Glavni meni

sta vam je danas izmamilo osmeh

Započeo Vale, 13 Februar, 2013, 15:23

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt

bas tako
presao sam 8km po  sumi taj dan i dusa mi je bila u nosu a inace se prelazi po 20km i to je nista
ja sam se tamo zadesio zato sto sam morao da fotkam za pare a i imao sam zelju da probam
lepse je motorom svakako ali ni ovako nije lose,bar se nadises svezeg vazduha a i fino sam spavao


UFF

sad dobih email
taraba ili njegova organizacija drzi predavanja  [rofl]




Tarabica # IT Conference Belgrade

Po¹tovani,

Prijavljivanje na Tarabica # IT Conference Belgrade je otvoreno!

Pozivamo Vas da se registrujete na Tarabica # IT Conference, najveæu tehnièku konferenciju u Srbiji koju organizuju ljudi koji se u praksi bave Microsoft tehnologijama. Nakon èetiri manje konferencije i velikog broja pojedinaènih predavanja koje su odr¾ane u na¹oj organizaciji odluèili smo da organizujemo konferenciju koja æe kako po svom sadr¾aju, tako i broju predavanja i posetilaca biti u samom vrhu IT konferencija u Srbiji. Sadr¾aj konferencije je fokusiran na praktièna re¹enja - cilj nam je da uèesnicima pored dru¾enja obezbedimo predavanja i diskusije vrhunskog kvaliteta. U planu je da konferencija bude podeljena na sedam oblasti koje su vezane za programiranje, baze podataka, administraciju informacionih sistema i voðenja IT projekta. Predavaæe oko 30 struènjaka od kojih su 10 Microsoft MVP iz zemlje i inostranstva, a biæe organizovani i Hands-On Labovi.

#Tarabica æe se odr¾ati u subotu, 05. Aprila 2014. sa poèetkom u 09:00 èasova. Na zvaniènom web sajtu konferencije tarabica.msforge.net æete naæi sve neophodne informacije. Zvanièni hashtag konferencije je #tarabica. Prijavite se na vreme! Broj mesta je ogranièen. Adresa za prijavu je [email protected]. Zbog organizacije keteringa molimo Vas da pri prijavi napomenete ukoliko postite.

Celokupna organizacija konferencije bazirana je na dobrovoljnom radu. Odr¾avanje ovako velike konferencije ne bi bilo moguæe bez svesrdne pomoæi partnera konferencije Microsoft Srbija i Univerziteta Singidunum kao i brojnih drugih sponzora.
Tarabica # IT Conference Belgrade 2014
05. April 2014.
Poèetak 09:00h (registracija od 08:00h)
Univerzitet Singidunum (Kumodra¹ka 261), Beograd

MIGE

#4102
www.youtube.com/watch?v=ge7KoJxSgSc
aj sad da vas vidim koliko cu pluseva skupiti...ili lajkova  :)
www.youtube.com/watch?v=w-fmjVeIdLk

Taraba

Citat: UFF poslato 03 Mart, 2014, 18:44
sad dobih email
taraba ili njegova organizacija drzi predavanja  [rofl]




Tarabica # IT Conference Belgrade

Po¹tovani,

Prijavljivanje na Tarabica # IT Conference Belgrade je otvoreno!

Pozivamo Vas da se registrujete na Tarabica # IT Conference, najveæu tehnièku konferenciju u Srbiji koju organizuju ljudi koji se u praksi bave Microsoft tehnologijama. Nakon èetiri manje konferencije i velikog broja pojedinaènih predavanja koje su odr¾ane u na¹oj organizaciji odluèili smo da organizujemo konferenciju koja æe kako po svom sadr¾aju, tako i broju predavanja i posetilaca biti u samom vrhu IT konferencija u Srbiji. Sadr¾aj konferencije je fokusiran na praktièna re¹enja - cilj nam je da uèesnicima pored dru¾enja obezbedimo predavanja i diskusije vrhunskog kvaliteta. U planu je da konferencija bude podeljena na sedam oblasti koje su vezane za programiranje, baze podataka, administraciju informacionih sistema i voðenja IT projekta. Predavaæe oko 30 struènjaka od kojih su 10 Microsoft MVP iz zemlje i inostranstva, a biæe organizovani i Hands-On Labovi.

#Tarabica æe se odr¾ati u subotu, 05. Aprila 2014. sa poèetkom u 09:00 èasova. Na zvaniènom web sajtu konferencije tarabica.msforge.net æete naæi sve neophodne informacije. Zvanièni hashtag konferencije je #tarabica. Prijavite se na vreme! Broj mesta je ogranièen. Adresa za prijavu je [email protected]. Zbog organizacije keteringa molimo Vas da pri prijavi napomenete ukoliko postite.

Celokupna organizacija konferencije bazirana je na dobrovoljnom radu. Odr¾avanje ovako velike konferencije ne bi bilo moguæe bez svesrdne pomoæi partnera konferencije Microsoft Srbija i Univerziteta Singidunum kao i brojnih drugih sponzora.
Tarabica # IT Conference Belgrade 2014
05. April 2014.
Poèetak 09:00h (registracija od 08:00h)
Univerzitet Singidunum (Kumodra¹ka 261), Beograd


Svi ste pozvani.
Nema veze ako se ne bavite ITem, biæe nekih grickalica.

Pozdrav,

Nigerijski princ Bukar Abba Ibrahim.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Hohštapler

@Mige
NIsam ¾iveo u tom dobu, o toj dr¾avi znam iz prièa, al po onome ¹to mogu da skontam iz svega (a ni¹ta nije crno ili belo) da je taj sistem imao i svojih prednosti i mana.
Èinjenica je da je postojala DR®AVA, pravno ureðen sistem, ¹to ovo danas nikako nije.
...letos kad sam i¹ao sa Hvara, sedim u kolima i razmi¹ljam "jebo sebe, ovo je nekad sve bila jedna dr¾ava, a ja sad kroz tri treba da proðem"...
Uostalom, mislim da æe se tek za koju deceniju shvatiti kakav je uspeh ta dr¾ava bila.
Plus od mene.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 04 Mart, 2014, 09:58
@Mige
NIsam ¾iveo u tom dobu, o toj dr¾avi znam iz prièa, al po onome ¹to mogu da skontam iz svega (a ni¹ta nije crno ili belo) da je taj sistem imao i svojih prednosti i mana.
Èinjenica je da je postojala DR®AVA, pravno ureðen sistem, ¹to ovo danas nikako nije.
...letos kad sam i¹ao sa Hvara, sedim u kolima i razmi¹ljam "jebo sebe, ovo je nekad sve bila jedna dr¾ava, a ja sad kroz tri treba da proðem"...
Uostalom, mislim da æe se tek za koju deceniju shvatiti kakav je uspeh ta dr¾ava bila.
Plus od mene.
nazalost ,ja sam proveo u toj drzavi srecno detinjstvo...zasto nazalost???zato sto sad  mnogooooo gore zivim pa imam sa cim da uporedim...bolje da nisam osetio delic takvog zivota...svake godine se islo na more,iskljucivo grcka...garderoba i igracke se kupovale u italiji....tehnika u nemackoj...auto se kupovao na autopijaci al samo do 6 meseci starosti....imao sam 2-3 vrste cokolade,3 tv programa i bio sam srecan...ali bas srecan...pritom poticem iz radnicke porodice gde je samo cale radio ...ne kazem da je dobar bio komunizam al je sve bilo na svom mestu...isao si u kredit u banku,podneses zahtev i to je to...a ne ko danas...treba ti i bris iz bulje da bi ti odobrili 2000e...pa ako zakasnis 5 dana sa uplatom od 3000 din,oni te zovu na fon..  [facepalm] kretensko uredjenje

Hohštapler

Mog tate tata je bio saraè. Majstor za ko¾u. A pri tom ceo svoj vek radio u Zrenjaninskoj ¹eæerani u Kombinatu Servo Mihalj kao fizièki radnik. Ne znam dal je imao 6 ili  7 razreda ¹kole i taj zanat ili ne¹to manje.
Za ¾ivota je sazidao 2 kuæe, kupio 3 NOVA automobila, od¹kolovao decu (tatu i tetku).

