Glavni meni

MotoManijaci po Srbiji i Svetu

Započeo UFF, 08 Januar, 2011, 16:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Citat: Ho¹tapler poslato 07 Decembar, 2015, 21:23
Ja kad sam ga letos vidO imao je i manje brade i brkova... propo naèisto od kad je kupio kawasaki. ;)
jednom kawa uvjek kawa!!  i ako se sve kockice poklope za koju godinu i poslije zephyra ce biti kawa..  he he he
jin-jang

Slaninar

Pitanje za kolege u Dubaiju:

Kako se iz Srbije tra¾i posao tamo? Ima li agencija? ©ta treba od papira, koliko ko¹ta procedura?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Jecko

Zavisi sta hoces da radis i za koliko para.... I koliko hoces da rizikujes.

SSZGO i ja smo otisli, koliko ja znam na dva totalno razlicita nacina.

On je u Dubaiu a ja sam u Abu Dhabiju.

Darko

ili ... zaprosis Jecku i molis Boga da hoce da se uda za tebe ... 

hahahahhahahah

Slaninar

Citat: Jecko poslato 27 Decembar, 2015, 12:29
Zavisi sta hoces da radis i za koliko para.... I koliko hoces da rizikujes.

SSZGO i ja smo otisli, koliko ja znam na dva totalno razlicita nacina.

On je u Dubaiu a ja sam u Abu Dhabiju.

Ono ¹to znam i volim:

Servis raèunara,
Postavljanje i odr¾avanje raèunarskih mre¾a
Administriranje raèunara, Microsoft servera.

Engleski k'o maternji i dobro radim s ljudima.

Servis bicikala  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Jecko


Hattrick


Slaninar

Citat: Jecko poslato 27 Decembar, 2015, 17:44
Imas fax za to?

Imam faks za IT.
10+ godina iskustva.

Za ekonomiju bachelor, ali to sam radio 0 meseci u praksi (ako se ne raèuna organizovanje posla & ljudi u IT struci).

Za engleski imam samo FCE na papiru. I A1 za mad¾arski, ali to ne znam da beknem.

Za servisiranje ni¹ta formalno, ali verujem da æe mi rado napisati preporuku iz servisa gde sam radio pola godine.

Radio sam i majstorsko/molerske radove preko leta za d¾eparac, znam koristiti alat.    ;D


P.S. Alat, bicikl & ¾enu donosim sa sobom.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SSZGO

Ako imas zenu I hoces da zivis ovde sa njom trebace vam stan sto ce da kosta dosta. Poslovi koje si naveo nisu nesto spec placeni. Ako I ona radi mozda je ok.

Imas sajt sa objasnjenjima sta I kako


Guglaj

"nas biro"

https://www.nasbiro.com

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Jecko

Citat: Hattrick poslato 27 Decembar, 2015, 19:16
Citat: Jecko poslato 27 Decembar, 2015, 17:44
Imas fax za to?

'oces se udas za njega, pa tvrdis pazar ?  :)

Da sam htela da se udam tako da mi je pazar najbitniji odavno bih se udala za nekog Arapina ovde.... ;)

@Slaninar

Sto se tice posla, ja imam totalno drugaciju percepciju nego SSZGO.....ne znam kako on zaradjuje te milione nit me zanima iskreno......ako i treba... Samo napred....
Ali IT poslovi su ovde poprilicno placeni (u odnosu na hotelske-gde ja radim) samo ih nije lako dobiti....ali imam ja neke konekcije po kompanijama ovuda...pa mogu da ti prosledim ako negde ima openning...

Ja hotelski posao radim jer volim, i to mi je bitnije od ko zna kolike plate....

Sto se tice toga da dodjes sa porodicom/zenom....SSZGO je u pravu....to dosta kosta....

