Glavni meni

Zanimljivi oglasi

Započeo Panta Zemunac, 06 Januar, 2011, 15:50

0 članova i 40 gostiju pregledaju ovu temu.

bigbad86

Citat: PECA BMW poslato 04 Februar, 2014, 17:38
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 04 Februar, 2014, 16:06
Citat: PECA BMW poslato 04 Februar, 2014, 15:01
https://www.kupujemprodajem.com/SCHNEIDER-wi-fi-zvucnici-100-W-10453872-oglas.htm?filter_id=3

el su samo meni potpuno debilni ovakvi "bezicni" zvucnici ili ?

Bezicni Wirilies zvucnici , ne treba ti kabal iz pojacala vec imaju predajnik , ali ti zato treba produzni kabal i slobodna uticnica da bih mogao da ga prkljucis u 220v , odnosno 2 uticnice i dva produzna kabla i dva adaptera koja uvek trose neku struju .. ..
pa sta je tu bezicno majku vam ....

Po meni, ovi su ¾ivo govno, ali wifi zvuènici, da valja zvuk iz njih su jako gotivna stvar..
Npr. ima¹ neku do jaja sreðenu dnevnu sobu i hoæe¹ da okaèi 5.1. sistem, za filmove (surround sound), zamisli te silne kablove koji moraju da ti trèe oko dnevne, pa visi kabl do nosaèa, ili ne daj bo¾e kanalica... Ima to svoje lepote.
Jedino ¹to i dalje da bi zvuk bio be¹uman, mora da se pljune haos lova.
Ja jedva èekam da to malo pojetfini, da se omasovi, pa da bacim ove moje, uvek mi je oko stola d¾umand¾i od kablova!

ali i dalje imas kablove !!! Oni primaju aludio signal bezicno ali treba im struja da bi radili ... to sto ti kazes bilo bi extra ali da su skroz bezicni (ni audio ni struja ali ni baterije)

izbego si tanak audio kabal ali si dobio debeli produzni kabal za struju
Pa mozes da izvuces uticnice visoko ili gde god da ti stoje zvucnici. Kao sto uticnica za klimu stoji visoko da se ne bi kabal spustao skroz do dole.

PECA BMW

Citat: bigbad86 poslato 04 Februar, 2014, 23:30
Citat: PECA BMW poslato 04 Februar, 2014, 17:38
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 04 Februar, 2014, 16:06
Citat: PECA BMW poslato 04 Februar, 2014, 15:01
https://www.kupujemprodajem.com/SCHNEIDER-wi-fi-zvucnici-100-W-10453872-oglas.htm?filter_id=3

el su samo meni potpuno debilni ovakvi "bezicni" zvucnici ili ?

Bezicni Wirilies zvucnici , ne treba ti kabal iz pojacala vec imaju predajnik , ali ti zato treba produzni kabal i slobodna uticnica da bih mogao da ga prkljucis u 220v , odnosno 2 uticnice i dva produzna kabla i dva adaptera koja uvek trose neku struju .. ..
pa sta je tu bezicno majku vam ....

Po meni, ovi su ¾ivo govno, ali wifi zvuènici, da valja zvuk iz njih su jako gotivna stvar..
Npr. ima¹ neku do jaja sreðenu dnevnu sobu i hoæe¹ da okaèi 5.1. sistem, za filmove (surround sound), zamisli te silne kablove koji moraju da ti trèe oko dnevne, pa visi kabl do nosaèa, ili ne daj bo¾e kanalica... Ima to svoje lepote.
Jedino ¹to i dalje da bi zvuk bio be¹uman, mora da se pljune haos lova.
Ja jedva èekam da to malo pojetfini, da se omasovi, pa da bacim ove moje, uvek mi je oko stola d¾umand¾i od kablova!

ali i dalje imas kablove !!! Oni primaju aludio signal bezicno ali treba im struja da bi radili ... to sto ti kazes bilo bi extra ali da su skroz bezicni (ni audio ni struja ali ni baterije)

izbego si tanak audio kabal ali si dobio debeli produzni kabal za struju
Pa mozes da izvuces uticnice visoko ili gde god da ti stoje zvucnici. Kao sto uticnica za klimu stoji visoko da se ne bi kabal spustao skroz do dole.

Isto tako mozes da izvuces kablove od pojacala po svim coskovima i izbegnes struju i budjave bezicne zvucnike !

dakle nema opravdanja za koriscenje istih budjavih i niko ne moze da me ubedi u suprotno ..

osim ako nije vkendica ili neko kampovanje u pitanju pa u zvucnike turis baterije da po livadi ne bih razvlacio kablove .. ali u kuci .. ma daj ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dusankobgd


Major


Darko

Peco , aktivni zvucnik radi 40 % bolje id istog takvog pasivnog...