Moj æale, a njegov sin, je profesor na fakultetu, dr tehnièkih nauka sa par patenata itd... dok je radio na prvom poslo (èim je zavr¹io fax pa narednih 12 god) od te firme je DOBIO stan, ko i svi drugi ¹to su pa sad kenjaju kako su ga zaradili (ok, radio si u firmi, a firma delila stanove radnicima - ko je stariji od mene seæe se tog kljuèa). Vozio je 4-5 automobila, prvi koji je kupio bio je nov, ostali svi polovni...
(èinjenicu da je 90te proveo koje kude i kako je morao zbog vojnih "ve¾bi" æemo zanemariti ali recimo da ga je i ona omela da ne¹to vi¹e zaradi).

Ni jedan ni drugi nikad nisu bili èlanovi ni jedne partije niti se bavili privatnim biznisom.

Ja, 26. godina, nezaposlen, zavr¹io fax, sad jurim drugu master diplomu (umesto da sedim na birou) verovatno æu podiæi kredit na 30godina jednoga dana kad se o¾enim kako bih re¹io stambeno pitanje.

Ovo su èinjenice. Napredak "dr¾ave"nam je oèigledan.... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 04 Mart, 2014, 10:26
Mog tate tata je bio saraè. Majstor za ko¾u. A pri tom ceo svoj vek radio u Zrenjaninskoj ¹eæerani u Kombinatu Servo Mihalj kao fizièki radnik. Ne znam dal je imao 6 ili  7 razreda ¹kole i taj zanat ili ne¹to manje.
Za ¾ivota je sazidao 2 kuæe, kupio 3 NOVA automobila, od¹kolovao decu (tatu i tetku).

Moj æale, a njegov sin, je profesor na fakultetu, dr tehnièkih nauka sa par patenata itd... dok je radio na prvom poslo (èim je zavr¹io fax pa narednih 12 god) od te firme je DOBIO stan, ko i svi drugi ¹to su pa sad kenjaju kako su ga zaradili (ok, radio si u firmi, a firma delila stanove radnicima - ko je stariji od mene seæe se tog kljuèa). Vozio je 4-5 automobila, prvi koji je kupio bio je nov, ostali svi polovni...
(èinjenicu da je 90te proveo koje kude i kako je morao zbog vojnih "ve¾bi" æemo zanemariti ali recimo da ga je i ona omela da ne¹to vi¹e zaradi).

Ni jedan ni drugi nikad nisu bili èlanovi ni jedne partije niti se bavili privatnim biznisom.

Ja, 26. godina, nezaposlen, zavr¹io fax, sad jurim drugu master diplomu (umesto da sedim na birou) verovatno æu podiæi kredit na 30godina jednoga dana kad se o¾enim kako bih re¹io stambeno pitanje.

Ovo su èinjenice. Napredak "dr¾ave"nam je oèigledan.... ;)
a da skratis proceduru i odes iz zemlje???  [thumb_up] ;)

Hohštapler

...a jel to re¹enje? [neampojma]
Èemu ¾ivot kad nema braæe, prijatelja, roditelja da im pomogne¹ kad ostare..? Tamo si samo stranac da ne ka¾em "Srbin", a nije da ni njima cvetaju ru¾e i èekaju mene ra¹irenih ruku.
Ima i ovde para za onog ko hoæe da radi, samo ja nikako da prestanem da se ¹kolujem - to me jebe!  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 04 Mart, 2014, 10:43
...a jel to re¹enje? [neampojma]
Èemu ¾ivot kad nema braæe, prijatelja, roditelja da im pomogne¹ kad ostare..? Tamo si samo stranac da ne ka¾em "Srbin", a nije da ni njima cvetaju ru¾e i èekaju mene ra¹irenih ruku.
Ima i ovde para za onog ko hoæe da radi, samo ja nikako da prestanem da se ¹kolujem - to me jebe!  ;)
prijatelja ima svuda,stari ce te razumeti i shvatiti...a i sta ti vrede ovde kad nemas novca ni vremena a ni goriva da ih posetis...roditeljima pruzis najbolju negu za pare koje tamo zaradis,ja se ovde sa malom platom osecam ko avganistanac...ovde NEMA PARA za one koji vredno rade vec samo prekovremeni rad za male pare ...a pitacu te kad ti dodju deca...polako...

