Glavni meni

hard enduro 125 ccm,izbor...

Započeo Jovanovic, 06 April, 2013, 13:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jovanovic

Pozdrav pre svega  [hello] .Imam 15 godina,vozim tomos ctx 80 trenutno,ali treba mi ne¹to jace,izdr¾ljivije...Odluèio sam se za cvaju 125ccm...Uveliko sam poceo da skupljam pare,trenutno imam 300 e + od prodaje ctx-a,ali naravno ima tu jos da se skuplja...Pa,posle du¾eg razmi¹ljanja u u¾i izbor su mi usli Aprilia Rx 125,Kawasaki Kdx 125 i Honda Crm 125.
-Motor bih koristio samo za off dok ne polozim sledece godine,a onda 80% TEZI OFF i 20% put(do max 70-80 km odjednom).Koji od ponudjenih cvaja je najizdrzljiviji,najjaèi,kako se za koji kreæu delovi kod nas i u susednim dr¾avama?Neke fabrièke "mane" itd...Voleo bih da mi neko ka¾e svoje lièno iskustvo...Pozdrav  :D

Boban_m

Razmisli i o Yamahi DT125, kao i o Suzukiju TS125 koji je jedan od najjacih u klasi i ima nesto ozbiljnije ogibljenje. Svi ti motori koje si nabrojao ce ti vrsiti posao, i za ulicu i za ono sto ti nazivas "tezi off".

Chris_SM

A Lasko Objasnim nam sta tebi znaci ''TEZI OFF''? :)

ljupche92

Ja sam vozio DT-a skoro 4 godine...
I mogu da ti preporucim taj motor, Yamaha DT 125 LC, sa YPVS ventilom... Mnogo dobro ide, aa i masina je neunistiva (bar meni bila). A i nije mnogo skup motor.
Za izivljavanje super motor.
[cheers] [cheers] [cheers]

Jovanovic

Citat: Chris_SM poslato 06 April, 2013, 15:36
A Lasko Objasnim nam sta tebi znaci ''TEZI OFF''? :)
Citat: Chris_SM poslato 06 April, 2013, 15:36
A Lasko Objasnim nam sta tebi znaci ''TEZI
Citat: Chris_SM poslato 06 April, 2013, 15:36
A Lasko Objasnim nam sta tebi znaci ''TEZI OFF''? :)
OFF''? :)
Citat: Chris_SM poslato 06 April, 2013, 15:36
A Lasko Objasnim nam sta tebi znaci ''TEZI OFF''? :)
Citat: Chris_SM poslato 06 April, 2013, 15:36
A Lasko Objasnim nam sta tebi znaci ''TEZI OFF''? :)
-Debelo blato :D ,skokovi,kamenje,voda(malo dublja),uglavnom malo brza voznja,tockiranje...

Chris_SM

bas bi voleo da vidim kako bi izasao iz tog debelog blata :D jos i ako se vozis sam ;)

Jovanovic

Ne,vozim se sa drugarom,lako cu kad kupim motor ja u blato i van njega...negoo,pomagajte

pit



   DT 125 je zakon i ja sam imao jedan pre 20 i vise godina i lepo sam se izvozio sa njom ,naravno bez ikakvih probelema.Imas na Polovnim automobilima sigurno 20 -ak na ponudi...cene su oko 1000 evra za solidan primerak.

Chris_SM

Sad sam bio moze se reci u neki OFF sa drugarom vozi KMX-a moga da kazem da bas lepo ide a i traje :D

TT600

Apriliju preskoci
DT je odlican, ali za tezi off - skokove i maltretiranje suzuki TS ima mnogo ozbiljniji ram i ogibljenje

Jovanovic

Ok,razmi¹ljao sam puno o ts i mislio sam da je lo¹iji dosta.Èak sam treba da menjam bt za ts,ali se posle covek predomislio.A ¹ta je sa crm i kdx?kakvi su u odnosu na ts-a?

ljupche92

Po meni CRM moze da valja, ali neki bolji primerak je dosta skup..
Prema tome, ne znam, najbolje pazari neki DT, i bog da te vidi...
DT jeste nizi od TS-a ali moze malo da se podigne na amortizeru (bar meni moglo), i mozes i da skaces ii sve ostalo kao sa TS-om..A jos mislim i da je jaci od TS-a :D bar mi se tako cinilo :)
[cheers] [cheers] [cheers]

Jovanovic

Ts je jaci ali malo.Ne znam jos,moram.da vidim izmedju ts,kdx,dtr.

Gašpar

Ne opredeljuj se samo za jedan model. ©to se izgleda tièe, ti motori su uglavnom isti. Lepo lista¹ oglase i kada naiðe ne¹to od ta tri-èetiri ponuðena - kupuj.

Jovanovic

Citat: Ga¹par poslato 07 April, 2013, 13:03
Ne opredeljuj se samo za jedan model. ©to se izgleda tièe, ti motori su uglavnom isti. Lepo lista¹ oglase i kada naiðe ne¹to od ta tri-èetiri ponuðena - kupuj.
izgleda da ce cena da presudi

Jovanovic

Znaèi i dt mo¾e da izdr¾i ?

pit


Chris_SM

Pa posto nisi profi vozac svaki od navedenih ce izdrzati :)

Andreja

Citat: LASKo.O poslato 08 April, 2013, 20:40
Znaèi i dt mo¾e da izdr¾i ?

Bratiæ, vozili smo se, lepo ti pegla¹ i onog CTX-a, ako on izdr¾ava, za¹to ne bi bilo koji od navedenih 125ccm japanaca? Ne zamaraj se previ¹e, skupi kintu, prati oglase i uzmi onog koji je najbolja prièa, tj. gde dobije¹ najvi¹e za najmanje para, napravi neki kompromis. Aj sreæno :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Jovanovic

Citat: Andreja poslato 09 April, 2013, 10:00
Citat: LASKo.O poslato 08 April, 2013, 20:40
Znaèi i dt mo¾e da izdr¾i ?

Bratiæ, vozili smo se, lepo ti pegla¹ i onog CTX-a, ako on izdr¾ava, za¹to ne bi bilo koji od navedenih 125ccm japanaca? Ne zamaraj se previ¹e, skupi kintu, prati oglase i uzmi onog koji je najbolja prièa, tj. gde dobije¹ najvi¹e za najmanje para, napravi neki kompromis. Aj sreæno :)
Znaèi i dt mo¾e da izdr¾i ?  znm brt,ali ovo ce da ide tamo gde nije mogo ctx,mnogo ¾e¹æe cu da ga vozim...hvala bratiæ...evo,stekam,hvala svima i pozz