestan da je to staro 5-6-10-15 godina... i da ga jeeeebe¹ za to vreme je sa njim i padano i sigurno nije kupljen da bude u gara¾i.
Niko nista ne kupuje da stoji u garazi, ali znajte da ima vozila (motocikala-automobila) koja nisu presla puno km. Krecem sam od sebe, ako godisnje napravim 3000km u proseku bice previse, tako da posle 3-4 god ima 10-15000 km ne treba da se ljudi iznenade.
ali mu zato jebes kevu za tih 15000km... ;D ;D ;D ;D ;D
Nemoze to niko unistit od voznje, samo u mestu i gradu ili AUTOBUS (msm, nemoj se ljutis) ga moze unistit. Gde si CBR-as, nesto te nema da zacinis teme na forumu.
Brzi od smrti, Jaci od bola

CBRR1

Citat: Mad Max poslato 19 Jun, 2013, 00:23
Citat: CBRR1 poslato 19 Jun, 2013, 00:15
Citat: Mad Max poslato 19 Jun, 2013, 00:13
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 18 Jun, 2013, 12:54

Svako od nas ko kupuje polovan motor, treba da bude svestan da je to staro 5-6-10-15 godina... i da ga jeeeebe¹ za to vreme je sa njim i padano i sigurno nije kupljen da bude u gara¾i.
Niko nista ne kupuje da stoji u garazi, ali znajte da ima vozila (motocikala-automobila) koja nisu presla puno km. Krecem sam od sebe, ako godisnje napravim 3000km u proseku bice previse, tako da posle 3-4 god ima 10-15000 km ne treba da se ljudi iznenade.
ali mu zato jebes kevu za tih 15000km... ;D ;D ;D ;D ;D
Nemoze to niko unistit od voznje, samo u mestu i gradu ili AUTOBUS (msm, nemoj se ljutis) ga moze unistit. Gde si CBR-as, nesto te nema da zacinis teme na forumu.


aaa ima me samo posmatram iz senke  :D :D :D

bigsheki

auto 100,000-120,000god uglavnom menjam na 6 meseci auto.motor 5000 za 2-3 nedelje i prodajem dalje :) kilometrazu vracam po zelji kupca,jer uglavnom radim po narudzbini.95% ih vraca km.na horgosu jos nisam video da neko uvozi auto a da nije svratio na omv da odradi km.mali je zeznuto na pezo307 do 2003 ili 2004 god i citroen xara picaso da se vrati.

Slaninar

Èovek pravi velike kilometra¾e. Kupi nov auto.
Prvi servis uradi u zvaniènom servisu. Upisana kilometra¾a u servisnu knji¾icu.
Drugi servis uradi u privatnom, na crno, pa vrati kilometra¾u na onu sa prvog servisa.
Treæi radi u zvaniènom servisu. Upisano sve u servisnu knji¾icu.
Èetvrti u privatnom, uz vraæanje kilometra¾e na onu sa treæeg servisa.
Peti u zvaniènom servisu. Servisna knji¾ica, sve po PS-u.

I tako dalje... Posle 4-5 godina: prvi vlasnik, kupljen nov, servisna knji¾ica, mala (normalna) kilometra¾a.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen