Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: UFF poslato 04 Februar, 2016, 23:50
...
uvek bi pre uzeo kozu nego klimu bez koje neki nece ni da gledaju auto a ja je nikad ni ne palim
kad se vozim u lokalu po vrucini dok se auto ohladi ja vec stigao na odrediste, dok zavrsim po sta sam dosao on se opet ugrejao, znaci hladi uzalud po gradu a na otvorenom koji ce ti Q klima spustis prozor kad vec nisi na motoru
...

Ne bi menjao klimu niza¹ta. Otvorim vrata, upalim auto i odvrnem klimu na maksimum. Vrlo brzo krene da duva hladno. Palim i po gradu. I dok stignem do posla. Svuda i uvek. Mo¾da su bili slabi kompresori na tvojim autima ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

Citat: Milos96 poslato 05 Februar, 2016, 15:55
jebes ti to, koje je onda to uzivanje... ko stvarno voli i uziva u tim stvarima tako ne moze da razmislja... imao sam ja 3 skutera i automatika pre prvog manuelca... jeste sve to lepo, vratio bih se rado onom tuniranju itd ali cisto zezanja radi, pravo uzivanje pruza jedino menjac i nista vise. Sto se auta tice tu mi vec potpuno nebitno posto mi je on svakako samo potreba i nista vise, moze i automatik i manuelni, mada  opet i tu pre biram manuelni s obzirom da nisam taxista i 20 sati dnevno u autu, pa i kad jesam zasto da mi ne pruzi bar maaaalo zadovoljstva, nije mi tesko da saltam a opet imam bolju kontrolu...
Ali motor?? Iskljucivo menjac !!! Kao sto rekoh ranije, obucavao sam se i polagao za A2 na X9 500 i sranje je iako je kao veliki i jak skuter... nit ide nesto posebno nit se zaustavlja, dajes samo gas ko debil i to je to... za do pijace je ok, za bilo kakvo uzivanje jok... ni svog kineza 125 ne bih dao za to nikad... a ti borisa nisi merodavan, ti i brzinca parkiras u avgustu a palis ga u junu koliko ja vidim, ne uzivas u tome pa te zato i smara menjac... sa menjacem jednostavno imas potpunu kontrolu, kao da si jedno s motorom, vozis ga kako ti hoces, na kojim obrtajima hoces itd... ako ja ne mogu motor da spustim za dve nize i uteram ga sa 4 na 10K obrtaja dzaba sve... nekad mi merak da kuliram sestom na 3 iljade obrtaja a nekad da drugu razvlacim do 12... a automatik isto ko da vozis invalidska kolica... palica napred i teraj

Ne mo¾e¹ da poredi¹ motor sa automatskim menjaèem i skuter. Ne mo¾e.
Skuter nije motor.
Skuter je skuter. Prelep za ono ¹to pru¾a. I volim skutere. Ali nisu motor.

Voleo bih i da posedujem motor sa automatskim menjaèem, ne da probam, nego da ¾ivim sa njim bar jednu sezonu, pa bih onda mogao da dam sud. Ovako, ko nije imao - nema pravi ugao.
Verujem da je u¾ivanje.
Bar po iskustvu koje imam sa autom koji ima automatski menjaè, ima i sekvent mode, pa kad ti je do ¹altanja - ¹altaj. Al u 99% sluèajeva æe ti prijati automatik.
Voleo bih da vidim kako ti to vozi¹ kad ti treba "kontrola" brzinom... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Nije bitno kako vozim, nek je i 50kmh draze mi je jednostavno da ja radilicu rucno spojim sa tockom rukom/nogom(motor/auto) nego da samo dam gas... do duse automatski motor nisam vozio mada i nemam neku preteranu zelju...
Ja sam oduvek uzivao u tim stvarima, caletu sam sjebao letvu volana na bubi jos u vrticu, dobila luft zbog mene, po ceo dan nisu mogli da me izbace iz nje a nisam prestajao da vrtim volan levo- desno u mestu i akam menjac :D

Jbg, ja sam takav al nemam nista protiv vas penzosa koji vole sve na gotovo, da samo pritisnu gas i vrte volan hahhaha  :P :-*

Hohštapler

 [rofl] [rofl]
Evo, da ne bude da je èika Andrej zlonameran, da èika Andrej plus...
"Sinko, ka¹æe ti se samo..."  8)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

freepartyman

Menjac ima smisla samo u sportskim kolima  gde mozes da uzivas u visokim obrtajima i saltanju. Za sva ostala kola automatik je zakon.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Glava Dole

Ko kaze da i sa 1.2 motorom ne moze da se uziva u malkice visim obrtajima :D Ovo samo kratko, bzv i nebitno navlacenje, nemam neke bolje snimke :D
! No longer available

Meni od auta vise ne treba jer kao sto rekoh... to mi samo potreba, vozio se autom, busom il taxijem isti mi djavo :D

Darko

Jao bre Milose... Milose , Milose ....
Sinko , ako ja volim automatik , znaci da ne uzivam u motoru ?!?!

Lose ti to poredjenje, nego ajd , kao i Irena , i ja cu ti uzeti to na godine...hahahaha

Bajo moj , da si ti probao tu pandursku apriliju automatik , da vidis kako ( pa mozda i brze nego sto ti kazes , dve nize ) dodje od 4.000 do 12.000 obrtaja... Ne znas sta te smaslo kad ga metnes u S mod ;)

Sto kaze Andrej, nisam bas ni ja kompetentan jer nisam nikad imo , uglavnom , posle probe sam bio pod utiskom danima kako to moze da ide ...

