Glavni meni

Teorije zavere

Započeo HoochieMan, 05 Januar, 2011, 15:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

HoochieMan



Bez ikakvog specijalnog uvoda, naslov teme æu etiketirati kao la¾. Istina je ovde, ali je poznata malom broju pripadnika ljudske vrste. Linkovi koje bih podelio sa vama, su mojom rukom probrani filmovi koji su nam dostupni zahvaljujuæi jedinom medijumu koji nije moguæe sputati- internetu. Njihov komentar ovde nije neophodan, svakome od nas je priroda dala moæ zakljuèivanja, i vreme koje ovih zimskih dana posvetite ovom ¹tivu nagradiæe vas liènim zakljuèkom o svakoj od narednih tema.

Znajuæi da veæina nas ne ula¾e ni dovoljno truda da proèita postove, i da se na forumu èesto vi¹e pi¹e nego èita napisano, unapred znam da æe veæini ova tema nije od interesa, jer zahteva dosta vremena i energije. Ukoliko samo jednom kolegi zagolicam kliker, biæu sreæan. Jer to je jo¹ jedan korak da èovek opet postane slobodno biæe.



Film Jose Escamilla-e iz 2006. bi mogao da bude dobar uvod. Dotièe se puno tema, veæinom vezanu za nlo, a nijednu ne produbljuje... mogao bi imati ulogu teaser-a.


"NASA Airbrushed UFOs / Lunar Base Towers" Trailer

HoochieMan

Dosta materijala iz prvog filma potièe od Dr Steven Greer-a, koji je prethodnih godina intervjuisao 400+ relevantnih svedoka. Njegovo delo je sumirano kroz „ The Disclosure Project“, èiji je link

http://www.disclosureproject.org/

Meðu intervjuisanim, nalazi se i dosta ljudi koji nisu direktno povezani sa nlo, veæ i nekim zemaljskijim problemima- markiranjem rfid èipovima, na primer.
Preporuèujem filmove sa youtube-ovog cseti kanala, i to naroèito:

William Pawelec Interview


2001 National Press Club Event

HoochieMan


U proteklih mesec dana, uspeo sam da odgledam predavanje Nassima Haramein-a, praktièara metafizike i  tvorca unifikacione teorije, poznate i kao Haramein-Rauscher metrike, koja postavlja novu teorijsku osnovu shvatanja fizike i svesti. Njegov rad je ¹irok- teroija fizike, kvantne mehanike, biologije i antropologije, do drevnih civilizacija.

Nassimovo delo ne bi se ni moglo shvatiti kao ozbiljno da nije podelilo fizièare. Prihvaæen je kao genije, i odbaèen kao diletant. Predavanja, vrlo uspe¹na, dr¾ao je na brojnim univerzitetima (D¾ord¾ija, Nebraska, Montreal, itd).

Materijal koji postavljam je amaterski snimak jedne od njegovih prezentacija, iz 2003. godine, i traje ne¹to vi¹e od 8h. Prevaziðite njegov neformalan pristup prezentovanju, pomalo iritantan glas, i nagradiæe vas neoèekivano sve¾im idejama, i materijalom za dalje razmi¹ljanje. Skoncentri¹ite se, odvojete par zimskih dana za ovog èudaka, i u¾ivajte.



http://video.google.com/videoplay?docid=6151699791256390335#

http://video.google.com/videoplay?docid=-1895475242307393956&hl=en&emb=1#

HoochieMan

Molio bih vas da se tema ne zagaðuje nepotrebnim komentarima i postovima, a zahvalan sam za sve relevantne komentare.

Hvala!

Popsy

Never underestimate the power of the dark side ... === ***

zodiac

#5
Nassima nisam imao prilike da slusam do sada, evo dzedzim vec drugi sat, odlican je. Kad covek ostane veliko dete kao sto je on, ne poznaje i ne priznaje ogranicenja. Tako se produkuju briljantni umovi.

Hvala.
Prijatelj je zao drug

srx

Jedan video koji je meni takodje skrenuo paznju. nisam jos odgledao svaki video sa pocetka teme pa ako se ponavlja tema videa ili slicno ja se izvinjavam

NASA - UFO ALIEN DISCLOSURE 12-14-10 Part 1
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

HoochieMan

#7
Zanimljiv video, nisam nabasao na ovu teoriju do sada. I u tom videu , kao i mnogo op¹irnije u seminaru Nassima Harameina, dotaklo se teme "krugova u ¾itu".





Do sada je registrovano preko 10.000 ovakvih pojava kako u Britaniji, a u skorije vreme i ¹irom sveta. Naroèito na poljima u neposrednoj blizini SETI radio-antena... interesantno. Postavljam dva linka, od kojih je drugi vrlo skraæena verzija filma "Crop Circles- The Quest For Truth", koji je kopirajtovan i mo¾e se naæi samo u nezvaniènoj distribuciji... npr:

http://thepiratebay.org/torrent/3588999

"Crop Circles- The Quest For Truth" daje interesantne biolo¹ke dokaze na samim biljkama, koji dokazuju nemehanièko poreklo ovih krugova. Ove filmiæe biæe zanimljivo pogledati nakon maratonskog Harameinovog predavanja, taman æe toliko potrajati i skidanje torrenta.



http://www.disclose.tv/action/viewvideo/28747/LATEST_FINDING_CROP_CIRCLES_AND_DNA/       -film 1



http://www.disclose.tv/action/viewvideo/26341/Crop_Circles__Quest_for_Truth/                          -film 2, izvod iz "Crop Circles- The Quest For Truth"





Vlajko

Sjajna tema  [thumb_up]

Svakako cu pogledati, a moje interesovanje za "druge" stvari pocelo je gledanjem "The secret"..
Americki naduvano.. think pink fazon.. ali i delic da je istinit.. dobro je i ima rezona..

Zatim "Zaitgaist"..tu su vec cinjenice brutalno servirane.. i prilicno je jasna stvar..
http://www.zeitgeistmovie.com/
Venus projektu sam se odmah prikljucio..

Inace ne volim politiku.. tv slabo gledam, medjutim slucajno sam nabasao na jednu emisiju na RTV1 ***Kosmos - Za¹to Kosmos?**
Tu sam cuo i video svakakve likove.. sva sreca pa ima i  link http://nina.strane.com/ i moze se odlozeno pogledati..
http://nina.strane.com/index.php?option=content&tas

Definitivno treba pogledati Ruski dokumentarac "Voda"..
Ruje svasta tvrde...

I za kraj evo odlicnog linka za duge zimske dane.. 

http://www.ivantic.net/ostale_knjiige.htm

http://www.ivantic.net/


znaci sve je vec napisano.. uzivajte u spoznaji ;D


Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Dr. Pop

Pratim,

Meni veoma interesantna tema...
MK Arhangel

Panta Zemunac

Ne mislim da spamujem temu ali bih hteo baciti koju reè u prilog kontra strani, koja smatra da se u bilo kakvoj la¾i ili prevari, sme¹ta 90% istine, kako bi na pogled a i ako se malo dublje zagrebe, olako odbacili sumlje!

Napominjem da jesam pristalica ''teorije zavere''
jer oni koji se sa time sprdaju, upravo tako ne¹to i koriste u svoje svrhe...recimo, otimanje mslimanskih fanatika od strane CIA, njihovi zatvori po Evropi.itd...itd..ali ne treba, ba¹ sve olako prihvatati. Pa kako èemo odrediti ¹ta prihvatiti a ¹ta odbaciti, pogotovo ako tema sadr¾i, kao ¹to napisah, 90% istine! Niko to ne zna i to je polje manipulacije...

Seite se samo ''Da Vincie Kode''..da li je neko proèitao knjigu  ''Sveta krv, sveti gral''? Pa upravo je tih 90% istine zbunilo masu èitalaca, pa i struènjaka koji su oèekivali golu prevaru, onako iz aviona...primili se i.... ¹ta ''i''!?! Primili se kao papani, izblamirali i ismejali svoje struke....

Ne ka¾em da su i ovi snimci, garant prevara...samo ¾elim da ka¾em da pre prihvatanja bilo èega, treba dobro razmisliti!!

elem...gledao sam serijal gse su prikazivane, upravo prevare sa krugovima na ¾itnom polju!!  ¹ta i kako su radili, za¹to i kako to nije ranije otkriveno...zaista sme¹no jer upravo oni koji su trebali otkrivati prevare, to nisu radili tj. nisu objavljivali svoje rezultate, ostavljajuæi nedoumicu a razlog...pa verovatno klikeri..ne, nego  lutkice...pa normalno, NOVAC koji su davale redakcije raznih èasopisa...

HoochieMan

Panto...

koje si ,od linkova koje sam postavio, odgledao?

HoochieMan

Citat: HoochieMan poslato 05 Januar, 2011, 15:53

Znajuæi da veæina nas ne ula¾e ni dovoljno truda da proèita postove, i da se na forumu èesto vi¹e pi¹e nego èita napisano


I ovo se odnosi ba¹ na tebe. Dao sam dovoljno materijala, koji nisi pogledao.

Zakljuèaæu temu do daljnjeg dok se ne oèisti od nepotrebnih postova. Ideja ove teme je onaj, koga to zanima, pogleda filmove, i donese svoj zakljuèak. I da onaj, ko ima ¾elju da doprinese, doprinese na konkretan naèin. Hvala zodiacu, srx-u, vlajku i ostalim kolegama koji su korektni, radujem se da prvom prilikom nazdravimo!

HoochieMan

Tema koja se savr¹eno sklapa u celinu sa prièom o Codex Alimentarius-om, http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,1377.0.html, je obraðena u filmu Word According to Monsanto. To je prièa o jednom od najveæih kiklopa dana¹njice, poluzi koja odlièno slu¾i jednom od najmonstruoznijih poslova koji se zapoèinju na na¹oj planeti. Verujem da æe zainteresovanom razumu dati dovoljno podataka da shvati okvir koji je potavljen u temi o Codex-u. Ova prièa se itekako tièe i Srbije, i svih nas, i na¹e dece.

Veliko hvala Sandri na korisnim linkovima koje mi je poslala, i motivaciji da se izvori informacija ponude. Ako samo jednom kolegi bude znaèilo- biæu sreæan.

http://video.google.com/videoplay?docid=6262083407501596844#

velimlje

Citat: HoochieMan poslato 07 Januar, 2011, 01:33

Zakljuèaæu temu do daljnjeg dok se ne oèisti od nepotrebnih postova. Ideja ove teme je onaj, koga to zanima, pogleda filmove, i donese svoj zakljuèak. I da onaj, ko ima ¾elju da doprinese, doprinese na konkretan naèin. Hvala zodiacu, srx-u, vlajku i ostalim kolegama koji su korektni, radujem se da prvom prilikom nazdravimo!


Ne razumem ?

Znaci to je tako , 100 posto , i samo se pozitivni komentari ''uvazavaju'' ?

Demokratija , nema sta ...

Ja jednostavno nemam nekoliko sati vremena da sve to odgledam , gledao sam slicne stvari , pun jih je Youtube , a posto pouzdano znam da nista ni ja ( pa ni niko od vas) promeniti  ne moze , a da ne kritikujem neku od ''teorija'' , necu da se mesam ....
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

HoochieMan

BItno je da ima¹ vremena da napi¹e¹ ne¹to i da se ne me¹a¹. A zabolelo te to ¹to nisi mogao da pi¹e¹ do sada.

noam chomsky

Znanje oslobadja!!!! …Internet jeste odlicna stvar I jeste dozvolio vecu I brzu razmenu informacija, ali je isto tako meni (da ne kazem mnogima) unistio uluziju o novinarskom, ljudskom I medijskom kredibilitetu. Internet je pun neproverenih, subjektivnih i provokatorskih informacija I bojim se da moderan covek moze u tome da se izgubi. Uopste ne treba potcenjivati mozgoubilaci efekta koji senzacionalisticke insinuacije imaju na mozak koji pokusava da SAZNA…JA bih sad mogao jako elokventno da vam predstavim neke ideje i terije. Recimo ideju redukcije svetske populacije, ideju o Gandiju kao pedofilu i mazohisti, ideju o Rotshieldima i 12 apostola kapitalizma, o anarho pokretu u grckoj i italiji, o poreklu zivota na zemlji sa asteroida, o RIF cipovima, o MK-Ultra projektu, Biledrberg, Patoloski lazov Alex Jones, komercijalizacija michael moora, o tome da za supeh hriscanstva nije kriv Isus, nego jedan mali rimljanin koji je mogao da pokori strane vojske ali ne i obicne ljude, sve dok nije cuo pricu o nekom isusu i pretvorio je u religiju....ima toga da pisem danima i satima....Ali, sta to znaci, da je to tacno. Ne, nego da mi je dosadno, da trazim odobravanje, da se samouzdizem na jedini na cin na koji znam, da zaradjujem dobre pare od toga...itd, itd..razloga je milion. Ko god kaze da ima licencu na istinu, ko god forsira svoje misljenje bez da aludira na istrazivanje kao jedini oblik saznanja, moj je neprijatelj...

Iz pozicije nekoga ko je u ovu pricu usao vrlo duboko a zakljucana mu je tema gde je hteo da pise, voelo bih da vam preporucim po ko zna koji put na ovom I drugim forumima:

Adam Curtis “the century of self”
Ayn Rand “Fountain Head”
Miodrag Petkovic “Poreklo novca”
Noam Chomsky “Manufacturing Consent”
Michael Moore & Noam Chomsky “Corporation”, ima toga jos koliko hocete…a za one koji su bas hrabri po pitanu samoupoznavanja I spremni su da preispitaju I sopstveno vaspitanje tu su naravno moderni i popularni evolucionisti i racionalisti Dawkins I Hoskins…A da, raspitajte se sta je grana psihologije pod imenom Evolutivna psihologija ili Neurolungvisticko programiranje ljudi...smeswno zvuci, ali raspitajte se malo...gaantujem da cete nesto nauciti...

pozz i nemojte se ljutite na mene, meni je samo dosadno   [cheers]
lepota prirode je refleksija lepote nauke

velimlje

Citat: HoochieMan poslato 16 Januar, 2011, 13:50
BItno je da ima¹ vremena da napi¹e¹ ne¹to i da se ne me¹a¹. A zabolelo te to ¹to nisi mogao da pi¹e¹ do sada.

Ne razumem zasto se ljutis

Inace slazem se sa noam-om , kad kaze, citiram

''Ko god kaze da ima licencu na istinu, ko god forsira svoje misljenje bez da aludira na istrazivanje kao jedini oblik saznanja, moj je neprijatelj...''

Gledao sam ja mnogo toga , i gledat cu jos , ali nije uredu kad to neko smatra jedinom istinom , pa jos kaze ko sto si ti gore rekao , citiram
''Zakljuèaæu temu do daljnjeg dok se ne oèisti od nepotrebnih postova. Ideja ove teme je onaj, koga to zanima, pogleda filmove, i donese svoj zakljuèak. I da onaj, ko ima ¾elju da doprinese, doprinese na konkretan naèin.''

Znaci , da pogledam , ali ako se ne slazem , bice to obrisano kao nepotrebni post ? Bar sam ja to tako razumeo , ako je tako , prode me volja da gledam ...

Inace , da se zahvalim Noam-u na predlogu za lektiru , citao sam Manufacturing Consent jos pre par godina , odlicna knjiga ... 
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

Panta Zemunac

Takoðe sam pomislio da je tema malo ¹ira i da se u njoj mo¾e raspravljati..

.kao ¹to neko tvrdi da te krugove prave vanzemaljci, isto tako tvrdim i ja ali ne kako je, veæ ¹ta sam gledao a gledao sam serijal o manipulaciji tim krugovima. Za¹to ih danas nema..pa napredovala tehnoka otkrivanja pa bi ih lako demantovali!

Ka¾em, smatrao sam da nije tema samo krugovi veæ i ''teorija zavere''...

Posedujem jednu knjigu, da je sada ne tra¾im samo zbog naslova i tiæe se naftne krize iz 70tih i 80tih godina...pisana pre '91 kada je napadnut Irak. U toj knjizi, u to vreme, videlo se ¹ta æe danas biti na istoku...tad su mnogi mislili da je teorija zavere, danas je to puka istina...Koliko je nafte dobijala Rusija, Kina, Indija od Iraka a koliko zapad...kakvo je stanje danas...rat nije bio demokratski veæ ekonomski...nije bila teorija zavere, veæ smi¹ljena buduæa akcija za nezavisnost od nafte jer ih je Opec dobro prodrmao (zapad) naftnom krizom...

noam chomsky

Nafta je posebna prica...ima jedan podatak koji treba googlovati.... PEAK OIL...ili maksimalna moguca godisnja proizvodnja nafte (na osnovu trenutnih poznatih resursa planete zemlje)...Zasto se Rusi i Amerikanci raspravljau oko busotina na severnom polu...zato sto su to jedine "neotkiveni" resursi nafte i neophodni su vocecantsvu da bi nahranilo sve vecu i vecu potraznju za istim...i nemojte se zavaravati raunim ekologijama i globalnim otopljavanjima...najveci trovac atmosfere su vulkani, a najveci trovac zemlje je plastika na koju se trosi skoro pola nafte koja se iscrpe iz zemlje...

NAUKA primenom koje bismo nahranili celo covecantsvo i dali mu dzabe leba, vode i soli, vec odavno postoji, samo se ta nauka ne uklapa u postojeci sistem, demokratsko-kapitalisticko-despotsi-klasni zatvor od civilizacije...

Googlujete Jan Trudel, indijanac koji ima mnogo pametnih stvari da kaze
lepota prirode je refleksija lepote nauke