Glavni meni

XRV 650-750 Trafika na Plin

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boqy

Citat: UFF poslato 12 April, 2013, 18:30
Citat: Vlajko poslato 12 April, 2013, 16:44
Prosto ne verujem.. al aj da vam verujem.. ;D

p.s. gore od ktm-a  :o nemoguæe  [doh]

A baèi to onda niz ba¹æu..

od 690 trese gore bar duplo
mislim da trese gore i od 640
jedino 620 trese gore od f650, ostavis ga na copavoj da radi i on za 30 sekundi pomeri cetvrt kruga unazad  :o
ne bi verovao da nisam sam gledao tj meni je to uradio, jebeno poskakuje od vibracija (taj model valjda nije imao kontra teg na radilici, ne se skolovala)

Ma Rankov je te¾ak dre¹, izgledao je kao da ga je dunav izbacio, kao i veæina Pegaza i F650 u srbiji, imaju po jedan servis uraðen u 50k km i to samo ulje menjano.
Mora da trese, al ne toliko, moj na leru se trese toliko da se samo vizir i korman tresu i po tome se provali.
Vozio sam KLR650 koji je kao pneumatski èekiæ prema F650, ali opet verujem da je to samo do primerka.
EX500 vi¹e trese na leru, tj ima vi¹e sitnih vibracija, provali se po snopu svetla koji je kod F650 miran. Aj sad to je zato ¹to je po spec ler na EX500 1k rpm, na 1.2k je miran.
Meni je F650 od 3.5k do 4k miran kao dvocilindra¹, preko toga poèinje da trese. Treba nositi i rukavice, znatno ubla¾uju te sitne vibracije koje smetaju.
GSovi manje tresu samo zato ¹to su noviji i iz vremena su kada je poèelo malo da se ula¾e u motore. Na GSu su èak izbaèene suspenzione gumice kormana.


Plazma Keks

tema je:  [facepalm] [facepalm] [facepalm]

definitivno nisam kompetentan u ovoj temi jer sam do sada vozio samo I®-a (da ne racunam sto sam provozao tudje motore manje od 6km ukupno). ali bre mnogo kukate, onaj iz se trese u leru kao ona masina za nabijanje zemlje, kada vozis preko 90km/h ruke same otpadaju. ali boli me Q ja sam zadovoljan time sto vozim motor kakav je takav je. prvi mi motor u zivotu
bitna je zelja i volja voziti, a ne da kukas ko neka sisica kao sto vecina vas radi.
kazu da i Ducati vibrira, neka, boli me Q meni je on do jaja, takav kakav je, neka je nepouzdan, popravljacu. necu umreti ako moram da se pomucim zarad svog zadovoljstva.

no pain, no gain

UFF

Pa naravno da ti je do jaja kad nemas za bolje
I ti ces da kukas kad skupis kintu i pocnes da vozis novije motore pa ti onda neko kaze sto bre ne vozis ovo staro govno
Pa nisi lud ako mozes novije i udobnije

Sto ne ides peske ili ne jases konja do posla, kako je tvoj pradeda mogao a ti eto hoces kolima razmazenko jedan?  [facepalm]

pit


               
Citat: UFF poslato 13 April, 2013, 19:05
Pa naravno da ti je do jaja kad nemas za bolje
I ti ces da kukas kad skupis kintu i pocnes da vozis novije motore pa ti onda neko kaze sto bre ne vozis ovo staro govno
Pa nisi lud ako mozes novije i udobnije

Sto ne ides peske ili ne jases konja do posla, kako je tvoj pradeda mogao a ti eto hoces kolima razmazenko jedan?  [facepalm]


           Mora se slozim sa Uff-o koji jeste malo surov ali istnia je jedna i ne moze ih biti vise.Poenta 600 i vise stranica Afrika VS ST koja se provlaci i po ovom i ostalim motoforumima  je da vlasnici tih motora iubedjuju nas ostale da ne posto ji bolji dualsport motor od ove dve krave.
          Krave nisu off a i kako bi bile kad bilo kad mora po trojica da ih cupaju iz blata ili podizu kad padnu.Za asfalt su takodje nekonkurentne pogotovu afrika...ST je dosta jaca ali i to je vece zgazilo vreme.
          Znaci to nisu motori kompromisa vec od svega po malo...sve u svemu nedovoljno.
          XT 660 koji je u cenovnom rangu sa afrikom je mnogo bolji lepsi i moderniji  motor .Picoda je pokazao sta sve moze i po pustinji i losem terenu....a covek nije profi vec obican vozac ko i vecina ovde.
          Ako bi moj izbor bio kombinacija terena i asfalta samo bih sebe lagao ko i druge da bi Afrika ili ST mogo da mi zavrsi poso....ali naravno svaki cigo svoga konja fali pa i ova sektasa falanga.Al ga preterase za sve pare ....