Taraba

Priznaj da si taj podatak izvukao iz bulje? [dunce]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Ivan1979

Citat: Darko poslato 05 Februar, 2014, 10:43
Peco , aktivni zvucnik radi 40 % bolje id istog takvog pasivnog...

Mozda je tacno za zvucnike reda 2000-3000e, ali za "obicne" zvucnike .... to sto kazu ,  na ovome sveetuuuu , to nije istinaa  ;D


edit:   sta znaci radi bolje?

Lazic

Citat: Darko poslato 05 Februar, 2014, 10:43
Peco , aktivni zvucnik radi 40 % bolje id istog takvog pasivnog...
Citat: Taraba poslato 05 Februar, 2014, 12:50
Priznaj da si taj podatak izvukao iz bulje? [dunce]

Htedoh ne¹to tako da mu ka¾em, ali mi be¹e ¾ao...;D

Ne mogu, previ¹e je duga prièa, a i ja nisam neki struènjak... [samoubistvo]

Darko

Citat: Ivan1979 poslato 05 Februar, 2014, 13:00
Citat: Darko poslato 05 Februar, 2014, 10:43
Peco , aktivni zvucnik radi 40 % bolje id istog takvog pasivnog...

Mozda je tacno za zvucnike reda 2000-3000e, ali za "obicne" zvucnike .... to sto kazu ,  na ovome sveetuuuu , to nije istinaa  ;D


edit:   sta znaci radi bolje?


Ne vazi za zvucnike od 3 000e , nego za sve , samo na te skupe i bolje se vise i primecuje...ja trenutno  radim na EV ZX4 koji je 450w , normalne,prave snage , pasivni...a isti takav zvucnik ,aktivni , pojede moj za dorucak...
A da ti sad stanes pa cujes jedan , pa cujes drugi , odmah bi skapirao sta znaci "radi bolje"...mana je sto su dosta tezi , nista drugo nije mana...do njega mora da stigne kabal pa mora, e dal ce jedan , ili 2-isti kurac...

Taraba

A sta koristis da pogoni te tvoje ElectroVoice?
Aktivna mikseta ili pojaèalo?
I ¹ta je tebi bolje? Glasnije, bolje definisan raspon zvuka, manje ¹uma, zvuèi mutno, zvuèi piskavo?
Sve to zavisi od zvuènika do zvuènika.
Ja sam slu¹ao neke Tannoy aktivne i pasivne kutije i na kr¹ pojaèalu, aktivni zvuèe bolje, jer je njihov integrisan amp kvalitetniji.
Kad se to zakaci na neko pismeno pojaèalo, onda pasivni zvuèe bolje.

Kad poredi¹ babe i ¾abe, poreðenje ti nije merodavno.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Ivan1979

Jes da sam malo nagluv, ali razlikujem razglasne kutije od hifi zvucnika.

I sto rece Tarabic, sve zavisi od pojacala .

Darko

Aktivni dinakord pm1000 gura moje...uporedjujem realno jer isto taj mikser gura i aktivne , samo preskocis pojacalo ,i posaljem im isti signal...sad ne znam koja su pojacala pismena , koja nisu , ali veruj mi da ne ides do tih granica glasnoce do kojih ih ja poteram 3,4 dana nedeljno :-)

Ivan1979

Darko , bez zajebancije sad, u cemu je razlika izmedju ozvucenja za zivu svirku i npr. elektronsku muziku ?

Darko

Druze , 21.vek je , ne postoje vise razglasne kutije ,pravljene kod cedu u garazu...sve su hifi , samo u srbistanu ih koristimo za sve i svasta

Ivan1979

Rekoh ti ja da sam malo nagluv , a izgleda i zastareo model  [rofl]


Darko

Ako ti je ovo u nick-u godina proizvodnje , u slicnom smo sranju , malcice mi bezis hahahaha

Ivan1979

Pa koeficijent inteligencije ocigledno nije  [rofl]

dusankobgd

Delujes pomalo matoro pa pomislih da nije kojim slucajem fide rejting =)

Darko

Citat: Ivan1979 poslato 05 Februar, 2014, 14:09
Pa koeficijent inteligencije ocigledno nije  [rofl]

Hahaha...eee to ja nisam rekao...

Ivan1979

Citat: dusankobgd poslato 05 Februar, 2014, 14:17
Delujes pomalo matoro pa pomislih da nije kojim slucajem fide rejting =)


Pa kad konj glumi lovca ni pijuna ne ulovi, pre bih rekao da je ono prvo  [rofl]