Hohštapler

Znam Mige...  :(
I mene mori to..  [neslusam]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kalesin

Andrej mislim da treba da poslusas Mige, jer i ja odrastoh u onom lepom vremenu gde se svake godine na more islo, i tako to.. i bejah srecna.. a moji klinci nemaju ni desetinu onoga sto sam ja imala, a sa dva posla koja radim ne mogu to da im pruzim i to boli i jedino resenje (na zalost) je izaci odavde ako zelis porodici i deci da obezbedis koliko toliko normalan zivot, da ne cekaju te sa rasirenim rukama ali nisu ni babaroge :)
Jos si mlad ali sad je pravo vreme da odperlijas odavde (cak i ja sakupljam parice da se prebacim negde gde necu razmisljati o tome da kad kupujem jaknu klincu da mu uzmem dva broja vecu da bi je nosio i sledece sezone, a onda da mu govorim cuvaj je jer ce trebati i bati jakna)
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Hohštapler

...znam ljudi... ali nije ni tako jednostavno...
Ja imam brata blizanca, za kojeg nisam vezan pupèanom vrpcom, ali ne bih voleo da ga vidim jednom u par godina...
i meni je i devojka (sa kojom sam 5 godina i sa kojom planiram da jednog dana imam ne¹to) ovde dobila posao, ostvarila je svoj san, postala je asistent na faxu sa 25 godina, uskoro doktorira, postaæe æe profesor... ona sigurno ne planira da ode.
Jedini naèin da odem je da to onda raskrstim... bili ste u takvoj situaciji, znate ¹ta znaèi biti mlad i zaljubljen...
Tatina sestra ¾ivi u Melburnu, kad sam zavr¹io fax zvala me je da doðem, a ja i tad "papuèario".... a sve je te¾e i te¾e da se na tako ne¹to odluèim....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

pittatore

Imam zenu i dete ne bih imao problem,cak i njih da povedem, da mi neko ponudi posao preko

Slaninar

Citat: Kalesin poslato 04 Mart, 2014, 11:04
Andrej mislim da treba da poslusas Mige, jer i ja odrastoh u onom lepom vremenu gde se svake godine na more islo, i tako to.. i bejah srecna.. a moji klinci nemaju ni desetinu onoga sto sam ja imala, a sa dva posla koja radim ne mogu to da im pruzim i to boli i jedino resenje (na zalost) je izaci odavde ako zelis porodici i deci da obezbedis koliko toliko normalan zivot, da ne cekaju te sa rasirenim rukama ali nisu ni babaroge :)
Jos si mlad ali sad je pravo vreme da odperlijas odavde (cak i ja sakupljam parice da se prebacim negde gde necu razmisljati o tome da kad kupujem jaknu klincu da mu uzmem dva broja vecu da bi je nosio i sledece sezone, a onda da mu govorim cuvaj je jer ce trebati i bati jakna)

Mislim da su pare i ¹ta se ima najmanji problem. Pare kao takve. 60ih standard nije bio vi¹i nego danas. Ono ¹to je po meni najveæi problem je to ¹to si tada znao: ako se ta bolest kod nas leèi, moje dete/roðak/ja æe bez problema stiæi u bolnicu i izlieèiti se. Danas mora¹ da ima¹ para i veze za sve.

Slu¹am kako ljudi u ovom totalnom moralnom sunovratu pljuju po zlim&pokvarenim komunistima. Tad su direktori "krali" od vi¹ka zarade, a danas rasturaju bazu - danas mi ne pravimo vi¹ak nego rasturamo i rasprodajemo to malo ¹to ima, sutra neæe biti ni da se jede. Tad su i¹li na poslovne ruèkove, to je bilo kao zloupotreba, na raèun firme. Danas se to podrazumeva, èak i kod privatnika postoji stavka "prezentacija", ima i poreskih olak¹ica. Sve napravljeno po meri lopova.  

Sedeo sam neki dan sa èovekom koji je bio visok funkcioner u to vreme i do¹li smo do te prièe o politici, ekonomiji. Ka¾e èovek: "posle 50 godina rada, imam ovaj stan, lep, velik, 80ak kvadrata i vikendicu na Fru¹koj" (vikendica mu je kamp kuæica sa ba¹tom okolo). Pogledam onda bilo kog lokalnog politièara, manjeg kalibra - kola, stanovi...


