Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

El Jefe i 50 gostiju pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Cak sam iskopao i jedan snimak. Voznja je 0 bodova, tek mi stigao motor i kinesko djubre od kamere pa sam je testirao. Ali se donekle cuje zvizdanje. https://m.youtube.com/watch?v=GPcqjqI7nzI

beli-nsr

Snimak je bas nula, zavrte mi se u glavi :) sve ocekujem u sl. ulici ces zavrnuti dalje od druge, kad nista...

Gavrolini

Rekoh da je nula. Samo sam hteo na brzinu da isprobam kameru. To joj je bio prvi i poslednji snimak :)

Bori¹a

pa ovo nije 675 speed triple ovaj sa slike sto je okacena iznad?

Gavrolini

Ovo je street triple

UFF

zeleni strendzer, bio na prodaju u saBcu, pored njega bio i beli 690 duke isto bez rominga kao i neki super duke 990

Gavrolini


mazzi

Problem sa Triumphom je sto ga je tesko svrstati u bilo koju normalnu kategoriju kad ima 3 cilindra. Ako bi ga poredio sa Fazerom i Hornetom /street tripla/ ja mislim da je mnogo zanimljivije voziti Triumpha. U hiljadarkama su mu FZ1n i CB1000r konkurecija. Od FZa je mnogo zanimljiviji zato sto je kratak i mnogo bolje poteze. za CB1000r ne smem nista da kazem ljutice se Uff :P.

Inace Daytona 675 je mnogo cenjenija u Americi nego u evropi tamo je bila i sampion vise puta.

@Gavra: a koja 600-tka tebi nije mala :D

Gavrolini

Pa jedino sam na ninji zx6r 2001-2002 godiste prihvatljiv donekle.

srbac

Meni se svidja taj Street triper

UFF

uvek se svidja onima koji za njega nemaju
oni koji imaju, oni imaju i vecu ponudu tj izbor pa se njima malo manje svidja

Hohštapler

675r je neverovatan stroj. Da kupujem nov motor u supersport klasi, bez trenutka razmi¹ljanja bi ga kupio. Haos kako se lo¾im na Daytonu...
Po mom mi¹ljenju, ultimativno merilo da li je neki motor dobar ili ne je TT Isle of Man.
Tu se poka¾e gde je u odnosu na Japance po snazi, obrtnom momentu, kvalitetu, upravljivosti, koènicama, svemu. Nema realnije slike.
2014 je Gary Johnson oduvao sve u prvoj trci supersporta na Daytoni, i da nije zavr¹io u bolnici na superstock trci, verovatno bi uzeo i drugu supersport trku.
Martin je ove godine bio drugi (magarac)...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

freepartyman

Vozio sam daytonu letos na uscu, tri cilindra zanimljiv zvuk i lep odziv na gas u manjim obrtajima. Inace jako uzak motor,sto ga cini verovatno dobrim za krivine.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

chengelle

Sto se tice Triumfa,imao sam Tiger 955 ,mogu da kazem da je motor ekstra,do 200km/h ide bolje od bilo kog era....u krivine se vozi 30% brze nego bilo koji sportski motor,koci ekstra jer ima dva prevelika diska napred i ubija kako koci.... moj je imao 60k na satu i radio je perfektno... jednom recju jako udoban i stabilan enduro sa masinom od R motora...
Ja bih ga opet kupio...a sto se tice ovog na oglasima ne znam u kakvom je stanju,jedino to sto su budzeni farovi (vlasnik ce verovatno reci,da je to odradjeno iz estetskih razloga). Jedinu zamerku sam nasao da vec od 100km/h  ima losu zastitu od vetra..ali blago se pognes i cepaj....
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

chengelle

Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

Gavrolini

Citat: chengelle poslato 07 Januar, 2016, 22:01
Sto se tice Triumfa,imao sam Tiger 955 ,mogu da kazem da je motor ekstra,do 200km/h ide bolje od bilo kog era....u krivine se vozi 30% brze nego bilo koji sportski motor,koci ekstra jer ima dva prevelika diska napred i ubija kako koci.... moj je imao 60k na satu i radio je perfektno... jednom recju jako udoban i stabilan enduro sa masinom od R motora...
Ja bih ga opet kupio...a sto se tice ovog na oglasima ne znam u kakvom je stanju,jedino to sto su budzeni farovi (vlasnik ce verovatno reci,da je to odradjeno iz estetskih razloga). Jedinu zamerku sam nasao da vec od 100km/h  ima losu zastitu od vetra..ali blago se pognes i cepaj....
Jbt pa sto njega ne voze u superbike sampionatu kad je brzi,bolje skrece,bolje koci od ss motora

chengelle

Citat: Gavrolini poslato 07 Januar, 2016, 22:19
Citat: chengelle poslato 07 Januar, 2016, 22:01
Sto se tice Triumfa,imao sam Tiger 955 ,mogu da kazem da je motor ekstra,do 200km/h ide bolje od bilo kog era....u krivine se vozi 30% brze nego bilo koji sportski motor,koci ekstra jer ima dva prevelika diska napred i ubija kako koci.... moj je imao 60k na satu i radio je perfektno... jednom recju jako udoban i stabilan enduro sa masinom od R motora...
Ja bih ga opet kupio...a sto se tice ovog na oglasima ne znam u kakvom je stanju,jedino to sto su budzeni farovi (vlasnik ce verovatno reci,da je to odradjeno iz estetskih razloga). Jedinu zamerku sam nasao da vec od 100km/h  ima losu zastitu od vetra..ali blago se pognes i cepaj....
Jbt pa sto njega ne voze u superbike sampionatu kad je brzi,bolje skrece,bolje koci od ss motora
jbg to moras njih da pitas....ja sam napisao moja iskustva... isao sam na voznje sa tim motorom u drustvu momaka koji voze R motore,momci ozbiljno voze,pravi MotoManijaci, i nisu imali sanse po nasim putevima....tek na auto putu su brzi
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

OKi


srbac

Citat: chengelle poslato 07 Januar, 2016, 22:01
Sto se tice Triumfa,imao sam Tiger 955 ,mogu da kazem da je motor ekstra,do 200km/h ide bolje od bilo kog era....u krivine se vozi 30% brze nego bilo koji sportski motor,koci ekstra jer ima dva prevelika diska napred i ubija kako koci.... moj je imao 60k na satu i radio je perfektno... jednom recju jako udoban i stabilan enduro sa masinom od R motora...
Ja bih ga opet kupio...a sto se tice ovog na oglasima ne znam u kakvom je stanju,jedino to sto su budzeni farovi (vlasnik ce verovatno reci,da je to odradjeno iz estetskih razloga). Jedinu zamerku sam nasao da vec od 100km/h  ima losu zastitu od vetra..ali blago se pognes i cepaj....

HVALA