Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

0 članova i 42 gostiju pregledaju ovu temu.

goranvojska

mogao bi na ovu temu cele veceri da pisem i na svako zasto imao bi argumentovano zato.toliko.hvala na strpljenju.

Slaninar

Koliko sam shvatio, napolju je za obiènog ¹ljakera iz godine u godinu sve gore. Evro je najveæa prevara otkad je uveden - prepolovljena radniku kupovna moæ. Realno.

U razvijenijim zemljama (©vabija, ©vajcarska, ©vedska...) jo¹ mo¾e da se pre¾ivi od plate, ali realno kad se proðe od dole Turske, pa do samog severa, svugde je isprojektovano tako da sa obiènom radnièkom platom plati¹ stan hranu i bude¹ na nuli. Te¾ak je to ¾ivot. Nemam tu iluzija.


Srbija, sa druge strane, odumire. Ovde od svoje plate nema ¹anse da plati¹ stan, hranu, ratu za kola  - posebno ako ima¹ dete koje ide u ¹kolu. Èak i ako ti je plata proseèna, ne ¹ljakerski minimalac.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

goranvojska

Citat: Slaninar poslato 26 Januar, 2015, 20:38
Koliko sam shvatio, napolju je za obiènog ¹ljakera iz godine u godinu sve gore. Evro je najveæa prevara otkad je uveden - prepolovljena radniku kupovna moæ. Realno.

U razvijenijim zemljama (©vabija, ©vajcarska, ©vedska...) jo¹ mo¾e da se pre¾ivi od plate, ali realno kad se proðe od dole Turske, pa do samog severa, svugde je isprojektovano tako da sa obiènom radnièkom platom plati¹ stan hranu i bude¹ na nuli. Te¾ak je to ¾ivot. Nemam tu iluzija.


Srbija, sa druge strane, odumire. Ovde od svoje plate nema ¹anse da plati¹ stan, hranu, ratu za kola  - posebno ako ima¹ dete koje ide u ¹kolu. Èak i ako ti je plata proseèna, ne ¹ljakerski minimalac.
moze bato svuda na zapadu samo sto sa vecom platom postaju ti i zahtevi veci ,odmah veci troskovi i saldo nula.treba da se u glavi razgranici STA HOCES OD ZIVOTA.el si otisao da ustekas lovu il da senlucis sa svim tim potrosackim sranjima.el spremas da jedes el restoran.el auto od 2000schf el bmw od 22.ooo.el tel od 20e el iphone od 1200e.jbg razmisli malo.

freepartyman

 Ko ima lovu najbolje mu je da zivi u Srbiji. Cene u restoranima i kaficima smesne u odnosu na Evropu, karte za pozoriste dzabe, stanovima pala cena..Tako da ko ima u Bgu mu nista ne fali..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Andreja

Da imam solidnu lovu koju relativno lagano zaraðujem (ne mislim na varijantu 'leba bez motike), nikada ne bih ni pomislio da ¾ivim preko...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mi¹ko_kolo

Citat: goranvojska poslato 26 Januar, 2015, 20:24
Citat: mi¹ko_kolo poslato 26 Januar, 2015, 19:51
Upravo je to kljuèno "bolje je". Da ne ulazimo u polemiku koliko je bolje.
e tamo imas mogucnost da nesto ustedis a ovamo NEMAS IZBORA .jeste veliki troskovi ali brate smanjite dozivljaj.
Ako nisam dobro shvaæen, potpuno sam saglasan s tobom. Ne da ne mogu da u¹tedim, nego je stalno "seci u¹i, krpi dupe" i sve je gore i gore.

goranvojska

Citat: mi¹ko_kolo poslato 26 Januar, 2015, 21:27
Citat: goranvojska poslato 26 Januar, 2015, 20:24
Citat: mi¹ko_kolo poslato 26 Januar, 2015, 19:51
Upravo je to kljuèno "bolje je". Da ne ulazimo u polemiku koliko je bolje.
e tamo imas mogucnost da nesto ustedis a ovamo NEMAS IZBORA .jeste veliki troskovi ali brate smanjite dozivljaj.
Ako nisam dobro shvaæen, potpuno sam saglasan s tobom. Ne da ne mogu da u¹tedim, nego je stalno "seci u¹i, krpi dupe" i sve je gore i gore.
tako je,tamo imas da kupis stvar primea majice 100franaka a ima i od 2 franka.prva markirana druga ne.patike od 20 do 200.ali ne mi ocemo sve firmirano i posle jbg nemogu da ustedim nema se.kod nas ne.solidna majica 500din ,firmirana 5000.ajde ustedi.tamo mozes da kupis kolicinu majica kod nas qrac.hrana isto.napravili su da i sirotinja zivi.ovde ne.crkni pa se zali.kome?ocu sto ti jebe mater.po nekim statistikama smo osmi po siromastvu u svetu.eeeeeeeej bre otisli smo u kurac.ma necu da se neviram.tu sam,rezervnu kucu negde tamo nemam i imam troje dece vec odrasle i ubilo me "besplatno"skolovanje i sve ostalo.ma iznerviran sam opasno.

