Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivan1979

Citat: mareskin poslato 11 Jul, 2014, 11:21
Citat: njanja poslato 11 Jul, 2014, 11:15
Kada porastem bicu mareskin

Hvala sine njanjo. Vodi te èika Kure... ovaj... Maki na sladoled :D

p0peye

Citat: Slaninar poslato 10 Jul, 2014, 03:22


Dok ljudi nisu poèeli praviti frku oko toga,

Не праве људи довољно фрку око тога..
Увели су нам латиницу као равноправно писмо.
Ћирилицу јавне установе и фирме скоро да више ни не користе.
Све се више користи комп. Мало ко обрати пажњу на кодни распоред на тастатури, па купи са "УС" распоредом. Онда када треба да куца, мрзи га да запамти где је ШЂЧЋЖ, "pa onda kuca kako mu je lakse, jer zasto da napreze vijugu kada moze i ovako da se razume, jel'te?"
Posebni sluchajevi su oni primerci koji idu i korak dalje pa pokushavaju da nas ubede da je Vuk bio mala beba u odnosu na njih. Da zhele, oni bi usavrshili srpsko pismo do savrshenstva... Sva srecja pa se zadovoljavaju da nas samo s' vremena na vreme (svojim postovima)  podsete kakvi su brilijantni umovi...

Citatja nisam ni znao da li je tekst koji èitam æirilièni, ili latinièni. Samo da li je èitko.


Наша деца ће добро знати да ли је текст ћирилични или латинични, и нервираће се када буде на ћирилици. Наши унуци неће знати да читају ћирилицу. Наши праунуци неће ни знати шта је ћирилица..
Има оних којима то не смета - има оних којима смета. Није свако исти...

(Немам апсолутно ништа против католика - напротив. И немам ништа против да будемо исти - не мора, али - лакше је. Ево - нека они узму ћирилчно писмо, и нека се крсте као ми православци  [andjeo] кажем, мени не смета ни овако, али ако баш тежимо да будемо исти - ето...  [ljubav] [cheers])



Него није то прича за ову тему - ово је:

Citat: Slaninar poslato 10 Jul, 2014, 10:00
Citat: mareskin poslato 10 Jul, 2014, 09:16
Citat: Boban_m poslato 10 Jul, 2014, 03:08
A slike?

Obeæao sam da neæu. Skoro je bila u nekom muzièkom spotu i objasnila mi je kako su snimane neke scene npr. 3 sekunde u spotu su snimane preko sat da bi se nebo, drveæe na vetru i sve ostalo uklopilo u ono ¹to je reditelj zamislio :D Ima èak i scena sa lubenicom koja je u stvari sluèajno u spotu jer im je ispala i pukla :D


Ja bih njoj objasnio da ono ¹to na filmu traje pola sata, ja mogu za 3 sekunde! :)
Да нисам ожењен (пусти - можда чита госпоја...  [zena] [prebicute] ) ја бих њој објаснио да оно што на филму траје 3 секунде, ја могу целу ноћ...   [zvizdi]
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Lazic

Ево после скоро 30 година почећу и ја да пишем ћирилицом, па нек иде живот...:o ;D Постидео сам се пошто сам био од оних који никако нису користили наша слова на форуму, ал' ме бата Влајко навукао...:D

eclipse4

zena je rekla danas sudbonosno DA....posle mesec dana ubedjivanja,konacno pristade da ode za austriju nedelju dana  [rofl] [rofl] [rofl]

od sutra zvanicno pocinje momacka nedelja  [cheers] [cheers] [cheers]

Lazic

Ај за Београд на пиво...:)

eclipse4

cek prvo moram malo u stetu.... ;)

Lazic


eclipse4

oticice sa 1000 jevreja,zensko je to vratice se sigurno sa 400 nazad i donece i meni moji 500 koji me cekaju...i ispada da je bila tamo sa samo 100 jevreja,racunajuci i put  [clapp] [clapp] [rofl]

Lazic

У тој рачуници ти само фали 600 јевреја...:) Али пошто си скоро нашао неке силне јеше у ђубрету, онда је у реду...:)

eclipse4

aaaaaa dobro me podseti idem da vidim dal ima mladunci ispod valjda se okotili za ovo vreme ;)

a falice njoj ne meni ja dobijam 500 + idem u stetu  [rofl] [rofl]

eclipse4

e,lazicu,jedno pitanje pre nego sto odgovoris bilo sta (usput i to mi izmamilo osmeh upravo sad) :

-koliko puta za jedno vece stisces onaj polukrug za refresh foruma?

