Glavni meni

Zenska moto oprema

Započeo Jefta, 28 Februar, 2013, 23:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jefta

Ovde mi je potrebna pomoc zenskog dela foruma i gde oni nabavljaju opremu. Naime vreme je da se Sneza opremi nekom kvalitetnijom opremom (jakna, pantalone, cizme). Ono sto sam video po sajtovima ovih nasih radnji je da je veoma slaba ponuda i da je mali izbor pa me zanima gde zene vozaci nabavljaju svoju opremu ili gde su im bolje polovine kupile?

Ono sto mi nije jasno je da u ponudi jakni za muskarce postoje vrhunski modeli sa dobrom zastitom i dobrom ventilacijom sa gomilom dzepova dok se kod modela za zene to svodi na zatvarac (ziper) i to je to. Bez dzepova, bez otvora za ventilaciju...

Mozete ako vas ne mrzi da slikate svoju jaknu i pantalone i da postavite sliku i da napisete sta vam se svidja, a sta ne, prednosti i mane.

Zahvalan na svakoj pomoci

Gilipter

Ako kupi¹ "¾eni" opremu onda æe ona stalno da putuje sa tobom... razmisli jo¹ jednom :)

Che

#2
.

Silvana

®enske modele èizama ima¹ u formi kaubojki, bez protektora za zglobove, ojaèanja za pete... ili prave moto-èizme, veæ zna¹: Dejtona, Hajn gerike (odliène, imam ih veæ tri godine), a za ostale se nisam raspitivala. Ima pravih. Moje su ko¹tale 170 evra, samo ¾enski model  :D, sa za¹titom oko zipa, ojaèanjima na peti, prstima, zglobu. Isprobane na dubini od 30 cm, po provali oblaka, nepropusne. Kupljene napamet u Austriji, na osnovu broja.
Jaknu imam zimsku (Dane, sa svim protektorima, postavom; sjajna za¹tita od svega, ali je malo ostala kruta; pere se u ma¹ini), i letnju IXS od me¹a, s protektorima, ali je na leðima pena. Odliène i jedna i druga. Zimsku sam nosila do +4 stepena, ispod nisam vozila, sjajna. Letnja re¹ila probleme sa temperaturama iznad 25. Na¹la sam je na sni¾enju, za oko 100 evra, dobavio je Sifaca.
Pantalone Heldove, bile nekih 110 evra onomad u Massu, s protektorima na kolenima i sunðerima na bokovima, s postavom.
Ima opreme, ali slabo ovde da se proba. Najbolje su ti tri moguænosti: da naðete ne¹to u Massu, da Sne¾a proba (zbog broja; ima ¾enskih modela, nekad i upola jeftinije, najèe¹æe èizama i pantalona); BSZ komp. naruèuje, ka¾u da nisi u obavezi da kupi¹ ako ne¹to ne odgovara, a ima ¾enskih modela, pa makar da proba (tako sam ja kupila IXS u Nemaèkoj preko neta, probala ovde), ili da odete u Temi¹var.
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

April

Silvana - hvala ti i od mene, provjericu ove marke kada budem isla vani.
Do sada nisam naisla na zensku opremu da mi moze, sve mi je malo, mada ja nisam reprezentativan primjerak kad su dimenzije u pitanju. Ali opet, to me bas nervira, jer "obicnu" odjecu nalazim bez problema u zenskim radnjama.
A i uglavnom mi se ne svidjaju zenski modeli, srecom.
Tako da se za sada drzim muskih modela.
Jefta - kada kupis, obavezno nam slikaj. Sa srecom  :D
Do you want to be right or do you want to be free?

Jefta

ee eto za temisvar nis znao a, blizu nam je :)

balcan girl

ja jbg i austriji ali pantalone jos uvek nisam nasla :D za snezu nece biti problem :D u louisu prosle godine nakupovala brdo stvari i jos bilo na snizenju super sam prosla :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

jevta

Moja ¾ena ima
Cicle spirit jaknu iz loisa bila na popustu.
Louis ko¾nu jaknu povodom 70 godina bila na popustu
Probiker ko¾ne pantalone
Probiker duboke copele(patike)
Letnju jakni neku jevtinu iz loisa.I jo¹ neku
VCan flip up kacigu
pukavice nekoliko pari vi¹e od mene
Pojas
Podkapu


Tako da je louis sasvim dobar sad su dodu¹e popusti na kraju brojevi za ¾enske modele su OK tako da ako joj se svidi model po slici cantimetar u ruke premeri je i zovi Sekulu.

Ima dosta ¾ense opreme i kod Marka
http://www.markone-pegaz.rs/
Ima polovno po oglasima i to bude ekstra jevtino jel se slabo prodaje.

