Glavni meni

Bitcoin elektronska licna nezavisna valuta buducnosti ili prevara?

Započeo UFF, 11 Februar, 2013, 23:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin


Zato podr¾avam svakoga ko zaraðuje na ovome. Ne mo¾emo svi biti u rudniku, mora sutra neko prodavati i ostale usluge i robe. Vi¹e para znaèi i bogatiji naèin ¾ivota, znaèi veæa potro¹nja.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu


UFF


Hattrick


Kanarinac

Kupljeni hash se jako tesko isplati, bacao sam racunicu jos ranije i za 2 godine koliko traje neki ugovor si u minusu. Sto se tice drugara bajkera koji je kupio 2 riga za 2500 evra to je jedino ako je kupio 290ce ili 390ce, one su vec pregazene i tesko da nesto donose. Trenutni ROI je oko 6 meseci na ulozenu opremu. Kupovati sad crypto je prilicno rizicno jer su cene jako visoke. Ulaganje u masine je odlicna stvar, jer i ako skoci diff i padne cena nastavis da kopas i cekas,kao sto je bilo u avgustu, diff skocio cena stoji, isplativost je bila godinu i 2 meseca, i onda u decembru pljas cene odose u nebesa.

milomir22

Nije lako predvidjati cene, ali u 2018. ce doci do buma i to ozbiljnog, na gore, cim menjacnice puste nove registracije. Vec dugo su blokirane prijave novih korisnika, kad budu pustili svezu lovu, tek tada ce cene otici u nebesa. Licno verujem da u 2018. nece roknuti dole, jos je rano, 2019. ili 2020. vec ne bih smeo nista da prognoziram.


Ovaj mali iz blica je klasican seronja, uzeo lovu na btcu, a sad mu pravi bolju konkurenciju, nije nego. Inace, interesantno mi je kako je umesto valute, btc postao neka vrsta "imaginarne robe", odjednom svako hoce da ima po neki deo ili komad, eto ako bude nesto, da se slucajno ne propusti.


Sam koncept digitalizovanja para ima svetlu buducnost, u to sam 100% siguran, da li ce svi sto udju u ovu pricu izaci srecni i bogati, malo teze, da je nerealna cena, jeste, a ubedjen sam da ce tek da skace. Sta ce proisteci iz svega ovoga, ne znam, ali blokcejn i kripto su buducnost definitivno (ovo ne znaci i siguran profit, cisto da se razumemo).
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Kanarinac

Problem je sto su mnogi u ovo sve usli pre par meseci, kada je bio bum i zarada je umela da bude i 10 puta, o 2 i 3 puta da ne pricam. Sad svi ti novi ocekuju da ce stalno tako biti. Poslednjih 10ak dana su se cene stabilizovale.Ja ih znam gomilu koji su u BTC usli kada je bio na 18000-20000 jer kako kazu ovo ide na 100000 :) Veliki trenutno navlace male, ocekujem da ce biti neki skok na 13,14k tada ce sirotinja opet da se primi da pokupuje, a onda krece otresanje i panicna prodaja. U svakom slucaju ko god je visoko usao neka sedi i ceka, cena ce ici opet gore u nekom trenutku samo je pitanje kada.
Davos je isto uticao na cenu ovih dana, pa cemo videti :)
U svakom slucaju ko ima mogucnosti da sklopi rig neka uradi, po meni nikad nije kasno, jedino sto su sad cene kartica 30% skocila pa im ne bih dao iz inata

sremac

budala na leru, mudonja u kontra smeru

Kanarinac

Mogu, u zavisnosti od kvadrature i kolicine kartica. Samo sto zuje dosta pa nije bas prijatno spavanje. Moze da se napravi neki odvod toplog vazduha u zelejnu prostoriju

UFF

ovaj lik ima graficke bez ikakvog video izlaza, pravljene samo za mining, za desktop racunare neupotrebljive

Kanarinac

P106 verovatno ali opet nije mogao 2 riga za te pare da sastavi (pretpostavljam da ima po 6 kartica u svakom). Te kartice nisu bile ispod 250 evra komad plus ostatak,nije ni bitno. Losa investicija su svakako posto ne sluze nicemu sem.za mining plus sto.je garancija na njih 3 do 6 meseci obicno. Kapiram da ih je otplatio i sad kad su bez garancijr hoce da ih sr resi

UFF

ima ih 6 ili vise po rigu i moguce je da je kostalo 2x2500e

Kanarinac

To je vec realnije, ako hoce da proda 2 riga za 2500 uzimaj :) Isplatices za manje od 4 meseca


Kanarinac


sremac

Ispade da je majnovanje bolji posao od kriminala i bolje se zivi, sad kad krenu da bataljuju dilovanje zelena¹enje i poènite majnovati  :D
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Major


Lazic

Jedva èekam smak ove "civilizacije", namno¾ilo se previ¹e pijavica...

Kanarinac

Lazicu sto stalno prizivas apokalipsu? Jel si sr uclanio u neku sektu?

Lazic

Ne bre... Samo ¾elim normalnu planetu... A to znaèi da ova kakva je sad mora da se resetuje... Previ¹e ljudi, previ¹e zlikovaca i zatucanih glupaka, previ¹e religija i dogmi, u¾as... Ajn¹tajn je svojevremeno pravio neki grafikon sukoba, ovih dana je vreme za III svetski rat...