pit

  ''Takodje bih reko da se dezurni magarci stalno javljaju iako ih niko nije pitao za misljenje....a li ko zna valjda je to u njihovoj prirodi'' 
   -Aristotel-

Plazma Keks

Citat: UFF poslato 13 April, 2013, 19:05
Pa naravno da ti je do jaja kad nemas za bolje
I ti ces da kukas kad skupis kintu i pocnes da vozis novije motore pa ti onda neko kaze sto bre ne vozis ovo staro govno
Pa nisi lud ako mozes novije i udobnije

Sto ne ides peske ili ne jases konja do posla, kako je tvoj pradeda mogao a ti eto hoces kolima razmazenko jedan?  [facepalm]
nisi u pravu, imam taman da kupim jedan pristojan m900 koji sam zamislio, da kupim isti onaki BMW kao ti, da mi ostane da taman kupim sebi bajs i da mi na kraju ostane kusur da potrosim na kurve. ali necu jos, koji ce mi?

Lazic

Citat: Boban_m poslato 13 April, 2013, 19:53
http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/plato_zps23085ebe.jpg

Citat: pit poslato 13 April, 2013, 20:04
  ''Takodje bih reko da se dezurni magarci stalno javljaju iako ih niko nije pitao za misljenje....a li ko zna valjda je to u njihovoj prirodi'' 
   -Aristotel-

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

UFF

Citat: Plazma Keks poslato 13 April, 2013, 21:01
Citat: UFF poslato 13 April, 2013, 19:05
Pa naravno da ti je do jaja kad nemas za bolje
I ti ces da kukas kad skupis kintu i pocnes da vozis novije motore pa ti onda neko kaze sto bre ne vozis ovo staro govno
Pa nisi lud ako mozes novije i udobnije

Sto ne ides peske ili ne jases konja do posla, kako je tvoj pradeda mogao a ti eto hoces kolima razmazenko jedan?  [facepalm]
nisi u pravu, imam taman da kupim jedan pristojan m900 koji sam zamislio, da kupim isti onaki BMW kao ti, da mi ostane da taman kupim sebi bajs i da mi na kraju ostane kusur da potrosim na kurve. ali necu jos, koji ce mi?

pa da ko jos kupuje motore i trosi na kutve dok je mlad :D
i ne radi se ovde o novcu, tj da li ga konkretno ti ili bilo ko drugi ima ili ne, vec samo kazem da onaj ko ima mogucnosti taj ce odabrati bolji i udobniji motor koliko god to tebi zvucalo nelogicno
mislim sto da ko pussy kupi gs1200, superteneru 1200, crosstourer ili multistradu kad moze i tomosom da obidje svet i svima pokaze kakva je muskarcina

Plazma Keks

ili da prosto dokaze svetu da nije potrebno nesto poput takvih skalamerija da bi obisao svet...

sta mi pricas onda tu kako ja nemam ako ne zelis da se radi o novcu?
I® je recimo dosta udoban ako ga vozis izmedju 60-70km/h, ali brate, ja nemam strpljenja da vozim toliko sporo, zato hocu bolji motor, a i da bih ispunio svoj san.

mali_zmaj

hm,sa strane dokazivanja prvenstveno sebi da sam jak i sposoban stoji ta prièa da su ljudi na motorima starije konstrukcije prelazili i obilazili svijet,ja sam K75 uzeo zato ¹to sam htjeo jaèi i udobniji motor sa boljim koènicama (dva diska i abs),sa kle-om sam puno ranije osjeæao umor i morao sam puno vi¹e pauza praviti,sa bmw-om,napravim jednu pauzu na 500km,doduse pauza od 30-45 min,za kafu i rucak. a drugi razlog kad se vozim sa gospoðom da i njoj bude udobnije,po¹to ona nema one tzv. moto kondicije,pa se slomi poslije 150-200km i nije ni za¹ta. e sad cekam neku paru pa da sa njom napravim neku kilometra¾u,pa vam javim impresije. u mom klubu dvije afrike imaju i jedan je pravi sekta¹ i ko ¹ta radi on hvali afriku i pljuje sve ostalo...,ja mu rekao da sam sjedio na novom stromu i da nije toliko visok koliko sam mislio,on odma poèeo kenjat kako je to skuter,bla-bla...,ne mogu vjerovat...   [neampojma]
jin-jang

pit



             Pa o tome se radi....evo ja gore napisao malu recenziju vezanu za afriku i odmah se javio Boban M da mi na engleskom kroz citat kaze da sam budala.A uz to i ne vozi afriku....ali je nekad vozi i ostao zaljubljen u nju.A takvi su skoro svi vlasnici afrike( cast pojedincima).

Boban_m

Nikome ja nisam rekao da je budala. Citirao sam Platona, jer mi se ucinilo da je bilo mnogo nesuvisle price. Neko se prepoznao u prvom, neko u drugim dijelu izreke.