Zverka

slikam i saljem...SLIKICE.,...SAMO DETE DA USPAVAM...
Sve je kupljeno kod nas...a sto se cizama tice ja koristim...ISKLJUCIVO shelis...
i sjajne su...MADA...uglavnom vozim u patikicama...sem kad je ozbiljna ruta u pitanju
Never ride faster than your angel can fly

:D

Zverka

ZEZA me nesto komp ..ne mogu normalno da uploadujem slike
elem...
kozna jaknica SUOMY cena cca 500e DOBILA NA POKLON od bivseg i muzA KUPLJENA KOD NAS kod auto komande bem li ga kako se radnja zove
kozne pantalonice BEM LI GA KOJE MARKE ...dobila na poklon  OD BURAZA iz prijedora...njih nosim bas u extremnim uslovima
imam neke lonice gorotexove "dress " neka znj marka ...kupljene kos sinise sajladzije pre xx godina...
MADA...u moto shopu na tosinom bunaru ...videh svakakvih stvarcica...I SKROZ SIMPATICNIH i za onaj nezniji deo...
sto se tice cizama... ja ko sto rekoh teram martine ILI TI KONKRETNO SHELISS...kako god da se pise...I SKROZ SU FULL ne zalim se...
ja ne umem da hodam U MOTO CIZMAMA...tako da sam sve te price zaobisla u veeelikom luku ...ako zatreba sta ...VIKAJ CE DA IZBUNARIMO NESTO

Never ride faster than your angel can fly

:D

Hohštapler

Citat: jevta poslato 02 Mart, 2013, 10:27
Louis ko¾nu jaknu povodom 70 godina bila na popustu


Oèekivao sam da æe¹ da napi¹e¹ u nastavku "braka"  ;D  ;)

Znam da je drugar kupio za svoju devojku kod onog lika iz Subotice prelepu jaknu, neka skupa marka, za 40ak evra...
Jakna bela sa nekim sivim ¹arama i cvetiæima, kao nova, to je neko kupio ¾eni pa je nije vozio  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

blackcat

vako...ja sam lichno muku muchila sa moto opremom.da ne kazem,godinama sam nalazila sta mi je trebalo i sta sad nosim.napamet su mnogi kupovali iz Louis-a i mnogi su se zajebali.to zaista ne funkcionishe dok se ne proba,jedino sam chizme kupila iz istog jer postoji metar pa stopalo mozesh uvek izmeriti a pantalone i jaknu,sa svim tim dodatcima,protektorima,postavama-jako teshko.sto se obuce tiche,imash i na limundu-kupindu.ja pazarila dodatne poluchizme Probiker za 2800din.pantalone i jaknu(poshto nisam standardna da mogu kupiti za odrasle  :D) kupila sam u Moto Pegazu.oni chesto imaju akcije,treba propratiti jer im ostane po koji broj pa spuste cenu a sto je najvaznije,nije Zemun toliko daleko da ne moze da se skokne i proba.da,i veeeelika je razlika da li je mushka ili zenska oprema u istom broju...ja ne znam i ne zelim da znam za mushkarca sa vrecastom zadnjicom  ;D znachi,uzas koliko su shiroke....nadam se da sam bila od bilo kakve pomoci!!!!!
when I needed an incredible response I forgot the question

blackcat

when I needed an incredible response I forgot the question

jevta

I jo¹ jedna vrlo bitna stvar.Trudi se da opremu kupuje¹ na poklon jer ako pusti¹ da sama bira ko¹taæe te ko perina kajgana ;D

Hohštapler

Citat: jevta poslato 02 Mart, 2013, 12:44
I jo¹ jedna vrlo bitna stvar.Trudi se da opremu kupuje¹ na poklon jer ako pusti¹ da sama bira ko¹taæe te ko perina kajgana ;D

[rofl]
ovo je najkorisniji savet do sad! (¹ta ti je iskustvo... ;))
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta

Ima jo¹ jedan savet.
®ensku opremu kupujte u velièinama koje vi preferirate,a ne koje trebaju za trenutnu suvozaèicu. 8) 8) 8)

milicaDC

Zavisi koliko si spreman da izdvojis :)
Svu opremu sam kupila u Beogradu..

Dainese je naravno broj 1 sto se estetike tice a naravno i kvaliteta. S obzirom da volim "racing" izgled ja sam se odlucila za njih (jakna, rukavice i cizme)
BMW ima fenomenalne farmerke/pantalone sa ugradjenim stitnicima za kolena i bokove i mogu da se krecem u njima normalno- jedino sto se vidi da imam "dzombu" na kolenima :D

Imala sam problema sa velicinom dainese pojasa.. i S mi je nekako landarao tako da sam uzela KTMov jer ima vise mogucnosti za podesavanje.
Nije los ali nije mi nesto lep :P

toliko od mene..

Kengur

Zar nisi trazio na Topoli opremu za Jelenu?

Jefta


Dukags