Glavni meni

Nove tablice, saobraæajne, markice - Harac

Započeo dejankiss, 13 Januar, 2011, 03:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zodiac

Pa oni i rade u korist SVOG naroda. Za svoje zene, decu, bracu, sestre, striceve i surnjaje.
Prijatelj je zao drug

zodiac

Citat: Milo¹*bandit poslato 13 Januar, 2011, 14:43
Citat: zodiac poslato 13 Januar, 2011, 09:54
Juce vidim novu tablicu, kaze BG 051 ÆN.

E video sam i ja tog ÆN, odmah sam ga prekrstio u ÆUNA, ba¹ sam se slatko smejao :)

Isto palo i meni i Banetu na pamet odmah, mora da je skraceno od cune, upisasmo se od smeha ;D
Prijatelj je zao drug

Dzambo

Uopste mi nije palo na pamet to sa srpskim slovima, sad nece moci parking da se plati telefonom.
[glavazid]
E jesu bolidi bas.

dzimika

ja vec dve tri nedelje razmisljam da li da registrujem motor ili ne, registracija mi ukupno izadje sa svim troskovima oko 19000din
ne daju mi se te pare trenutno

inace parking ce se placati normalno samo bez kvacica, tj ne pise se cirilicnim slovima vec obicnom latinicom

Dzambo

Sta ako neko npr ima cx a neko c(h)x? U sustini se ta dva ne razlikuju.

Tihi_ZR

Ja cu da trazim jednu tablicu sa slovom W ako moze. Wowetje klinkitze da se vozaju na motowu.  :D


dzimika

Citat: Dzambo poslato 13 Januar, 2011, 15:20
Sta ako neko npr ima cx a neko c(h)x? U sustini se ta dva ne razlikuju.
pa znaces da je neko platio parking umesto tebe :P

RoaD GunneR

E sad jedno pitanje za nas sa jeftinijim ulaznicama koji nismo citali zakon, sta ako ne registrujem motor jedne godine u tih 7 godina jer i onda moram da vracam tablicu kao i do sad i da uzimam novu ?!

dejankiss

#28
@wolverine
Normalno je da ne mo¾e da bude d¾abe, ali ne mo¾e ni razvoj jedne dr¾ave da se zasniva na 6.-to meseènim planovima.
Nije ovo mesto za èas iz Osnova ekonomije, ali nas ova kara-banana vlast tera da vri¹timo na svaki njen potez. Hoæe kapitalizam na feudalnim osnovama. Pa jbt. osnova svakog kapitalizma je OBRT! Kako æe oni da pobolj¹avaju puteve, gorivo, vozni park i sve ostalo ako zacrtaju raèunicu na postojeæem stanju, pa onda udri po majmunima. Oglobiæemo ih toliko i toliko... mi æemo da marnemo ovoliko... malo prespemo tamo, malo ovamo, zama¾emo oèi... itd, itd... i to je to!?!? LUDILO.

To veæ znaju i vrapci na grani, kojih i onako vi¹e nema, zbrisali i oni, nema 'leba... be¾'mo braæo...
Kako æe da poveæaju standard naroda? Tako ¹to su fiksirali 2 miliona i njih æe da drpaju koliko su zacrtali? Kao ono kad je magarac karao svinju... a svinja njemu: stani malo da pomerim vrat!
Valjda treba da smanje namet pa umesto 2 da bude 4miliona i vi¹e, da svaki drugi Srbin vozi auto. Pa umesto 10 hiljada motora da ih bude 50 hiljada. Kad se takva suma pomno¾i u zbiru doðe mnogo vi¹e. VI©E ZA SVE, PA I NJIH. TUPAD®IJE. Ne nego trpaj u d¾epove. Idu po svetu i samo kukaju za kredite, fatamorgana. Taj deriko¾a stil nije nigde uspeo u svetu pa neæe ni kod nas.

Kod nas ne mo¾e ni¹ta bez politike, auuufff...

Poruka za ovu vlast i sve biv¹e i buduæe koji razmi¹ljaju na imbecilan naèin je ona Bala¹eviæeva: "...¹upalj si ko crkveno zvono,
jebote voz koji te don'o, da se ja tu s tobom celog veka patim..."