(imam osecaj da te poneki put pobedjujem)

[rofl] [rofl] [rofl] :-* [klanjam_se]

Lazic


Kostić


Slaninar

Citat: p0peye poslato 11 Jul, 2014, 17:13
Citat: Slaninar poslato 10 Jul, 2014, 03:22


Dok ljudi nisu poèeli praviti frku oko toga,

Не праве људи довољно фрку око тога..
Увели су нам латиницу као равноправно писмо.
Ћирилицу јавне установе и фирме скоро да више ни не користе.
Све се више користи комп. Мало ко обрати пажњу на кодни распоред на тастатури, па купи са "УС" распоредом. Онда када треба да куца, мрзи га да запамти где је ШЂЧЋЖ, "pa onda kuca kako mu je lakse, jer zasto da napreze vijugu kada moze i ovako da se razume, jel'te?"
Posebni sluchajevi su oni primerci koji idu i korak dalje pa pokushavaju da nas ubede da je Vuk bio mala beba u odnosu na njih. Da zhele, oni bi usavrshili srpsko pismo do savrshenstva... Sva srecja pa se zadovoljavaju da nas samo s' vremena na vreme (svojim postovima)  podsete kakvi su brilijantni umovi...

Po meni se previ¹e tripuju. Nemoj me¹ati to ¹to su ljudi sve nepismeniji, vi¹e zaglupljeni, od toga ¹to je latinica ravnopravno pismo. Kod nas nije - progla¹eno je da je æirilica zvanièno pismo. Ja sam nauèio koristiti oba, ali kad treba da kucam tekst sa dosta stranih izraza, nekako mi rogobatno koristiti æirilicu. Windows, Office i slièno. Sviðalo mi se uvek kod hrvatskih izdanja knjiga ¹to imena ostave u originalu, pa malo pro¹iri¹ vidike, nauèi¹ ne¹to novo.



Citat: p0peye poslato 11 Jul, 2014, 17:13
Citat: Slaninar poslato 10 Jul, 2014, 03:22

ja nisam ni znao da li je tekst koji èitam æirilièni, ili latinièni. Samo da li je èitko.


Наша деца ће добро знати да ли је текст ћирилични или латинични, и нервираће се када буде на ћирилици. Наши унуци неће знати да читају ћирилицу. Наши праунуци неће ни знати шта је ћирилица..
Има оних којима то не смета - има оних којима смета. Није свако исти...

(Немам апсолутно ништа против католика - напротив. И немам ништа против да будемо исти - не мора, али - лакше је. Ево - нека они узму ћирилчно писмо, и нека се крсте као ми православци  [andjeo] кажем, мени не смета ни овако, али ако баш тежимо да будемо исти - ето...  [ljubav] [cheers])

Kao ¹to rekoh - poistoveæuje¹ zaglupljivanje sa "neravnopravno¹æu". To ¹to neæe biti bogati sa oba jezika - koliko vidim ne znaju pisati ni jednim  - veæina. Ne znaju ni da prièaju, po¹to veoma malo èitaju. Nije tu kriva latinica.



Citat: p0peye poslato 11 Jul, 2014, 17:13
Да нисам ожењен (пусти - можда чита госпоја...  [zena] [prebicute] ) ја бих њој објаснио да оно што на филму траје 3 секунде, ја могу целу ноћ...   [zvizdi]

Ja isto - spavam kao beba!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

ceo dan danas vozam nasjtarijeg po gradu. i¹li smo na bubanj potok, pa u arhagel na kafu i pivo, pa na kraju, tj veèeras u strogi centar grada, da ovaj moj sin vidi noæni ¾ivot i da gleda pièke, jer u gradu nije bio deset godina (brcka stoka ;D ) i naravno, u sred konja kr¹ina neæe da upali. on gurne, ja upalim, drknem akrapa da se ne ugasi i sednemo na bika i krenemo polako. izaðemo na ulicu, kad dva komunalca prilaze polako i ma¹u da parkiram., a pre nas odo¹e dvojca, isto malo turnu¹e, al su bili malo ti¹i od nas. ja lepo popnem motor opet na trotoar i poènemo razgovor. u sred razgovora najðu neki klincii i napado¹e komunalce, bilo mi simpa, al kad odo¹e, reko, pusti bre klince, nisu ni¹ta lo¹e mislili. isprièamo se i odemo kuæi. nisam znao da je kod konja zabranjeno parkiranje motora, da sam znao ne bi stao, al bilo ih mo¾da sedam - osam, pa stao i ja. ustvari komunalci me ustavili zbog turiranja, al turno sam samo jednom, da se ne ugasi, al akrap ko akrap ;D

Hohštapler

...volim i postujem cirilicu, ali mi je toliko tesko da je citam sa monitora da je to neverovatno.
Jednostavno nisam navikao, neobicno mi. A inace, kod stampanih stvari na papiru, nikad ni ne skontam koje je pismo ako bas ne obratim paznju.
A priznajem, od kad sam zavrsio srednju, ceo fax i sve uvek latinica. To je to sto covek rece. Naterao me na razmisljanje i ima to da promenim.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

clutch&brake

Pa nece te razumeti vojvodjani... :D
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

crvena


Jefta

Није тешко користити ћирилицу :)

mareskin

Citat: Jefta poslato 13 Jul, 2014, 11:35
Није тешко користити ћирилицу :)

Nиje ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu