Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 18 gostiju pregledaju ovu temu.

balcan girl

pogresan odgovor trebao je da kaze da je po nacionalnosti motomanijak :D :D :D :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic


mi¹ko_kolo

Citat: freepartyman poslato 25 April, 2015, 14:59
Hmmm nisi upravu a sta su australijanci ili amerikanci....A ko su bosnjaci?A sta su crnogorci... Sta su oni po nacionalnosti?? Ako vec ulazis u nesto sto nekada nije postojalo ...NEka se covek izjasni kako on zeli njegova licna stvar...
Me¹a¹ babe i ¾abe. Ne prièamo o fukari koja je otela neèiju zemlju i naselila je. Prièamo o ljudima razlièitih nacionalnosti, koji su ¾iveli u ve¹taèki napravljenoj dr¾avi, a zbog svojih ideja nisu hteli da se izjasne tako veæ su izmislili nekakvu nadnaciju. I nestankom te dr¾ave su nestali i oni kao takvi. A ovi drugi su isto ¹to i ¹umadinci, kraji¹nici, makedonci...

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 April, 2015, 15:40
ili kad navijas za tim koji ne postoji.....isto

Od koga ste, ono, izgubili pre neki dan?!

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 25 April, 2015, 18:02
Me¹a¹ babe i ¾abe. Ne prièamo o fukari koja je otela neèiju zemlju i naselila je. Prièamo o ljudima razlièitih nacionalnosti, koji su ¾iveli u ve¹taèki napravljenoj dr¾avi, a zbog svojih ideja nisu hteli da se izjasne tako veæ su izmislili nekakvu nadnaciju. I nestankom te dr¾ave su nestali i oni kao takvi. A ovi drugi su isto ¹to i ¹umadinci, kraji¹nici, makedonci...

Svaka dr¾ava je ve¹taèka tvorevina. Aparat koji ¹titi interese bogatih i dr¾i ostale u pokornosti (hvala profi istorije koji je imao muda i u zla vremena da prièa kako jeste).

Koliko u nazad da gledamo? Prvo da li se sla¾emo da smo Sloveni, ili si ti u tripu da su Srbi nastali od Kelta? Kad smo se podelili po plemenima? I koliko pleme treba da priznam? Sutra ako Srbija kao dr¾ava nestane, hoæe¹ ti i dalje biti Srbin, ili æe¹ se izja¹njavati i oseæati kao... ne znam kako god da nazovu nove kantone? Sutra da naprave Vojvodinu, Kosovo (to veæ jesu), ©umadiju, Beogradski pa¹aluk - ¹ta treba da ka¾e¹? Da nisi Srbin, zato ¹to to ne postoji? Ve¹taèka tvorevina.


Sve u svemu, sudija je drkad¾ija, kao i one koko¹ke ¹to su sedele pored njega.

Jedina himna koju do¾ivljavam kao svoju, da ima¹ onaj oseæaj da svira tvoja himna, je Hej Sloveni. Isto kao ¹to je jedini klub za koji mogu da navijam FK Vojvodina. Ne mo¾e niko da me natera, ne mogu ni sam sebe, da kad gledam drugi klub oseæam radost, tugu i nerviranje kao kad gledam Vo¹u. I sutra da se klub ukine, i dalje æu biti Slaninar. Neke stvari se ne menjaju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mi¹ko_kolo poslato 25 April, 2015, 18:02
Citat: freepartyman poslato 25 April, 2015, 14:59
Hmmm nisi upravu a sta su australijanci ili amerikanci....A ko su bosnjaci?A sta su crnogorci... Sta su oni po nacionalnosti?? Ako vec ulazis u nesto sto nekada nije postojalo ...NEka se covek izjasni kako on zeli njegova licna stvar...
Me¹a¹ babe i ¾abe. Ne prièamo o fukari koja je otela neèiju zemlju i naselila je. Prièamo o ljudima razlièitih nacionalnosti, koji su ¾iveli u ve¹taèki napravljenoj dr¾avi, a zbog svojih ideja nisu hteli da se izjasne tako veæ su izmislili nekakvu nadnaciju. I nestankom te dr¾ave su nestali i oni kao takvi. A ovi drugi su isto ¹to i ¹umadinci, kraji¹nici, makedonci...

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 April, 2015, 15:40
ili kad navijas za tim koji ne postoji.....isto

Od koga ste, ono, izgubili pre neki dan?!
od fmp-zvanog c.zvezda.....oni nisu clan sd c. zvezda....a adresa je zeleznik.....i u istoriji ce biti zapisano da je ove godine fmp nio bolji od partizana a da je igrao pod imenom c.zvezda...jer je kk c. zvezda zamrznut....ugasen...kako god
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 25 April, 2015, 18:09
Citat: mi¹ko_kolo poslato 25 April, 2015, 18:02
Me¹a¹ babe i ¾abe. Ne prièamo o fukari koja je otela neèiju zemlju i naselila je. Prièamo o ljudima razlièitih nacionalnosti, koji su ¾iveli u ve¹taèki napravljenoj dr¾avi, a zbog svojih ideja nisu hteli da se izjasne tako veæ su izmislili nekakvu nadnaciju. I nestankom te dr¾ave su nestali i oni kao takvi. A ovi drugi su isto ¹to i ¹umadinci, kraji¹nici, makedonci...

Svaka dr¾ava je ve¹taèka tvorevina. Aparat koji ¹titi interese bogatih i dr¾i ostale u pokornosti (hvala profi istorije koji je imao muda i u zla vremena da prièa kako jeste).

Koliko u nazad da gledamo? Prvo da li se sla¾emo da smo Sloveni, ili si ti u tripu da su Srbi nastali od Kelta? Kad smo se podelili po plemenima? I koliko pleme treba da priznam? Sutra ako Srbija kao dr¾ava nestane, hoæe¹ ti i dalje biti Srbin, ili æe¹ se izja¹njavati i oseæati kao... ne znam kako god da nazovu nove kantone? Sutra da naprave Vojvodinu, Kosovo (to veæ jesu), ©umadiju, Beogradski pa¹aluk - ¹ta treba da ka¾e¹? Da nisi Srbin, zato ¹to to ne postoji? Ve¹taèka tvorevina.


Sve u svemu, sudija je drkad¾ija, kao i one koko¹ke ¹to su sedele pored njega.

Jedina himna koju do¾ivljavam kao svoju, da ima¹ onaj oseæaj da svira tvoja himna, je Hej Sloveni. Isto kao ¹to je jedini klub za koji mogu da navijam FK Vojvodina. Ne mo¾e niko da me natera, ne mogu ni sam sebe, da kad gledam drugi klub oseæam radost, tugu i nerviranje kao kad gledam Vo¹u. I sutra da se klub ukine, i dalje æu biti Slaninar. Neke stvari se ne menjaju.

Da li su Vlasi, Cincari, Jevreji do stvaranja Izraela... manje narodi zbog toga ¹to nemaju dr¾avu?!

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 25 April, 2015, 18:29
Da li su Vlasi, Cincari, Jevreji do stvaranja Izraela... manje narodi zbog toga ¹to nemaju dr¾avu?!

Upravo tako. Sa druge strane, da li su Amerikanci manje nacija jer su nastali me¹anjem? Da li su Srbi svi iz istog plemena? Koliko sam shvatio, Srbi, Hrvati, Crnogorci, Bosanci - sve je isti kurac i iz istog velikog plemena, pa ko se gde smestio. A ¹to vi¹e upoznajem ljudi sa razlièitih strana, to vi¹e kontam da je sve to isti kurac - isti problemi, iste radosti.

Na kraju se vraæamo na ono, ¹ta ti oseæa¹ kao svoje. Da li bi mogao da navija¹ za Manèester, ako sutra Zvezdu (daj Bo¾e :P) ukinu (ima li ve¹taèkijih tvorevina od BG blizanaca?  :P )? Evo, ja prvi bih bio najsretniji da mogu navijati za neki, bilo koji, klub iz engleske lige - makar i druge, treæe. Pravi fudbal, po¹teno suðenje... Ali ne mo¾e¹ to na silu menjati. Isto je i s Jugoslavijom. Ja sam Jugosloven i to je to. Isto kao ¹to ti ne mo¾e¹ biti ©umadinac i sl, uvek æe¹ se po nacionalnosti izjasniti kao Srbin, zar ne?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mi¹ko_kolo

Ponovo ma¹i¹ poentu. Jugoslaviju su poku¹ali da naprave od veæ postojeæih naroda, na njihovoj zemlj i pri tom da izbri¹u njihov identitet. To ne ide. Ne prièam o onima ¹to su oti¹li na drugi kontinent i pobili postojeæe narode da bi naselili njihovu zemlju.

