Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

0 članova i 42 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Bojan poslato 22 Septembar, 2016, 23:08
@Revolution pogresno citirah u postu od juce ali da ponovim pitanje

"Eto, nisam nikakav majstor pa ti me ispravi ali koliko znam nema nikasil hilzne nego samo cilindar sa slojem nikasila"


Aj da pojasnim....klasicne hilzne su celicni cilindri upresovani ili uliveni u aluminijum....taj aluminijum moze biti sastavni deo bloka ili odvojiv....dakle cilindar kao cev kroz koju se krece klip i o koju se oslanja karika kako bi zadihtovala kompresioni deo .......nikasil cilindar ili nikasil hilzna nije cak ni precizan i tacan naziv ali je odomacen jer ne koriste svi proizvodjaci nikasil kao nanos....
nikasili ili.... nickel matrix silicon carbide.....zasticen patent  honda rotax i polaris licenca....a nosilac je MAHLE....postoje jos i NiCom,
Apticoat, Ceramic 2000 and Electrosil....sve isti princip ...nijanse u tehnologiji su u pitanju....

lici na polemiku oslanjanje ili vesanje......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF


Bojan


Bojan

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 Septembar, 2016, 22:20
Citat: Bojan poslato 22 Septembar, 2016, 23:08
@Revolution pogresno citirah u postu od juce ali da ponovim pitanje

"Eto, nisam nikakav majstor pa ti me ispravi ali koliko znam nema nikasil hilzne nego samo cilindar sa slojem nikasila"


Aj da pojasnim....klasicne hilzne su celicni cilindri upresovani ili uliveni u aluminijum....taj aluminijum moze biti sastavni deo bloka ili odvojiv....dakle cilindar kao cev kroz koju se krece klip i o koju se oslanja karika kako bi zadihtovala kompresioni deo .......nikasil cilindar ili nikasil hilzna nije cak ni precizan i tacan naziv ali je odomacen jer ne koriste svi proizvodjaci nikasil kao nanos....
nikasili ili.... nickel matrix silicon carbide.....zasticen patent  honda rotax i polaris licenca....a nosilac je MAHLE....postoje jos i NiCom,
Apticoat, Ceramic 2000 and Electrosil....sve isti princip ...nijanse u tehnologiji su u pitanju....

lici na polemiku oslanjanje ili vesanje......


Hvala na odgovoru ali jos jedno pitanje ja koliko sam shvatio nikasil  se nanosi na na cilindar. Spominje se u popravkama ponovno nanosenje nikasila ali nikad zamena hilzne sa nikasilom
Hvala u napred

Glava Dole

Da revolucijo al nije isto cilindar i hilzna... cilindar je ceo deo i u pravu je da nikasil kosuljica(tanak sloj, vrlo tvrd i izdrzljiv) ide direktno na cilindar koliko ja znam a hilzna je deblja i upresuje se u cilindar... kad ode nikasil, s ozbzirom da je obnova skupa, cesto razbuse cilindar(dakle nikasil sloj se skine skroz plus jos materijala sa cilindra) i upresuju novu hilznu...

srbac

Citat: Milos96 poslato 24 Septembar, 2016, 01:38
Da revolucijo al nije isto cilindar i hilzna... cilindar je ceo deo i u pravu je da nikasil kosuljica(tanak sloj, vrlo tvrd i izdrzljiv) ide direktno na cilindar koliko ja znam a hilzna je deblja i upresuje se u cilindar... kad ode nikasil, s ozbzirom da je obnova skupa, cesto razbuse cilindar(dakle nikasil sloj se skine skroz plus jos materijala sa cilindra) i upresuju novu hilznu...

I to traje dva ipo popodneva  [rofl]

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Biker-Boy

Ben zacin C, by HJC  [rofl]
I feel the need..... the need for speed !!!

makinjo


UFF

sranje od ruznog motora nek je i 500eur

Bori¹a

i nalepnica mu ruzna!!!

Biker-Boy

Ja bi to vozio :)  jel to Hostaplerov SV?
I feel the need..... the need for speed !!!

srbac


Bori¹a


Biker-Boy

nije gadno , nego je ovo neka skarabudzotina, bio je verovatno skenjan spreda pa su mu ubudzili taj ruzni far, fabricki ima 2 fara kao i Canyon 600ccm, i sasvim je lep motor u svom rangu :)
I feel the need..... the need for speed !!!

Hohštapler

Citat: Biker-Boy poslato 26 Septembar, 2016, 00:31
Ja bi to vozio :)  jel to Hostaplerov SV?

Jeste.
Cena podlo¾na ¹pekulaciji, za one koji se manje cenkaju race ada auspuf gratis... ;)
Moguæa zamena za afto. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Grof

Koji ti je mi¹ko sada da prodaje¹ motor?
[neampojma]

viper

Ide zima, sada mu motor neæe trebati :-)

P.S. Hoæe¹ moju Alfu ;-)
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

penzos

Po¹to poèinje ki¹no vreme, dali daje¹ i limenku za sveæice?
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

mali_zmaj

To je dodatna oprema!! Aftermarket!!!
jin-jang