freepartyman

Uveliko nam je dosao kapitalizam...Jbg.. A kad citam kako su kinezi 70tih dolazili u yugu da kopiraju sistem zivljenja..tada smo ziveli u liberalnom komunizmu a sada u kapitalizmu.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Mad Max

Citat: goranvojska poslato 26 Januar, 2015, 21:40
Citat: mi¹ko_kolo poslato 26 Januar, 2015, 21:27
Citat: goranvojska poslato 26 Januar, 2015, 20:24
Citat: mi¹ko_kolo poslato 26 Januar, 2015, 19:51
Upravo je to kljuèno "bolje je". Da ne ulazimo u polemiku koliko je bolje.
e tamo imas mogucnost da nesto ustedis a ovamo NEMAS IZBORA .jeste veliki troskovi ali brate smanjite dozivljaj.
Ako nisam dobro shvaæen, potpuno sam saglasan s tobom. Ne da ne mogu da u¹tedim, nego je stalno "seci u¹i, krpi dupe" i sve je gore i gore.
tako je,tamo imas da kupis stvar primea majice 100franaka a ima i od 2 franka.prva markirana druga ne.patike od 20 do 200.ali ne mi ocemo sve firmirano i posle jbg nemogu da ustedim nema se.kod nas ne.solidna majica 500din ,firmirana 5000.ajde ustedi.tamo mozes da kupis kolicinu majica kod nas qrac.hrana isto.napravili su da i sirotinja zivi.ovde ne.crkni pa se zali.kome?ocu sto ti jebe mater.po nekim statistikama smo osmi po siromastvu u svetu.eeeeeeeej bre otisli smo u kurac.ma necu da se neviram.tu sam,rezervnu kucu negde tamo nemam i imam troje dece vec odrasle i ubilo me "besplatno"skolovanje i sve ostalo.ma iznerviran sam opasno.

Nije mi bila namera da bilo koga provociram i nerviram, znam da je tamo sranje i da se presipa iz supljeg u prazno.

Niste me dobro razumeli,sve su napravili da potrosis pa ponovo ispocetka, na to sam mislio.

Sto se tice odjece i tel. nisam u tom svetu, ne dajem na to novce jer nije me nikad zanimalo, a to si upravu

ima i za 2sfr, a i za 200, a isto tako imaju snizenja ludacka, pa mozes i da nacekas ako si strpljiv.

Imam drugara dole, vozac kamiona int. trans. zaradi od 1000-1500 eur,lepo, al kad dodje kuci

deca pitaju mamu, gde je onaj nas tata, ovo nije on.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Hohštapler

...favele, Rio, kartonjare, 90% sirotinja 10% bogato. Ka tome idemo.

HTELI smo gazde, privatnike, da se radi... da bude red!
Setiæe se marva jednog dana kad je nastao socijalizam i za¹to... jer je raja umirala od gladi u 19 veku, eri industrijalizacije.
Imali smo utopiju.
Meni kad prièaju matorci ja sve mislim preteruju...  [facepalm]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

goranvojska

+ od mene.ne nisanim ja tebe licno svojim komentarima.ali je sad ok kad kazes sve to i priznas da je tako.taj drugar prodaje zdravlje za pare sto i svi ovamo radimo e sad neko za 1500 a neko za 250,i ne mozemo svi da vozimo.a tamo brate na poljoprivedu imas 2000f a da ne pricam da moj drugar ima 7500f a vozi tramvaj u cirihu.pa brate nije ni lepsi ni pametniji od 90% manijaka al jbg snasao se covek.e i njemu ne stize a zasto?vozi maseati,kupio kucu u cirihu odmah pored strasefekesamt(nasa saobracajna policija) kuca u puli letovanja zimovanja, a o tehnici komp tv itd nedaj boze sta ima.e to je ono o cemu ti pricam.povecali se prohtevi i opet je saldo nula.ja sam licno bio u cirihu kod njega za docek nove kad je kao 13-tu platu dobio 17.000 franaka.o cemu ce da pricamo jos osim da se mi ovde a i on siroma pati i jedva sastavlja kraj sa krajem.

UFF

Citat: PECA BMW poslato 26 Januar, 2015, 19:55
Citat: Biker-Boy poslato 26 Januar, 2015, 18:32

nema tu sta da se poredi,  to je prosto, primera radi, i tamo i vamo covek radi 8 sati dnevno, samo sto u Srbiji zaradis qrac, a tamo zaradis bar 5x vise, za isti rad.

e tu je trik , ne pamtim kad sam kod nekog privatnika radio 8 sati dnevno , standardno je 9 ali uvek ima neka guzva pa ostanemo da zavrsimo jos to , poslednjih meseci kad sam radio nisam bio ispod 10h a cesto je znalo da bude i 14h ..

Moja majka po radnim satima je 2014god radila 360 dana u godini , ako uzmemo taj 8 sati radn dan ...

ne pamtim vala ni ja kad sam kod privatnika poslednji put radio 8 sati dnevno... tj pamtim u spinnaker-u pre 5 godina
od tad pa do sad u uglavnom 4 ili manje sati dnevno :D (subota i nedelja neradni to se podrazumeva)

kad bi promenio posao verovatno bi dobio 20%.. max 30%  vecu platu u idealnim uslovima ali bi radno vreme bilo vise nego udvostruceno, verovatno utrostruceno
nisam neradnik ali ne isplati se da menjam, jebes pare ako nemas zivot :)

freepartyman

Citat: goranvojska poslato 26 Januar, 2015, 22:23
da ne pricam da moj drugar ima 7500f a vozi tramvaj u cirihu.pa brate nije ni lepsi ni pametniji od 90% manijaka al jbg snasao se covek.e i njemu ne stize a zasto?vozi maseati
Vozi tramvaj a privatno vozi maserati...Ako nista vidi se po tome odakle je  [zvizdi]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

goranvojska

ijjjjjjjjjjjjaaaaaaaaaaaaooooooooooo pa kad se pozenite ti i peca ima da radite i po dva posla i da pitate el ima jos.a i ovaj moj sin sto se jos necka ko mlada prve noci.al cu da vam gledam veselje.a jos ako mi sin dobije sina tj ja unuka pa kad ga naucim sve ono sto mu je cale radio da me kosta ko kad sam ga uvezo iz amerike e tek je najebo.jos je vreme na mojoj strani.

goranvojska

Citat: freepartyman poslato 26 Januar, 2015, 22:27
Citat: goranvojska poslato 26 Januar, 2015, 22:23
da ne pricam da moj drugar ima 7500f a vozi tramvaj u cirihu.pa brate nije ni lepsi ni pametniji od 90% manijaka al jbg snasao se covek.e i njemu ne stize a zasto?vozi maseati
Vozi tramvaj a privatno vozi maserati...Ako nista vidi se po tome odakle je  [zvizdi]
seljak iz vojske jbg.

Bori¹a

ko god ima iole pristojne pare, mislim da je kul ziveti ovde
ja bar tako gledam, ako zivis pristojno zivis bolje od dosta gradjana, em sto je ovde sve na prodaju ako imas pare i bukvalno mozes sve da kupis, od ljudi do firmi...

goranvojska

Citat: Bori¹a poslato 26 Januar, 2015, 22:46
ko god ima iole pristojne pare, mislim da je kul ziveti ovde
ja bar tako gledam, ako zivis pristojno zivis bolje od dosta gradjana, em sto je ovde sve na prodaju ako imas pare i bukvalno mozes sve da kupis, od ljudi do firmi...

el si pogledao oko sebe procentualno koliko je takvih.malo sinko mnogo malo.

Bori¹a

znam, zato kazem 'ko god ima'
ali taj koji ima da zivi pristojno isti mu kurac dal ziveo ovde ili negde drugo, njemu nema zime

goranvojska

jos malo i ide tema za mm druzenje.spremaj se.

Andreja

Dolazim makar kao bièarka na suvozaèevom sedi¹tu!
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D