Kad sad gledam taj stari sistem, SFR Jugoslaviju: bilo je mana, trebalo je da se popravlja. Na ¾alost, pre toga obièan seljak, radnik, u Srbiji nikad nije ¾iveo bolje, bezbri¾nije, a sumnjam da æe ikada posle.


Napolju postaje sve ru¾nije, to je sad globalni trend. Ako gleda¹ obiènog ¹ljakera: Nemaèka, eventualno ©vajcarska su zemlje gde æe se materijalno verovatno najdu¾e ¾iveti pristojno, ali i tamo je malo ru¾nije svake godine. Prave robote od ljudi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 04 Mart, 2014, 11:14
...znam ljudi... ali nije ni tako jednostavno...
Ja imam brata blizanca, za kojeg nisam vezan pupèanom vrpcom, ali ne bih voleo da ga vidim jednom u par godina...
i meni je i devojka (sa kojom sam 5 godina i sa kojom planiram da jednog dana imam ne¹to) ovde dobila posao, ostvarila je svoj san, postala je asistent na faxu sa 25 godina, uskoro doktorira, postaæe æe profesor... ona sigurno ne planira da ode.
Jedini naèin da odem je da to onda raskrstim... bili ste u takvoj situaciji, znate ¹ta znaèi biti mlad i zaljubljen...
Tatina sestra ¾ivi u Melburnu, kad sam zavr¹io fax zvala me je da doðem, a ja i tad "papuèario".... a sve je te¾e i te¾e da se na tako ne¹to odluèim....

Tek kad sam poèeo da se kuæim sam shvatio koliko su nam plate bedne. Tako da treba svoj san premeriti kroz stambeno obezbeðivanje porodice i iznos meseènih raèuna & tro¹kova ¾ivota. Onda zna¹ na èemu si i da li je to stvarno dovoljno. Meni je OK jer imam sreæu da ne moram uzimati stambeni kredit, inaèe bih morao naæi plaæeniji posao - ovde, ili napolju. Mada je najlep¹e i veoma va¾no da èovek radi ono ¹to voli - ipak je to vi¹e od pola dana.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 04 Mart, 2014, 11:14
...znam ljudi... ali nije ni tako jednostavno...
Ja imam brata blizanca, za kojeg nisam vezan pupèanom vrpcom, ali ne bih voleo da ga vidim jednom u par godina...
i meni je i devojka (sa kojom sam 5 godina i sa kojom planiram da jednog dana imam ne¹to) ovde dobila posao, ostvarila je svoj san, postala je asistent na faxu sa 25 godina, uskoro doktorira, postaæe æe profesor... ona sigurno ne planira da ode.
Jedini naèin da odem je da to onda raskrstim... bili ste u takvoj situaciji, znate ¹ta znaèi biti mlad i zaljubljen...
Tatina sestra ¾ivi u Melburnu, kad sam zavr¹io fax zvala me je da doðem, a ja i tad "papuèario".... a sve je te¾e i te¾e da se na tako ne¹to odluèim....
E da jebe rak raka, ako taj tvoj profesor doktor nauka, 150 puta bolje ne bi pro¹la u Australiji, reci joj da ne zajebava i paljba...:-* Brata æu ja da ti zabavljam ako treba...:o ;D

Major

Bolje bi prosla, ali mozda ona nece da ide.
Profesorska plata je sasvim ok :)

Hohštapler

...ona neæe da ide... u tome je stvar.
Prièali smo veæ ona i ja o tome....
Roditelji, brat...

Laziæu, ti i debeli bi ste se na¹li ko dva brata roðena! :D
On je ba¹ ko ti!
To je èovek koji je 11 puta lomio prste na rukama, 3 puta ruku, kolena, zglobove i¹èe¹avao kao dobar dan, èak je i mali prst na nozi polomio pre koju godinu... :D
A voli da popije i pojede (i "pogleda KLEa" ;))
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

balcan girl

gledala slike sa prvog druzenja manijaka u jagodini :D :D :D :D :D bas smo bili manijaciiii :D :D :D :D :D a neke fotke tek sad videh hahahahahhahaha :D moje dupe je bas bilo u centru paznje na motoru kod saleta rizle :D :D :D :D :D :D :D :D :P bas prava sezonka u pm :D :D :D :D :D :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!