Balsa Wrx

Ja sam bokelj,ni crnogorac,srbin,albanac,bosanac :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

Boban_m

Ma nema veze, niko nije savrsen  :P ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Balsa Wrx poslato 25 April, 2015, 21:07
Ja sam bokelj,ni crnogorac,srbin,albanac,bosanac :D
slavis li slavu.....pre dvadeset i kusur godna ..1989...bio ja na slavi kod nekih dalmosa.....njegov rodjeni sin zadrti hdz-ovac...ubedjen covek da je hrvat....a preziva se Bugarin.....ja mu rekao ne da nije hrvat, vec nije ni srbin, ali je prokleto blizu.....svi gosti se izvrnuli na ledja....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

clutch&brake

Udjes u sta vam je izmamilo osmeh... i dodje ti da napises ©UPIÈKUMATERINU... odo u kafanu
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Slaninar

Popodnevna kafa koja se upravo zavr¹ila. U dobrom dru¹tvu, sa 100 litara raznoraznog alkohola.  :)

Moram sad ostati budan bar pola sata i popiti litru vode, inaèe æu stura jebati sebi sve po spisku.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mkt

dansanja bleja sa grupom motomanijaka na Uscu , meni po prvi put

balcan girl

ja sad dodjoh iz kafane vodili me da utvrdim gradivo :D :D mogu vam reci dopalo mi se :D tamburiceeeeeee :D :D ocu opet :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Slaninar

Citat: mi¹ko_kolo poslato 25 April, 2015, 18:53
Ponovo ma¹i¹ poentu. Jugoslaviju su poku¹ali da naprave od veæ postojeæih naroda, na njihovoj zemlj i pri tom da izbri¹u njihov identitet. To ne ide. Ne prièam o onima ¹to su oti¹li na drugi kontinent i pobili postojeæe narode da bi naselili njihovu zemlju.

Nikad nisam èuo da su ikom branili da se izja¹njava kako ¾eli, neguje obièaje i slièno. Barem ovde kod nas, u Vojvodini. Uz to, Jugoslaviju su ¾eleli i ti narodi, koliko god se to sad negiralo. Zajedno smo jaèi. I dalje tvrdim da je SFRJ jedina dr¾ava u kojoj je obièan radnik, pa i srpski, kao i sitan seljak, mogao ¾iveti pristojnim ¾ivotom. Nikad pre nije bilo bolje, a ne verujem da æe i ikada kasnije, kako smo krenuli...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

juga

Citat: Balsa Wrx poslato 25 April, 2015, 21:07
Ja sam bokelj,ni crnogorac,srbin,albanac,bosanac :D
Mletak, mleèan, mleèanin ,... ili kako veæ? :D

eclipse4


mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 26 April, 2015, 09:15
Citat: mi¹ko_kolo poslato 25 April, 2015, 18:53
Ponovo ma¹i¹ poentu. Jugoslaviju su poku¹ali da naprave od veæ postojeæih naroda, na njihovoj zemlj i pri tom da izbri¹u njihov identitet. To ne ide. Ne prièam o onima ¹to su oti¹li na drugi kontinent i pobili postojeæe narode da bi naselili njihovu zemlju.

Nikad nisam èuo da su ikom branili da se izja¹njava kako ¾eli, neguje obièaje i slièno. Barem ovde kod nas, u Vojvodini. Uz to, Jugoslaviju su ¾eleli i ti narodi, koliko god se to sad negiralo. Zajedno smo jaèi. I dalje tvrdim da je SFRJ jedina dr¾ava u kojoj je obièan radnik, pa i srpski, kao i sitan seljak, mogao ¾iveti pristojnim ¾ivotom. Nikad pre nije bilo bolje, a ne verujem da æe i ikada kasnije, kako smo krenuli...
A ti to zna¹ iz istorije?! Ili si, mo¾da, do¾iveo onu predratnu pa zna¹ da je u poratnoj bilo bolje?! A posebno da su narodi ¾eleli Jugoslaviju, ili je bila Aleksandrov san, da bude kralj velike dr¾ave. Bila mu Srbija mala. Kako, ono, ka¾u? "Istoriju pi¹u pobednici". Zar ne?!

Lazic

Citat: Balsa Wrx poslato 25 April, 2015, 21:07
Ja sam bokelj,ni crnogorac,srbin,albanac,bosanac :D
Nakiæenoviæu, nisi ti ni Bokelj, ti si Novljanin, skroz druga sorta...;D :-* I ja sebe smatram Novljaninom...;D