A TABLICE... hahahahh... i æirilièno pismo...
Ponestalo mi je lepih reèi za njih, dajte pomozite braæo.

БГ æirilicom - pre æe svi da pomisle da se radi o BUGARSKOJ nego o Beogradu. Jeb'o ih Tuta Bugarin.

A kakvo æe tek drpanje sa gorivom da bude... Ka¾u tek za 6 meseci æe da se stabilizuje tr¾i¹te, u prevodu - DRPAJ, MUTI. Kao dokaz za to pogledajte MOL pumpe. Oni jo¹ od pre par meseci prodaju bezolovni benzin od "PRAVIH" 95 oktana 10 din skuplji??? Èekaj... ko koga tu...!?!? A ovaj ¹iroko rasprostranjeni bezolovni od 95, znaèi on nije od 95??? Uvoz benzina dozvoljen tek od Nove godine, NIS ima zastarela postrojenja a ovi prodaju "PRAVI"???

U prevodu to znaèi najverovatnije sledeæe: TRPALI SMO ADITIVE I SVA©TA JO©, TRPAÆEMO SIGURNO JO© 6 MESECI U OVAJ NIS-ov, BUÐAVI, IMA DA KRADEMO TOLIKO  DOK NE OBEZBEDIMO I DALJU RODBINU. Znaèi jo¹ 6 meseci? Pa mo¾da i vi¹e, do godinu dana, lepo nam je i mo¾e nam se.

A èto se tièe taksi... mnogo administracije... sve lezi 'lebu da te (jebem) jedem... to sam èuo od onih vrabaca gore...  :)

Auuufff jebote, umorio sam se vi¹e...



serbduck



  Jebi ga druze... ti se umorio, a oni ni da trepnu...

  Protest !

  I opet, i opet, i opet... Za sve...za tablice, za registraciju, za zobs, za benzin, za mleko, za juzno voce, za cigarete...jbt umorih se i ja... [zev]

  Nema fukara obraza da stane...nego otimaj dok ne otmes sve... al nicija nije do zore gorela...

  ...pa nece ni njihova... [prebicute]


   Veeeeljoooooo.....



Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

zodiac

Jeste, nece ni njihova. Utesno je da posle njih dolaze - jos gori.
Prijatelj je zao drug

serbduck


  To sam shvatio odavno... Svi koji dodju na vlast zadrze privilegije... i malko ih povecaju...

  Kakav narod - takva vlast.

  Uvek bilo i bice.

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

dejankiss

Citat: WOLVERINE poslato 13 Januar, 2011, 09:41
   Nigde u svetu nemozes da dobijes saobracajnu i tablice dzabe. Pa cak ni u raspaloj americi ( a i koji cemo qrac tamo ), na primer u Austriji , koliko me drzi pamcenje izdavanje saobracajne kosta oko 45e a tablice 75e. Znam sad ce neko da se napravi pametan i da kaze ali znas koliku platu tamo imaju. Znam da moja snaja radi u megamarketu koji se zove "hofer" i ima 800e platu a brat u spediciji i ima 1400e. Pa kada na ovih 120e godisnje dodas i mesecno osiguranje od 46e za jamahu R6 koju brat vozi dodjes do cifre od ( 46x12)+120= 552+120= 672e za registraciju ( koju neplacas naredne 4 ili 2 god) i osiguranje.  Bas povoljno  672x105= 70560 din a kod nas je to bar 3puta manje.
Èini mi se da bi u ovoj raèunici dinarski iznos trebao da se podeli sa 2 ili 4 da bi se dobio iznos na godi¹njem nivou, ako se ne varam.

70560 din/2=35280din/god - ova cifra, u redu, veæa je
70560 din/4=17640din/god - ovde veæ zvoni alarm na uzbunu.

