Glavni meni

XRV 650-750 Trafika na Plin

Započeo UFF, 19 Oktobar, 2010, 18:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

zodiac

KTM ima Adventure modele, jesi upoznat sa tim? Matori LC4, na primer, je brzi, bolje poteze, bolje koci, upravljiviji je, manje trosi i laksi je 60kg od Afrike, a predvidjen je za to o cemu pricas. Ima dovoljno mesta za prtljag, ako izdrzava 38.000 surovog akanja do generalne, a tim tempom za koji je tebi potreban bi verovatno pregurao jos pola od toga, moze li se smatrati pouzdanim motorom? I sta sad? Kako je Africa najbolji kompromis, kad ocigledno - nije?
Prijatelj je zao drug

noam chomsky

Lepse je sa Dzoni Qrvom Kepo...
John Lee Hooker & Miles Davis - Bank Robbery

Ne znam koji se moj prepucavate...Nego reci ti meni Kepo znas li ti nekoga ko bi mi pomogao da rastavim i sastavim Afriku...Da ne ulazim u dijagnozu gomili ljudi je izgleda ispod casti a bice ova zima duga...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

noam chomsky

Citat: zodiac poslato 13 Novembar, 2010, 00:24
KTM ima Adventure modele, jesi upoznat sa tim? Matori LC4, na primer, je brzi, bolje poteze, bolje koci, upravljiviji je, manje trosi i laksi je 60kg od Afrike, a predvidjen je za to o cemu pricas. Ima dovoljno mesta za prtljag, ako izdrzava 38.000 surovog akanja do generalne, a tim tempom za koji je tebi potreban bi verovatno pregurao jos pola od toga, moze li se smatrati pouzdanim motorom? I sta sad? Kako je Africa najbolji kompromis, kad ocigledno - nije?

Jel poznaje snekog ko je vozio oba pa da dobijemo poredjenje?
lepota prirode je refleksija lepote nauke

zodiac

Zasto bi, pobogu, rastavljao potpuno ispravan motor?
Prijatelj je zao drug

markodjurovic

150 kila za sumu!!?? Previse ;)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

zodiac

Citat: noam chomsky poslato 13 Novembar, 2010, 00:25
Citat: zodiac poslato 13 Novembar, 2010, 00:24
KTM ima Adventure modele, jesi upoznat sa tim? Matori LC4, na primer, je brzi, bolje poteze, bolje koci, upravljiviji je, manje trosi i laksi je 60kg od Afrike, a predvidjen je za to o cemu pricas. Ima dovoljno mesta za prtljag, ako izdrzava 38.000 surovog akanja do generalne, a tim tempom za koji je tebi potreban bi verovatno pregurao jos pola od toga, moze li se smatrati pouzdanim motorom? I sta sad? Kako je Africa najbolji kompromis, kad ocigledno - nije?

Jel poznaje snekog ko je vozio oba pa da dobijemo poredjenje?

Da. Sebe. Stari Adventure je isti kao ovaj moj LC4, sa vecim tankom, drugacijim sedistem i njuskom.
Prijatelj je zao drug

zodiac

Citat: markodjurovic poslato 13 Novembar, 2010, 00:28
150 kila za sumu!!?? Previse ;)

Jebiga, ako suma nije ravna, nego ima uzbrdica koliko hoces, onda mora 150kg. Ako je ravna, onda nema price, cvaja, dosta i 125 nadrkan, sto laksi, i udri ;)
Prijatelj je zao drug

kepo

Citat: zodiac poslato 13 Novembar, 2010, 00:24
KTM ima Adventure modele, jesi upoznat sa tim? Matori LC4, na primer, je brzi, bolje poteze, bolje koci, upravljiviji je, manje trosi i laksi je 60kg od Afrike, a predvidjen je za to o cemu pricas. Ima dovoljno mesta za prtljag, ako izdrzava 38.000 surovog akanja do generalne, a tim tempom za koji je tebi potreban bi verovatno pregurao jos pola od toga, moze li se smatrati pouzdanim motorom? I sta sad? Kako je Africa najbolji kompromis, kad ocigledno - nije?

Koliko kg ima taj motor o kome ti prièa¹?

zodiac

Oko 170, pun.

Edit: pardon, sad sam se setio da ne moze biti, ima onaj tank od 28 litara. 154 kg dry, ako cemo precizno. Koliko ima rd04?
Prijatelj je zao drug

noam chomsky

Ja sam zelen a voleo bih da sazrim... ;) ...Ne mora sve, ali ja bih da vidim od cega je sastavljena?...da je malo osvezim i da naucim malo mehanike...Sto da ne?..ako sevne neki kes na ruke moze i od nje da se napravi 990adv..cini mise da taj ktm nije nista do zestoko nasviran motor...a to moze i tomos da bude ako neko pljune 10-11000evra u njega...Evo, ovi holadjani nude kit za 840cc i 97 konja...mislim da bi drugu pricu pevali Afrikomrsci kad bi izracunali koliko kosta 990adv a koliko bi nasvirana Afrika kostala...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

kepo

Citat: noam chomsky poslato 13 Novembar, 2010, 00:24
Lepse je sa Dzoni Qrvom Kepo...
John Lee Hooker & Miles Davis - Bank Robbery

Ne znam koji se moj prepucavate...Nego reci ti meni Kepo znas li ti nekoga ko bi mi pomogao da rastavim i sastavim Afriku...Da ne ulazim u dijagnozu gomili ljudi je izgleda ispod casti a bice ova zima duga...
Ovo nije prepucavanje, ovo je laprdanje.