Na primer ( ovo je informativno samo , nema veze s tim sta je bolje ) ja uzmem da probam smrada od koste , dok je vozio , stisnem kvacilo pet puta i ne osecam ruke koliko je sjebano i tvrdo hahahaha... Zamisli to da saltas po gradu satima ... Hahahahahah

Glava Dole

Ma ja mozda gresim jer se upravljam prema sebi, a sto se mene tice i dalje tvrdim da ni jedan automatik trenutno ne bi mogao da mi pruzi zadovoljstva kao manuelni menjac... niti imam uopste zelju da isprobavam automatike, to je za zatucane amerikance, ne za nas balkance :D Mozda me to jednog dana smori... za jedno 20-30god pa budem razmisljao kao vi, ali za sad ja kazem kako ja gledam na to... i ne tvrdim da sam u pravu i da to vazi za sve, samo da ja ne bih uzivao sa automatskim menjacem bilo na motoru ili autu... to sto on dodje od 4 do 12... opet je to on sam i automatski uradio umesto mene, u tome je stvar :)

bigbad86

A i sa svakim manualcem mozes da patosiras gas pa da naglo pustis kvacilo da potpise, sa automatikom jok :P

Glava Dole

Odoh ja da umaram ruku i nogu do tempa po neku dzigericu, luk i papriku da pravim corbu a vi kako 'ocete  8)

Hattrick

Citat: Milos96 poslato 05 Februar, 2016, 15:55
... a automatik isto ko da vozis invalidska kolica... palica napred i teraj

[rofl] [rofl] [rofl]

bobangsxr

A da vi probate neki malo jaci automatik pa da pricate.... ja imam auto sa 335 konja ,automat , i jos je 4x4 i u sport modu bez ikakvih problema pali gume... inace imam dobrog druga ima bmw x6m cipovan na 637 konja i kako to tek ide... zlo.... hocu da kazem da je glupo porednjenje automat tipa golf 2 i mercedes 124 sa saltacem

VR 46

Aj razumem Dareta,covek u godinama  ;D smucio mu se manuelni menjac ali Borisaa :D Pa tek si krenuo da vozis a vec te smara manuelni menjac  [facepalm]
Twist of wrist!

Hohštapler

Citat: bobangsxr poslato 05 Februar, 2016, 18:15
A da vi probate neki malo jaci automatik pa da pricate.... ja imam auto sa 335 konja ,automat , i jos je 4x4 i u sport modu bez ikakvih problema pali gume... inace imam dobrog druga ima bmw x6m cipovan na 637 konja i kako to tek ide... zlo.... hocu da kazem da je glupo porednjenje automat tipa golf 2 i mercedes 124 sa saltacem

O tome ja i prièam... to kudi samo ko nije imao.
Aj iskreno, el bi vozio sad auto sa manuelnim menjaèem a da ima¹ para da bira¹? Nema trika...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bobangsxr

Citat: Ho¹tapler poslato 05 Februar, 2016, 18:22
Citat: bobangsxr poslato 05 Februar, 2016, 18:15
A da vi probate neki malo jaci automatik pa da pricate.... ja imam auto sa 335 konja ,automat , i jos je 4x4 i u sport modu bez ikakvih problema pali gume... inace imam dobrog druga ima bmw x6m cipovan na 637 konja i kako to tek ide... zlo.... hocu da kazem da je glupo porednjenje automat tipa golf 2 i mercedes 124 sa saltacem

O tome ja i prièam... to kudi samo ko nije imao.
Aj iskreno, el bi vozio sad auto sa manuelnim menjaèem a da ima¹ para da bira¹? Nema trika...

Imam ja i saltaca i rado ga vozim, ali za jake automobile je automat zakon... jednostavno nije to to sa saltacem kao i sto nije automat za slabe automobile

Bori¹a

Citat: bobangsxr poslato 05 Februar, 2016, 18:15
A da vi probate neki malo jaci automatik pa da pricate.... ja imam auto sa 335 konja ,automat , i jos je 4x4 i u sport modu bez ikakvih problema pali gume... inace imam dobrog druga ima bmw x6m cipovan na 637 konja i kako to tek ide... zlo.... hocu da kazem da je glupo porednjenje automat tipa golf 2 i mercedes 124 sa saltacem
za prvu recenicu imas bure piva od mene.... kad si ti milose probao automatika?
ja sam probao e320 benzinca, x5 3.0d sam vozio, tojotu rav4 2.2, mercedesa vita sa 150ks automatika... jedino sam nekog golfa raspalog mislim da je 1.6d bio automatik u vece govno nisam seo...

prvo probaj pa onda reci da nije uzivanje... ili volis pogresne stvari...

bigbad86

Pa ja i pricam za automobile za sire narodne mase. Ja nikad nisam ni seo u auto od 335 konja a auto od 637 sam mozda video 10 puta u zivotu da prodje pored mene.
Znaci bilo koji manual od 1100 kubika pali gumu kako oces, automatik nece da moze :P

Bori¹a

pa nigde nismo pricali o kubikazi/snazi/vrednosti auta vec o tome da li neko uziva dok vozi manuelnog ili automatika

bigbad86

Da mi auto ima 3000 kubika ili vise bolelo bi me uvo :)

Bori¹a

i 2000 je sasvim okej... al bar 150ks, moje misljenje