Glavni meni

Kockasta Kajla

Započeo TT600, 07 Mart, 2013, 09:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TT600

Otisla mi na TT-u takozvana kockasta kajla - kajla na radilici sto drzi zupcanik kontra tega i zupcanik koji tera korpu kvacila. Kajla je cak pukla na pola i iscukana gde nalezu zupcanici ( zupcanici i radilica su neosteceni tako da racunam da je kajla od mekseg materijala ( mada je isto kaljena - tako mi deluje, mada se slabo razumem u materjale.
E sad pitanje je od cega napraviti kajlu, majstor, strugar mi predlaze od celika u kvalitetu 12 ( od srafa )
Mislim da je to zadovoljavajuce, mada zupcanik koji tera korpu kvacila ima dosta opterecenja

Dali da pravim kod strugara ili da jurim original   ?



Uncle Bob

Tu kajlu ne mo¾e da napravi Strugar veæ Metaloglodaè pa 12 nije malo ako mo¾e¹ posle da joj odradi¹ cementaciju.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

El Jefe

Pretpostavljam da kajla sluzi samo za centriranje a zupcanike drzi konus.Ako je tako napravi je
Друштво за заштиту од животиња

eclipse4

Citat: UNCLEBOB poslato 07 Mart, 2013, 10:31
Tu kajlu ne mo¾e da napravi Strugar veæ Metaloglodaè pa 12 nije malo ako mo¾e¹ posle da joj odradi¹ cementaciju.

zapravo sve sto radis na glodalici moze i na strugu ;)
procedura je veoma laka,ja nemam glodalicu a radim skoro pa sve na strugu.

Phoenix

Citat: eclipse4 poslato 07 Mart, 2013, 11:38
Citat: UNCLEBOB poslato 07 Mart, 2013, 10:31
Tu kajlu ne mo¾e da napravi Strugar veæ Metaloglodaè pa 12 nije malo ako mo¾e¹ posle da joj odradi¹ cementaciju.

zapravo sve sto radis na glodalici moze i na strugu ;)
procedura je veoma laka,ja nemam glodalicu a radim skoro pa sve na strugu.

Ja bih stvarno voleo da otkrijesh tajnu kako strug zamenjuje glodalicu za "skoro sve"  [rofl]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

TT600

Citat: El Jefe poslato 07 Mart, 2013, 10:33
Pretpostavljam da kajla sluzi samo za centriranje a zupcanike drzi konus.Ako je tako napravi je

Ne, nema konus kao sa strane magneta, snaga motora se prenosi preko kajle 8x8 mm i duzine oko 30mm na zupcanike, mada zupcanik sto tera korpu  je upola manji od zupcanika korpe pa smatram da nije previse opterecen, a drugi sto tera zupcanik kontra tega nema bas nikakvo opterecenje
I kad pukne kajla nema joj ispadanja ( drze je podloske i sami zupcanici

UFF

Citat: Phoenix poslato 07 Mart, 2013, 12:14
Citat: eclipse4 poslato 07 Mart, 2013, 11:38
Citat: UNCLEBOB poslato 07 Mart, 2013, 10:31
Tu kajlu ne mo¾e da napravi Strugar veæ Metaloglodaè pa 12 nije malo ako mo¾e¹ posle da joj odradi¹ cementaciju.

zapravo sve sto radis na glodalici moze i na strugu ;)
procedura je veoma laka,ja nemam glodalicu a radim skoro pa sve na strugu.

Ja bih stvarno voleo da otkrijesh tajnu kako strug zamenjuje glodalicu za "skoro sve"  [rofl]

i mene to interesuje
jedino ako predmet stave tamo gde treba da bude alat a glodalo gde treba da bude predmet pa on da se rotira i busi, sece...

TT600

Citat: UNCLEBOB poslato 07 Mart, 2013, 10:31
Tu kajlu ne mo¾e da napravi Strugar veæ Metaloglodaè pa 12 nije malo ako mo¾e¹ posle da joj odradi¹ cementaciju.

Ovaj moj metalostrugar kaze da ima i glodalicu ( nadam se da nije mislio na onog zvera zbog kojeg uvek moram da ga ciimnem na mob. kad mu ulazim u dvoriste )

Phoenix

Citat: TT600 poslato 07 Mart, 2013, 13:11
Citat: UNCLEBOB poslato 07 Mart, 2013, 10:31
Tu kajlu ne mo¾e da napravi Strugar veæ Metaloglodaè pa 12 nije malo ako mo¾e¹ posle da joj odradi¹ cementaciju.

