Glavni meni

Teorije zavere

Započeo HoochieMan, 05 Januar, 2011, 15:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

noam chomsky

@Gargi: Postujem sta si napisao mada mislim da si potpuno pogresno protumacio moju poentu. Ja nisam naucnik, a cini mi se da nisi ni ti, a cini mi se i da nije niko na ovom forumu. Ja ne mogu i ne zelim nikome da dajem isitine i trazim da mi bezuslovno veruje. Ako je neko to tako shvatio, pogresno sam se izrazio. Ali treba razgraniciti umisljenju istinu (ili fantaziju, koja moze lepo da izgleda, ali je samo fantazija) i naucnu cinjenicu (koja to postaje samo posle rigorozne provere, sa vise strana kontrolisani eksperimenti koji moraju dati isti rezultat..itd, da ne gnjavim o tome). Poenta je podstaci nekoga da razmislja svojom glavom i "trazi" svoje dokaze za svoje istine a ne da se hrani sazvakanim informacijama. Poenta je podstaci nekoga da razmislja na tu temu jer ne moze da mu skodi. Istina je toliko relativan pojam i zavisi mnogo od onoga ko istu percepira. Ne treba meni niko da veruje, ali mislim da nekoga moze da zainteresuje ova prica. Ako ne mnogo, onda dovoljno da nesto proveri. Dal na netu, dal na u knjizi, dal kod svestenika? Meni je to dovoljno. Ponavljam, Alisa je sisla u rupu, ne moraju svi za njom. Ja nisam hteo u rupu, ja nisam imao izbora. Mikio Kaku je odlicna pocetna literatura za nekoga koga zanimaju cuda moderne fizike, koga zanima kosmologja tu je Carl Sagan...treba imati na umu da ova dvojca uve, ali ponavljam, uvek, u svojim predavanjima insistiraju na tome da je najbitnije pre svega misliti, a da ogvovori dodju jednog dana svima nama.
lepota prirode je refleksija lepote nauke

zodiac

Sta ima da misli, kad moze da nabije glavu u knjigu i mantra jedno-te-isto dva milenijuma.
Prijatelj je zao drug

Panta Zemunac

Svi se mi dr¾imo nekih knjiga i sklon sam mi¹ljenju da vi¹e verujemo i slabijim dokazima samo ako je pisac 'elokventniji' na papiru!!

Dao sam vam veæ primer sa knjigom ''Sveta krv, sveti gral'' gde se sa 90% istinitih podaataka pravi troèetvrtinski krug, te èitaocima ostaje da samo onu jednu èetvrtinu pove¾u u glavama. Ne seèam se kako se zove ta pojava iz psihologije umetnosti, da kada nacrtate recimo kvadrat èiji jedan èo¹ak je zavuèen ispod nekog, drugog oblika....vi u glavi vidite ceo kvadrat i ako ne bi ste smeli, jer ko zna, mo¾da umesto tog èo¹ka, nas èeka polukrug, te onda to nije kvadrat, zar ne?

Navoðenje...a ono se posti¾e najefikasnije, sa dobrim delom istine! Upravo, mi te istinite podatke guramo drugima pod nos, uveravajuæi ih da je sve istina, kao ¹to mozak vidi ceo kvadrat....

Jedan bla¾i primer...znate li koliko je uslova potrebno ispuniti da bi se jedan podatak svrstao u 'statistièki podatak''? Opekli su se ljudi dobrano o tuðe ''istine'', potkrepljene, dobranim delom....

zodiac

Citat: farbach poslato 18 Januar, 2011, 15:22
Postoje svetovi svetova i razni nivoi postojanja, i sa ovom nasom svescu ne mozemo da proniknemo ni do cetvrte dimenzije,a ne jos malo iza.

Naprotiv, u cetvrtoj smo zarobljeni, i nje smo najvise svesni. Cetvrta dimenzija je vreme  ;)
Prijatelj je zao drug

farbach

Knjige koje su nam dostupne su cesto preprici preprica. Neko nesto procita i intelektom pokupi  10%, to promesa sa vlastitim sadrzajem i napravi kasu koja se zove znanje. Nesto suptilniji vid dozivljaja iskustva je putem emocija. Nesto citam i snazno celim bicem osecam da je to-to. Jos finiji nacin primanja informacija je intuicijom. Ako koristi samo svoj intelekt covek moze biti dobar majstor, a ako koristi i intuiciju moze da stupi na stazu kojom je isao npr. Tesla i ostali velikani. Postoji jos jedan nacin dozivljaja iskustva, koji se razlikuje od ova tri. Kod intelekta, emocija i intuicije imamo subjekat i objekat. Pitac je subjekat, objekat je predmet naseg interesovanja. Svaki put umesto odgovora mi dobijemo samo jedan deo i to najcesce onaj koji smo u stanju da progutamo tog momenta.Zato se istine razlikuju od coveka do coveka i od epohe do epohe. Kako zivimo u dualnom, bipolarnom svetu, gde sve sto postoji ima svoju suprotnost, tesko je zamisliti kako izgleda Jedno. Svet iza dualnosti, pre nego sto je sve sto postoji stvoreno. Ko ima srece i ode iza zavese dozivece stapanje sa svojim objektom i pitac i pitanje postace jedno. To iskustvo prevazilazi ova tri nabrojana jer nema procesa. Nakon toga, nikakvi tumaci Istine vise nisu potrebni....

Braco

Citat: noam chomsky poslato 18 Januar, 2011, 19:54
@Braco: svaka ti je na mestu samo sto ja nemam hrabrosti da zadrzim tako pesimisticki pogled na sebe I svet oko sebe. Ja se zadrzavam na tome da je civilizacija parazit na planeti zamlji I da zamlja polako uci kako da nas se otarasi. Ocemo li mi nauciti da zivimo s njom pre nego sto nas ona odbaci, ne znam…ja se nadam da hocemo.

Zemlja je ziva , nemora da dise i da ima oci da bi bilo zivo...ziva je i biljka a nema ni usta ni ochi.Mi smo dio zemlje i kad je ugrozimo ona se protrese , poplavi a kad smo bas bezobrazni ona zaledi ...i opet....sve sto je zivo se  brani , ni konj ne otjera muhu dok ga ne ujede...

Panta Zemunac

I u toj podtemi ima dve ''istine''..
Jedna je da se zemlja buni i da æe nas uskoro kazniti zbog na¹eg nesavesnog gostovanja na njoj...
Druga je, da zemlja ni ne oseæa na¹e prisustvo i da nije stradala zbog nas veæ, postoje tzv. efekti, kao efekat El Ninjo, koji se vraæa, cirka svakih 5 leta da se poigra geografijom od istoka do zapada...Jednostavno, da planeta tako 'radi' od postanka, te da se ne èudimo ¹to na nekim planinama nalazimo fosile ¹koljki i riba iz oceana...tj. da mi preterujemo sa gri¾om savesti i zapravo, ne vidimo da su te promene, 'normalne' planetarne pojave...

E sad, ¹ta je tu ona 'gola' istina i da li u op¹te kao takva i postoji, ne znam....

BANE BROTHERHOOD

THW TRUTH IS OUT THERE.....SOMEWHERE!!!! [clapp] [clapp] [clapp] [clapp]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

noam chomsky

Citat: farbach poslato 18 Januar, 2011, 23:22
Knjige koje su nam dostupne su cesto preprici preprica. Neko nesto procita i intelektom pokupi  10%, to promesa sa vlastitim sadrzajem i napravi kasu koja se zove znanje. Nesto suptilniji vid dozivljaja iskustva je putem emocija. Nesto citam i snazno celim bicem osecam da je to-to. Jos finiji nacin primanja informacija je intuicijom. Ako koristi samo svoj intelekt covek moze biti dobar majstor, a ako koristi i intuiciju moze da stupi na stazu kojom je isao npr. Tesla i ostali velikani. Postoji jos jedan nacin dozivljaja iskustva, koji se razlikuje od ova tri. Kod intelekta, emocija i intuicije imamo subjekat i objekat. Pitac je subjekat, objekat je predmet naseg interesovanja. Svaki put umesto odgovora mi dobijemo samo jedan deo i to najcesce onaj koji smo u stanju da progutamo tog momenta.Zato se istine razlikuju od coveka do coveka i od epohe do epohe. Kako zivimo u dualnom, bipolarnom svetu, gde sve sto postoji ima svoju suprotnost, tesko je zamisliti kako izgleda Jedno. Svet iza dualnosti, pre nego sto je sve sto postoji stvoreno. Ko ima srece i ode iza zavese dozivece stapanje sa svojim objektom i pitac i pitanje postace jedno. To iskustvo prevazilazi ova tri nabrojana jer nema procesa. Nakon toga, nikakvi tumaci Istine vise nisu potrebni....

Molio bih sve pirsutne na ovoj temi da dva, tri, pet puta procitaju ovaj tekst. Ko ovo razume, zivece i umrece sa osmehom na licu i niko ko ovo ne razume nece znati zasto je to bilo tako.
lepota prirode je refleksija lepote nauke

WOLVERINE


     Istupili bi i samurjski mac... koliko ga tupite......  Jbt pocinjem da se brinem da li " MATRIX" stvarno postoji......


                 

Braco

Mogu da ocjenjujem :)  ja sam slicno vec pisao ali drugacije izrazavanje sa istim rezultatom ,
subjekat  + objekat = 0 
ne  0 kao nista nego kao poravnanje...  :)

Gargi

Eto...uglavnom smo svi izneli neka svoja mi¹ljenja  i nismo se mnogo ni popièkali :D,   ali se i udalji¹mo od teme koju nam je biv¹i postavio. Ovakve rasprave bi mogle da se vode u¾ivo na nekome klasiènome moto skupu, èisto da razbijemo motoniju koja je poèela da se pojavljuje na istima. Pa da lepo u petak uveèe sednemo na po gajbu piva i da divanimo do nedelje ujutro(uop¹te nije lo¹a ideja), mada se neuklapa ba¹ najbolje u bikerski kod :D.
A sad da se vratimo temi i ajd postavljajte interesantne linkove, ne¹to ¹to jo¹ nismo sa¾vakali, ne¹to sve¾e,novo, ¹ta god to bilo. Ako sam proèitao Rat i mir mogu i sve ostalo ;D ;D ;D. A jo¹ ako neko ima i ne¹toi filmski dokumentovano....ihaaaj.  Ima brdo stvari,ljudi za koje nisam èuo ni da postoje a mnogo je dobro i pre svega interesantno, na primer MK-ultra projekt, pa Jan Trudel (hvala Chomsky) da nije ove teme verovatno nikad nebih nabasao na ovo, pa disclosureproject me zdravo o¹amutio :o, i sada imam problem kako da zaspem sa svim ovim sve¾im informacijama, verovatno æu da mumlam i mlataram rukama u snu dok me moja gospoja ne zvekne po èelu i otera u....prvobitnu dimenziju ;D ;D ;D...Ajmo ...svi smo ovde ¾eljni informacija.
Ponekad lepa reè jednostavno nije dovoljna...

serbduck


  Cini mi se da ste zeljni istine toliko da je ne vidite...

  Pisete o tome.

  Nije to nista novo...naprotiv. Vec vidjeno i vec receno.

  "Stapanje sa svojim objektom i pitac i pitanje postace jedno." - Sjedinite se s Bogom. Ni prvi - ni poslednji.

  Da covek nesto zna i da nesto moze - prvo bi napravio rezervni deo za sebe. To bi trebalo da se zove medicina ( nauka - mos misliti...)

Noam - evolucija Mercedesa je bez veze... mozda si mogao da pises o cevapu... od prasenceta u oboru pa do 10 u pola s lukom... Ovo sa Mercedesom mi malo tesko..ne mogu da pohvatam sve...jbg.

...a o cevapima cemo uz iste... [cheers]  ali u izvornom obliku....onako s raznja.


   Covek je tako "napravljen" da moze "napraviti" isto ( dete )  i losije ( sve oko sebe, pa i mercedes...).

     Bolje od sebe ne moze.

    Na zalost radoznalih i nevernih, odgovori koje trazite i nalazite nikada nece biti dovoljno dobri... Uvek ostaju tu negde...za malo... nedoreceni...

   Istina je tu.

  Samo je vi JOS ne vidite. ....    naravno - ima vremena.  ;)







Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Vlajko

Ja ne vidim.. vise vidim u kvantoj fizici, apsolutnom duhu.. kakvim takvim dokazima.. realnim teorijama..

a sve u svemu vecina populacije  nema pojma.. a sto je najgore nit ih interesuje da zamaraju svoj mozak takvim stvarima..
dobro.. i to mora tako..
Religija ne daje prave odgovore..bar ne sada..
u srednjem veku je bilo moguce ubediti neuku raju..i sve pripisivati visim silama.. sada mi je malo teze poverovati u to sto bilo koja religija nalaze..
Zasto bi nas bog bio bolji od nekog tamo..? a ima ih toliko.. i zasto bi nasa vera bila prevednija od druge.. ?


Cini mi se da za 21 vek dovoljno  postovati 10 zapovesti..
Ostaje jos kultura i tradicija koja se mora postovati.. ali to je vise do vaspitanja u samoj porodici..

jbg da svi razvijaju vijuge bili bi u boljoj kolektivnoj situaciji.. a ne u golemom sranjetu u kojem nazalost vecina zivi..dok sacica ubire plodove rada vecine..

Procentualno vozeci motore.. odskocili smo iha iznad vecene.. sami znamo zasto i po kojoj ceni..

Gargi ideja ti je bas dobra.. jedino bi mozda bolje legla neka priroda..jezerce, reka..  druzenje zajebancija.. a kad tad dodje i do ozbiljnijih tema..Vec 10 motorasa koji se nadju u takvim situacijama..cine ozbiljnu druzinu poludelih glava.. I provod je zagarantovan..
Zapravo mi to radimo maltene svaki vikend.. kada se moze.. a debelo se radi na tome da moze..sebi mesecima nista ne kupim.. ali za benzin i motor mora da se ima..

Citat: serbduck poslato 19 Januar, 2011, 11:46
Da covek nesto zna i da nesto moze - prvo bi napravio rezervni deo za sebe....
.....
Covek je tako "napravljen" da moze "napraviti" isto ( dete )  i losije ( sve oko sebe, pa i mercedes...).
Bolje od sebe ne moze.
@Serbduck zar dete nebi trebalo da izvuce najbolje iz oba roditelja? Zar se ne ukrstaju najbolji geni i pravi bolji covek?
Ja znam puno takvih.. pa i da  od naopakih magaraca ispadaju sjajna i za ne poverovati deca..?!
Njegovo dete nije rezervni deo.. nego on sam zajedno sa majkom u boljem izdanju.. a to smo svi mi..
nastali iz one i one stvari..
Lep na mamu.. pametan na tatu. a kuronja na cukuncukundedu.. idealan muskarac ;D

Ima nas zeljnih znanja.. godinama su nas pogreno ucili..a i  skola pre 100 godina.. pre 50 i pre 20 se znacajno razlikuje od danasnje.. videcemo za sutra.. meni je omiljen Discovery sciense..
a kad sam bio klinac obozavao sam posle 2000 serijal.. a vid sad.. tehnologija toliko napreduje.. da bi sve vec moglo.. samo da nema usijanih glava.. i naravno profita kojeg se niko nece odreci.. pa ni zarad neke tamo planete na kojoj igrom slucaja zivimo..
[cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Vlajko

Da dodam.. radili su neka ispitivanja.. i dokazali da zena samo na osnovu njuha tj. vezanih ociju njuskajuci moze izabradi genetski podobnog para.. skim bi pravila potomstvo i delila serpu..

Dakle, pustite zene da vas dobro onjuse.. pa ako im se svidja vas miris imate velike sanse..
;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Panta Zemunac

Vlajko...¹ms, ¹mss, ¹msss...uf Vlajko ala bi ja tebe....hmm, ne¹to pitao [rofl]...ne da dobro miri¹e¹, auuuu [rofl]
mislim, pitao...ma kako si Vlajko, prca¹ li ne¹to?? :o [rofl]

Normalno Vlajko, pa mozak vi¹e vidi od oèiju...bolesne i zdrave osobe, ne miri¹u isto...polno spremne i ne, takoðe...ima tu ¹to/¹ta...pa moj Ra¹a neæe svaku, ne bitno je li ma¾ena i pa¾ena...omiri¹e on dobro....................Evo blente, opet laje na usisivaè, ma on je dalabu, opalio bi i crevo od usisivaèa!

Nego, hajmo samo na trenutak da se razgovaramo o Bogu...svi i verujuæi i ne a i oni koji nisu naèisto.

©ta je za vas Bog...biæe, sila, samo vera...¹ta? Ne mislim da svi zajedno tra¾imo definiciju Boga veæ da svako, ponaosob opi¹e kako on do¾ivljava pojam Boga!!
Mislim da æe biti zanimljivo, normalno bez prepucavanja jer svako ima pravo na svoje mi¹ljenje!

serbduck


   Vlajko bre, pa kad rekoh - "ne moze bolje" - mislio sam - ne bolje od coveka.

   Bolji gen uvek pobedjuje...ili bi trebalo da bude tako.

   Pitanja - odakle, od cega, iz cega, zasto...je nastao covek - jos uvek nemaju odgovor sa naucne strane. Ima naravno raznih pretpostavki, ali konkretno i dokazano - nema.

  E, sad... u moru problema ovozemaljskih, sa kojima svakodnevno zivi, covek se bavi imaginarnim i  ( po meni ) nepotrebnim stvarima.

  Koji ces moj na mesecu kad ni zemlju ne poznajes? O covekovom telu i zdravlju da ne pricamo...

  Srednji vek i priglupa raja... dobro moze i tako...

  Aj mi reci koji je zakon bolji od deset Bozijih zapovedi ? Eno gomila "strucnjaka" se bavi zakonima i jebe nam kevu iz dana u dan...a zasto?

  Nista coveku i ne tereba vise od tih deset Bozijih zapovedi. Samo da ih postuje.

  Cini mi se da je to bolje od naucnog proizvoda kakav je A bomba... ili obican pistoljcic...

  Ne pozeli tudje i nema potrebe za oruzijem...  Znam, sad ce ono kao idealizovanje i slicno...

                               [watching]



 



 
Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Vlajko

Sta znam.. dalje bi trebali uzivo..

ovde fali brzina razgovora.. gestikulacija.. tonalitet.. a pre svega oci kao odraz duse..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

noam chomsky

Moze bolje od coveka...Jos je Tesla mastao o citanju misli, jer misli su samo elektromagna sila, tj. kad mislimo, kad elektroni setaju po mozgu, formira se posebno elektromagnetno polje oko nas. To je nauka a ne vesticarenje. Aura je dokazana naucna cinjenica. E sad, ako mogu da se citaju misli, to znaci da mogu da se reprodukuju. Ako uspemo da spojimo kolicinu kalkulacija koju moze kompujeter da izvede za sekundu sa multitaskingom i svescu o samom sebi iz coveka dobicemo intelektualno superiornije bice od coveka..I to je jako blizu...

Vec postoji vestacko srce, pankreas, bubrezi, pluca, krv i da ne nabrajam...Za sada vrse funkciju koju vrse i nasi delovi, ali uskoro, tj. pojeftinjenjem nano-tehnologije, postace bolji..bicemo fizicki jaci...

Znaci, trenutno, covek je napravio bolje od sebe na svakom polju osim "emotivnom". samo jos da se kockoice sklope i eto ti Chomsky Kiborg, tj. ChomBorg...naucna fantastika vise nije naucna fantastika, samo sto ta naucna dostignuca necete naci na pinku i medju drugarima, nego zakopane duboko u mrezi informacija koja se zove internet...

Atomska bomba nije napravljena da bi bila bomba...To naucno dostignuce je trebalo da da besplatnu energiju celom covecanstvu, samo sto, eto, umesali se neki "ljudi" iz nekih tamo vlada i napravili A Bombu.
lepota prirode je refleksija lepote nauke

noam chomsky

Da, i mogli bi da se raspitate o Kapicitetima Silikonskog Cipa i zasto kriva napretka IT tehnlogije ima konstantan rast ali samo u okviru granica kapaciteta silikonata..postoji nova grupa naucnika, koja uveliko mesa organsko i neorgansko tkivo da bi napravila bolji i brzi cip od silikonskog cipa...Mislite o tome...
lepota prirode je refleksija lepote nauke