Doteraj ga kod mene, i ja planiram ako nadjem jedan da se zanimamo zimus.

kepo

Citat: noam chomsky poslato 13 Novembar, 2010, 00:34
Ja sam zelen a voleo bih da sazrim... ;) ...Ne mora sve, ali ja bih da vidim od cega je sastavljena?...da je malo osvezim i da naucim malo mehanike...Sto da ne?..ako sevne neki kes na ruke moze i od nje da se napravi 990adv..cini mise da taj ktm nije nista do zestoko nasviran motor...a to moze i tomos da bude ako neko pljune 10-11000evra u njega...Evo, ovi holadjani nude kit za 840cc i 97 konja...mislim da bi drugu pricu pevali Afrikomrsci kad bi izracunali koliko kosta 990adv a koliko bi nasvirana Afrika kostala...

koji æe nam moj 100 ks

zodiac

Citat: kepo poslato 13 Novembar, 2010, 00:35
Ovo nije prepucavanje, ovo je laprdanje.

Ja nasu dosadasnju diskusiju nisam dozivljavao kao laprdanje, niti kao prepucavanje. Ako za tebe jeste, da ne gubim vreme.
Prijatelj je zao drug

kepo

Citat: zodiac poslato 13 Novembar, 2010, 00:34
Oko 170, pun.

Edit: pardon, sad sam se setio da ne moze biti, ima onaj tank od 28 litara. 154 kg dry, ako cemo precizno. Koliko ima rd04?

Africa je 185kg dry, i u sebi ima V motor od 58 ks.


UFF

Citat: kepo poslato 13 Novembar, 2010, 00:15
Afrika je u jednome najbolja i to je definitivno. A znate u èemu?
U tome da je najbolji moguæi kompromis za putovanje po asfaltim i neuredjenim puteva, sa dovoljno mesta za prtljag i velikom pouzdano¹æu koja vam je neophodna u toj avanturi.

Jel si probao F800GS kad to tvrdis i to definitivno?


kepo

Citat: zodiac poslato 13 Novembar, 2010, 00:39
Citat: kepo poslato 13 Novembar, 2010, 00:35
Ovo nije prepucavanje, ovo je laprdanje.

Ja nasu dosadasnju diskusiju nisam dozivljavao kao laprdanje, niti kao prepucavanje. Ako za tebe jeste, da ne gubim vreme.

Izvini, grubo sam se izrazio.


kepo

#156
Citat: UFF poslato 13 Novembar, 2010, 00:41
Citat: kepo poslato 13 Novembar, 2010, 00:15
Afrika je u jednome najbolja i to je definitivno. A znate u èemu?
U tome da je najbolji moguæi kompromis za putovanje po asfaltim i neuredjenim puteva, sa dovoljno mesta za prtljag i velikom pouzdano¹æu koja vam je neophodna u toj avanturi.
Jel si probao F800GS kad to tvrdis i to definitivno?

Jesam, vrlo malo.
Ostavio mi je utisak kao tvrd, drzak na gasu, tehnicki nesiguran, nepristupaèan, losa zastita od vetra.

Jedino sto bih uzeo a da je slicno toj filozofiji je ADV 950. Njega na zalost nisam imao priliku da probam, a voleo bih.
Kod njega me samo plasi ta snaga, od koje mi je frka. Kad god sam se nalozio na jake motore, zavrsio sam u urgentnom, jbg.

zodiac

Citat: kepo poslato 13 Novembar, 2010, 00:41
Citat: zodiac poslato 13 Novembar, 2010, 00:34
Oko 170, pun.

Edit: pardon, sad sam se setio da ne moze biti, ima onaj tank od 28 litara. 154 kg dry, ako cemo precizno. Koliko ima rd04?

Africa je 185kg dry, i u sebi ima V motor od 58 ks.



KTM ima 50KS, promenom dizni i otvaranjem filtera snaga raste na 60. Potpuno legitimna operacija i nikakvo budzenje. I 31kg manje.
Prijatelj je zao drug

bokilic

ti si kepo prosao i sa proslim bmw,om lepo,kolko me bese ono pamcenje sluzi,bmw sto je sad kod marjana cinimi se u kg,u  ???
brmmmm

kepo

Citat: zodiac poslato 13 Novembar, 2010, 00:51
Citat: kepo poslato 13 Novembar, 2010, 00:41
Citat: zodiac poslato 13 Novembar, 2010, 00:34
Oko 170, pun.

Edit: pardon, sad sam se setio da ne moze biti, ima onaj tank od 28 litara. 154 kg dry, ako cemo precizno. Koliko ima rd04?

Africa je 185kg dry, i u sebi ima V motor od 58 ks.



KTM ima 50KS, promenom dizni i otvaranjem filtera snaga raste na 60. Potpuno legitimna operacija i nikakvo budzenje. I 31kg manje.

Druze ne idemo na trke!!
Ja nemam problem sa tezinom na putovanju, èak mi i prija po losem putu, ne zamara me.

Imas li konkretno nesto drugo zbog cega bih presao na taj model?