Sto se tice tvoje male recenzije, ona se uglavnom ne odnosi na motor nego na ljude koji je voze i to na podrugljiv nacin. To nije u redu.


pit



            Cekaj bre Bobane jel s tobom sve u redu.PA TI MENEI NA PP KAZES DA JA VREDJAM OSECANJA LJUDI KOJI VOZE PAPRIKU.Pa upravo zbog toga sto se vredjate ste i postali predmet sprdnje i zajebancije.
             To o vredjanju osecanja sam doziveo JEDINO JOS  od Pabla kad me je ozbiljno upozorio da ce da me banuje ako nastavim da vredjam osecamnja ljudi koji voze BMW.

Boban_m

Pite, ovo ti nije prvi put da iznosis dijalog sa PP na javni deo foruma i pri tome iznosis neistinu. Mislim da ce se jos clanova foruma prepoznati u ovom. Ne dijalogu na privatnim prukama, koji si ti zapoceo, obratio sam ti se kao covjeku sa namjerom da razjasnimo stvar. Imas moju dozvolu da prekopiras citavu korespodenciju ako mislis da je u tvom interesu.

O motoru mozes da pises sta hoces, tvoja stvar i pravo. Mene licno ionako ne zanima previse tehnicka ekspetriza nekog ko ima jedan krug iskustva. Doduse ni na XT koji hvalis nemas mnogo vise, sem sto si procitao par putopisa, ali ti to ne smeta da budes najglasniji u temi o africi.

O tome koliko sam ja u redu, a koliko ti, govori cinjenica da ja ne pisem u temi za TDM jer mislim da par puta koliko sam je probao nije dovoljno da nekom solim pamet, a i bilo bi me sramota da kazem da su oni kojima se dopada umisljeni i naivni.

Kapiram ja da je mnogo toga ovde na forumu zezanje i drago mi je zbog toga, ali bi i u zezanju trebali biti ljudi.


pit

Citat: Boban_m poslato 14 April, 2013, 12:30
Pite, ovo ti nije prvi put da iznosis dijalog sa PP na javni deo foruma i pri tome iznosis neistinu. Mislim da ce se jos clanova foruma prepoznati u ovom. Ne dijalogu na privatnim prukama, koji si ti zapoceo, obratio sam ti se kao covjeku sa namjerom da razjasnimo stvar. Imas moju dozvolu da prekopiras citavu korespodenciju ako mislis da je u tvom interesu.

O motoru mozes da pises sta hoces, tvoja stvar i pravo. Mene licno ionako ne zanima previse tehnicka ekspetriza nekog ko ima jedan krug iskustva. Doduse ni na XT koji hvalis nemas mnogo vise, sem sto si procitao par putopisa, ali ti to ne smeta da budes najglasniji u temi o africi.

O tome koliko sam ja u redu, a koliko ti, govori cinjenica da ja ne pisem u temi za TDM jer mislim da par puta koliko sam je probao nije dovoljno da nekom solim pamet, a i bilo bi me sramota da kazem da su oni kojima se dopada umisljeni i naivni.

Kapiram ja da je mnogo toga ovde na forumu zezanje i drago mi je zbog toga, ali bi i u zezanju trebali biti ljudi.



        Jedan krug iskustava je u stvari bilo oko 30 km autoputa Bg-Nis....dovoljno da mi se smuci za ceo zivot.Vecu lencugu u zzivotu nisam probao.Pa MZ 250 je avio sto se tice ubrzanja ....da ne pominjem ST..je raketa u poredjenju sa traficom.
       Tebe licno sam par puta zamolio da me postedis ironicnih komentara za bilo sta sto ja napisem jer mi nismo drugari a s obzirom kao se ophodis tesko da cemo ikad i postati.

Lazic


ЯЭВОЛУТИОН

Od kada su na motore ubacili anlasere, motore su pocele da voze i devojcice, otkad su ukinuli kurblu voze ih picke. Posle toga su poceli da prve sprave koje leze idu i koce ali su izgubile na karakteru.....batalio sam nove motore (ove sa dve bregaste u glavi i cetri ventila) quazi copiright by Farbach., i vratio se u detinjstvo....kad karburatori nisu imali gumene membrane koje mogu da crknu :)i indzeksn gde mozes da imas gorivo i varnicu i kompresiju ali motor nece da upali jer je stala pumpa.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

farbach

Jedva sam svario da mi motor ima ler. To mi je bilo tako pickasto. Retrovizor, copava i anlaser su mi vise pederasti. Kada sam prvi put cuo da trkacki motor radi mirno na 1000 i kusur obrtaja i jos cvaja, nisam mogao da verujem. Odmah sam znao da je to neka vatikanska zavera. Tu nekako sam poceo da vidjam motoriste cistih ruku, ko sotonini djaci, i jos trezan. Otiso je svet u kurac.

Lazic