Ovaj moj metalostrugar kaze da ima i glodalicu ( nadam se da nije mislio na onog zvera zbog kojeg uvek moram da ga ciimnem na mob. kad mu ulazim u dvoriste )

brate skochi u subotu do bubja i skroz u dnu suprotno od ulaza cesh naci ljude koji prodaju mashinske alate a skoro i da sam siguran da cesh naci i kajle,8x8 nije van standarda a ako je duza skrarish je brusilicom i vozi  ;) na kraju krajeva i ne koshta vishe od 50-100 dinara a svako ko bi ti neshto radio sigurno nece da radi za 2L Koka Kole  [nono]

Citat: UFF poslato 07 Mart, 2013, 13:06
Citat: Phoenix poslato 07 Mart, 2013, 12:14
Citat: eclipse4 poslato 07 Mart, 2013, 11:38
Citat: UNCLEBOB poslato 07 Mart, 2013, 10:31
Tu kajlu ne mo¾e da napravi Strugar veæ Metaloglodaè pa 12 nije malo ako mo¾e¹ posle da joj odradi¹ cementaciju.

zapravo sve sto radis na glodalici moze i na strugu ;)
procedura je veoma laka,ja nemam glodalicu a radim skoro pa sve na strugu.

Ja bih stvarno voleo da otkrijesh tajnu kako strug zamenjuje glodalicu za "skoro sve"  [rofl]

i mene to interesuje
jedino ako predmet stave tamo gde treba da bude alat a glodalo gde treba da bude predmet pa on da se rotira i busi, sece...

ovo me je josh vishe iznenadilo  [rofl]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

UFF

sve je moguce jbg to sto ti nisi mastovit je druga stvar ;)

Phoenix

Jeste evo bash se trudim da zamislim to shto ste vas dvojica naprichali  [thumb_down]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Uncle Bob

Citat: Phoenix poslato 07 Mart, 2013, 12:14
Citat: eclipse4 poslato 07 Mart, 2013, 11:38
Citat: UNCLEBOB poslato 07 Mart, 2013, 10:31
Tu kajlu ne mo¾e da napravi Strugar veæ Metaloglodaè pa 12 nije malo ako mo¾e¹ posle da joj odradi¹ cementaciju.

zapravo sve sto radis na glodalici moze i na strugu ;)
procedura je veoma laka,ja nemam glodalicu a radim skoro pa sve na strugu.

Ja bih stvarno voleo da otkrijesh tajnu kako strug zamenjuje glodalicu za "skoro sve"  [rofl]
Jbte ajd i nas prosvetli otkrij nam tajnu.Mda sigurno su pored struga izmislili glodalicu da sirotinji bezveze uzmu pare.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

a ja ne razumem poruci bre original kajlu....cena je mizerna i ne isplati se praviti je.....a znas bar na cemu si....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Ja pomislio nekom dizelasu pukla zlatna kajla pa pita kod kog zlatara da ide da popravi :P

eclipse4

Citat: UFF poslato 07 Mart, 2013, 13:06
Citat: Phoenix poslato 07 Mart, 2013, 12:14
Citat: eclipse4 poslato 07 Mart, 2013, 11:38
Citat: UNCLEBOB poslato 07 Mart, 2013, 10:31
Tu kajlu ne mo¾e da napravi Strugar veæ Metaloglodaè pa 12 nije malo ako mo¾e¹ posle da joj odradi¹ cementaciju.

zapravo sve sto radis na glodalici moze i na strugu ;)
procedura je veoma laka,ja nemam glodalicu a radim skoro pa sve na strugu.

Ja bih stvarno voleo da otkrijesh tajnu kako strug zamenjuje glodalicu za "skoro sve"  [rofl]

i mene to interesuje
jedino ako predmet stave tamo gde treba da bude alat a glodalo gde treba da bude predmet pa on da se rotira i busi, sece...

upravo tako,
znaci nemoze da se odrade neke zahtevnije stvari na krupnim predmetima jer sve zavisi od struga kakav nosac alata ima i od samog njegovog gabarita.
ja na mome mogu  i radio sam dosta stvari.inace se koristi alat za glodalicu.

e sada kome je to smesno,ne veruje,nezna,nije probao,ne ume ja nemogu pomoci,bitno je da su se nasmejali na to,ali ponekad i osmeh mnogo znaci  [rofl]

srbac

Kajle na buvljaku od poljoprivrednih masina,....probaj sa sitnom turpijom ako je hvata onda je meka, a ako pisti i cvili turpija, onda moze....pozdravvv

djolevidak

http://srbija.aladin.info/poljoprivredne-masine-agro-fd-s.z.t.r.-offers-6056-all eo ovi se bave proizvodnjom pa pitaj koliko kosta ako ti nes znaci ;) pog ja da nemam slucajno neku kjlicu od menjaca ili tako nes ;)