Ispravi me ako gre¹im.
------------------------------------
Problem je kod nas ¹to su tro¹kovi ¾ivota visoki, jureæi usagla¹avanje sa Evropskim cenama. Ali su nam zato plate najmanje duplo pa do 5 puta manje, nekad i vi¹e.
Tako je bilo i pre, u vreme druga Tite, nego veæina nije mnogo obraæala pa¾nju na to. Nikad nismo bili meðu povoljnijima. Ko se seti ¹opinga po Trstu, Minhenu, Maðarskoj, Rumuniji, nesta¹ice kafe, zejtina a gde je posle Bugarska u vreme èika Zlobe...
Skoro su i na televiziji objavili da u razvijenim zemljama Evrope za hranu meseèno izdvajaju 15% a kod nas vi¹e od 40%. Ne verujem ne¹to da su raèunali ba¹ na istu potro¹aèku korpu, tamo i ovde.
Svaki gastarbajter kad doðe ovde samo vrti glavom i èudi se kako se ovde pre¾ivljava.

Tamo ima poreza za sve i sva¹ta ali postoje i poreske olak¹ice itd.
Ajde nekada nije bilo interneta, satelitske televizije, bilo je cenzure pa èovek nije znao ¹ta se de¹ava napolju. Valjda nas barem jo¹ oèi slu¾e da o¹acujemo relaciju Mii - Oni. Da nije tako ne bi mi stalno zverali preko plota da sva zala te kapitalistièke prokletije prevuèemo na na¹ teren.
Njihovo i na¹e kukanje nije na istoj razini - kak' bi rekli Zagrepæani, ne. Njima kad uðe ona iglica od vakcine - protestuju, kre¹te, a nama kad zavuku onu konjsku samo se malo prome¹koljimo. Stalno slu¹am i ove iz ©vajcarske i Nemaèke i Austrije, Engleske, Francuske, Amerike. Bune se. Pa i ja bi se bato bunio, ne bi mi bilo lako.
Jedni kukaju ¹to ne mogu vi¹e da dovlaèe lovu ovde da bi zidali vikendice i pomagali rodbinu...? Za¹to pomagati rodbinu ako ovde ni¹ta ne ¹kripi? Drugi se samo sme¹kaju i mudro æute.
Retki su oni koji su se vratili, ne zato ¹to ne mogu nego kad sve saberu i oduzmu ipak se tamo "malo" lak¹e di¹e. Uglavnom oni koji se nisu uklopili ili oni koji su pred penziju podigli ¾ivotno osiguranje, obièno oni preprièavaju kako je u tom trulom kapitalizmu. Trulo? Jeste. Ali barem, bato, da mi ne budemo na dnu toga pa da svi trule po nama, nego pri vrhu pa da udahnemo i malo sve¾ine.

Kolika je vrednost polovnog motocikla tamo i ovde?

Kakvi su putevi?
Gorivo?
Kvalitet struje?
Gradski saobraæaj?
Ovaj spisak mo¾e da ide u nedogled, svako mo¾e da dopi¹e jo¹ ne¹to.

I... eto tako...

usrali smo mi motku i to debelo


dejankiss

O haraèu- dr¾avnim nametima, trenutno aktuelni izdatak za nove tablice, nove saobraæajne i markice i svi ostali nameti koje zakaèimo, koji more proseènog Srbina, a na ¹ta imamo Ustavom zagarantovano pravo na slobodu govora dokle god ne podstièemo ru¹enje Dr¾ave. A Dr¾ava nije jednako Vlast, po definiciji. :)

R.I.P.

Citat: dejankiss poslato 13 Januar, 2011, 03:58
Mo¾e li neko da objasni:
1.©ta je to "Adminis(t)rativna taksa" i gde ona zavr¹ava (u èijim d¾epovima)?
2. Za¹to nas vajni MUP globi sa:
- taksom za novu tablicu
- taksom za novu saobraæajnu
- taksom za markicu
kada to veæ radi Zavod za izradu novèanica i kovanog novca koji ne¹to i produkuje.
Plus pojavljuje se i neka overa saobraæajne, ako gre¹im dobro je.

Ka¾u da u Srbiji ima registrovano oko 2 miliona motornih vozila.
Kada to lepo pomno¾im sa cifrom oko 4000 din dobijem iznos od koga me boli glava. Podelim sa 105 (vrednost evra) i dobijem rezultat preko 75 MILIONA EVRA!!!
Jebote, pa za tu cifru mogu sve nas komplet da presele u Ameriku i da se ne zlopate ni oni, a ni mi. Da ¾ivimo svi sreæno do kraja ¾ivota.

U usta ih... popalio bi...

A da.. pa da ih... za te pare su mogli bar gratis da nam daju nosaèe tablica i ulo¾ak za saobraæajnu... nataknem...
Deru nas kao Musa jarca
Serem im se u ekonomsku raèunicu
>:( :o [doh] [ljutko] [ludak] [neampojma] [prebicute] [prebicute] [djavo] :'( [rolleyes] [glavazid] [wtf] ??? [majmun]

Evo da probam da ti odgovorim na pitanje br.2
To ¹to si rekao taèno je da izradu tablica radi Kovnica novca ali ta ista kovnica nije htela da isporuèi MUP-u tablice do kraja decembra meseca jer su tra¾ili da im se isplate novci za veæ uradjene tablice i sve dok MUP nije njima uplatio novac tablice nisu stigle. U prvoj turi je stiglo za BG preko 50 000 tablica a tek danas su u BG stigle tablice za motocikle i prosledjene Ljermontovoj. Radnici u ¹alter saliama su tek 04.01. ove godine oti¹li (i to deo) na obuku oko preregistrovanja vozila i izdavanja novih reg. tablica.
E zato naknadu za tablice, saobraæajne i vozaèke se plaæaju MUP-u i MUP prosledjuje Kovnici novca.
ride in peace

WOLVERINE

Citat: dejankiss poslato 13 Januar, 2011, 20:01
Citat: WOLVERINE poslato 13 Januar, 2011, 09:41
  Nigde u svetu nemozes da dobijes saobracajnu i tablice dzabe. Pa cak ni u raspaloj americi ( a i koji cemo qrac tamo ), na primer u Austriji , koliko me drzi pamcenje izdavanje saobracajne kosta oko 45e a tablice 75e. Znam sad ce neko da se napravi pametan i da kaze ali znas koliku platu tamo imaju. Znam da moja snaja radi u megamarketu koji se zove "hofer" i ima 800e platu a brat u spediciji i ima 1400e. Pa kada na ovih 120e godisnje dodas i mesecno osiguranje od 46e za jamahu R6 koju brat vozi dodjes do cifre od ( 46x12)+120= 552+120= 672e za registraciju ( koju neplacas naredne 4 ili 2 god) i osiguranje.  Bas povoljno  672x105= 70560 din a kod nas je to bar 3puta manje.
Èini mi se da bi u ovoj raèunici dinarski iznos trebao da se podeli sa 2 ili 4 da bi se dobio iznos na godi¹njem nivou, ako se ne varam.

70560 din/2=35280din/god - ova cifra, u redu, veæa je
70560 din/4=17640din/god - ovde veæ zvoni alarm na uzbunu.

Ispravi me ako gre¹im.


 Ovako.....  

1. Prva registracija sa osiguranjem te kosta ( 46x12)+120= 552+120= 672e  672x105= 70560 din znaci kad kupis i prevedes motor (R6 u ovom slucaju) na sebe ovoliko te kosta da on izadje legalno na ulicu......   ;) ;) ;)

2, Druga, treca, cetvrta, registracija ( 46x12)+120= 552e   552x105=57960 din  znaci ne placas registraciju i tablice, ali ako se desi neki udes u tom periodu polisa ti se opterecuje sa jos 30%. ;) ;) ;) ;)

znaci mesecno osiguranje je 46 eura
reg i tablice i dozvola 120 eura

Pri tom u Becu je zabranjeno upravljati morociklom od 01.12 do 01.02  u godini ako razumes zabraneno je voziti decembar i januar... ;) ;)
 

dejankiss

#37
@ R.I.P. Nisam ba¹ zadovoljan odgovorom ;)
-------------------------------
SOBRAÆAJNA DOZVOLA za putnièka vozila, teretna vozila i motorcikle:

Uplata od 673,00 RSD na raèun 980-333-07 Zavoda za izradu novèanica i kovanog novca poziv na broj: 022 109

Uplata od 527,00 RSD na raèun 840-218-56 MUP R Srbije
------------------------------------------------------------------------------
REGISTRACIONA NALEPNICA za putnièka vozila, teretna vozila i motorcikle:

Uplata od 215,00 RSD na raèun 980-333-07 Zavoda za izradu novèanica i kovanog novca poziv na broj: 022 111

Uplata od 185,00 RSD na raèun 840-218-56 MUP R Srbije

------------------------------------------------------------------------------
NOVE REGISTARSKE TABLICE za putnièka i teretna vozila (par) :

Uplata od 999,00 RSD na raèun 980-333-07 Zavoda za izradu novèanica i kovanog novca poziv na broj: 022 110

Uplata od 1001,00 RSD na raèun 840-218-56 MUP R Srbije
-----------------------------------------------------------------------------
Nova registraska tablica ZA MOTOCIKLE (komad) :

Uplata od 505,00 RSD na raèun 980-333-07 Zavoda za izradu novèanica i kovanog novca poziv na broj: 022 112

Uplata od 700,00 RSD na raèun 840-218-56 MUP R Srbije
----------------------------------------------------------------------------
Prilikom registracije vozila i dobijanja novih tablica vozilo nije u mogucnosti da 1 mesec napusti zemlju.
----------------------------------------------------------------------------
Administrativna taksa
uplata 1400.00  na raèun 840-742221843-57 poziv 97 68-010
Primalac: Administrativna taksa
-----------------------------------------
Komunalna taksa
uplata 508.80 na raèun 840-714513843-04
Primalac: Komunalna taksa
-----------------------------------
Javni putevi
uplata od 130.00 na raèun 840-714514843-11
Primalac; Javni putevi
---------------------------------------
Ekolo¹ka taksa
Primalac: Fond za za¹titu ¾ivotne sredine
uplata od 167.00  na raèun 840-714547843-48
-----------------------------------------
Porez na upotrebu putnièkih motornih vozila
uplata od 3372.00 na raèun 840-714511843-87
Primalac: Bud¾et republike Srbije
====================================

Da li MI TREBA DA PLAÆAMO sada kroz uplatnice OBUKU KADROVA U MUP-u za NOVI NAÈIN OBRADE PODATAKA I IZDAVANJE POTREBNE DOKUMENTACIJE ZA UPOTREBU MOTORNIH VOZILA???
Priznanice se DUPLIRAJU!!!

Ja i dalje pitam - ©TA JE "Administrativna taksa" i kome ona ide?

- Ako dajemo za vazduh, za puteve, zato ¹to zaseremo ulice, za ¹valerke, za Porez na upotrebu putnièkih motornih vozila koji se sliva u BUD®ET REPUBLIKE SRBIJE, kome jo¹?!?!
- Ako treba da plaæamo obuku kadrova u MUP-u neka to prika¾u i tako naznaèe kroz jednu uplatnicu, pa da znamo ¹ta je!
Inaèe ovo je prièa o proizvodnji katanaca u SSSR od 2kg samo da bi prikazali produktivnost, nema veze ¹to oni nièemu ne slu¾e.

Uplatu direktno prima vlasnik ¾iro raèuna,
tako ¹to bi rekli - uz du¾no po¹tovanje, @ R.I.P. ova tvoja teorija ili ¹ta veæ NE STOJI. U drugoj varijanti to znaèi da MUP i ceo sistem namerno pravi dupli posao - JA TEBI TI MENI, da bi prikazao nepostojeæi rad. Presipaju jedne te iste pare. Ja dam MUP-u a oni proslede ostatak para Kovnici novca, pare koje je Kovnica mogla da primi uplatnicom na svoj ¾iro raèun za istu stvar.

Kome! Koome, bre!!!

Izvor: http://www.registracijavozila.rs/registracija-vozila-kalkulator/

R.I.P.

Ja ti ka¾em da je MUP platio reg. tablice jer ako hoæe¹ taèan datum, a to je 30.12.2009. godine, kada ih je Kovnica novca isporuèila MUP-u a bile su spakovane u org. kutije jo¹ 12.05.2009. godine, lièno znam jer sam ja video jo¹ pre nego ¹to su podeljene po stanicama policije :) a za motocikle su jutros dostavljene glavnom magacinu koji ih je odmah prosledio Ljermontovoj.
Ne neplaæamo mi tu obuku.
Ti si i ranije plaæao adm. taksu a od toga ti republika, grad, op¹tina ¾ivi.
ride in peace

R.I.P.

ride in peace