Glavni meni

xenon svetla, sta i kako?

Započeo balcan girl, 25 April, 2013, 01:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: lord_oblivion poslato 27 April, 2013, 21:58
Fibra iz iskustva ka¾e da neæe ni¹ta cræi ali da mo¾e da bude problema sa prijemom signala.

Jako bitno kad putuje¹ motorom...[facepalm]

lord_oblivion

Citat: balcan girl poslato 27 April, 2013, 22:40
oblivione ajde namestaj taj xenon da vidim kako izgleda kod tebeeee
Nemam kud sa balastom pa moram da stavljam fering kod Sebe da bih ispod njega æu¹nuo balast a to je tek u utorak pre podne.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Citat: Laziæ poslato 28 April, 2013, 02:45
Citat: lord_oblivion poslato 27 April, 2013, 21:58
Fibra iz iskustva ka¾e da neæe ni¹ta cræi ali da mo¾e da bude problema sa prijemom signala.

Jako bitno kad putuje¹ motorom...[facepalm]
Jebe mi se za pozive, bitan je gps signal.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

©to da ne zaluta¹ negde...??? :o To je glavna èar putovanja motorom, zaluta¹ u neku ¹umicu i tako...:D

m.mitar

Devojcica brala jagode...... [rofl] [rofl]

lord_oblivion

Odakle da uzmem + za balast a da nije +klema akumulatora i da je iza brave?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

goranvojska

vodi + od aku i to deblju zicu na kojoj moras da imas osigurac.

lord_oblivion

Ne volim da imam ne¹to pod stalnim naponom a da je van fabrièke instalacije. Jel' ba¹ mora tako?
Ne mo¾e negde iza brave?
Osiguraè veæ imam na fab. instalaciji, poseban za far...

ps. A i nema mesta na + klemi  [zvizdi]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mareskin

Citat: goranvojska poslato 30 April, 2013, 21:05
vodi + od aku i to deblju zicu na kojoj moras da imas osigurac.

Meni je moralo da ide sa akumulatora zato ¹to je fabrièka ¾ica previ¹e tanka. Pa da ne bi nju sekli i razvaljivali, onda je odvedeno direktno sa aku.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

misa-pei

Na relej dovedi direktno + sa acc. Ne zajebavaj se, previ¹e struje tuda treba da ide. I dobra masa je bitna! Osiguraè obavezno stavi.
Država je najveći neprijatelj naroda

lord_oblivion

Kako previ¹e struje ako ksenon tro¹i 35 (42) W, to je 3A a ako uzmem struju sa postojeæe ¾ice za kratko koja se nalazi na postojeæem H4 konektoru u faru, koja goni vlakno od 60W (4.6A) ?
Masu sam veæ povezao i posebna kutijica sa osiguraèima postoji.

jo¹ jednom PS. NEMA mesta na + klemi !
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

misa-pei

Koliko znam, oni pri paljenju povuku mnogo struje. A od vi¹ka preseka ne boli glava. Jesi li nekad èupao far ili sedi¹te da gasi¹ ¾ice? Ja jesam, pa se od onda èuvam svake moguæe situLacije.
Država je najveći neprijatelj naroda

lord_oblivion

Èupao sam na Jawi  ;D
Danas sam montirao sve fino, ostala je samo + na balastu da se prikaèi. Sutra æu prostudirati instalaciju pa æe da vidimo. Èuo sam se sa Fibrom, on je kod njega povezao na tu postojeæu ¾icu za kratko na H4 konektoru. Direkt + sa akumulatora mi je neizvodljiv.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mareskin

Citat: lord_oblivion poslato 01 Maj, 2013, 01:15
Èupao sam na Jawi  ;D
Danas sam montirao sve fino, ostala je samo + na balastu da se prikaèi. Sutra æu prostudirati instalaciju pa æe da vidimo. Èuo sam se sa Fibrom, on je kod njega povezao na tu postojeæu ¾icu za kratko na H4 konektoru. Direkt + sa akumulatora mi je neizvodljiv.

Meni je zbog tog poèetnog paljenja i povlaèenja vi¹e struje moralo da se "kresne" svetlo par puta da bi upalilo i trebalo mu je du¾e da se aktivira u startu. Kada je razvedena nova ¾ica direktno sa aku sve je re¹eno. Na staroj instalaciji normalna H4 radi savr¹eno.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

lord_oblivion

Ok, znaèi postoji i ta struja u momentu paljenja. ©to ne volim da petljam oko instalacije  [bejzbolka]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Lepo reèe Goran, mnogo buke ni oko èega, namesti to bre i vozi... Da sam se toliko tripovao, nikad ne bi ni stavio xend¾u...[facepalm]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: misa-pei poslato 01 Maj, 2013, 01:06
Koliko znam, oni pri paljenju povuku mnogo struje. A od vi¹ka preseka ne boli glava. Jesi li nekad èupao far ili sedi¹te da gasi¹ ¾ice? Ja jesam, pa se od onda èuvam svake moguæe situLacije.
sediste i far se skidaju laganica...rezervoar se cupa :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

misa-pei

Jok, kod mene je sve bilo pri¹rafljeno. Èupaj, lomi, a dim, kao da si bacio suzavac. Ne¹to se svetluca ispod sedi¹ta... Milina.
Država je najveći neprijatelj naroda

lord_oblivion

Na kojem sokoæalu je to bilo?

Malo sam propratio makarone po motoru. ®ica zbog koje nema mesta na +u akumulatora je naknadno dodavana i ide na relej sirene.
Pa sam sa nje uzeo ¾ivi plus (ispod rezervoara prolazi) i odveo na 30 na novom releu.
©pulnu (86) sam povezao na belu ¾icu na postojeæem H4 konektoru u faru (kratko svetlo) tako da prekidaèem za paljenje svetla pokreæem relej koji onda pu¹ta napajanje za balast (87).
Uz put sam malo sredio i neke raskuvane ¾ice po faru i ispravio nosaèe fara (posle dve godine)  ;D

Za sad pali radi ide i ne dimi se ni¹ta. Pravi test veèeras!
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

misa-pei

Citat: lord_oblivion poslato 01 Maj, 2013, 19:09
Na kojem sokoæalu je to bilo?

U stvari, nije bilo na motoru, nego na Jawi :P :P :P :P
Država je najveći neprijatelj naroda