Glavni meni

xenon svetla, sta i kako?

Započeo balcan girl, 25 April, 2013, 01:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

WOLVERINE


Ne moze totek tako da se namntira...  zbog zica ispod maske i u faru..  ;) ;)

A kod Lazica radi i krpljena sijalica...........  [facepalm] [facepalm] [ludak] [ludak]  [cheers] [cheers] [cheers]

Lazic

Naravno, kako drugaèije...:D To je zato ¹to Laziæ vidi samo dobru stranu kosmosa...:D E, a kom Laziæu prièamo...??? :o [rofl]

UFF

evo lord ce uskoro da vam napravi uporedni test kako na starom faru sija standardna h4 vs 6000k
sad bio kod mene i probali, staje sijalica u far, sve ok, odneo je kuci da montira i slika pa ce irena dobiti konkretan odgovor na svoje pitanje i to ne teoriju vec primer iz prakse

mareskin


Rasipa snop sa xenonom, ali mo¾e da se podnese i da se podesi pomalo. Xenon sa soèivima je prava stvar. Daje ti kao linijom povuèenu svetlost. Drugar ima na svom motoru ubaèena i soèiva sa xenonima i to je strava, ali na mom to ne mo¾e, a da ne izgleda mnogo ru¾no.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mali_zmaj

jin-jang

Lazic

sad si na¹'o da jede¹ kokice, zna¹ li koliko je sati...:o :P

mali_zmaj

a ¹ta da se ka¾e poguzija i u kasne sate!  ;)
jin-jang

Lazic

dok se tri puta okrene¹ 100 kila...:o [rofl]

mali_zmaj

ko kaze da se mogu okrenuti uop¹te!?   :-[
jin-jang

lord_oblivion

Sutra ugraðujem i uveèe slikam.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

perlx

Hebo xenon, jel ima neko h4 100W sijalicu ?

Jocika

Mislim da neces dobiti nista sa tom sijalicom od 100w,za nju ti treba relej jaci i neznam koliko je pametno stavljati to na motor zbog struje

perlx

Dobije se duplo veca kolicina svetla uz pravilno rasipanje jer je far fabricki za h4 sijalicu.
Nema sta da bude pametno ili ne, namotaji daju izvesnu kolicinu struje, dakle ili moze - ili ne.

Jocika

Kazem ti zato sto se desavalo da izgori instalacija ili je slaba instalacija za te sijalice

Kanarinac

#75
Zar nece sijalica mnogo da greje i da ti sjebe far? Drugaru se to desilo na calibri, stavio tu od 100w i krenulo da mu sjebava reflektujuci sloj.

Jocika

Hoce jer je skoro duplo jaca nego obicna

UFF

moze da sjebe samo ako je kinez u pitanju :)

ja dao dzimiki 100w sijalicu sa mog bmw-a i on je ugradio na transalpa i sijala je za sve pare

Lazic

Citat: perlx poslato 26 April, 2013, 00:53
Dobije se duplo veca kolicina svetla uz pravilno rasipanje jer je far fabricki za h4 sijalicu.
Nema sta da bude pametno ili ne, namotaji daju izvesnu kolicinu struje, dakle ili moze - ili ne.

Nekad sam stavljao u dva auta, na jednom je odmah do¹lo do pada napona jer su kablovi bili pretanki za 100w, pa je svetlelo slabije nego obièna, a na drugom je lepo svetlelo, ali mi je brzo pregoreo prekidaè za svetla, a kad sam prvi put vozio po ki¹i, staklo od fara je prslo jer je bilo usijano... Batali...:D

UFF

ja vozio te od 100w godinama u proslom bmw-u bez ikakvih problema (ok jes da hoce staklo maaaaalcice da pozuti :D) i kad sam ga slupao dao far dzimiki da ugradi u trandzu i on vozio jos dugo dok konacno nije crkla od vibracija