Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

Citat: mareskin poslato 21 Januar, 2015, 08:19
Citat: Che poslato 21 Januar, 2015, 00:14
Citat: eclipse4 poslato 21 Januar, 2015, 00:02
Citat: mareskin poslato 20 Januar, 2015, 09:22
Citat: eclipse4 poslato 20 Januar, 2015, 02:51
Citat: mareskin poslato 16 Januar, 2015, 23:06
Citat: eclipse4 poslato 16 Januar, 2015, 22:42
Sajam automobila sutra,beè,vi cutite?
poso sam vidimo se u nedelju uvece ili ponedeljak

Ja pravim plan da odem do Beèa i da malo pazarim u Luisu. Samo da zavr¹im obaveze na poslu.
Koja je najveæa Luisova radnja? Da imam veliki izbor na jednom mestu.

ja se vec vratio sa sajma ;) posao sam odmah tog dana.....

imas ih vise tj radnji,jedna od njih ti je ta st si vec dobio adresu ima i drugih (i ima jedna van bece cene su im malo jeftinije tj nadje se dosta na akciji) ...

Treba da vidim koliki je problem sa carinom ako kupim ne¹to opreme na licu mesta.


ne te razumem,kakav preoblem?
pa kupis sta hoces,kod madjara prijavis sve to sto si kupio i dobijes papir,na nasu carinu sakrijes ili skines etikete,kaze da je kupljeno negde na buvljaku ili je to tvoje licno odelo,noseno ali najbolje je sakriti,zatim sledeci put kad odes ili das nekom da ti ode u radnji i povratis pdv nazad.kod njih je 20% i evo ti jos i sparanje.

a mozes i da trazis tax free formular koji je naplativ bilo gde, tj ne moras da se cimas nazad za austriju.


"Tax free" formular uzimam u prodavnici?
©ta radim sa njim u Srbiji?


u louis-u trazis odmah i dobijes sve lepo na papiru, izgleda kao gotovinski racun na omv-u, dugacno i usko
sa tim mozes da odes u raifeisen banku i da dobijes ovde pare, onoliko koliko pise na racunu
mislim da je louis u sistemu tax blue ili tako nesto sto se zove a i raifeisen banka je u istom sistemu pa zato moze i ovde

Che

Citat: mareskin poslato 21 Januar, 2015, 08:19
"Tax free" formular uzimam u prodavnici?
©ta radim sa njim u Srbiji?

Overis ga na granici kada izlaziz iz EU, a ovde odes u Raiffaisen banku i naplatis porez. Dosuse nesto manje nego prilikom povratka u radnju ali nema ni cimanja nazad do Beca.

mareskin

Citat: Che poslato 21 Januar, 2015, 21:09
Citat: mareskin poslato 21 Januar, 2015, 08:19
"Tax free" formular uzimam u prodavnici?
©ta radim sa njim u Srbiji?

Overis ga na granici kada izlaziz iz EU, a ovde odes u Raiffaisen banku i naplatis porez. Dosuse nesto manje nego prilikom povratka u radnju ali nema ni cimanja nazad do Beca.

Na granici parkira¹ sa strane pa tra¾i¹ ko to overava ili daje¹ zajedno sa paso¹em cariniiku?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Che

Citat: mareskin poslato 21 Januar, 2015, 22:43
Na granici parkira¹ sa strane pa tra¾i¹ ko to overava ili daje¹ zajedno sa paso¹em cariniiku?

parkiras sastrane i nadjes tax free, njima pokazes racun i stvari i oni ti overe pecatom.

mareskin

Citat: Che poslato 21 Januar, 2015, 22:54
Citat: mareskin poslato 21 Januar, 2015, 22:43
Na granici parkira¹ sa strane pa tra¾i¹ ko to overava ili daje¹ zajedno sa paso¹em cariniiku?

parkiras sastrane i nadjes tax free, njima pokazes racun i stvari i oni ti overe pecatom.

Momci hvala za info.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

eclipse4

da,zavisi,ja dam careniku cim pita da li imam nesto da prijavim i onda on ode tamo unutra pa to zavrsava....

mareskin

Citat: eclipse4 poslato 21 Januar, 2015, 23:09
da,zavisi,ja dam careniku cim pita da li imam nesto da prijavim i onda on ode tamo unutra pa to zavrsava....

Vi¹e mi se sviða tvoja ideja ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

freepartyman

Za danas najavljuju 15 stepeni suncano :)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

dzimika

Citat: mareskin poslato 21 Januar, 2015, 23:37
Citat: eclipse4 poslato 21 Januar, 2015, 23:09
da,zavisi,ja dam careniku cim pita da li imam nesto da prijavim i onda on ode tamo unutra pa to zavrsava....

Vi¹e mi se sviða tvoja ideja ;)

Nemoj puno ocekivati od madjara, nekad su lenji a i uvek je red za tax free pa ces mozda i cekati malo vise

mareskin


Onda æu morati da se prilagodinm na licu mesta. Ne idem sam, pa æemo se organizovati oko toga.
Uvek mi ostaje varijanta da tamo pogledam i probam opremu, a onda poruèim preko Sekule ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Kostić

gledam juèe u televizor, a u njemu roða i pozori¹te u kuæi. epizoda obori pe¹aka i sakrij ga u kuæi i zajebi gosta. ova epizoda pod hitno da se zabrani!

mrle

Citat: mi¹ko_kolo poslato 21 Januar, 2015, 00:21
A nisam stao u red jer jo¹ uvek ne mo¾emo da ostavimo blizance a da oboje odemo od kuæe.

ostavi ih kod mene. umem sa decom, a stan mi je opremljen kao zabavi¹te.

...uzmi imeni dve karte:::

mi¹ko_kolo

Hvala na ponudi, razmotriæemo je. Samo, nisam siguran da li bi i sledeæi put isto ponudio. ;D

Kostić


Darko

ja na 240 km/h menjam iz 3. u 4.  hahahahhaa

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

BOKYBOY

*Stigo si na kraj sveta*:D

...u Borèu... :P :P :P

Kostić

nije to kraj sveta mare, to je kraj puta za R. onda se preseda na krampone i tera dalje :)

dare du¹o, aki si ti po ovom mostu terao preko 180, onda sam ja onomad na begaljièkom brdu, tero 330. em vetar ubiva, em motor skaèe ko loptica skoèica preko dve glave. a i ima saobraæaja, ti reèe da nema nikoga. ima i onih èunjeva ¹to sam oma¹io, ko i stavi tamo ;D

plus je morkuljavo, ima filc blata... :)

Kostić


Darko

Kole brate moj , tu je i Boki a i Castor , pa neka kazu koliko smo isli i dal je bila guzva i dal smo omasili ...

ne vozimo bre mi "skakutave " motore .. bar ovaj moj ne skace ...

Boki je isao sigurno oko 250 u jednom trenutku , ako ne i vise... obisao me na 220 km/h ... ja sam razvukao jos malo i usporio ...