Glavni meni

Zadnja klesta za Yamahu aerox

Započeo Stuntoholic, 06 Januar, 2011, 01:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Stuntoholic

Planiram da napravim noznu kocnicu, pa mi trebaju jos jedna, iskljucivo zadnja klesta (prednja i bilo koja druga ne mogu da stanu), tako da ako neko ima neka se javi! :))

http://h-1.abload.de/img/dsc008432600.jpg
evo i slika, iako se ne vidi dobro bas..
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

UFF

sad ce havarisani samo da vidi temu :D

Stuntoholic

My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

SSZGO

jos jedna klesta ti ne trebaju

treba ti samo jos jedna hidraulicna pumpa za ulje koju ces da povezes sa onom glavnom za zadnju kocnicu
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi stave DVOJA ili neki su stavljali TROJA kljesta kad sve sto je potrebno je povezati jedna kljesta na vise hidraulicnih pumpi
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

salle_

chitao sam negde da nije bash pouzdan sistem da idu 2 pumpe na jedna kljeshta , i da se izbegava ko se profi bavi stuntom ..

Stuntoholic

bolje je sa dvoje kljesta... svi tako prave, zato sto jace koci i pouzdanije je.
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

SSZGO

Citat: Stuntoholic poslato 06 Januar, 2011, 03:39
bolje je sa dvoje kljesta... svi tako prave, zato sto jace koci i pouzdanije je.

a da pojasnis ZASTO bolje koci?

video sam brdo stunt motora sa samo jednim kljestima pa ako to navodno nije dobro - da znamo zasto to nije dobro...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

salle_

zato shto onda ne mozhesh da koristish obe kochnice u isto vreme , zato sto ce pritisak jedne pumpe da izbacuje drugu ..
http://www.stuntride.com/vbstunt/showthread.php?s=e02e64fda043d960b41e734277466a8c&t=21971

Havarisan

Citat: sszgo poslato 06 Januar, 2011, 04:23
Citat: Stuntoholic poslato 06 Januar, 2011, 03:39
bolje je sa dvoje kljesta... svi tako prave, zato sto jace koci i pouzdanije je.

a da pojasnis ZASTO bolje koci?

video sam brdo stunt motora sa samo jednim kljestima pa ako to navodno nije dobro - da znamo zasto to nije dobro...

Pa stavljaju verovatno dvoje klesta, zato sto mnogi ne znaju da naprave da sve funkcionise sa jednim. Ja sam dosta mudrovao dok nisam smislio kako treba i kako moze. tako da sam napravio da jedna klesta rade na dve pumpe kako treba. Ako nekom treba uputstvo rad sam da mu objasnim. A klesta mogu da ti porucim ako hoces, nije nikakav problem.

SSZGO

a ko jos koci nogom i rukom ISTOVREMENO na zadnju kocnicu?

i ja verujem da stave dva jer ne znaju da povezu kako treba na jedna

ima uputstava i slika/klipova na netu kako se radi sa jednim kljestima...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

rboban

Dajte neki link do tog upustva....... Nalazio sam samo adaptere sa nekim nepovratnim ventilima
koji omogucavaju dve pumpe na jedna klesta......
Ride It Like You Stole It

SSZGO

Ne mogu da se setim gde sam tacno video, bese to davno, jedino da malo proguglas

npr ove kljucne reci:


stunt rear hand brake one caliper
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor