Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 18 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Citat: Laziæ poslato 26 Decembar, 2018, 01:37
Citat: despic poslato 25 Decembar, 2018, 23:24
Najjaca je izjava matorana "imali smo sve za vreme tita". Pa tad je bilo lako imati sve...televizor, sporet, kisobran. Aj sad imaj sve...hifi, iphone, ipad, lap top, (+jos jedan za pos'o) , felne, zatamnjena stakla, drzac za telefon, klimu, aparat za espreso, spustene plafone, led rasvetu, zimske gume, mikrotalasnu, air max, video nadzor, parking, ugaonu garnituru, frizider sa jonizatorom, blener, sokovnik, toster, jos jedan auto (za grad)...i jos sto sta
®iva istina... Ko je '85-te imao VCR bio je glavni baja u kraju... Ko je '75-te imao kolor TV isto... Ko je '65-te imao ve¹ ma¹inu isto...
Moguce da su mislili na ponos, dostojanstvo i sigurnost...

Lazic

Imali smo i 700km obale i moguænost da blejimo po 3-4 nedelje godi¹nje u mom sluèaju na 5 metara od pla¾e...  I nije nas jebao ko je kako hteo, samo na¹i pomalo...

Kostić

prati 41 korisnik :) al æe da se izpogibaju ko æe duæari na ovom

https://www.kupujemprodajem.com/Motocikli/MZ/Mz-Etz-Salonsko-stanje-70460893-oglas.htm?filter_id=1031

razmi¹ljo sam da menjam kavasaki 89 za etz 250 lux iz 89 al kad zavirim u oglase treba da dodam jo¹ tri kavasakija za jedan mz :)

jebotebog evo smejem se celo jutro

Kostić


Hattrick

#19444
Ne znam koliko obicno kostaju, ali ovaj plavi MZ mi izgleda bas jeftin.

bogdan

#19445
guvernala od ponyke a rezervoar od dkw-a , ali trajno registrovan kao 50 ccm  [rofl]

MIGE

Citat: Laziæ poslato 26 Decembar, 2018, 01:54
Ne pijem skoro nikad na poslu, danas se poklopilo da je zglavio plovak, a ta¹ta blizu... :o ;D

U petak pravimo ¾urku u firmi, e tad æu da se uvo¹tim... :o :D

Pro¹le godine sam se dan posle raspitivao kod kolega do kad sam ostao i da li sam pravio sranja... Znam da sam se za 4 km u povratku popièkao sa jednim taksistom i punim kombijem interventne... :o ;D
Po¹to sam bio motorom nisam se mnogo zadr¾avao... ;D
a ja pijem u petak u hajduku,100 m od tebe..al ce se uvostimo [rofl]

Kostić

#19447
Citat: Hattrick poslato 26 Decembar, 2018, 07:48
Ne znam koliko obicno kostaju, ali ovaj plavi MZ mi izgleda bas jeftin.

kad sam kupio nov mz bio 1500 maraka, a kavasaki 20 000 maraka, sad kavasaki puta tri za jedan mz :) na kavasakiju ni¹ta generalne na mz -u 50 generalnih na 100 000 kma :)

srbija jebiga :)

taj plavi nije jeftin èak je i jaka cena. al ajd sad. a tra¾e i po iljaduipo evra za oèuvane mzove.... al ok, ko voli plati. ipak mi je dra¾i kavasaki za upola para :)

mislim da je devedesete neko u kraju doterao zxr 750 h2 zeleno beli iz nemaèke i ko¹tao je ko buljuk mzova (èini mi se 18000 maraka bez poreza i da¾bina carina),  koji su dok sam ¾iveo u budimpe¹ti u robnim kuæama ko¹tali oko 700 maraka. imo sam para da doteram dva komada al tad sloba zabranio pa trebala uvozna dozvola a nisam imo i jebiga. budimpe¹tani ga vozili svi. seæam se da se jedan  zakuco u varburga sa boka u pukla mu kaciga o¹ino ba¹ u ivicu krova i nastrado a mz bio ganc nov

despic

Citat: Boban_m poslato 26 Decembar, 2018, 02:02
Citat: Laziæ poslato 26 Decembar, 2018, 01:37
Citat: despic poslato 25 Decembar, 2018, 23:24
Najjaca je izjava matorana "imali smo sve za vreme tita". Pa tad je bilo lako imati sve...televizor, sporet, kisobran. Aj sad imaj sve...hifi, iphone, ipad, lap top, (+jos jedan za pos'o) , felne, zatamnjena stakla, drzac za telefon, klimu, aparat za espreso, spustene plafone, led rasvetu, zimske gume, mikrotalasnu, air max, video nadzor, parking, ugaonu garnituru, frizider sa jonizatorom, blener, sokovnik, toster, jos jedan auto (za grad)...i jos sto sta
®iva istina... Ko je '85-te imao VCR bio je glavni baja u kraju... Ko je '75-te imao kolor TV isto... Ko je '65-te imao ve¹ ma¹inu isto...
Moguce da su mislili na ponos, dostojanstvo i sigurnost...

hahahahah, evo sta mi je danas izmamilo osmeh. Sigurno su mislili na ponos i dostojanstvo i sigurnost...kad si u partiji dobijes pola kuce nekog ko je to sticao (ili kako srbin voli da kaze "nakrao") godinama. Zamisli dodje ti Vucic sad i kaze ti: "e sad ces da das pola kuce onom tamo smrdi i vi cete tu od sad da smrdite zajedno".
Ili radis ko rob za dobrobit "partije"...al kao i tebi je do jaja. Al zato ne smes da kazes nista protiv "njega" ili partije, ne smes ni da sanjas nesto protiv tog uverenja. Iako nisam neki vernik ovo mi je pobeda - krijuci slavis slavu. Komunizam je stvarno sjajna jedna ideja al nemoguca....nikako nikada
klasican divljak

Boban_m

Ne znam da li mi je jace sto su u kapitalizmu najglasniji protivnici komunizma obican narod, radnicka klasa ili sto se u komunizmu golje koji nisu nista imali bune radi nacionalizacije imovine mozda ni 3÷ onih koji su imali, ali zaboravljaju da su skolovani, lijeceni I zaposljavani za dz.

despic

Oduvek je bilo dz skolovanje, zdravstveno i zaposljavanje. Iskreno poznajem samo par penzosa koji su za komunizam...a inace su vojni penzioneri iz 21 bloka koju su se nafatirali stana i penzija od 100000 i sad ih bole q...ostali, tipa moj deda...nije bas za komunizam. Nismo, niti iko zeli da bude jedan u realnim svetu, mozda u knjizi ili na filmu...
klasican divljak

mi¹ko_kolo

Citat: Boban_m poslato 26 Decembar, 2018, 15:30
Ne znam da li mi je jace sto su u kapitalizmu najglasniji protivnici komunizma obican narod, radnicka klasa ili sto se u komunizmu golje koji nisu nista imali bune radi nacionalizacije imovine mozda ni 3÷ onih koji su imali, ali zaboravljaju da su skolovani, lijeceni I zaposljavani za dz.

Извини али никад ништа није било за џ. Мојој фамилији и по оцу и по мајци комунизам никад ништа није добро донео. Одузета земља, били проказани као "кулаци", због занатскг (читај приватног) рада нису имали никакву помоћ државе у одгајању деце, никад стан и бесплатна летовања-зимовања преко социјалног... Пусти ту причу како је онда било "супер".

Boban_m

Za 3% onih koji su imali, nacionalizacija nije bila zabavna ni malo, ali je urnebesno da onih 97÷ koje je komunizam od bosonogih preveo u skolovanu radnicku klasu prica u njihovo ime.

despic

Tolko je bilo dobro da je moj bosonogi deda isao u svicu da radi
klasican divljak

mi¹ko_kolo

Није ни то било баш све истина. Индустријализација није почела са крајем Другог рата, већ пре почетка Првог. С тим, што тада није инсистирано на напуштању села по сваку цену. Ако се не варам, Југославија је пре Другог рата имала 6 фабрика авиона и опреме за ваздуопловство које су биле технолошки у рангу са другим светским произвођачима.

®or¾

Nisam ba¹ siguran u takvu tvrdnju,veæina tih golja,su postali golje,kada im je Æopavi Zagorac sa kamarilom zaseo na kièmu.Uzmi kao primer seljake,nisi onda bio truli bogata¹ i kulak sa par desetina hektara zemlje ali su mogli pristojno da ¾ive,sa deset kao maximumom mogli su da se fircaju,pa razno razne komesacije,zem zadruge i ostale baljezgarije kojima su mogli da rukovode samo odabrani,crvena bur¾oazija im je stvarno donela napredak i blagostanje,da se ukenjaju od muke.Tri posto je vrlo pau¹alna ocena,no eto i dalje je kod veæine u glavi popularna pesmica" Dru¾e Tito ti si na¹a dika,jesi krao al i nama dao"

balcan girl

manijaci  [srce] [srce] [srce] :-* :-* :-* hvala na svim pozivima i porukama :D znam stoka sam jer se ne javljam ali vi ste divniii  :D :D :D :-* [srce]
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic


®or¾

 [srce]  :P Dobro je pomislio sam,da su te ili veæ ispandlovali ili uveliko tera¹ grtalcu po Kanadi ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: balcan girl poslato 26 Decembar, 2018, 16:59
manijaci  [srce] [srce] [srce] :-* :-* :-* hvala na svim pozivima i porukama :D znam stoka sam jer se ne javljam ali vi ste divniii  :D :D :D :-* [srce]
zato ima nas koji poneki put pomisle na tebe pa te okrenu....da provere brojno stanje.....i lazica nekui put okrenem cisto da proverim da mu bivsa-sadasnja zena nije zauzela profil....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11