Glavni meni

Sredjivanje VFR-a!!!!

Započeo chengelle, 14 Maj, 2013, 00:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

chengelle

         E ovako,prosle godine tamo negde krajem novembra po preporuci Bobana iz Zemuna (doktor za sedista,ovim putem ga pozdravljam,i zahvaljujem mu se  [hello]),odem da pazarim hondu vfr 750f rc36,ali drugi,tj noviji model (jebo ga ko ga izmisli).
   Bio je lep i suncan dan,odemo burazer i ja kod nekog lika u Pecinci (tada Lik,a sada moj dobri prijatelj Aca Pecinac,tj Zec).
Kaze on evo to je sto je,motor uvezen iz italije ocarinjen sve uredno. Ali blago havarisan,i nikad upaljen posle pada tog Taliana.
Prva zamisao je bila da od tog motora napravim nekog bolesnog streetfightera,ili da mu nabudzim neke oklopr do dukatija,ili ktm rc8 (na Q te nosam),ali otom potom.
Kaze Aca,uzmi ti ovaj motor i teraj gde hoces,pali ga i radi sta ti je volja,kada upalis i cujes kako radi i ako ti se svidi donesi pare (cenu necu reci,ali bila je relativno povoljna ),a ako ti se ne svidja ti mi vrati motor i to je to.
Kako rekosmo,tako i uradismo.... Vec sutra dan motor bese kod mene........ Da ne duzim evo i koja slika

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

Iz dugog ugla

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

I na kraju strana sa koje je bio havarisan

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

Kao sto se i na slikama vidi motor nije bio strasno havarisan, bocna plastika,odnosno stranica nije bila uopste na motoru,a svi njeni drzaci celi i citavi,tako da ne verujem i da je bila polomljena,nego ko zna gde je zavrsila,bocna maska polomljena,ali migavac ceo i na mestu,isto drzaci svi celi i citavi ( mozemo zakljuciti da havarija i nije bila neka strasna).
Vizir je bio citav i nigde ogreban ali ga je Aca nekom prodao,takodje i retrovizor sa suprotne strane,gde nije padnuto je misticno nestao.
Stanem ja i gledam motor,gleda on mene i gledamo se mi tako mozda minut (deda i medved ), vidim ja tu ima i suvise orginalnih delova i greota bi bilo da sad ja tu nesto secem,varim,busim,brusim i ostale hiruske zahvate radim na tom motoru.... Resim sledece,motor vracam u fabricko stanje (jebo me bog i kad pomislih tako nesto,a videcete i zbog cega).
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

Vec sutra dan krenem da ga rastavljam i pokusam da ga upalim

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

Lazic


Jocika


MarkoMZ

Four wheels move the body. Two wheels move the soul !!!

Lazic


chengelle

Zamenim svecice,posto nisam znao ove kakve su,naspem goriva,stavim akumulator,zaverglam kad ono nista,vergla oce da se otkine,ali nema ni da se javi,mrtav skroz,nema struju.  kad vidim ja neko bobzio neki alarm,pocupam ja te zice, i prevezem sve to kako ide,motor upali na cvrgu,radi ne cuje se. Honda je to,a jos presla 39.iljada mislim nova stvar  [rofl]


[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

Hurricane

..to maæori
obo¾avam to kad zbog neke gluposti kao npr alarma neæe dupali, pa se onda seti¹, da nije mo¾da to..
a motor ucini samo - vrooam..

ajd dalje..

[watching]

Lazic

E, al kako tripozno izgleda sa jednim diskom...:o

chengelle

Sutra dan krenem da okrecem telefone od svih ljudi koje sam znao a i koje nisam znao da nadjem delove koji su mi falili,a to su,leva stranica,levi deo maske i vizir.
Mislim sta je to,jbg stariji motor ima delova pod svaku supu za njega,kad ono oces moega,nema niko,od nisa pa do subotice niko nema delove za rc36 ali taj moj drugi model ili kako ga oni zovu After 1993. U glavnom su odgovori bili TESKO CES TO NACI.... Auuuu videh ja koliko je sati,zovem Brku,kaze imam samo prednje krilo,hvala kazem,a mislim u sebi pa imam ga i ja.
Nekako porucim od preko stranicu,za neke velike pare (ali bas je bila skupa ),pitam jel kompletna,ima usisnik i resetku,kaze lik ima sve.Kad stiglo,otvorim otvorim ja paket kad imam sta i da vidim,nema usisnik,a ni resetka,kad jos i cose fali. Jaoj milunka sta cu sad da radim.......
Fala Bogu i mom prijatelju i nasem kolegi Ljubisi sa foruma pa je resio da pravi strit fajtera od njegove vfr,... Tako da je njegov motor bio donator svih organa koji su falili mom motoru....OVOM PRILIKOM MU SE ZAHVALJUJEM!DA SI ZIV I ZDRA I TI I TVOJA HONDA 100.GODINA  [klanjam_se]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

Posto sam skoro sve delove obezbedio krenu radovi polako,prvo sve sam lepo rasturio

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

 ;D

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

 :o

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

Zamenio sam ulje u agregatu,u kocnicama,zamenio plocice i napred i pozadi,filter vazduha i rashladnu tecnost,vec sam rekao pre paljenja nove svecice i akumulator sa gelom. Znaci odradjen jedan kompletan servis.
    proverim za svaki slucaj da li su teleskopi od viljuske krivi,na svu srecu pravi ko strela,ali semerinzi najebali,rastavom ja to lepo sve,novi semerinzi i po 410grama ulja po teleskopu (sad samo spiluje )
A u medjuvremenu sam kupio i druge diskove

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

ljubisa

Ma sve ok, drago mi je da si sklopio sve. Taj motor sam ja hteo da kupim ali sam nasao u boljem stanju(kompletnijeg, nove gume, reg..) za iste pare.
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

chengelle

Sastavljen prednji kraj

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

Zatim sam ga opet,ali jos malo vise rasturio,zbog ciscenja,sredjivanja zadnje kocnice,farbanja konstrukcije repa (iz esteckih razloga)

[attachment deleted by admin]
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!