Kao sto rekoh....zavisi sta hoces da radis i za koliko para....jel hoces da robijas za mnogo para ili hoces da radis normalno i da ti bude lepo.... I koliko hoces da rizikujes..
Kad kazem rizikujes....SSZGO je (opet koliko ja znam) dosao ovde i trazio posao...poceo od sitnog i dogurao gde je sad....
Ja sam dosla na gotovo....na potpisan ugovor, pre toga mi je hotel platio let da dodjem da vidim sve...bla bla....dakle sve sam znala unapred...i dosla sam automatski na radnu vizu...
Ako dodjes sam.....bez ugovora...dobijas turisticku vizu....pa trazis posao.... (dakle treba ti u staru da imas pare za smestaj-sto je papreno skupo ovde....a i sve ostalo dok ne nadjes posao)




Slaninar

Kakva je procedura za radnu dozvolu i slièno?

Idealno bi mi bilo da veæ imam posao pre nego krenem. Ako ne, u meðuvremenu uèim nemaèki i probao bih prvo tamo, ako se veæ ide na slepo, kontam da mi je bli¾e.

Voleo bih raditi 40 sati nedeljno, da ¾ivim u 30 kvadrata, platim raèune i hranu i da mi ostane ne¹to novaca da zanovim garderobu (obiènu, ne skupu), da odem jednom godi¹nje na more, za 3-4 godine u¹tedim za auto tipa punto - neki skroman normalan ¾ivot. Uvek pre nego od jutra do mraka za velike pare.  Recimo da bih ovde bio zadovoljan sa 80.000 platom za 40 sati nedeljno. Ni¹ta vi¹e mi ne treba, ali slaba ponuda. 120.000 ako moram u BG da radim.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Jecko

Sto se tice satnice u startu da znas da bi radio oko 45-50 sati nedeljno...

Zavisi od pzoicje i bla bla...petak i subota su off...svaki dan sat vremena pauze za rucak i to....

Slaninar

Citat: Jecko poslato 28 Decembar, 2015, 11:18
Sto se tice satnice u startu da znas da bi radio oko 45-50 sati nedeljno...

Zavisi od pzoicje i bla bla...petak i subota su off...svaki dan sat vremena pauze za rucak i to....

To je podno¹ljivo ako ne mo¾e da se bira. To mi je i ovde prosek, i jo¹ za sme¹ne pare.

Kakva je procedura da se dobiju papiri tamo, ima li on-line ponude poslova?

Video sam Szgoov link, tu su oglasi za konobare, stjuardese i slièno. Kako je to plaæeno? Radi¹ samo za stan i hranu, ili se mo¾e ne¹to zaraditi?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Jecko poslato 28 Decembar, 2015, 11:18
Sto se tice satnice u startu da znas da bi radio oko 45-50 sati nedeljno...

Zavisi od pzoicje i bla bla...petak i subota su off...svaki dan sat vremena pauze za rucak i to....

Ako treba neke pare da se skupe da jedan autonomas ode u UAE pisacemo Vucicu da odvoji neo od akciza a i dodacemo neke pare i mi patriote :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jevta

Meni je nejasno da ljudi misle da æe tamo negde biti bolje zato ¹to zarade vi¹e.Ono ¹to mi ovde imamo (pogotovo ljudi u ovoj moto prièi koji generalno imaju ne¹to vi¹e para od ostatka populacije) nema ba¹ po svetu.Pogotovo za te proseèen oni rade od jutra do sutra i imaju taj minimum.Ovde Jedan autonoma¹ ima stan,motor bicikli koji vredi kao neèiji stan slobodan svaki vikend i bilo koji drugi dan kad to organizuje.Ide dru¾i se sa ljudima iz èistog zadovoljstva umesto ako tamo negde zbog posla.I onda kuknjava ovde lo¹e.
Tamo negde je jedino bolje ¹to su dr¾avni sistemi ureðeniji i neke administrativne stvari se re¹avaju na normalne naèine.Ovde je to isto ureðeno ali mi neæemo da radimo to kako treba nego prvo tra¾imo neku vezu pa tek onda posao.Kvalitet ¾ivota se odra¾ava po tome koliki vam je ostatak zarade kad poplaæate obaveze i kako taj ostatak mo¾ete kvalitetno da potro¹ite.A jedino u ovoj zemlji dembeliji srbiji mo¾e bez ostatka kvalitetno da se provede slobodno vreme sa prijateljima.

