Glavni meni

Elektricni Motocikli _ Neminovna buducnost

Započeo YoYa, 17 Mart, 2013, 16:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

YoYa

Sta mislite jesi li ova vozila buducost prvenstveno gradske pa i ostalih vidova voznji i terena...???

http://www.zeromotorcycles.com/

zanimljivo je da sam mislio da im je cena nesto nerealna ,,ali vidim da su svi modeli oko 10 K$, realno dostupno razvijenijim drzavama evrope..

A Ride Through Pacifica California with Richard

vase misljenje??

AndreyRR

izgledaju extra,za koju godinu kad im padne cena zasto da ne
150 km/h uopste nije mala przina za ovako cudo

stilgar

pa kako ja vidim stvari treba da cuvamo nase oldtimere jer ce u narednim godinama vredeti sve vise kako budu nadolazili elektricni. :) pogotovo kad za nekih 20 godina prestane proizvodnja benzinskih. za svaki slucaj i po neki auspuh moze i polovan akrap ili leo vince da grrrrrrmiiiii. :)

mkt


Hohštapler

...to dolazi èini mi se br¾e nego ¹to mislimo.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE

nije lose,bar ja tako mislim....da bi takav moped zaziveo,mora po menii,da poseduje veliku autonomiju(bar 300 km) baterije,malu tezinu,brzo punjenje bat(max 30 min) i obavezno neki zvucnik  i komp pa da sami miksujemo zvuke...malo ducati,malo r1,malo cvaja  :D

con3

Ovo kad se pokvari mozes samo da se poseres na njega :)

MIGE

Citat: con3 poslato 17 Mart, 2013, 18:20
Ovo kad se pokvari mozes samo da se poseres na njega :)
jok,izvuces motor iz bilo kog usisivaca ili miksera i teraj dalje  [thumb_up] :D

Ostoja

I meni se chini da ce ovo doci brze nego shto smo se nadali. Shto se servisa tiche, bice kao sa modernim automobilima, isplivace neki elektronichari zaludjenici koji ce i to popravljati, u to ne sumnjam.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

YoYa

Citat: MIGE poslato 17 Mart, 2013, 18:16
nije lose,bar ja tako mislim....da bi takav moped zaziveo,mora po menii,da poseduje veliku autonomiju(bar 300 km) baterije,malu tezinu,brzo punjenje bat(max 30 min) i obavezno neki zvucnik  i komp pa da sami miksujemo zvuke...malo ducati,malo r1,malo cvaja  :D

dobra je fora sa baterijama, , izbacis =ubacis drugu bateriju,  jbg verovato ce i te baterije ubudce biti sve manje i manje ,,tako da jednu rezervnu pod sediste i teraj,,  :D


YoYa


ЯЭВОЛУТИОН

pa po reima tehnicara koji razvijau baterije...nece biti bas skoro...malko su zaglavili u napretku baterija....nikako da ispeglaju autonomiju....moguce da se koristi kao gradski auto...50 km tamo i 50 ovamo....za sve preko toga samo kao hibrid.....a i malo zatezu ove petrohemijske kompanije....trenutno su ekipe koje se bave projektovanjem vozila na GREEN pogon, zaintresovanije za drugu stvar.....mikrogranulacija vodonika....dakle ponasa se kao tecnost ali nije vec je gas spakovan u mikrogranule....sve ostaje isto, motor i cela propratna industrija, pumpe, rezervoari....samo se menja gorivo....a uzimajuci u obzir da rezerve nafte dosezu za 50 narednih godina....a toliko je bilo i kada sam ja isao u skolu....bice da nece biti skoro....a mozda sintetisu naftu ili neko slicno gorivo....uglavnom baterije su najverovatnije popusile ...osim u hibridnim vozilima....a i dokazano je da proizvodnja elektricnog vozila emituje vecu kolicinu zagadjenja , nego sto ga bilo koje sus vozilo napravi za zivota....

zaboravite na to, ako ne dodje do nekog radikalnog skoka u tehnologiji baterija...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

moram da se ponavljam... zaboravite baterije!
Jedino re¹enje je gorivna æelija koja radi na vodonik i proizvodi elektrièni napon, i onda je prièa posle ista kao i kod ovog....
Elektomotor ko i svaki drugi. Nema tu ¹ta da se kvari, tako da nema brige ¹to se toga tièe.

Baterije su neefikasne, skupe i nepouzdane.  Gorivna æelija je tehnologija toliko pouzdana i efikasna da je ona jo¹ pre 40 (i kusur!) godina bila JEDINI izvor struje na Apolo svemirskim letelicama. (jasno vam je kako je ne¹to pouzdano kad u spejs ¹atlu nema back up sistem).
VI¹e stvari sinergièno koèe razvoj gorive æelije u komercijalne svrhe.
Interesi naftnih kompanija, tehnologija i cena dobijanja vodonika (iako ne mora samo vodonik da se koristi, ima vi¹e vrsta G. Æ) i sama goriva æelija je skupa jer su anoda i ispuna od skupih materijala (platina i neki polimer, vi¹e se ne seæam)...
Jo¹ na II godini faxa sam pisao neki seminarski na tu temu, tad sam proèitao tonu tekstova o tome.
Inaèe, Honda je 2004. razvila neki motor sa GÆ ali ne znam posle ¹ta je bilo sa tim, oni su razvili i svopstenu gorivnu æeliju tada "vertikal flow", za njihov prvi serijski automobil sa GÆ.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

perlx




Dr@g@n

Sve je to lepo, ali zvuk nedostaje. :'(
Posle treba budziti pojacala i ozvucenja da mozes buditi i plasiti komsiluk. :P

Vlajko

Mo¾e aktivni zvuènik u obliku auspuha..

A melodije poreðane po proizvoðaèu i godini proizvodnje..kao i jaèina zvuka  [yahoo]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

3006

Citat: revolution poslato 17 Mart, 2013, 19:12
a i malo zatezu ove petrohemijske kompanije..

Mislim da je ovo presudno. Niko ne mo¾e da me ubedi da na tr¾i¹te ne mo¾e savr¹enije od ovoga ¹to se nudi.

Jefta

Na svu srecu bice dovoljno goriva za moj motor da se ja vozim dok s.zdravstveno sposoban. Da uziva u zvuku. Za nove tehnologije mi se jebe