Lazic


Hohštapler

U tome i jeste problem, u tom vi¹ku koji ostane kad se poplaæaju raèuni.. taj vi¹ak je u Srbiji takav da gleda¹ ¹ta ima¹ da plati¹  kad si u supermarketu a ne ¹ta ti se jede. I ako priu¹ti¹ sebi neki luxuz tog meseca (novu zimsku jaknu recimo) onda ceo mesec nema¹ ni za ¹ta drugo...
Percepcija "kvaliteta ¾ivota" u Srbiji jako zavisi i ko gde radi... Kontam da je taj "vi¹ak koji ti ostane za potro¹iti" znaèajno veæi kad radi¹ npr. u EPSu nego u SUPu, i to je ono ¹to je kontraverzi autonoma¹ i rekao, da ima 80.000 meseèno bio bi zadovoljan, ali sa 40-50.000 razumem potrebu da tra¾i bolje.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: jevta poslato 28 Decembar, 2015, 12:40
Meni je nejasno da ljudi misle da æe tamo negde biti bolje zato ¹to zarade vi¹e.Ono ¹to mi ovde imamo (pogotovo ljudi u ovoj moto prièi koji generalno imaju ne¹to vi¹e para od ostatka populacije) nema ba¹ po svetu.Pogotovo za te proseèen oni rade od jutra do sutra i imaju taj minimum.Ovde Jedan autonoma¹ ima stan,motor bicikli koji vredi kao neèiji stan slobodan svaki vikend i bilo koji drugi dan kad to organizuje.Ide dru¾i se sa ljudima iz èistog zadovoljstva umesto ako tamo negde zbog posla.I onda kuknjava ovde lo¹e.
Tamo negde je jedino bolje ¹to su dr¾avni sistemi ureðeniji i neke administrativne stvari se re¹avaju na normalne naèine.Ovde je to isto ureðeno ali mi neæemo da radimo to kako treba nego prvo tra¾imo neku vezu pa tek onda posao.Kvalitet ¾ivota se odra¾ava po tome koliki vam je ostatak zarade kad poplaæate obaveze i kako taj ostatak mo¾ete kvalitetno da potro¹ite.A jedino u ovoj zemlji dembeliji srbiji mo¾e bez ostatka kvalitetno da se provede slobodno vreme sa prijateljima.

Apsolutno se sla¾em. Da naðem naèin da sa 40 sati nedeljno zaradim 80.000 u NS (ili dosta vi¹e za 50-60 sati, nije mi te¹ko), jo¹ da radim ono ¹to volim, ne bih ni razmi¹ljao o mrdanju. Ako ima bilo kakvih ponuda - bilo raèunari, ili majstorisanje bajseva, raspolo¾en sam. To mi vredi vi¹e nego 2000+ evra negde daleko. To mi je prvobitni plan. Bilo ovde, ili napolju: ako popu¹im, popu¹im, ali da ne prebacujem posle sebi ¹to nisam ni probao. S tim ¹to imam utisak da se ovde sve gasi, raspada i staje. I da æe dogodine biti osetno gore, a one tamo, jo¹ gore. Voleo bih da gre¹im. Ovde sa dva zanata ne mogu da naðem posao za 500 dinara na sat.

Da mogu platiti kiriju (ili ratu stana, sve jedno), otiæi na najjeftinije more jednom godi¹nje. Da se ne hvatam za glavu kad crkne fri¾ider.  
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Che

Ako ti sa 10+ godina iskustva u ITju ne mozes da nadjes dobro placen posao ovde, izgleda da si gledao na pogresnom mestu. ;)

Hurricane

#659
..taj fazon, ili ti se ne radi malo...

40 sati je malo za ¾iveti u Srbiji, to je odavno prevaziðeno..

ne znam nikoga da pre¾ivljava u Srbiji svojim radom a da radi manje od 50..